Týdenní horoskop 30.1.-5.2. Co nesou hvězdy na Hromnice?

V pondělí 30. ledna podpoří trigon Slunce s dynamickým Marsem vůli na sobě pracovat a nepolevit. Můžete se pustit do náročnějších prací, vaše vytrvalost bude posílena. Trigon Merkuru s Uranem vnese touhu zpestřit si den zábavou. Překvapit vás může dobrá zpráva.

Ráno v úterý 31. ledna přinese auru neklidného dne a stresy rozežene až Slunce v trigonu s Lunou.

Středa 1. února začne poněkud zasněně a melancholicky vlivem kvadratury Luny s Neptunem. V poledne se vám zlepší nálada díky trigonu Luny se Saturnem a podíváte se na věci více do hloubky. Přečtěte si zajímavou knihu, vyhledávejte informace a ptejte se těch, co mohou poradit.

Ve čtvrtek 2. února si naplánujte něco příjemného. Kvadratura Luny s Jupiterem a trigon s Venuší nese potřebu vyhrát nad protivníky, a to si nakonec zaslouží odměnu.

Prvního a druhého února očistěte svůj dům ohněm a vodou. Vyžeňte temný mrak a pozvěte radost a slunce.

Prvního a druhého února očistěte svůj dům ohněm a vodou. Vyžeňte temný mrak a pozvěte radost a slunce.

A během svátku IMBOLC prvního a druhého února světlo vyhrává boj s temnotou a den se více prodlužuje. To přináší pozvolna optimismus nejenom lidem. Světlo probouzí naši energii, rostliny začínají růst a země se pomalu chystá na zázrak jara. Na tyto dny spadal předkřesťanský svátek  posvěcený irské bohyni jara, poezie a řemesel Brigit. Aby si člověk zajistil její laskavost, mělo se doma důkladně uklidit, prvního února rituálně umýt stěny, podlahy a okna,  aby se stáhla zatuchlá zima. Přitom se umývala nejenom špína, ale také zlé myšlenky. Nezapomínalo se i na tělo a pokud byl někdo nemocný, tak minimálně plosky nohou a dlaně. Pak se rozdělal oheň buď v krbu, či na dvoře. Do jeho plamenů se symbolicky házelo všechno co dělalo bolest a kazilo dobrou náladu. Síla ohně, moc a teplo přinesly naději a chuť k práci.

Během svátků se jedla strava pojící se s novým životem a růstem – semínka slunečnice, sezamu, dýní a mléko a sladké pečivo. Barvou svátku v čistých domech byla bílá a zelená. První je barva sněhu a čistoty a druhá barva připomíná, že se příroda obrozuje.  Patronka svátku Brigit se v 10. století vlivem křesťanství se stala svatou Brigitou a rozšířil se okruh její působnosti. Střežila domy před hladem, chorobami a válkou a hlídala chránila jasnovidce a léčitele. Její svátek připadá na 1. února. Kdysi keltské děti splétaly během tohoto svátku kříže z různých rostlin. U nás slavíme Hromnice 2. února. Pálily se svíce hromničky, aby chránily domy před ohněm a neštěstím, nemocným přinášely sílu k uzdravení a umírajícím lehkou smrt.

Co můžete dělat?

Pár rituálů na Hromnice

Abyste získali krásu a jiskru dejte si půl sklenky mléka do koupele.

Aby vám kvetlo přátelství a láska, upečte svým nejbližším sladký koláček s ovsem a medem.

Abyste měli peníze v peněžence zapalte zlatou svíci a nebo se dívejte do ohně pod konvici s vodou.

Abyste se necítili osamělí napište si všechno, co ve vás vyvolává smutek a nedovoluje přiblížit se druhým lidem a spalte to.

Aby měla celá vaše rodina vždycky peníze a byla zdravá,  vysypte po západu slunce před vchodové dveře pár zrníček kukuřice.

Aby byl váš dům bezpečný, vysypte v každém koutě hrst soli.

Abyste se cítili užiteční a vážení, říkejte svému odrazu v zrcadle: miluji tě.

Abyste získali zdraví a dávnou krásu a hlaďte jemným pohybem své tělo a říkejte si jak chcete vypadat.

Aby byla vaše zvířata zdravá, všechny pohlaďte v tyto dny po hlavě.

 

Abyste si splnili sny o čemkoliv, zapište je na lísteček a představte si jak se stávají skutečností. Třeba, že jste dostali kocoura, nebo jedete na pěkné místo, opalujete se na pláži, či jdete z nemocnice spokojení a zdraví.

Abyste se odpojili od toxického člověka, napište na lísteček co vám udělal – například, že vás zradil a okradl, využil vaše dobré srdce a polepte těmi lístky celé bydlení.

 

V pátek 3. února budete sršet sarkasmem a ironií, neboť opozice Luny s Merkurem k tomu jednoduše vybízí.

O smíšené emoce se v sobotu 4. února postará kvadratura Slunce s Uranem a vy se snažte být opatrní nejenom na svá slova, ale také na důvěru k cizím lidem, kteří by se vás mohli snažit napálit. Vyhýbejte se lidem, kteří šíří klepy.

V neděli 5. února nastane úplněk ve znamení Lva, který bude přát k načerpání síly, získání nových schopností a touze se regenerovat. Snažte se udržet emoce na uzdě, neboť kvadratura Venuše s Marsem, Lunou a Uranem udělají své a na povrch mohou vyplavat všechny skryté a nezpracované pocity. Dejte si pozor, abyste si zlost nevybili na někom, koho milujete. Raději si naplánujte aktivní odpočinek.

Hvězdy jsou ve znamení Vodnáře. Mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Jejich myšlení není zatíženo předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe.

Vodnáři, tento týden cokoliv budete mít na srdci a co vás hodně trápí, budete muset už někomu svěřit. Nemůžete totiž na tak silné pocity zůstat sami. Vyhledejte někoho, kdo vám bude ochotně naslouchat.

Ryby, vaše odvaha a originalita vám mohou dobře pomáhat při prosazování nových pracovních metod či nápadů. Pokud se nebudete bát reakcí druhých, uděláte dobře. Základem je, abyste věřili sami sobě.

Berani, prospěly by vám nějaké sportovní aktivity, které byste se svou rodinou či přáteli mohli dělat společně, a tak zapracovat i na vašem zdraví.

Býci, pravděpodobně se vám povede udržet jisté vztahy alespoň v přátelské rovině a nenadělat problémy. To by byl velmi dobrý počin.

Blíženci, víte moc dobře, že se mohou sejít nepříjemné okolnosti, které vás zbrzdí nejen v práci, ale i v soukromí. Raději pracujte a plánujte s menším předstihem.

Raci, všechny profesní záležitosti by měly být tento týden nenáročné a nic nového nezačínejte. Chybí vám energie, takže byste mohli kvůli tomu přehlédnout důležité detaily nového projektu. Raději tedy vše nechte na další týden.

Lvi, kdosi se na vás sice může usmívat, ale za zády o vás nemluví zrovna hezky. Zřejmě tušíte, o koho jde, a tak si dejte dobrý pozor, co před tímto člověkem prozradíte.

Panny, tento týden by se mohl objevit někdo, kdo vnese do vašeho života pohodu. Zřejmě půjde o někoho z dřívějších přátel. Měli byste se obklopovat takovými lidmi mnohem častěji.

Váhy, prospějí vám sportovní aktivity či kurzy, na kterých se můžete seznámit s velmi zajímavými lidmi a naučit se něco nového či důležitého.

Štíři, přemůže vás nezvyklá fyzická únava, která si vyžádá odpočinek. A ani mysl není tak bystrá, jako obvykle. Potřebujete zkrátka vypnout a třeba odjet na prodloužený víkend.

Střelci, měli byste si uvědomit, zda je pro vás přednější chodit někde s kamarády, nebo zda se věnovat partnerovi. Pokud jste v posledních dnech svůj protějšek zanedbávali, máte opravdu co napravovat.

Kozorozi, tento týden máte velmi specifický smyls pro humor, kterým ostatním pomůžete zvládnout komplikovanější situace. Budou vám vděční.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

 

Týdenní horoskop 31.1. – 6.2. Co nese novoluní ve Vodnáři?

Berani, nezapomínejte na to, že někteří členové rodiny nejsou tak otrlí jako vy. Musíte dbát na to, co a jak jim říkáte. Blíženci, místo toho, abyste opět partnerovi umetali cestičku a řešili za něj vše, včetně jeho špatné nálady, nechte ho v tom vykoupat. Je to totiž jediná možnost, aby také přebral odpovědnost za své činy a život. A vám se uleví. Raci, jakmile vám dojde, že vlastně nemáte co ztratit, půjde vám seznamování daleko jednodušeji. Je to jen zbytečná brzda.

Pondělí 31.1.

Konjunkce Luny s Merkurem a Plutem nabádá, abyste se vyhnuli ranním zmatkům. Před polednem vejde Luna do znamení Vodnáře a navrátí lehkost a nadhled, kterou můžete tento den, který je první v týdnu a poslední v měsíci, využít.

 

Úterý 1.2.

V úterý 1.2. vstoupí Novoluní ve znamení Vodnáře. O hlavu plnou věcí, které budete muset vyřídit, se postará kvadratura Luny s Uranem a konjunkce se Saturnem. Novoluní ve Vodnáři nabádá vysílat do vesmíru pozitivní vize, psát, či opakovat mantry, přinášející štěstí a mír duši. Největší hvězdnou pomoc však budou mít vizualizace zaměřené na podporu, pomoc a přátelství.

Novoluní ve znamení Vodnáře 1.2. nasměruje pozornost na  partnerské otázky. Vyplatí se udělat si pořádek ve svých citech, objasnit nedorozumění, zbavit se falešných přátel a ignorovat rýpaní lumpíků. Tento den nás mohou potrápit křeče v lýtkách a bolest kotníků. Vynechte dlouhé procházky. Vyzkoušejte heřmánkovou lázeň a pak si dejte nohy nahoru.

Ti kteří se cítí osamoceni si mohou vzít čistý list papíru, napsat své pocity andělům a poprosit je o vnesení radosti do svého života. Zapálí u toho dvě svíce bílou a zelenou. První je barvou sněhu a druhá barva připomíná, že se příroda obrozuje. Mohou poprosit o pomoc  sv. Brigitu  a papír spálit. Popel náleží odevzdat živlům (rozfoukat do větru, spláchnout) a svíce nechat pod dohledem dohořet.

V 10. století se stala s narůstajícím vlivem křesťanství patronkou svátku Imbolc (1.2.-2.2.) sv. Brigita. Chránila lidi před hladem, nemocemi a válkou a byla patronkou léčitelům a jasnovidcům. Keltské děti ji v její svátek pletly kříže z různých rostlin. V předkřesťanské éře byl tento svátek zasvěcen irské bohyni jara, poezie a řemesla Brigit. Aby zajistili její náklonnost, velmi důkladně uklidili domy a rituálně prvního února myli stěny, podlahy, okna, aby odstranili zatuchlé energie zimy. Vodou se umývaly nejenom nečistoty, ale také zlé myšlenky. Tehdy se velmi hledělo i na očistu těla a nemocným lidem se omývaly alespoň chodidla a dlaně. 

Rozdělali oheň, v krbu nebo alespoň venku na dvoře. V jeho plamenech se symbolicky pálilo všechno, co lidi svazovalo a působilo bolest. Síla ohně ničila to, co ničilo je, a jeho moc a teplo přinesly naději, že bude brzy lépe. Připravovali jídlo, pojící se s novým životem a růstem.  Různá semena a mléko. Pekli také sladké pečivo. 

U Slovanů se slavily Hromnice. Rhod dal svému synovi Perunovi hromovládnou sekeru a ten jí udeřil o zem, a když se ozvalo první zahřmění, bylo to lidmi považováno za šťastné znamení. Hromnice připadaly na 2.2. Tento den pálili na ochranu před zlem svíce Hromnice, které chránili domovy od ohně a neštěstí a nemocným přinášely sílu k uzdravení a umírajícím lehkou smrt. Tyto dny se také věštilo, dělaly se různé  rituály. Následující dny už patřily Velesovi, ke kterému jeho branou procházeli na onen svět staří, slabí a životem unavení lidé. 

Jaká kouzla můžete ještě vyzkoušet? 

Pro krásu vylejte půl sklenice mléka do své koupele.

Aby měla vaše rodina vždycky peníze a byla zdravá, po západu slunce nasypte před vchodové dveře trochu kukuřičných zrn.

Aby byl v bezpečí váš dům, nasypte do každého z koutů hrstku soli.

Chcete se zbavit toxického člověka? Napište vodovou barvou  na lístek jeho jméno, co vám způsobil – třeba že vás zradil, či okradl, nebo využil, a rozpusťte to ve vodě. Jako voda rozpouští barvy a lístek, tak i vy se zbavujete jeho vlivu. Voda mu přinese nazpátek všechnu jeho negativní energii, kterou vás obdaroval. 

 

Středa 2.2.

O romantické rozpoložení se postará Luna ve znamení Ryb. Den uběhne v dynamickém tempu, přesto si dokážete udržet takový rytmus, abyste pozvolna získali kontakt se svou duší.

 

Čtvrtek 3.2.

Noční konjunkce Luny s Jupiterem dovolí odpočinout si a pořádně se vyspat i těm, kteří mívají běžně problémy se spánkem. Ráno nastartuje příjemně celý den díky sextilům Luny s Uranem a Venuší. Někdo možná zapomene, že je za oknem zima a často ponuro a šero.

 

Pátek 4.2. 

Všechno, co se může stát, čekejte v pátek. Připravte se na slušný zápřah. Konjunkce Slunce se Saturnem nahodí pozornost k těm nejsložitějším věcem. Výsledek však bude skvělý, výjimečný. Získat kontrolu nad vším a hlavně nad svými myšlenkami, pomůže Merkur, který ráno vychází z retrográdu. Konečně se vymanit z chaosu. Skvělou kondici mám podpoří sextil Marsu s Jupiterem a tak si dokonale poradíte s jakoukoliv únavou.

 

Sobota 5.2. 

S odpočinkem po náročném týdnu to nebude tak snadné. Kvadratury Luny s Marsem a Venuší vám připomenou, co jste všechno komu slíbili a kde se zavázali a co všechno musíte ještě zařídit pro členy své rodiny, přátele a partnera. Odpočinek čekejte spíše až večer. Příjemnou náladu u večeře při svíčkách se sklenicí vína, zajistí sextily Luny se Saturnem a Sluncem.

 

Neděle 6.2.

Kvadratury Luny s Merkurem a Plutem mohou pokazit nedělní moučník a provokovat k nepotřebným hádkám a sporům o názory. Večer vejde Luna do klidného Býka a vy náhle zapomenete na to, co vám přes den zvedlo tlak. Usnete sladce, jako nemluvňátka.

Co  čeká první únorový týden jednotlivá znamení?

Hvězdy jsou ve znamení Vodnáře. Mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Myšlení nemají zatížené předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe.

Vodnáři, tento týden vám přijde, že v oblasti mezilidských vztahů to bude jako na houpačce. Vše se bude měnit z minuty na minutu. Zůstaňte v klidu a nestresujte se tím. Bouře se přežene.

Ryby, měli byste se zaměřit na sebe a pracovat na svých silných stránkách. Může jít i o nové manuální činnosti. Budete mile překvapeni, jak vám to půjde.

Berani, nezapomínejte na to, že někteří členové rodiny nejsou tak otrlí jako vy. Musíte dbát na to, co a jak jim říkáte.

Býci, do milostné oblasti se vloudí nejistota a nervozita. Není to však nic, z čeho byste se měli hroutit. Zachovejte klid, na každý problém je řešení.

Blíženci, místo toho, abyste opět partnerovi umetali cestičku a řešili za něj vše, včetně jeho špatné nálady, nechte ho v tom vykoupat. Je to totiž jediná možnost, aby také přebral odpovědnost za své činy a život. A vám se uleví.

Raci, jakmile vám dojde, že vlastně nemáte co ztratit, půjde vám seznamování daleko jednodušeji. Je to jen zbytečná brzda.

Lvi, jste dobrodruzi srdcem i duší. Na svět nahlížíte optimisticky, i když máte sklony trochu zmatkovat. Neplašte se z každého problému a vězte, že na něj najdete řešení. Do konfliktů mezi kolegy se ale nepleťte. Byli byste za ty špatné.

Panny, opravdu je váš současný milostný vztah takový, jaký jste si přáli? Velmi dobře uvažte všechna pro a proti. Sundejte si také růžové brýle, máte totiž tendence si svého partnera značně idealizovat.

Váhy, měli byste si dávat pozor na to, co říkáte. Je možné, že nevědomky vyzradíte tajemství kamaráda nebo někoho svými poznámkami uvedete do trapné situace.

Štíři, pokroky v kariéře na sebe nenechávají čekat a vy si mílovými kroky jdete za svým. Zřejmě jste našli recept na úspěch. Jde o to jen vytrvat.

Střelci, chcete mít všechno hned a teď. Ale to také není vždy možné. Proto si uvědomte, co vlastně od ostatních lidí čekáte. To by vám mohlo do budoucna pomoct k rozhodování.

Kozorozi, to, jak se prezentujete před ostatními, vás může poškodit. Dívají se na vás s pochybnostmi. Zdá se jim, že přeháníte.

 

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

Hromnicový horoskop 1.2. – 7.2. Kdo zapracuje na vztahovém deficitu a do koho vjedou hromy a blesky?

Raci, ozve se vám dávný přítel z dětství. Vodnáři, peníze a jejich stav na vašem účtu budou hlavním tématem tohoto týdne. Lvi, přiznejte si, že už nutně potřebujete dobít baterky. o čeká vás?

Pondělí 1. února ocítíme vysokou hladinu stresu. Výbuchy hněvu přináší kvadratura Slunce s Marsem.

 

V úterý 2. února přinese harmonické příznivé vlivy. Trigony Luny a Jupitera se Sluncem nám pomohou zachovat rovnováhu a zdravý úsudek.

Tento den se slavily Hromnice. Hromnice byly považovány za začátek pohanského roku. Rok začínal právě proto, že přibylo i světlo a také se začala rodit mláďata. Příroda se tak zlehka probouzela do dalšího životního koloběhu.

Staří Slované čekali příchod boha Peruna, který vládl bleskům a hromům. První zahřmění a zablesknutí mělo symbolicky ukončit vládu zimy. A lidé se potom dali do úklidu, vyhánění zlých duchů a péče o půdu.

Hromnice jsou u nás známe jako svátek Očištění panny Marie. Proto se 2. února na počest světla zapalovaly svíčky posvěcené v kostele. Svíčky měly lidi chránit před vrtochy přírody.

Keltové slavili touto dobou svůj Imbolc. Prakticky šlo ale o stejný důvod – začátek. Oslavy trvaly dva dny, protože se zahajovaly už prvního února a jejich součástí byly zasvěcovací rituály pro nové adepty čarodějnictví.  Uctívala se bohyně Brigid. Její jméno znamená Vznešená. Irská bohyně pečovala o kovářství, plodnost, dobytek, úrodu, věštění a básnictví.

Při oslavách Hromnic měl důležitou úlohu oheň. S Hromnicemi jsou svázané i další rituály.

Rituál přivolání lásky.

Když se cítíte samotní a do hlavy vám lezou myšlenky, že už někoho slušného pro sebe nepotkáte, můžete využít rituál pro přivolání lásky. Vykonává se v noci.

Budete potřebovat jedno kulaté zrcadlo, které má od 30 do 50 cm jednu červenou růži, dvě růžové svíce, olejíček z růží. Zrcadlo dejte na stůl tam, kde vykonáváte svoji magii. Je potřeba, abyste mohli vidět svůj odraz tak, jak sedíte na židli. Svíce potřete olejem a dejte po obou stranách zrcadla tak, aby se v něm odrážely, a zapalte je. Můžete zapálit i kadidlo. Pohodlně se posaďte, dívejte se sami sobě do očí a vizualizujete si sebe jako člověka milovaného a milujícího, obklopeného vzájemnou láskou. Teď vezměte růži a vyslovte následující:

 

Zrcadla lesk odráží světla záře. Nechť mi přinese lásku až dokonce mých dnů, a tak ať se stane.

Vetkněte energii z květů do zrcadla a odrazte svůj obraz v něm. Buďte připraveni přijmout lásku, která v k vám zakrátko přijde. Tento rituál opakujte znovu za týden. Tento den je dobré  vytvořit talisman a bylinný sáček pro lásku.

 

 

Ve středu 3. února se vyhněte všem lidem, kteří vám snižují náladu tím, že ve vás vyvolávají pocit viny. Kvadratury Luny s Plutem a Venuší a Luna vcházející do znamení Štíra způsobí, že budeme velmi lehce náchylní nechat se vyvést z rovnováhy.

 

Čtvrtek 4. února: čekejte bouře! Ne v přírodě, ale v našich vztazích. Tvrdé a nepříjemné kvadratury Luny se Saturnem, Jupiterem a Sluncem a silně působící opozice Uranu a Marsu budou přímo vybízet k hádkám. Zvítězí ten, kdo se vyhne zápalným situacím.

 

V pátek 5. února se nevyhneme rannímu chaosu a napětí vlivem kvadratury Luny s Merkurem. Spokojení budou ti, kterým začíná dovolená. Trigon Luny s Neptunem, Sextil s Plutem a Luna ve znamení Střelce dovolí oddechnout si a uklidnit emoce.

Tento den v bývalo dobré nakoupit semínka na jarní osev.

 

V sobotu 6. února, ačkoliv zima málokdy přidá milostným vzplanutím, nebude dobré zanedbávat své citové relace. O víkendu porostou očekávání vůči partnerovi, protože máme více času. O to více se mohou ukázat vztahové deficity, které ukáže konjunkce Venuše se Saturnem. Je potřeba se všemu postavit čelem, a ne zametat pod koberec. Naštěstí příznivé sextily Luny s Venuší, Saturnem a Jupiterem dovolí nalézt společný bod, který vás sjednotí.

 

V neděli 7. února pocítíte, že šedá každodennost a stereotypy jsou zabijáci lásky a spontánnosti i štěstí. Tento den se můžete z nudy dostat do určité vnitřní vzpoury ostrých pocitů nespokojenosti a chuti udělat nějaké změny. Kvadratura Venuše s Uranem požene k tomu udělat něco netypického, co velmi překvapí partnera.

 

 

Co čeká první únorový týden jednotlivá znamení?

Hvězdy jsou stále ve znamení Vodnáře, mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Myšlení není zatíženo předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe. Slabou stránkou je nestálost. I když se pro věci nadchnou opravdu hluboce, ne vždy to má dlouhého trvání. O svých plánech hodně mluví, ale mají jich tolik, že ne vše stihnou uskutečnit.

Vodnáři, peníze a jejich stav na vašem účtu budou hlavním tématem tohoto týdne. Je načase zjistit, kde vám finance nejvíce mizí. A také jak můžete jejich příjem navýšit.

Ryby, hlava vám neustále předkládá obrovské množství nápadů. Otázkou je, nakolik jsou realizovatelné. Zvlášť pokud jde o nové podnikatelské aktivity, musíte být ve svých úvahách střízlivější.

Berani, dejte si do pořádku dokumenty, které se vztahují k vaší domácnosti. Vyplatí se překontrolovat si i pojistné smlouvy. Můžete tak značně ušetřit finance na jejich obnovení nebo přehodnocení.

Býci, čeká vás poklidný týden. Budete však muset vyřešit nějaké úřední povinnosti. Vyčleňte si na to dostatek času, abyste vše stihli.

Blíženci, pravděpodobně vás osloví někdo s žádostí o finanční pomoc. Pokud půjde o velkou částku, sepište raději spolu podmínky půjčky a její splatnost. Předejte tak nepříjemnostem.

Raci, ozve se vám dávný přítel z dětství. Udělá vám to obrovskou radost a rozhodnete se, že kontakt budete udržovat i nadále.

Lvi, přiznejte si, že už nutně potřebujete dobít baterky. Na rozdíl od ostatních, kteří k tomu potřebují komunikaci, však toužíte o samotě srovnat si myšlenky.

Panny, vrásky na čele vám může přidělat neutěšená situace ve vašem milostném vztahu. Dejte si čas na rozmyšlenou a zjistěte, kam byste vlastně rádi ve vztahu pokročili. Hlavně se ujasněte, zda to váš protějšek cítí stejně.

Váhy, do cesty vám vstoupí výjimečná pracovní nabídka. Možná se jedná o vysněný profesní postup nebo zcela novou oblast. Ať už to je cokoliv, nevyplatí se vám dlouho přemýšlet.

Štíři, snažte se při rozhovorech držet jen neutrálních témat. Pokud by mělo dojít k vážnějším rozhovorům mezi vámi a partnerem, požádejte ho o trpělivost. Hvězdy nejsou tento týden nakloněny důvěrným hovorům.

Střelci, je potřeba probrat s rodinou nějakou zásadní věc. Nejprve je však důležité zjistit si jejich názor, než vyslovíte rozhodnutí. Předejte tak hádce.

Kozorozi, jestliže vám zůstávají stále nějaké resty, pokuste se je tento týden alespoň zčásti vyřešit. Brzy by vám totiž mohly přerůst přes hlavu.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články