Týdenní horoskop 31.1. – 6.2. Co nese novoluní ve Vodnáři?

Berani, nezapomínejte na to, že někteří členové rodiny nejsou tak otrlí jako vy. Musíte dbát na to, co a jak jim říkáte. Blíženci, místo toho, abyste opět partnerovi umetali cestičku a řešili za něj vše, včetně jeho špatné nálady, nechte ho v tom vykoupat. Je to totiž jediná možnost, aby také přebral odpovědnost za své činy a život. A vám se uleví. Raci, jakmile vám dojde, že vlastně nemáte co ztratit, půjde vám seznamování daleko jednodušeji. Je to jen zbytečná brzda.

Pondělí 31.1.

Konjunkce Luny s Merkurem a Plutem nabádá, abyste se vyhnuli ranním zmatkům. Před polednem vejde Luna do znamení Vodnáře a navrátí lehkost a nadhled, kterou můžete tento den, který je první v týdnu a poslední v měsíci, využít.

 

Úterý 1.2.

V úterý 1.2. vstoupí Novoluní ve znamení Vodnáře. O hlavu plnou věcí, které budete muset vyřídit, se postará kvadratura Luny s Uranem a konjunkce se Saturnem. Novoluní ve Vodnáři nabádá vysílat do vesmíru pozitivní vize, psát, či opakovat mantry, přinášející štěstí a mír duši. Největší hvězdnou pomoc však budou mít vizualizace zaměřené na podporu, pomoc a přátelství.

Novoluní ve znamení Vodnáře 1.2. nasměruje pozornost na  partnerské otázky. Vyplatí se udělat si pořádek ve svých citech, objasnit nedorozumění, zbavit se falešných přátel a ignorovat rýpaní lumpíků. Tento den nás mohou potrápit křeče v lýtkách a bolest kotníků. Vynechte dlouhé procházky. Vyzkoušejte heřmánkovou lázeň a pak si dejte nohy nahoru.

Ti kteří se cítí osamoceni si mohou vzít čistý list papíru, napsat své pocity andělům a poprosit je o vnesení radosti do svého života. Zapálí u toho dvě svíce bílou a zelenou. První je barvou sněhu a druhá barva připomíná, že se příroda obrozuje. Mohou poprosit o pomoc  sv. Brigitu  a papír spálit. Popel náleží odevzdat živlům (rozfoukat do větru, spláchnout) a svíce nechat pod dohledem dohořet.

V 10. století se stala s narůstajícím vlivem křesťanství patronkou svátku Imbolc (1.2.-2.2.) sv. Brigita. Chránila lidi před hladem, nemocemi a válkou a byla patronkou léčitelům a jasnovidcům. Keltské děti ji v její svátek pletly kříže z různých rostlin. V předkřesťanské éře byl tento svátek zasvěcen irské bohyni jara, poezie a řemesla Brigit. Aby zajistili její náklonnost, velmi důkladně uklidili domy a rituálně prvního února myli stěny, podlahy, okna, aby odstranili zatuchlé energie zimy. Vodou se umývaly nejenom nečistoty, ale také zlé myšlenky. Tehdy se velmi hledělo i na očistu těla a nemocným lidem se omývaly alespoň chodidla a dlaně. 

Rozdělali oheň, v krbu nebo alespoň venku na dvoře. V jeho plamenech se symbolicky pálilo všechno, co lidi svazovalo a působilo bolest. Síla ohně ničila to, co ničilo je, a jeho moc a teplo přinesly naději, že bude brzy lépe. Připravovali jídlo, pojící se s novým životem a růstem.  Různá semena a mléko. Pekli také sladké pečivo. 

U Slovanů se slavily Hromnice. Rhod dal svému synovi Perunovi hromovládnou sekeru a ten jí udeřil o zem, a když se ozvalo první zahřmění, bylo to lidmi považováno za šťastné znamení. Hromnice připadaly na 2.2. Tento den pálili na ochranu před zlem svíce Hromnice, které chránili domovy od ohně a neštěstí a nemocným přinášely sílu k uzdravení a umírajícím lehkou smrt. Tyto dny se také věštilo, dělaly se různé  rituály. Následující dny už patřily Velesovi, ke kterému jeho branou procházeli na onen svět staří, slabí a životem unavení lidé. 

Jaká kouzla můžete ještě vyzkoušet? 

Pro krásu vylejte půl sklenice mléka do své koupele.

Aby měla vaše rodina vždycky peníze a byla zdravá, po západu slunce nasypte před vchodové dveře trochu kukuřičných zrn.

Aby byl v bezpečí váš dům, nasypte do každého z koutů hrstku soli.

Chcete se zbavit toxického člověka? Napište vodovou barvou  na lístek jeho jméno, co vám způsobil – třeba že vás zradil, či okradl, nebo využil, a rozpusťte to ve vodě. Jako voda rozpouští barvy a lístek, tak i vy se zbavujete jeho vlivu. Voda mu přinese nazpátek všechnu jeho negativní energii, kterou vás obdaroval. 

 

Středa 2.2.

O romantické rozpoložení se postará Luna ve znamení Ryb. Den uběhne v dynamickém tempu, přesto si dokážete udržet takový rytmus, abyste pozvolna získali kontakt se svou duší.

 

Čtvrtek 3.2.

Noční konjunkce Luny s Jupiterem dovolí odpočinout si a pořádně se vyspat i těm, kteří mívají běžně problémy se spánkem. Ráno nastartuje příjemně celý den díky sextilům Luny s Uranem a Venuší. Někdo možná zapomene, že je za oknem zima a často ponuro a šero.

 

Pátek 4.2. 

Všechno, co se může stát, čekejte v pátek. Připravte se na slušný zápřah. Konjunkce Slunce se Saturnem nahodí pozornost k těm nejsložitějším věcem. Výsledek však bude skvělý, výjimečný. Získat kontrolu nad vším a hlavně nad svými myšlenkami, pomůže Merkur, který ráno vychází z retrográdu. Konečně se vymanit z chaosu. Skvělou kondici mám podpoří sextil Marsu s Jupiterem a tak si dokonale poradíte s jakoukoliv únavou.

 

Sobota 5.2. 

S odpočinkem po náročném týdnu to nebude tak snadné. Kvadratury Luny s Marsem a Venuší vám připomenou, co jste všechno komu slíbili a kde se zavázali a co všechno musíte ještě zařídit pro členy své rodiny, přátele a partnera. Odpočinek čekejte spíše až večer. Příjemnou náladu u večeře při svíčkách se sklenicí vína, zajistí sextily Luny se Saturnem a Sluncem.

 

Neděle 6.2.

Kvadratury Luny s Merkurem a Plutem mohou pokazit nedělní moučník a provokovat k nepotřebným hádkám a sporům o názory. Večer vejde Luna do klidného Býka a vy náhle zapomenete na to, co vám přes den zvedlo tlak. Usnete sladce, jako nemluvňátka.

Co  čeká první únorový týden jednotlivá znamení?

Hvězdy jsou ve znamení Vodnáře. Mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Myšlení nemají zatížené předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe.

Vodnáři, tento týden vám přijde, že v oblasti mezilidských vztahů to bude jako na houpačce. Vše se bude měnit z minuty na minutu. Zůstaňte v klidu a nestresujte se tím. Bouře se přežene.

Ryby, měli byste se zaměřit na sebe a pracovat na svých silných stránkách. Může jít i o nové manuální činnosti. Budete mile překvapeni, jak vám to půjde.

Berani, nezapomínejte na to, že někteří členové rodiny nejsou tak otrlí jako vy. Musíte dbát na to, co a jak jim říkáte.

Býci, do milostné oblasti se vloudí nejistota a nervozita. Není to však nic, z čeho byste se měli hroutit. Zachovejte klid, na každý problém je řešení.

Blíženci, místo toho, abyste opět partnerovi umetali cestičku a řešili za něj vše, včetně jeho špatné nálady, nechte ho v tom vykoupat. Je to totiž jediná možnost, aby také přebral odpovědnost za své činy a život. A vám se uleví.

Raci, jakmile vám dojde, že vlastně nemáte co ztratit, půjde vám seznamování daleko jednodušeji. Je to jen zbytečná brzda.

Lvi, jste dobrodruzi srdcem i duší. Na svět nahlížíte optimisticky, i když máte sklony trochu zmatkovat. Neplašte se z každého problému a vězte, že na něj najdete řešení. Do konfliktů mezi kolegy se ale nepleťte. Byli byste za ty špatné.

Panny, opravdu je váš současný milostný vztah takový, jaký jste si přáli? Velmi dobře uvažte všechna pro a proti. Sundejte si také růžové brýle, máte totiž tendence si svého partnera značně idealizovat.

Váhy, měli byste si dávat pozor na to, co říkáte. Je možné, že nevědomky vyzradíte tajemství kamaráda nebo někoho svými poznámkami uvedete do trapné situace.

Štíři, pokroky v kariéře na sebe nenechávají čekat a vy si mílovými kroky jdete za svým. Zřejmě jste našli recept na úspěch. Jde o to jen vytrvat.

Střelci, chcete mít všechno hned a teď. Ale to také není vždy možné. Proto si uvědomte, co vlastně od ostatních lidí čekáte. To by vám mohlo do budoucna pomoct k rozhodování.

Kozorozi, to, jak se prezentujete před ostatními, vás může poškodit. Dívají se na vás s pochybnostmi. Zdá se jim, že přeháníte.

 

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 5.12 – 11.12. Blázen pomůže nacházet řešení

Karta Blázna je o záblesku osvícení ve změti křižovatek cest. Začíná nová etapa ve vašem životě. Blázen jde po své cestě někdy naivně a bezelstně ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 5.12. – 11.12. Co nese úplněk v Blížencích?

Na Mikulášské pondělí 5.12. se připravte na všechny možné změny plánů. Konjunkce Luny s Uranem může hodně věcí urychlit, možná potkáte staré známé a přehodnotíte ...
Kartářka píše...

Mikulášský speciál aneb proč přináší jmelí štěstí?

 Proč se věří, že je jmelí magická rostlina, která přináší do našich domovů štěstí, proč si doma postavit Betlém. Věděli byste kdy bylo stavění Betlémů ...
Kartářka píše...

Runový horoskop a rituály na prosinec 2022. Zjistěte, koho potkáte!

Berani, runa pro vás je Perthro Perhro je symbol času a předurčení. Věci, které vidíme dnes, předurčují budoucnost. Co je vlastně ten osud? Je ...
Kartářka píše...

Vikendový horoskop: Venuše s Marsem vlijí život do žil

Venuše v opozici k Marsu 1. – 4. 12.  chystá divoké akce, přátelská setkání, různé výpravy, příhody a samozřejmě i románky. Slunce je ve znamení ...
Kartářka píše...

Únik z nepříznivého kola karmy a osudu

Pokud známe základní vesmírný zákon a nestavíme vše na tom, co právě máme. Neboť víme, že úplně všechno můžeme během okamžiku ztratit-vše, co je hmotné, ...
Kartářka píše...

Numerologický horoskop na prosinec aneb co nese prosincová devítka vám?

Posledním měsícem tohoto roku vládnou vibrace čísla devět. Je načase přestat drásat staré rány a řešit minulost. Nastal čas, kdy je potřeba odpustit sobě i ...
Kartářka píše...
/ Články

Hvězdy na prosinec

Poslední měsíc v roce nastartujeme s opozicí Venuše k Marsu 1. – 4. 12. Střelci, Váhy a Blíženci se mohou připravit na  hlučné akce, přátelská ...
Kartářka píše...

Horoskop na prosinec

Střelci, máte za sebou náročné období, ale na to brzy zapomenete s příchodem vánočních svátků. Do vašich dnů se pomalu vrací láska a klid. Štíři, ...
Kartářka píše...

Karta týdne 28.11.- 4.12. Eso mečů nepřeje štěstí nesmělým

Eso mečů vyžaduje víru v sebe. Ta umožní vyhrát nad protivenstvími osudu. Zbavte se všech pochybností. Přichází poznání, nové informace, síla a odvaha. Zesílený ...
Kartářka píše...

Hromnicový horoskop 1.2. – 7.2. Kdo zapracuje na vztahovém deficitu a do koho vjedou hromy a blesky?

Raci, ozve se vám dávný přítel z dětství. Vodnáři, peníze a jejich stav na vašem účtu budou hlavním tématem tohoto týdne. Lvi, přiznejte si, že už nutně potřebujete dobít baterky. o čeká vás?

Pondělí 1. února ocítíme vysokou hladinu stresu. Výbuchy hněvu přináší kvadratura Slunce s Marsem.

 

V úterý 2. února přinese harmonické příznivé vlivy. Trigony Luny a Jupitera se Sluncem nám pomohou zachovat rovnováhu a zdravý úsudek.

Tento den se slavily Hromnice. Hromnice byly považovány za začátek pohanského roku. Rok začínal právě proto, že přibylo i světlo a také se začala rodit mláďata. Příroda se tak zlehka probouzela do dalšího životního koloběhu.

Staří Slované čekali příchod boha Peruna, který vládl bleskům a hromům. První zahřmění a zablesknutí mělo symbolicky ukončit vládu zimy. A lidé se potom dali do úklidu, vyhánění zlých duchů a péče o půdu.

Hromnice jsou u nás známe jako svátek Očištění panny Marie. Proto se 2. února na počest světla zapalovaly svíčky posvěcené v kostele. Svíčky měly lidi chránit před vrtochy přírody.

Keltové slavili touto dobou svůj Imbolc. Prakticky šlo ale o stejný důvod – začátek. Oslavy trvaly dva dny, protože se zahajovaly už prvního února a jejich součástí byly zasvěcovací rituály pro nové adepty čarodějnictví.  Uctívala se bohyně Brigid. Její jméno znamená Vznešená. Irská bohyně pečovala o kovářství, plodnost, dobytek, úrodu, věštění a básnictví.

Při oslavách Hromnic měl důležitou úlohu oheň. S Hromnicemi jsou svázané i další rituály.

Rituál přivolání lásky.

Když se cítíte samotní a do hlavy vám lezou myšlenky, že už někoho slušného pro sebe nepotkáte, můžete využít rituál pro přivolání lásky. Vykonává se v noci.

Budete potřebovat jedno kulaté zrcadlo, které má od 30 do 50 cm jednu červenou růži, dvě růžové svíce, olejíček z růží. Zrcadlo dejte na stůl tam, kde vykonáváte svoji magii. Je potřeba, abyste mohli vidět svůj odraz tak, jak sedíte na židli. Svíce potřete olejem a dejte po obou stranách zrcadla tak, aby se v něm odrážely, a zapalte je. Můžete zapálit i kadidlo. Pohodlně se posaďte, dívejte se sami sobě do očí a vizualizujete si sebe jako člověka milovaného a milujícího, obklopeného vzájemnou láskou. Teď vezměte růži a vyslovte následující:

 

Zrcadla lesk odráží světla záře. Nechť mi přinese lásku až dokonce mých dnů, a tak ať se stane.

Vetkněte energii z květů do zrcadla a odrazte svůj obraz v něm. Buďte připraveni přijmout lásku, která v k vám zakrátko přijde. Tento rituál opakujte znovu za týden. Tento den je dobré  vytvořit talisman a bylinný sáček pro lásku.

 

 

Ve středu 3. února se vyhněte všem lidem, kteří vám snižují náladu tím, že ve vás vyvolávají pocit viny. Kvadratury Luny s Plutem a Venuší a Luna vcházející do znamení Štíra způsobí, že budeme velmi lehce náchylní nechat se vyvést z rovnováhy.

 

Čtvrtek 4. února: čekejte bouře! Ne v přírodě, ale v našich vztazích. Tvrdé a nepříjemné kvadratury Luny se Saturnem, Jupiterem a Sluncem a silně působící opozice Uranu a Marsu budou přímo vybízet k hádkám. Zvítězí ten, kdo se vyhne zápalným situacím.

 

V pátek 5. února se nevyhneme rannímu chaosu a napětí vlivem kvadratury Luny s Merkurem. Spokojení budou ti, kterým začíná dovolená. Trigon Luny s Neptunem, Sextil s Plutem a Luna ve znamení Střelce dovolí oddechnout si a uklidnit emoce.

Tento den v bývalo dobré nakoupit semínka na jarní osev.

 

V sobotu 6. února, ačkoliv zima málokdy přidá milostným vzplanutím, nebude dobré zanedbávat své citové relace. O víkendu porostou očekávání vůči partnerovi, protože máme více času. O to více se mohou ukázat vztahové deficity, které ukáže konjunkce Venuše se Saturnem. Je potřeba se všemu postavit čelem, a ne zametat pod koberec. Naštěstí příznivé sextily Luny s Venuší, Saturnem a Jupiterem dovolí nalézt společný bod, který vás sjednotí.

 

V neděli 7. února pocítíte, že šedá každodennost a stereotypy jsou zabijáci lásky a spontánnosti i štěstí. Tento den se můžete z nudy dostat do určité vnitřní vzpoury ostrých pocitů nespokojenosti a chuti udělat nějaké změny. Kvadratura Venuše s Uranem požene k tomu udělat něco netypického, co velmi překvapí partnera.

 

 

Co čeká první únorový týden jednotlivá znamení?

Hvězdy jsou stále ve znamení Vodnáře, mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Myšlení není zatíženo předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe. Slabou stránkou je nestálost. I když se pro věci nadchnou opravdu hluboce, ne vždy to má dlouhého trvání. O svých plánech hodně mluví, ale mají jich tolik, že ne vše stihnou uskutečnit.

Vodnáři, peníze a jejich stav na vašem účtu budou hlavním tématem tohoto týdne. Je načase zjistit, kde vám finance nejvíce mizí. A také jak můžete jejich příjem navýšit.

Ryby, hlava vám neustále předkládá obrovské množství nápadů. Otázkou je, nakolik jsou realizovatelné. Zvlášť pokud jde o nové podnikatelské aktivity, musíte být ve svých úvahách střízlivější.

Berani, dejte si do pořádku dokumenty, které se vztahují k vaší domácnosti. Vyplatí se překontrolovat si i pojistné smlouvy. Můžete tak značně ušetřit finance na jejich obnovení nebo přehodnocení.

Býci, čeká vás poklidný týden. Budete však muset vyřešit nějaké úřední povinnosti. Vyčleňte si na to dostatek času, abyste vše stihli.

Blíženci, pravděpodobně vás osloví někdo s žádostí o finanční pomoc. Pokud půjde o velkou částku, sepište raději spolu podmínky půjčky a její splatnost. Předejte tak nepříjemnostem.

Raci, ozve se vám dávný přítel z dětství. Udělá vám to obrovskou radost a rozhodnete se, že kontakt budete udržovat i nadále.

Lvi, přiznejte si, že už nutně potřebujete dobít baterky. Na rozdíl od ostatních, kteří k tomu potřebují komunikaci, však toužíte o samotě srovnat si myšlenky.

Panny, vrásky na čele vám může přidělat neutěšená situace ve vašem milostném vztahu. Dejte si čas na rozmyšlenou a zjistěte, kam byste vlastně rádi ve vztahu pokročili. Hlavně se ujasněte, zda to váš protějšek cítí stejně.

Váhy, do cesty vám vstoupí výjimečná pracovní nabídka. Možná se jedná o vysněný profesní postup nebo zcela novou oblast. Ať už to je cokoliv, nevyplatí se vám dlouho přemýšlet.

Štíři, snažte se při rozhovorech držet jen neutrálních témat. Pokud by mělo dojít k vážnějším rozhovorům mezi vámi a partnerem, požádejte ho o trpělivost. Hvězdy nejsou tento týden nakloněny důvěrným hovorům.

Střelci, je potřeba probrat s rodinou nějakou zásadní věc. Nejprve je však důležité zjistit si jejich názor, než vyslovíte rozhodnutí. Předejte tak hádce.

Kozorozi, jestliže vám zůstávají stále nějaké resty, pokuste se je tento týden alespoň zčásti vyřešit. Brzy by vám totiž mohly přerůst přes hlavu.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Karta týdne 5.12 – 11.12. Blázen pomůže nacházet řešení

Karta Blázna je o záblesku osvícení ve změti křižovatek cest. Začíná nová etapa ve vašem životě. Blázen jde po své cestě někdy naivně a bezelstně ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 5.12. – 11.12. Co nese úplněk v Blížencích?

Na Mikulášské pondělí 5.12. se připravte na všechny možné změny plánů. Konjunkce Luny s Uranem může hodně věcí urychlit, možná potkáte staré známé a přehodnotíte ...
Kartářka píše...

Mikulášský speciál aneb proč přináší jmelí štěstí?

 Proč se věří, že je jmelí magická rostlina, která přináší do našich domovů štěstí, proč si doma postavit Betlém. Věděli byste kdy bylo stavění Betlémů ...
Kartářka píše...

Runový horoskop a rituály na prosinec 2022. Zjistěte, koho potkáte!

Berani, runa pro vás je Perthro Perhro je symbol času a předurčení. Věci, které vidíme dnes, předurčují budoucnost. Co je vlastně ten osud? Je ...
Kartářka píše...

Vikendový horoskop: Venuše s Marsem vlijí život do žil

Venuše v opozici k Marsu 1. – 4. 12.  chystá divoké akce, přátelská setkání, různé výpravy, příhody a samozřejmě i románky. Slunce je ve znamení ...
Kartářka píše...

Únik z nepříznivého kola karmy a osudu

Pokud známe základní vesmírný zákon a nestavíme vše na tom, co právě máme. Neboť víme, že úplně všechno můžeme během okamžiku ztratit-vše, co je hmotné, ...
Kartářka píše...

Numerologický horoskop na prosinec aneb co nese prosincová devítka vám?

Posledním měsícem tohoto roku vládnou vibrace čísla devět. Je načase přestat drásat staré rány a řešit minulost. Nastal čas, kdy je potřeba odpustit sobě i ...
Kartářka píše...
/ Články

Hvězdy na prosinec

Poslední měsíc v roce nastartujeme s opozicí Venuše k Marsu 1. – 4. 12. Střelci, Váhy a Blíženci se mohou připravit na  hlučné akce, přátelská ...
Kartářka píše...

Horoskop na prosinec

Střelci, máte za sebou náročné období, ale na to brzy zapomenete s příchodem vánočních svátků. Do vašich dnů se pomalu vrací láska a klid. Štíři, ...
Kartářka píše...

Karta týdne 28.11.- 4.12. Eso mečů nepřeje štěstí nesmělým

Eso mečů vyžaduje víru v sebe. Ta umožní vyhrát nad protivenstvími osudu. Zbavte se všech pochybností. Přichází poznání, nové informace, síla a odvaha. Zesílený ...
Kartářka píše...