Týdenní horoskop 30.1.-5.2. Co nesou hvězdy na Hromnice?

V pondělí 30. ledna podpoří trigon Slunce s dynamickým Marsem vůli na sobě pracovat a nepolevit. Můžete se pustit do náročnějších prací, vaše vytrvalost bude posílena. Trigon Merkuru s Uranem vnese touhu zpestřit si den zábavou. Překvapit vás může dobrá zpráva.

Ráno v úterý 31. ledna přinese auru neklidného dne a stresy rozežene až Slunce v trigonu s Lunou.

Středa 1. února začne poněkud zasněně a melancholicky vlivem kvadratury Luny s Neptunem. V poledne se vám zlepší nálada díky trigonu Luny se Saturnem a podíváte se na věci více do hloubky. Přečtěte si zajímavou knihu, vyhledávejte informace a ptejte se těch, co mohou poradit.

Ve čtvrtek 2. února si naplánujte něco příjemného. Kvadratura Luny s Jupiterem a trigon s Venuší nese potřebu vyhrát nad protivníky, a to si nakonec zaslouží odměnu.

Prvního a druhého února očistěte svůj dům ohněm a vodou. Vyžeňte temný mrak a pozvěte radost a slunce.

Prvního a druhého února očistěte svůj dům ohněm a vodou. Vyžeňte temný mrak a pozvěte radost a slunce.

A během svátku IMBOLC prvního a druhého února světlo vyhrává boj s temnotou a den se více prodlužuje. To přináší pozvolna optimismus nejenom lidem. Světlo probouzí naši energii, rostliny začínají růst a země se pomalu chystá na zázrak jara. Na tyto dny spadal předkřesťanský svátek  posvěcený irské bohyni jara, poezie a řemesel Brigit. Aby si člověk zajistil její laskavost, mělo se doma důkladně uklidit, prvního února rituálně umýt stěny, podlahy a okna,  aby se stáhla zatuchlá zima. Přitom se umývala nejenom špína, ale také zlé myšlenky. Nezapomínalo se i na tělo a pokud byl někdo nemocný, tak minimálně plosky nohou a dlaně. Pak se rozdělal oheň buď v krbu, či na dvoře. Do jeho plamenů se symbolicky házelo všechno co dělalo bolest a kazilo dobrou náladu. Síla ohně, moc a teplo přinesly naději a chuť k práci.

Během svátků se jedla strava pojící se s novým životem a růstem – semínka slunečnice, sezamu, dýní a mléko a sladké pečivo. Barvou svátku v čistých domech byla bílá a zelená. První je barva sněhu a čistoty a druhá barva připomíná, že se příroda obrozuje.  Patronka svátku Brigit se v 10. století vlivem křesťanství se stala svatou Brigitou a rozšířil se okruh její působnosti. Střežila domy před hladem, chorobami a válkou a hlídala chránila jasnovidce a léčitele. Její svátek připadá na 1. února. Kdysi keltské děti splétaly během tohoto svátku kříže z různých rostlin. U nás slavíme Hromnice 2. února. Pálily se svíce hromničky, aby chránily domy před ohněm a neštěstím, nemocným přinášely sílu k uzdravení a umírajícím lehkou smrt.

Co můžete dělat?

Pár rituálů na Hromnice

Abyste získali krásu a jiskru dejte si půl sklenky mléka do koupele.

Aby vám kvetlo přátelství a láska, upečte svým nejbližším sladký koláček s ovsem a medem.

Abyste měli peníze v peněžence zapalte zlatou svíci a nebo se dívejte do ohně pod konvici s vodou.

Abyste se necítili osamělí napište si všechno, co ve vás vyvolává smutek a nedovoluje přiblížit se druhým lidem a spalte to.

Aby měla celá vaše rodina vždycky peníze a byla zdravá,  vysypte po západu slunce před vchodové dveře pár zrníček kukuřice.

Aby byl váš dům bezpečný, vysypte v každém koutě hrst soli.

Abyste se cítili užiteční a vážení, říkejte svému odrazu v zrcadle: miluji tě.

Abyste získali zdraví a dávnou krásu a hlaďte jemným pohybem své tělo a říkejte si jak chcete vypadat.

Aby byla vaše zvířata zdravá, všechny pohlaďte v tyto dny po hlavě.

 

Abyste si splnili sny o čemkoliv, zapište je na lísteček a představte si jak se stávají skutečností. Třeba, že jste dostali kocoura, nebo jedete na pěkné místo, opalujete se na pláži, či jdete z nemocnice spokojení a zdraví.

Abyste se odpojili od toxického člověka, napište na lísteček co vám udělal – například, že vás zradil a okradl, využil vaše dobré srdce a polepte těmi lístky celé bydlení.

 

V pátek 3. února budete sršet sarkasmem a ironií, neboť opozice Luny s Merkurem k tomu jednoduše vybízí.

O smíšené emoce se v sobotu 4. února postará kvadratura Slunce s Uranem a vy se snažte být opatrní nejenom na svá slova, ale také na důvěru k cizím lidem, kteří by se vás mohli snažit napálit. Vyhýbejte se lidem, kteří šíří klepy.

V neděli 5. února nastane úplněk ve znamení Lva, který bude přát k načerpání síly, získání nových schopností a touze se regenerovat. Snažte se udržet emoce na uzdě, neboť kvadratura Venuše s Marsem, Lunou a Uranem udělají své a na povrch mohou vyplavat všechny skryté a nezpracované pocity. Dejte si pozor, abyste si zlost nevybili na někom, koho milujete. Raději si naplánujte aktivní odpočinek.

Hvězdy jsou ve znamení Vodnáře. Mezi jejich kladné vlastnosti patří upřímnost a tolerantnost. Jejich myšlení není zatíženo předsudky, proto si s nimi můžete povídat o čemkoliv. Díky dobrým nápadům a dostatku odvahy zkouší dělat věci jinak a většinou lépe.

Vodnáři, tento týden cokoliv budete mít na srdci a co vás hodně trápí, budete muset už někomu svěřit. Nemůžete totiž na tak silné pocity zůstat sami. Vyhledejte někoho, kdo vám bude ochotně naslouchat.

Ryby, vaše odvaha a originalita vám mohou dobře pomáhat při prosazování nových pracovních metod či nápadů. Pokud se nebudete bát reakcí druhých, uděláte dobře. Základem je, abyste věřili sami sobě.

Berani, prospěly by vám nějaké sportovní aktivity, které byste se svou rodinou či přáteli mohli dělat společně, a tak zapracovat i na vašem zdraví.

Býci, pravděpodobně se vám povede udržet jisté vztahy alespoň v přátelské rovině a nenadělat problémy. To by byl velmi dobrý počin.

Blíženci, víte moc dobře, že se mohou sejít nepříjemné okolnosti, které vás zbrzdí nejen v práci, ale i v soukromí. Raději pracujte a plánujte s menším předstihem.

Raci, všechny profesní záležitosti by měly být tento týden nenáročné a nic nového nezačínejte. Chybí vám energie, takže byste mohli kvůli tomu přehlédnout důležité detaily nového projektu. Raději tedy vše nechte na další týden.

Lvi, kdosi se na vás sice může usmívat, ale za zády o vás nemluví zrovna hezky. Zřejmě tušíte, o koho jde, a tak si dejte dobrý pozor, co před tímto člověkem prozradíte.

Panny, tento týden by se mohl objevit někdo, kdo vnese do vašeho života pohodu. Zřejmě půjde o někoho z dřívějších přátel. Měli byste se obklopovat takovými lidmi mnohem častěji.

Váhy, prospějí vám sportovní aktivity či kurzy, na kterých se můžete seznámit s velmi zajímavými lidmi a naučit se něco nového či důležitého.

Štíři, přemůže vás nezvyklá fyzická únava, která si vyžádá odpočinek. A ani mysl není tak bystrá, jako obvykle. Potřebujete zkrátka vypnout a třeba odjet na prodloužený víkend.

Střelci, měli byste si uvědomit, zda je pro vás přednější chodit někde s kamarády, nebo zda se věnovat partnerovi. Pokud jste v posledních dnech svůj protějšek zanedbávali, máte opravdu co napravovat.

Kozorozi, tento týden máte velmi specifický smyls pro humor, kterým ostatním pomůžete zvládnout komplikovanější situace. Budou vám vděční.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , , a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.