Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže v porozumění s vaším okolím. Nebojte se komunikovat s druhými lidmi a probírat všechno to, co potřebujete a vyjadřovat svoje myšlenky. Můžete také řešit změny prázdninových plánů.

V úterý 21. května buďte opatrní na všechno, co řeknete. Luna vcházející do znamení Štíra v kvadratuře s Plutem a v opozici s Merkurem může způsobit, že si vaše slova okolí vyloží jinak a budou z toho jen mrzutosti.

Ve středu 22. května v si věřte. Trigon Pluta se Sluncem a Luny se Saturnem dokáže hodně věcí urovnat a správně nastavit.

Ve čtvrtek 23. května nastane úplněk ve znamení Střelce, posílený planetami ve znamení Býka, Blíženců, Uranu, Jupitera, Venuše a Slunce. Úplněk vzbudí velké napětí a neklid. Zároveň může otevřít srdce lidem, kteří touží po lásce, či něčí blízkosti. Úplněk ve vás nastaví  větší otevřenost vůči okolí. Více budete probírat své názory s druhými lidmi. Luna v trigonu s Neptunem, konjunkce Venuše s Jupiterem a sextil Venuše s Neptunem rozehřejí i ty nejvíce chladné lidi. Večer vejde Venuše do znamení Blíženců a inspiruje vás k potřebě vyjádřit své city, či říct něco moudrého.

V pátek 24. května můžete pocítit únavu, kterou podpoří kvadratura Luny se Saturnem. Trigon Luny s Marsem si budou říkat o příjemnou koupel, či masáž.

V sobotu 25. května může vytvořit Venuše v trigonu s Plutem a Lunou v kvadratuře s Neptunem potřebu vymanit se z okovů a být více spontánní. Luna vejde do znamení Kozoroha a rozsvítí kontrolku u lidí, kteří se bojí něco nemít pod kontrolou.

V neděli 26. května vejde Jupiter do znamení Blíženců a přinutí vás přemýšlet jinak než obvykle. Bylo by dobré nedělat tento den nějaké unáhlené kroky a větší rozhodnutí. Vaše vize mohou být fantastické, až šílené. Jupiter bude v Blížencích dalších 12 měsíců.

Hvězdy vstoupí 22. května do znamení Blíženců. Toto vzdušné znamení je vnímavé a přizpůsobivé povahy. Blíženci si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti.

Blíženci, věnujte se jen činnostem, které mají prospěch pro vás a vaše nejbližší. Vše ostatní nechte být tento týden bez povšimnutí.

Raci, pokud si udržíte odstup od negativních, až toxických lidí, uděláte dobře. Není nutné, abyste si přidělávali starosti s někým, kdo vás obtěžuje nebo nudí.

Lvi, raději, než abyste se opět zabývali tím, kdo vám dělá problémy, věnujte čas sami sobě a svým oblíbeným zájmům. Budete více v pohodě a okolí to ocení.

Panny, tento týden nevkládáte energii do hledání nových cest. Raději se držte vyzkoušených postupů, které jsou sázkou na jistotu.

Váhy, s velkou pravděpodobností si tento týden uděláte pořádek ve vztahu s někým, kdo k vám není opravdu upřímný a férový. Velice se vám uleví.

Štíři, tento týden máte velmi specifický smysl pro humor, kterým ostatním pomůžete zvládnout komplikovanější situace. Budou vám vděční.

Střelci, opět se ukáže, že díky schopnosti strategického plánování dokážete zvládnout i to, co je pro ostatní překážka.

Kozorozi, v práci se dostáváte do stresu, a to především kvůli sobě. Vaše kroky jsou pomalé a zbytečně nad nimi přemýšlíte. Měli byste se zamyslet nad tím, zda se s někým neporadit nebo někoho nepožádat o radu.

Vodnáři, příjemné popovídání s někým blízkým vás dostane do skvělé nálady. Bude to vítané rozptýlení od všech všedních starostí.

Ryby, nemusíte váhat ani minutu nad tím, zda se máte zúčastnit nějakého nového kurzu nebo školení. Je jasné, že vám to jen prospěje. Velkou radost vám udělají chvíle s někým, ke komu máte blízko.

Berani, můžete se cítit absolutně bez nápadu a energie, takže o sobě začnete v pracovní oblasti pochybovat. Tento stav je pouze přechodný a vám se za pár dní opět vrátí vaše myšlení a nápady.

Býci, v náročných vztahových záležitostech by vám mohl pomoci někdo z vašich přátel, kterému se můžete vždycky a bez obav svěřit. Určitě to udělejte, minimálně se vám uleví.

Pro Kartářky světla  Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní a věčně zasněné Ryby? Jaká znamení se k nim hodí nejvíc? A s kým si naopak nemusí úplně rozumět?

Ryby jsou vodní znamení, kterému vládne Neptun, což je v astrologii planeta tajemství a intuice. Láska je pro Ryby nesmírně důležitá. Jejich největším přáním je najít osobu, se kterou budou moci založit rodinu a strávit společně celý další život. V lásce bývají velmi ostýchavé a často se stává, že dlouho někoho tajně milují, aniž mu svou lásku dají jakkoli najevo. Jejich milostné zážitky se odehrávají především v jejich bohaté fantazii. První krok tedy musí téměř vždy udělat druhá strana. Pro Ryby je také velmi důležitá nesobecká láska. V zamilovanosti nabízejí srdce na dlani a bohužel na to často doplácejí.

Muž narozený ve znamení Ryb upřednostňuje zralé a zkušené ženy. Bývá to intelektuál plný síly a dynamiky. Často se neožení z vlastního popudu, ale bývá doslova „oženěn.“ Když ale v manželství nalezne dostatečnou oporu, stane se z něj vynikající životní partner, který nade vše miluje svůj domov a rodinu.

Žena narozená ve znamení Ryb je ideální milenka. Bývá okouzlující a velmi dobře ovládá svádění. Ze všech znamení zvěrokruhu bývají nejobětavější a její kouzlo spočívá v touze milovat a pomáhat. Její smyslnost se probouzí v delším vztahu a kupodivu i během manželství. Rozhodně se v dlouhodobém svazku s jedním partnerem nenudí.

S kým mohou být Ryby šťastné?

S Býkem: Býkova pohodlnost, výřečnost a starost o materiální zajištění rodiny Rybám vyhovuje. Praktický a pečující Býk dokáže trochu nepraktickou Rybu dobře zajistit, a ta mu dává nekonečnou lásku a odvahu plnit si sny. Pokud Ryby udrží na uzdě žárlivost nebo touhu kontrolovat finanční situaci Býka, mohou mít spolu velmi spokojený vztah.

S Rakem: Rak i Ryby mají základní charakterové předpoklady pro dlouhodobý vztah a navzájem se výborně doplňují. Oba jsou intuitivní, senzitivní, štědří, pro oba je domov bezpečným přístavem. To vše jsou vynikající předpoklady pro lásku a dlouhotrvající manželství.

Se Štírem: Toto vodní znamení je pro Ryby velkým přínosem. Vlastnosti Ryb, jako jsou citlivost, snivost, starostlivost a sebeobětování, jsou přesně to, co Štír od svého partnera očekává. Mohou si rozumět i beze slov, a pokud je nerozdělí nevěra nebo žárlivost, vydrží jejich vztah dlouhá léta.

S Kozorohem: Kozoroh a Ryby se navzájem výborně doplňují. Citlivé Ryby velmi rychle odhadnou situaci, a když přijde krize, zahrnou Kozoroha bezvýhradnou oddaností. A toho si Kozoroh nesmírně cení.

S Rybami: Tato dvě stejná znamení spolu mohou žít dlouho a spokojeně. Má to ale jednu podmínku: Nesmějí se oddávat jen snění. Jejich milostné spojení bývá často založeno na romantické lásce a je důležité, aby se jako partneři dokázali vyrovnat s tvrdou realitou života.

S kým to Rybám bude trochu skřípat?

S Beranem: Prudký, aktivní a podnikavý Beran je na citlivé Ryby až moc divoký. Sice ho obdivují, touží po něm, ale pak se ho zaleknou. A Beranovi víc vyhovují partneři podobného založení. Pokud jsou spolu ve vztahu, často se stává, že obětavé Ryby bývají „pod pantoflem.“

S Blížencem: Krátkodobý vztah Ryb a Blíženců bývá vždy vzrušující, pro trvalý vztah to ale nestačí. Blíženci mají velké množství zájmů, stále nové přátelské vztahy, četná setkání a jednání, což narušuje vnitřní harmonii Ryb. Ty touží po větším klidu a chtějí, aby se partner věnoval spíš jejich vlastním cílům. Vyvolává to v nich pocit strachu ze ztráty jeho přízně.

Se Lvem: Lev je znamením síly, má potřebu chránit něžné a neprakticky založené Ryby. A ty mohou být zpočátku okouzleny ohnivým temperamentem Lva. Navíc si ho získají svým pečovatelským přístupem a obdivem. Brzy je ale začne znepokojovat jeho impulzivnost. Raději se tedy stáhnou do svého vnitřního světa a nakonec možná i ze vztahu odejdou.

S Pannou: Vztah mezi Pannou a Rybami bývá jen výjimečně šťastný. Panna je úplným opakem Ryb, veskrze puntičkářská, přehnaně pořádná, snaží se o přesné vedení účtů a chybí jí velkorysost. I kdyby se dali tito dva dohromady, realita každodenního života brzy zadusí všechny citové vazby.

S Váhami: Počátky vztahu těchto dvou znamení bývají velmi romantické, pro dlouhodobý vztah se ale Ryby k Vahám nehodí. Váhy potřebují k harmonickému životu partnera s racionálním pohledem, nedokážou chápat vnitřní život Ryb. Po krátkém čase tak mezi nimi dojde k vzájemnému odcizení.

Se Střelcem: Střelec se k Rybám vůbec nehodí. Ty potřebují klid, zajištěné postavení, prostor pro snění a spoustu volného času k přemítání. Střelec bývá ale aktivní, má silný smysl pro humor, je velký optimista, touží po pohybu a nezávislosti. To vše Ryby znervózňuje a někdy i postupně ničí.

S Vodnářem: Ryby i Vodnář touží po svobodě a harmonii, oba jsou to snílci. Jenže každý z nich je jiný. Ryby potřebují co nejvíc lásky, citového přístupu partnera a také klid a zajištěné postavení, což jim chladný a intelektuálně zaměřený Vodnář nemůže zaručit. Málokdy se tedy stává, že tito dva vytvoří harmonickou dvojici.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou vám je stavět druzí. Večerní trigon Luny s Venuší a Uranem slibuje velkou dávku radosti, lásky a dobré nálady.

V sobotu 18. května se rýsuje astrologicky zajímavý den. Trigon Luny se Sluncem a Jupiterem přinese spokojenost po všech stránkách. Luna vcházející do znamení Vah v opozici s Neptunem a Venuše v konjunkci s Uranem posílí touhu někoho milovat. Nenechá si kazit náladu.  Šanci na štěstí slibuje jedna z nejvíce optimistických astrologických událostí roku – konjunkce Slunce s ochranitelským Jupiterem.

V neděli 19. května si nenakládejte příliš mnoho úkolů a závazků, bude se vám hodit čas na odpočinek. Opozice Luny s Marsem vás nasměruje k relaxaci.

Beran

 

V pátek buďte ostražitější a vyhýbejte se nepřehledným situacím. Raději se věnujte práci. V sobotu budou mít lidé pochopení pro vaše záliby a to vám zajistí zlepšení nálady. Nastává ideální doba pro zábavu, randění a setkávání se s přáteli. Neděle přeje pohybové aktivitě, koníčkům i tanci. Nejlépe vám bude v kruhu vašich přátel.

 

Býk

 

Páteční Luna v trigonu pomůže vyřídit složitější věci, lidé budou ochotnější vycházet vám vstříc. Sobotní Luna v trigonu pomůže zvládnout i to, do čeho se vám jindy nechce a připomene povinnosti vůči druhým lidem. V neděli se snažte zklidnit své ambice a ubrat na rychlosti. Je volný den a vy si také potřebujete odpočinout.

 

Blíženci

 

V pátek si naplánujte příjemný víkend a věnujte se sobě, své fyzické i vnitřní kráse. Luna v kvadratuře nějaké větší plány na tento den podporovat nebude.  Sobotní večer přinese skvělou náladu a vynikající intuici díky níž vyřešíte i čísi problém. Neděle nabádá podívat se na svět z nadhledu a hned problémy uvidíte jinak. Dělejte jenom to, do čeho se vám chce, vždyť je neděle.

 

Rak

 

Páteční Luna v sextilu přinese uznání okolí, které si všimne vašich dobrých nápadů. V sobotu opustí Mars vaše znamení a pro vás by bylo vhodnější naplánovat si všechny důležité úkoly na jindy. Běžte se raději bavit. V neděli můžete být poněkud unavenější. Luna v kvadratuře radí nikam nepospíchat. Klidně zůstaňte doma a odpočívejte, třeba dostanete nápad, jak vylepšit rodinný rozpočet.

 

Lev

 

Páteční aura dne nese vašemu znamení zvýší ostražitost, což je dobře, protože se vyhnete potížím. Sobota přeje inteligentní a tvůrčí zábavě. Jaro vám nese spousty síly, jen to nepřehánějte s pohybem, ať si nenatáhnete svaly. V neděli je ideální den pro lásku. Zadaní budou znovu cvrlikat jako na začátku vztahu a nezadaní se možná zamilují.

 

Panna

 

V pátek vám mohou doputovat  zajímavé nabídky. Mělo by se vám dařit poradit si s nečekanými situacemi. V sobotu budete mít štěstí na všechno, co se dá vykomunikovat a vyřídit. Potřebujete přesvědčit rodinu o svém nápadu? Nechte to právě na sobotu. V neděli by se vyplatilo dopřát si výlet a načerpat novou energii i mimo domov.

 

Váhy

 

Pátek se snažte nenechat se nikým vyprovokovat, Mars v opozici může být jako sirka ve stohu. Z malého škádlení může vzniknout větší slovní přestřelka. V sobotu zavítá Luna do vašeho znamení a bude přát všem možným návštěvám a společenským akcím. Někomu můžete dobře poradit. Nedělní Luna ve vašem znamení vás možná přiměje udělat si den pro sebe a pro radost. Už jste probrali svůj šatník? Nechtělo by to nějakou změnu a doplnění?

 

 

Štír

 

Páteční Slunce v opozici  společně s Uranem může přinést změnu ve vašich plánech, skoro až chaos. Raději si všechno dobře hlídejte. V sobotu se upne vaše pozornost směrem k tajemnu a věcem mezi nebem a zemí. Možná se budete věnovat magii. V neděli se vám nálada zlepší a měli byste si naplánovat setkání s přáteli nebo rande.

 

Střelec

 

Páteční Luna v kvadratuře může přinášet výčitky svědomí, že o sebe málo dbáte. V sobotu vám přinesou hvězdy možnost udělat si jasno, kdo je váš přítel a kdo pouze známý. Jde o to chránit si své energie pro ty, kteří si to zaslouží. V neděli bude lépe vyhýbat se větším diskusím, nicméně duchovní zážitky a vnímání umění bude mnohem zajímavější.

 

 

Kozoroh

 

Páteční Luna v trigonu k vašemu znamení vzpruží sílu vašeho ducha a osobní odvahu. Okouzlíte tak druhé lidi. V sobotu příliš neřešte, co kolem kdo povídá, stejně se to ukáže jako pomluva. Víte, že úsměv je nejlepší make-up? V neděli buďte milí nejenom na své okolí, ale i na sebe.

 

Vodnář

 

V pátek cosi prohloubí váš soucit s druhými lidmi. Moc to nepřehánějte, nebo se přistihnete, že pracujete i za ně, zatímco oni práci pouze předstírají. Sobotní Luna v trigonu radí užít si příjemný den a vyhnout se všemu tomu, co vás unavuje. Neděle vypadá slibně a  hvězdy podpoří každou vaši zábavu, či plány.

 

Ryby

 

Páteční Luna v opozici prohloubí váš pocit zodpovědnosti vůči druhým lidem. Něčí pochvala vám zlepší náladu. Podaří se vám získat něco vytouženého. Sobota přímo vybízí zúčastnit se nějaké společenské akce. V neděli se vám připomene nějaká stará známost.

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock ; AstroWorks

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“. Výsledek není náhoda, pošeptá vám, jak se věci mají…

 

Pamatujete na dětství? Jak jsme napjatě otrhávaly lístky kopretin či sedmikrásek a odříkávaly: má mě rád, nemá mě rád… a srdíčko nám bušilo tak, že to bylo slyšet až za horami a možná ještě dál. Rozbuší se ještě i dnes? Nebo máte v srdci jistotu, že přesně víte, jak na tom vaše současné partnerství nebo platonická láska či milenecký vztah právě je? Ne…? Vraťme se tedy na louku, s čistou duší a touhou v srdci zvědět, zda je pro nás náš milovaný ten pravý. Nebo nový soused, kterého jste potkala před chvilkou na schodech… Nebo dlouholetý kamarád, se kterým si tak ráda povídáte, a tak skvěle vám rozumí. Ano, už sice máme děti, dost možná odrostlé, skvělý byznys, útulný domov… a jsme někde jinde než někdejší holčičky, ALE…

 

Dokud jsme schopné si hrát a nebrat se tak vážně, náš život bude plný lehkosti. Kdo by o to stál být s někým, koho svazují těžké energie obav a neustálých pochybností o sobě, partnerovi i světě kolem? Dejte strachu volno a ponořte se do magického světa her, představ a netušených možností. Se zvědavostí a touhou se dozvědět něco víc.

 

Utrhněte květ sedmikrásky či kopretiny…, to bych řekla možná před lety. Ale představa, že se všechny vydáme na louky a do zahrádek, kde utrháme hlavičky těmto něžným kvítkům jen pro svou „jistotu“, kterak si v lásce vedeme, by mi nepřinesla klid na duši. Nemusíme ničit přírodu a brát nektar včelkám, už jsme trochu dál než nerozumné mládí… Jde o princip, ne o květinu. Ta je jen zástupným symbolem, romantickým a krásným. Ale je možné použít cokoli jiného. Jdete kolem dřevěného plotu s laťkami…? Sedíte u pracovního stolu a máte v kalíšku určitý počet psacího náčiní…? Kolik kolegů je právě teď s vámi v místnosti…? Kolik tisícovek tvoří váš plat…? Fantazii se meze nekladou. Buďte kreativní, buďte hravá, buďte zvídavá. A buďte pravdivá. Nešvindlovat! Podvedla byste jen sama sebe. Tedy:

 

Ať už jde o laťky na plotě, propisky na stole, kolegy v místnosti či cokoli jiného, vezměte veškerou představivost do dlaní, myslete na dotyčného, o kterém potřebujete vědět, jaký vztah mezi vámi je či jak dopadne a začněte odpočítávat dle níže uvedeného návodu. Každá laťka, propiska či kolega představuje jednu položku ze seznamu: miluje, nemiluje, váhá, má jinou, svatba, rozchod, přátelství.  Že jeden kolega právě odešel z místnosti, v průběhu vašeho nenápadného testu? Pokud jste ho ještě nezapočítala, možná vám pomohl k hlášce: svatba. Nebo miluje. Vše je v pořádku, vše je stále se měnící energie, jsme všichni její součástí. Test na daného člověka si udělejte jen jednou, nebo třikrát. Skrze výsledek, výsledky k vám hovoří neviditelný svět. Co vám asi chce říct…?

 

„Kopretinový“ test na lásku:

 

Miluje

Nemiluje

Váhá

Má jinou

Svatba

Rozchod

Přátelství

 

Co ještě funguje? Někdy stačí napsat jen dva malé lístky. V jednoduchosti bývá ta největší síla, stále to platí. Na jeden lístek napište ANO, na druhý NE. Oba papírky na několikrát přeložte, vhoďte do klobouku, krabice či tašky, zatřepejte a bez „ošmatávání“ vylovte jeden z nich. Ještě předtím položte v duchu či nahlas konkrétní otázku, na kterou lze odpovědět ano nebo ne. Miluje mě? Vezmeme se? Má jinou? Jasné, stručné, funkční. Nevěříte? Nic vám nestojí v cestě to vyzkoušet. Vytáhnete si přesně to, s čím rezonuje vaše situace. Chce to ale notný kus odvahy, něco se o sobě i druhých dozvědět…

 

Pro Kartářky světla Hm

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země

BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel

V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je tomu druhému příjemné. Je třeba brát ohledy a chovat se tak, jak bychom chtěli, aby se druhý choval k nám.

 

PANNA – Váš anděl strážný je Hamaliel

 

Vždy se snažíte pomáhat druhým. Někdy toho ale využívají a schválně na vás přehazují své problémy, protože jsou si dobře vědomi toho, že je nikdy neodmítnete. Měli byste ale začít myslet mnohem víc sami na sebe.

 

KOZOROH – Váš anděl strážný je Hamael

 

Nemůžete čekat výsledky a zlepšení fyzické kondice, když proto sami nic neděláte. Něčím se motivujte a začněte na sobě makat. Uvidíte, že se vám bude líp i po psychické stránce.

 

Živel ohně

 

LEV – Váš anděl strážný je Verchiel

 

Hádat se kvůli zbytečnostem nemá cenu. Kolikrát se naštvete, protože se vás partner něčím dotkne a on to přitom vůbec nemyslí špatně. Někdy dříve myslete a pak mluvte.

 

STŘELEC – Váš anděl strážný je Advachiel

 

Jestli nad vámi visí nějaké spory a nevyřešené problémy, měli byste si s dotyčným co nejdřív sednout a všechno pěkně dopodrobna probrat. Uvidíte, že se mezi vámi příjemně pročistí vzduch a vám se po dlouhé době zase uleví.

 

BERAN – Váš anděl strážný je Machidiel

 

Zachovejte si čistou hlavu ve sporu s příbuzným. Nechte stranou nadávky a urážky, otočilo by se to akorát proti vám.

 

Živel vody

 

RAK – Vašim andělem strážným je Muriel

 

Pokud vás někdo obviní z něčeho, co jste neudělali, začněte se bránit hned. Stůjte si za svým, že jste v dané situaci obviněni neprávem. Okolí musí pochopit, že šláplo vedle.

 

 

ŠTÍR – Váš anděl strážný je Barchiel

 

Je dobré umět se postavit za svůj vlastní názor, ale ne vždy je na místě, abyste se dožadovali svého. Musíte se naučit, že i druzí mají své názory, a někdy to taky musíte být vy, kdo se přizpůsobí.

 

RYBY – Vaším andělem strážným je Zadkiel

 

Jste člověk se srdcem na správném místě a vždy se snažíte pomáhat. Pokud jde o finance, nemůžete však hasit problémy druhých. Někdy je zkrátka namístě pomoc odmítnout než jednat na úkor svého vlastního pohodlí a spokojenosti.

 

Živel vzduchu

 

VODNÁŘ – Váš anděl strážný je Gabriel

 

Nepolevujte a nadále si jděte za svým cílem. Děláte to sami pro sebe. Výsledky už brzy začnou být vidět, ještě vytrvejte.

 

BLÍŽENCI – Váš anděl strážný je Ambriel

 

Nemusíte se všemi vycházet, ale rozhodně nikoho nepomlouvejte. Tohle se v rodině ani mezi kolegy jednoduše nedělá.

 

VÁHY – Váš anděl strážný je Uriel

 

Někdy je toho na vás až moc, ale nedokážete si říci o pomoc. Zahoďte přehnané ego a na rovinu přiznejte, pokud na něco nestačíte.

Pro Kartářky světla Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů oproštěná od suché teorie?! Tam to tak jednoduché není. Jak moc se nám do výběru partnera a výsledného štěstí míchají karmy obou stran, nezpracované věci, životní zkušenosti, zvyky, názory a světonázory a kdoví co ještě. Nikde není jasně narýsovaná přímka „tak to je a bude“ a to je to krásné… Svět nekonečných možností, jen jsme na to tak trochu všichni zapomněli a brázdíme svět ve stokrát vyjetých kolejích. Přejímáme předpojaté názory druhých. Změňme to. Je to na nás. Tento systém přestává být životaschopný. Za chviličku pozbude platnosti…, držme si klobouky.

 

Kdo by chtěl vlastně posuzovat, zda je možná či ne láska při velkém věkovém rozdílu obou partnerů? Kdo by si troufl říct, zda jim to spolu vydrží, ať jde o staršího muže s mladou dívkou či naopak starší ženy a mnohem mladšího muže? Kdo by si chtěl hrát na soudce a vyřknout, že jde skutečně o vypočítavost, peníze, majetky či prestiž?  Jediné, co se dá konstatovat je, je všichni máme právo na lásku, na zamilovanost, na to udělat si život podle svého a také na to, dělat v životě větší či menší chyby a utržit nějaký ten šrám na duši. To vše je cesta plná zákrut, nerovností, pádů, strastí i radosti. Ale je naše… Každý nechť kouzlí svůj život za sebe… a pak se kochá výsledkem.

 

Takže až příště uvidíte ruku v ruce nádhernou dívku a šedovlasého, přejte jim to. Život tryskem uběhne a v rukou nám nakonec nezůstane nic. Níkomu. Váhu má je to, co cestou pochopíme, porozumíme, uděláme a vytvoříme. O kolik zmoudříme. Komu na své cestě pomůžeme. Tedy tvořme a nebourejme zámky druhých. „Přej a bude ti přáno…“ Dost možná je v našem pohledu na ty dva tak odlišné kapka závisti, třeba i nepřejícnosti (ano, kdo by to přiznal, že…) a bodnutí u srdce, že ona má štěstí, našla lásku či alespoň zabezpečení pro život. A můžeme rovnou popřemýšlet, který z těchto atributů je pro nás tím nejdůležitějším. Přiznáte si to? Co vás doopravdy na takovém páru popouzí, když to vlastně vůbec není vaše věc…? Bolí ještě poslední rozchod? Byl to vrstevník a my doufaly, že bude svatba a idylický svět na věky? Život nelze nalinkovat, život se žije…

 

Ještě větší emoce zpravidla probouzí pohled na svalnatého mladého muže a ženu nad padesát. Jako by v tom musela být zřetelná vypočítavost s nálepkou „vydržovaný“. Gigolo? Že jim to nemůže klapat…? Že žena už fyzicky není, co bývala? Že jí za chvíli uteče za mladší? Stále je tolik předsudků…, kolují stále dokola! Čemu věříte, to si přitahujete do života. Dost možná vás opustil partner a odešel na mladší. Klasicky. Pak máte tendenci ve všem vidět strnulý vzorec. Takto to je a bude co svět světem bude, říkáte si zraněně. ALE…

 

… to je jen jeden z možných pohledů a tím pádem realit. Ale jsou tisíce jiných. Proč si nevyberete ten, který se vám líbí? Začněte se zaobírat tím, co chcete, aby se ve vašem životě dělo. Ne tím, co se už stalo, ale nelíbilo se vám to. Proč byste na to měla myslet stále dokola? Tim to lákáte k sobě znovu a znovu. Stejné zkušenosti… Vesmír vám to ochotně dá… Chce vám udělat „radost“. STOP. Myslete jen na to, co byste ráda, aby se dělo. Ne na to, co nechcete. Dáváte tomu sílu. Lidé pak pláčí, že nemají štěstí, lásku, peníze, úspěch… A proč by k vám vlastně toto vše mělo přijít? Má k tomu nějaký pádný důvod? Čím k sobě chcete štěstí s jeho přáteli nalákat? Vytvořte jim nejdříve vhodné prostředí, úrodnou půdu, kam lze zasít semínka, která posléze vyklíčí a přinesou sladké plody…

 

A hlavně nezapomínejte, že každý vztah je setkáním nejen těl, ale především duší… A o to tady jde. Žádné setkání ve vašem životě ani v životě ostatních není náhodné. Vždy má co říct, sdělit, naučit… a prozradit nám mnohé o nás samotných. Co si třeba ani nedokážeme přiznat. Vztahy nám otevírají oči. Tak už je znovu nezavírejte…

 

Pro Kartářky světla Hm

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

 

 

 

 

 

 

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

 

Michael – pomůže v rychlém rozhodování.

Vylaďte se na nej tehdy, když vás čeká důležitý pracovní pohovor.

Michael patronuje živlu Ohně a zrozencům v Beranu, Lvu a Střelců.

Když vám chybí živel Ohně máte stavy únavy, nerozhodnosti a bez energie na cokoliv. Nechce vám se ani vylézt z postele.

Když příliš budete agresivní, netrpěliví, příliš radikální v názorech, pálíte mosty.

Rituál na odetnutí nechtěných pout

Přivolejte archanděla Michaela, tím, že třikrát vyslovíte jeho jméno.  Zapalte modrou svíčku.

Vezměte modrou nit a představte si, že je to lano, které spojuje vás a člověka, od jehož energií a vlivu se chcete odpoutat. Nit můžete přepálit, nebo roztrhnout. Sami sebe nechte v představě prozářit modrým, nebo fialovým světlem a s láskou se rozlučte s tím, co už je nyní minulost. Archanděl Michael vám s odetnutím pomůže a posílí vás.

Archanděl Michael má rád Lapis Lazuli. Tento kámen vám dá odvahu a víru v sebe.

 

Uriel vládne živlu Země

Přivolejte si svého ochránce, když máte pocit, že ztrácíte půdu pod nohama a hrnete závazky před sebou.

Je patronem zrozenců ve znamení Býka, Panny, Kozoroha.

Rituál

Když cítíte, že ztrácíte půdu pod nohama, zapalte červenou svíci. Několikrát se pomalu nadechněte a vydechněte a představte si, že z vašich nohou do země a ze země do vašich nohou proudí červené světlo.

Dává spolehlivost.

Když je nedostatek živlů lidé mají pocit, že nemohou nalézt své místo. Když je živlů příliš, bývají málo pružní, jsou zazdění ve svých pohledech a kladou příliš velký důraz na peníze.

Uriel má rád červenou barvu.

K vyladění se pomůže červená svíčka.

 

Rafael – hvězdný léčitel

Je patronem Blíženců, Vah a Vodnářů.

Když máte pocit, že druzí lidé hovoří jiným jazykem, když máte pocit smutku, prohry, máte málo vzdušného živlu. Naopak přebytek se může projevit tím, že se více hádáte, máte problém s dodržováním dohod, zapomínáte a z nadšení můžete přejít k naprostému nezájmu.

Rituál

V myšlenkách si představte zelené světlo, přivolejte svého archanděla a dovolte zelené záři, aby léčila, co je třeba. S každým svým nádechem si představte, že zelené světlo září na bolavá místa ve vašem těle i auře a s každým vašim výdechem je bolesti méně a vše se hojí. Můžete opakovat několikrát denně. V místě bolesti si můžete také představit malou  zelenou světelnou kouličku, jako by to byla hojivá pilulka. Archanděla Rafaela poproste o harmonii vaší duše i těla.

 

Gabriel

Je patronem Raků, Štírů a Ryb.

Chrání citovou rovnováhu. Je vládcem vodního živlu a voda je nositelkou emocí. Pomůže v bouřlivé situaci, když nutně potřebujete podporu.

Rituál na očištění

Připravte si lázeň, do které nasypete svoji oblíbenou koupelovou sůl. Zapalte bílou svíčku, přivolejte si archanděla Gabriela a představte si, že vaše starosti se rozpouštějí jako sůl ve vodě.

Archanděl Gabriel má rád měsíční kámen a vy se pomocí tohoto drahokamu lépe vyladíte na svoji intuici. Bílý achát vám zklidní podrážděné nervy a bude chránit vaše tělo.

Když vám chybí živel Vody, můžete mít pocit, že jsou vám těsné kalhoty, jako kdybyste měli kamínek botách a cítíte tělesný diskomfort. Lidé vás iritují a vám dělá problém jim postavit hranice. Můžete mít problémy ve sféře peněz a také s navázáním vztahu.

Když je živlu hodně, potřebujete se hádat, míváte stavy, kdy se dokážete až vyděsit z věcí, které jindy přejdete bez povšimnutí, málo se chráníte před druhými lidmi, příliš se jim otvíráte a hodně se zabýváte vyděláváním peněz.

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném okouzlení odkráčeli pro polibek pod rozkvetlý strom. Tradice. Bez toho to nejde… Ať jsme pro celý další rok krásné, přitažlivé, žensky svůdné a šťastné! A pozor, bývá tam ještě slovíčko plodné. Kdo by vlastně chtěl, dle pověry, bez polibku (pod kvetoucí třešní) v tomto roce uschnout…?!

Květen je sice opravdovým měsícem lásky, romantických schůzek, vábení a hledání, ale zároveň zde visí jako Damoklův meč dávný „temný mrak“ nad pořádáním svateb. Květen prý není vhodný čas pro uzavírání manželství. Víme nebo tušíme to všichni. Čím si to ale tento krásný a romantický měsíc zasloužil? Proč by vlastně svatba v květnu měla být pohromou? Pro mnohé to jsou jen řeči, které „se vedou“…

Říká se: „Svatba v máji, ženich v háji.“ „Svatba v máji, do roka máry.“ Podle různých zkušeností a mýtů se páry, které se vezmou v květnu, většinou zas rychle rozejdou. „Takový vztah nemá dlouhého trvání…“, lamentují především naše babičky nad takovým lehkovážným rozhodnutím. Zviklají nás? Všichni zpravidla chceme a toužíme po trvalé lásce. Tedy tam někde na začátku… A znovu vklouzněme do Beltainu, alespoň připomenutím svazků, které se v ten čas mohly uzavírat „na zkoušku“. Pokud vztah nefungoval, lidé se zase rychle a snadno rozešli. Nebyl to špatný nápad. Ale díky tomu je květen vnímám tak trochu skrze optiku „nestálosti“. Má silný punc jako měsíc šálivý a nevhodný pro skutečnou a trvající lásku, pro její oficiální potvrzení. Stále tam je ta příchuť, že to je jen „jako“.

Ale jdeme ještě hlouběji. Za dávných antických časů se během května slavila tzv. Lemuralia. Oč běží? Šlo o období vyhrazené pro rituální uctívání zemřelých předků. Květen je totiž, podle původních pramenů časem, kdy se otevírá hranice mezi světy. Světem hmotným a světem duchů. A právě určité květnové dny (9.5., 11.5. a 13.5.) byly považovány za příznivé pro usmíření nepokojných duší zemřelých. To jsou ty, které odmítly odejít ze svých původních domovů ke světlu. Setrvávají a staly se zlovolnými pro domácí obyvatele. Aby opět nastal potřebný klid a pokoj, vymítaly se pomocí zaříkání a černých fazolí. Působilo to prý velmi dobře. Ale hlučné, radostné oslavy svateb by tento proces narušily. Duchové by se mohli rozzlobit a přinášet lidem neštěstí. Proto v tento čas není radno slaviti a juchati.

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu… Máme tedy už dopředu podepsat rozvodové formuláře, pokud se neuváženě či z nějakého důvodu rozhodneme i přes mýty a pověry uspořádat svatbu v květnu? Je to na každém z nás…

Máj je krásný čas. Plný lásky, hledání, nacházení, romantiky. Dejte na svůj pocit. Dost možná, že pokud se máte s partnerem do budoucna rozejít, ani svatba v jiný měsíc by vás od toho neuchránila. A naopak. Kdo spolu má zůstat, nerozdělí je ani stádo buvolů… Každému, co jeho je. Pokud máme něco prožít, jen těžko se tomu, bez hlubokého porozumění a zmoudření vyhneme. Jako ve škole. Můžeme se jednou, dvakrát i vícekrát lišácky ulít nemilé písemce, na kterou se zrovna necítíme, ale finální „maturitě“ dozajista neunikneme. Nedá se proplížit nenápadně pryč, naše osudové zkoušky jdou s námi, dokud neprojdeme skrz…

Slavné svatby v květnu? Především máme na očích prince Harryho a Meghan. Jak oba ustojí dávné mýty…?

Pro zajímavost některé další květnové manželské svazky: kdo alespoň letmo sleduje dění v médiích, je „doma“…

Gabriela Soulalová a Petr Koukal

Berenika Kohoutová a Pavel Čechák

Heidi Klum a Seal

Kim Kardashian a Kanye West

Pippa Middleton a James Matthews

Hm

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet na sebe tlak. Nejdůležitější je uvědomit si, že rituál nezpůsobí, že najednou peníze spadnou z nebe, nebo se stane jiný zázrak. Rituály nám umožňují tichou pomoc v realizaci našich snů a cílů. Musíme však být vytrvalí, aby se efekt zhmotnil v realitě. Tady je potřeba fungovat na více úrovních. Samotný rituál nestačí, potřebné je rovněž konání a kreativní myšlení každý den. Odpovědnost za sebe a svůj život je základ.

Jste sama a je vám smutno po lásce? Chtěla byste potkat partnera, se kterým vás spojí city? Vyzkoušejte tento prostý rituál. Je jednoduchý k vykonání, ale jeho síla je veliká, protože jde o velmi silnou magii.
Rituál můžete vykonat v kteroukoli denní nebo noční dobu. Počkejte ale, až bude vát východní vítr.
Budete potřebovat červený jaspis, lístek, pero – nejlépe husí a ne jen tak obyčejné, ale používané pouze pro magické rituály. Dále si připravte svíci, nejlépe červenou.
Na kartičku napište perem: „Za 3 dny a noci 3 v této hodině přijď. Lásko, přijď na moji výzvu.
Přijď červený a jasný plameni, přijď o vybrané m noci za svitu měsíce, přijď v této tiché době bez očekávání, přijď na rychlých křídlech. Za 3 dny a 3 noci v této hodině na moje vzývání přijď.“

Pak se umyjte a oblečte do něčeho bílého, rozpalte oheň a posaďte se. Držte jaspis a lístek blízko sebe a snažte se, aby odlesk ohně svítil na jaspis. Přečtěte nahlas zaklínadlo a soustřeďte se na jeho části. Vložte lístek a jaspis do krabičky a nechte ho tam plný cyklus měsíce. Vaše přání se splní, až měsíc bude znovu v té samé čtvrti.
Rituál slouží k přitáhnutí nové lásky. Nikdy ho nepoužívejte k manipulaci a pokusu přitáhnout si bývalého partnera, který odešel. Nemůžete ho rovněž použít k tomu, abyste si přitáhla muže, který se vám líbí, ale který už je v jiném vztahu.

Rituál na přitáhnutí lásky

Až budete dělat tento rituál, budete potřebovat jednu svíci a kadidlo. Zapalte kadidlo a posaďte se na klidném a tichém místě.  Až se budete cítit uvolnění, představte si v duchu skutečného člověka, se kterým byste chtěli společně žít. Je potřeba si ho důkladně představit a popsat jeho vlastnosti, vzhled a atributy skutečné lásky. Díky tomu může snáze dojít k naplnění lásky.
Po nějakou dobu se snažte soustředit na to, čeho chcete dosáhnout, a buďte v relaxačním stavu. Snažte se vytrvat v takovémto stavu kolem půl hodiny. Čím déle koncentrujete energii na vysněný cíl, tím rychleji se vám podaří ho přilákat.

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak lze do života přitáhnout určité situace, lidi nebo události pomocí myšlenek a energií.  Pokud to chcete zkusit, můžete se nechat inspirovat svým znamením zvěrokruhu.

Existují různé techniky manifestace, jako je vizualizace, afirmace, psaní záměrů nebo pomocí vizuálních tabulí. Aby byla manifestace úspěšná, je nutné myslet pozitivně a věřit, že se to, co si přejete, splní. A jak poznat, která technika je pro vás nejvhodnější? V tom vám může být nápomocné znamení, ve kterém jste se narodili.

Beran

Pro vás Berany, tedy ohnivé znamení jsou nejlepší techniky, které odrážejí vaši vášeň a energii. Díky svému odhodlání se jen těžko smíříte s tím, že byste svých cílů nedosáhli. A jelikož si rádi užíváte všemi smysly, mohla by vám nejvíce vyhovovat technika pozitivního ukotvení, kterou často používají sportovci před soutěžemi. Na klidném místě si představte okamžik ve svém životě, kdy jste se opravdu cítili dobře. Prožijte intenzivně emoční stav, který chcete (například pocit štěstí, pocit síly, pocit lehkosti, pocit úspěchu). Zkuste si zapamatovat všechny detaily a spojte tento stav s nějakým podnětem, takzvanou kotvou, například slovem, pohybem nebo melodií. Cvičením znovu aktivujete kotvu opakováním toho slova, pohybu nebo melodie, abyste v potřebnou chvíli mohli znovu zažít požadovaný emoční stav.

Býk

Vy můžete vyzkoušet techniku 555. Bude to chtít trochu vytrvalosti, ale může to být pro vás velmi uvolňující a dodá vám to potřebnou svěžest. Na tuto techniku potřebujete jen tužku a papír a výsledek můžete vidět za 5 dní. Číslo 555 je takzvané andělské číslo, které značí změnu. Na tuto techniku je dobré vyhradit si určitý čas, například vždy ráno, kdy je energie nejčistší. Začněte tím, že své přání napíšete na list papíru 55krát a budete to opakovat 5 dní po sobě. A důležité je, aby vaše přání bylo upřímné a pozitivní. Tedy například „chci štěstí“ místo „nechci neštěstí“. Pozitivní byste také měli být vy po celou dobu tohoto procesu.

Blíženci

Zkuste techniku zrcadlení. Můžete odhalit především své nejhlubší touhy a poznat sami sebe. Díky tomuto relaxačnímu rituálu budete jednat konkrétněji a odstraníte pochybnosti, které mohou být zbytečnou zátěží. K této technice budete, jak již její název napovídá, potřebovat zrcadlo. Umístěte ho na východní stranu místnosti a do jeho středu (v úrovni vašich očí) umístěte malé kolečko z bílého papíru o průměru 0,5 cm. Místnost by měla být zatemněná a jediným zdrojem světla by měla být svíčka po vaší levici, konkrétně na severu. V prostoru by měl být naprostý klid, netahejte do něj žádné rušivé prvky, například telefon. Pohodlně se posaďte, zkuste uklidnit svou mysl, soustřeďte se na svůj dech a uvolněte své tělo. Pak upřete svůj pohled na odraz v zrcadle, podívejte se přímo do svých očí nebo na jiné místo na vlastní tváři, které se vám líbí, soustřeďte se a otevřete svou mysl možným zkušenostem nebo postřehům, které se mohou během praxe objevit. Někteří lidé popisují vize, změny ve vnímání nebo hlubší vhledy. Zkuste takto zůstat 5 minut a postupně čas podle potřeby prodlužujte.

Rak

Pokuste se projevit co nejkreativněji a uvolnit pocity, které vás brzdí. Ideální pro vás je technika projevování se prostřednictvím psaní. Zjistíte díky ní, co v tuto chvíli skutečně potřebujete a jak dosáhnout svých cílů. Jako citlivé znamení sice posloucháte svou intuici, ale pokud je to beze slov, které by vaše pocity popsaly, o ní občas pochybujete. Takto to budete mít černé na bílém a budete vědět, čeho se držet.

Lev

Vy Lvi jste rození vůdci, ale ne každý z vás si to uvědomuje. Nejednejte podle toho, co se od vás očekává. Vaše projevy by měly odrážet vaše ctnosti i vaše nedostatky. Místo toho, abyste se báli požádat o pomoc nebo ji nabídnout, začněte spoléhat sami na sebe a na dovednosti, které máte, a snažte se je dále rozvíjet. A buďte upřímní k sobě i ostatním.

Panna

Vyzkoušejte techniku 369. Má kořeny v logickém kvantovém přístupu Nikoly Tesly a nabízí vám určitou strukturu, ke které inklinujete. Technika 369 je extrémně jednoduchá a působí na vaše podvědomí, motivuje, posiluje soustředění a aktivuje zákon přitažlivosti. Je založena na tom, že si 3x ráno, 6x přes den a 9x večer zapíšete na papír nebo do poznámek v mobilu, co ve svém životě chcete. A proč právě číslo 369 a Nikola Tesla? Tento slavný vynálezce ve 20. století poprvé vyslovil myšlenku, že 3, 6, 9 jsou mocná čísla pro manifestaci. Číslo 3 představuje naše spojení s vesmírem a kreativní vyjádření, 6 odkazuje na vnitřní sílu a rovnováhu, zatímco 9 představuje naše znovuzrození (to znamená zbavení se toho, co nám již neslouží, a přeměnu v to, čím se máme skutečně stát).

Váhy

Zkuste projevit své přání pochopením vlastního vnitřního světa – snů. Musíte se podívat na to, co se děje v tomto vesmíru, abyste lépe porozuměli svým touhám. Pro úspěšnější manifestaci by bylo užitečné vést si deník toho, o čem se vám zdá.

Štír

Pro vás bude vhodná jakákoli technika manifestace. Důležité je především to, že ji provedete, Pomůže vám to totiž lépe se seznámit sami se sebou a poskytne vám potřebný, kladný pohled na svět. Také posílí vaše sebevědomí, takže si díky ní můžete nabídnout uznání, které si zasloužíte a se kterým se naučíte vážit si víc sebe sama i svého vlastního úsilí.

Střelec

Vy Střelci jste velmi šikovní v práci se slovy, takže by pro vás mohlo být ideální volbou vést si deník. Spolehněte se na svou vlastní intuici a svět snů, stejně jako na svou představivost. To vám otevře nové vize.

Kozoroh

Zkuste se projevovat hlavně s odhodláním a logikou. To jsou věci, které jsou vašemu znamení velmi blízké. Jste-li spíše vizuální typ člověka, můžete se věnovat třeba kreslení. Jeho prostřednictvím možná objevíte svá tajná přání, která vás provázejí životem a která by bylo dobré realizovat.

Vodnář

Podobně jako Berani byste měli sáhnout po nějakém vizuálním způsobu projevu. Vytvořte si třeba nástěnku svých nálad a pak ji postupně upravujte. Ve vašem případě je vše dovoleno, ale poté, co ze sebe všechno dostanete ven, trochu přibrzděte, abyste před sebou viděli přesně to, co vás naplňuje a čeho ještě chcete dosáhnout.

Ryby

Jelikož máte velmi silnou intuici, jste velmi dobře propojeni sami se sebou i s okolním světem a sny vám nejsou cizí. Nemusíte je přímo analyzovat, ale než vstoupíte do jejich světa, vizualizujte si zítřek, představujte si v duchu ideální den a to, čeho v něm chcete dosáhnout. V tomto případě nejde jen o „obyčejné“ snění. Je dokázáno, že čím více přemýšlíme o svých cílech a snech, tím větší je šance na jejich dosažení.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

Samuelčiny šamanské vzkazy pro znamení 13.-19. května 2024

Berani a Lvi

Sami víte co je pro vás nejlepší.
Tento týden máte v sobě tvůrčí energii a moc dobře víte co je pro vás nejlepší. Blíží se k vám šťastná zpráva, nebo určité překvapující gesto – které vás doslova překvapí.

Také možnosti k příležitostnému lehkému flirtování vám zpříjemnit každodenní dění v tomto týdnu. Je tady  květen a tak si to užívejte plnými doušky.

Býci

Včasné rozhodnutí, překoná všechny překážky.
Jste vybíravý jak mlsní kocouři, opakuje se nějaká příležitost- šance a vám to není dost. Dávejte si bacha na svoji nerozhodnost a vybíravost. Myslíte si, že máte na vybranou, ale v určitém bodu se mýlíte. Možná ta pravá volba je ta, která se už kdysi nabízela.

Blíženci

Vzájemné porozumění vše vyléčí.
Cesta k moři za sluncem to vás láká, doma vedete ohnivé debaty – kde, kdy a kam? Je potřeba udělat několik rázných kroků a změn- možná i kompromis, aby vaše přání byla naplněna a všechny strany spokojené.

Raci

Ústup vám přinese klid a nadhled.
Tento týden pro vás v pracovním prostředí přichází nepříjemné zprávy a tím i změny. A ještě ke všemu váš nadřízený budu mít velice špatnou náladu a vy to  patřičně pocítíte. V takové situaci je dobré ustoupit a do ničeho se moc neangažovat.

Panny

Stůjte si na svém.
Tento týden budete Panny zkoušený svou  mírou trpělivosti a tolerance ke svému partnerovi. A ten bude neustále pokukovat po jiných ženách. Tady záleží jak si vymezíte zavčas své hranice a naznačíte – kdy už je to vážně přes čáru a kdy se to dá ještě akceptovat.

Váhy a Vodnáři

Podívejte se pod povrch skutečnosti.
Tento týden budete slavit a sklízet úspěch, ale  určité věci musíte nechat částečně dozrát ať sami zapadnou – chce to čas. A tady záleží jak určité věci umíte navnímat.

Štíři a Střelci

Vždy máš možnost volby.
Tento týden budete odloučení od své drahé polovičky – bude v tom neplánovaná cesta, nebo nějaké vzájemné neporozumění. A jen na vás samotných záleží – jak si k sobě  najdete cestu.

Kozorozi

Měj náhradní plán.
Tento týden máte své určité plány, na kterých už delší dobu pracujete. Na poslední chvíli se,  ale může stát, že přijde něco nečekaného – co vše zkazí. Tak myslete na náhradní plán. Aby jste pak z tohoto nebyly zoufalí.

Ryby

Přímý svá bláznovství s ponaučením.
Tento týden obdržíte nemilou zprávu možná i pomluvu na svoji osobu. Přijměte to jako, že určité chování, nebo bláznivé nápady, některým osobám prostě nesedí a zasmějte se tomu. A vyhnete se tím zbytečným motanicím v nemožných labyrintech domněnek.

Jsem velice ráda za Vaši zpětnou vazbu.

,,Tak jde čas“.

A tím spíš, jestli Vám otevře dveře k novým možnostem.

Kde objevíte skryté poklady. A svoji skutečnou svobodu.

 

Pro Kartářky světla

Samuelka linka 40

 

 

 

 

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články

 

Karta týdne 13.5-19.5. je Osmička holí. Nacvičí pohotové reakce

Berani pojedou na plné obrátky, Lvy budou vytáčet jejich lásky, Váhy čekají výzvy. Co čeká vás?

Tarotová Osmička holí věští rychlý postup. Věci mají své příčiny i následky. Můžete se pro něco rychle rozhodnout, spíše se však bude jednat o krátkodobé plány. Některé věci se mohou vymykat vaší kontrole.  Ve vztazích nese tato rychlá tarotová karta flirty, krátkodobé zápletky, rychlá rande, či úlety a starost o to, aby vše prošlo v klidu a někdy i nutnou slovní akrobacii, aby se věci nevymkly z rukou.

Osmička holí je karta rychlosti, a hlavně rychlé a pohotové komunikace. Můžete chtít dělat rychlá rozhodnutí na dlouhou dobu dopředu, ale vaše nynější lekce spočívá v umění se ovládnout, neustupovat od svých záměrů. Vytrvalost je umění  dotáhnout do konce vaše rozpracované věci. To je to hnací kolo, které vás přiblíží vašemu cíli.  Krátkodobé věci mají zelenou

 

V práci dotahuje rozjednané, ale varuje před riskantním rozhodováním na delší dobu. Osmička holí je tarotová karta, která miluje rychlost a krátkodobé, někdy i bezhlavé jednání. Pak to podle toho může dopadat. Na stranu druhou, pokud se ptáte na rozjednanou záležitost, tak Osmička holí slibuje, rychlé jednání a dotažení do finále.

Budete se pokoušet řešit všechny své záležitosti rychle a na rovinu. Možná pro to, abyste to už měli za sebou. Karta poukazuje na možný nedostatek víry v sebe a úspěch vlastních předsevzetí. Všude budete vidět různé problémy a zřejmě uslyšíte i trávu růst. Okolí vám bude připadat, jako rozmazlené dítě, vyžadující si okamžitou pozornost. Vyhněte se zbytečnostem a rychlé tvorbě názorů.

.

V lásce radí  Osmička holí klid. Můžete být v bouři  změn,  ty však odezní. Překvapit vás může krátkodobé dobrodružství.

V práci si dávejte pozor, co vypustíte z úst. Mohli byste z toho být posléze nervózní. Ve finanční sféře vás může čekat nějaká nová smlouva, spoustu papírování a roztržitost. Pokud si zachováte přehled a analytický nadhled, máte body. Nepalte mosty.

V otázkách zdraví si hlídejte dýchací cesty a sebekázeň.

 

Slíbit si můžete, že podpoříte svoji schopnost přizpůsobit se jakékoliv situaci.

 

Vděčni můžete být, že můžete vidět světélko v tunelu.

Berani, pojedete na plné obrátky, ale zastavte se na chvilku a nenápadně pozorujte okolí.   Na tvářích lehčeji poznáte emoce závisti u svých nepřátel, ale i vlídné výrazy přátel.

Lvi, díváte se rádi na ptáky v letu, či hvězdy? Ono to skvěle uklidňuje a to potřebujete, protože vaše lásky vás mohou vytáčet.

Střelci, máte rádi rituály pro radost a dobrou náladu, nebo komedie. Něco si vyberte, protože pod vlivem Luny můžete být vděční za cokoliv, co vás pozvedne na duchu.

Býci, dobře si doma odpočněte, protože v práci se únava nebere. Potřebujete dostatek síly, abyste se na pracovišti vyhnuli hádkám a ustáli si slovní průjmy okolí.

Panny, chtělo by to dopřávat si solnou očistnou koupel. Tolik cizích problémů, které si berete za své vás může natolik zmáhat, že už chvílemi malujete čerta na zeď i tam, kde chybí křídy.

Kozorozi, chce to klid a večer relaxaci, jinak na vás ten bludný kořen, o který zakopnete může nechat následky a vy budete věřit všemu, co vám, nově poznaná osůbka naservíruje.

Raci, udělejte si čas na rodinu. Předejdete rozmíškám.

Štíři, někdo říká, že strach a peníze nikdy neměl. Vy můžete chvilkama pocítit strach o zdraví, či život Je to vcelku běžná věc, ale nic se ale nemá přehánět.

Ryby, něco může brzdit realizaci vašich plánů. Místo toho se tedy vydejte do společnosti. Možná poznáte někoho nového.

Blíženci, budete nedůvěřiví.

Váhy, výzvy si vás přitahují samy. Nebojte se.

Vodnáři, před špatnými rozhodnutími vás ochrání to, když si nejprve splníte ta stará.

Pro Kartářky světla  Helen Stanku

 

Polární záře nad hlavou

Překrásné barvy polární záře budí obdiv, ale i mystické prožitky. S astrologií toho moc společného nemá, snad jen fakt, že přichází v době aktivity Uranu.

Na hvězdném nebi právě probíhá konjunkce Slunce s Uranem. Polární záři bylo možné vidět téměř po celé Evropě, tedy tam, kde to počasí dovolilo.

V únoru o polární záři informoval Peter Becker (George Manson University), který předpovídal, že sluneční aktivita  v roce 2024 může být problematická pro internetovou infrastrukturu a připravit lidi o přístup k internetu až na několik týdnů. To se naštěstí neděje.

Měl však kde čerpat. 30. října 2003 nastala bouře, kterou V NASA pojmenovali Halloween Solar Storm a ta potrápit energetické sítě a satelity i elektrická zařízení dokázala.

Ne každý aspekt Slunce s Uranem bývá doplněný magnetickými bouřemi, ale bouře Halloween v roce 2003 byla. Úkaz provázela konjunkce Marsu s Uranem a Slunce s Marsem tvořilo kvadraturu.

Samotná záře je pouze atmosférický úkaz, ale kdysi vzbuzoval strach. Popisovali jí Aristoteles i Seneca a lidé si mysleli, že je to špatné znamení.

V době, kdy je Slunce v zemském znamení Býka v blízké konjunkci  s divokým, náhlým a rychlým Uranem, tento jev nebude zcela náhodný.  Bouře bývá rychlá, náhlá a jako taková má uranický charakter.

 Lidé, kteří sledovali polární záři měli hluboké duchovní a mystické prožitky. Záři ještě možná uvidíme. Kdo by nechtěl nechat pohltit kouzlem magicky se prolínajících barev nebe, které jsou běžně vídat až za polárním kruhem.

Uran nese překvapení a náhlé změny. Je to planeta rebelie a postupu civilizace.

V současnosti mají lidé strach z výpadků signálu, potíží s elektronikou a navigací.  Pondělní  konjunkci Slunce s Uranem (11:12) budeme cítit až do středy. Lidé okolo možná nebudou příliš naladěni na vstřícnost. Tato konstelace vás může něco naučit.  Je však potřeba dobře se uzemnit a zůstat v klidu.  Pak vás napadne, jak nejlépe něco udělat jinak – po svém a bez těch, kteří vám nejsou nakloněni a u toho tak může zůstat.

Pro Kartářky světla Vs

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...