Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým snům. Budou velmi barvité. Třeba vás na něco dobrého navedou.

V pondělí 2. října nenechte nic náhodě. Luna v konjunkci s Jupiterem a Uranem v kvadratuře s Venuší vás poženou k originálním a kreativním řešením a zajímavým odhalením. Bude však dobré najít si přesně hranici mezi dynamickým posunem a chaosem.

V úterý 3. října vám rozjasní den Luna v Blížencích v trigonu s Plutem a dodá energii do všech povinností. K tomu trigon Merkuru s Plutem přinese nová řešení a předsevzetí.

Ve středu 4. října zvedne trigon Luny se Sluncem náladu i těm, kteří se se vším stresují. Posílí zdravé sebevědomí a víru v sebe.

Ve čtvrtek 5. října vejde Merkur do znamení Vah a přinese nový úhel pohledu na svět a vaše dosavadní starosti. Pomůže vám uspět a posílí vaše sebevědomí. Luna vejde do znamení Raka a upevní rodinné vztahy a pocit sounáležitosti. Budete více vnímat ženské vzory a hledat bezpečí ve svých vztazích. U slabších povah to může přerůstat do zavislosti na druhém. Myslete na to, že i druhý potřebuje svůj vlastní prostor.

V pátek 6. října si dopřejte nějakou malou odměnu, sextil Luny s Jupiterem vás vyladí do klidovějších energií.

V sobotu 7. října se držte dál od nepříjemných lidí, s nikým se nehádejte a hlídejte si, komu co říkáte. Kvadratura Luny s Marsem a opozice s Plutem utvoří agresivní půl kříž, který může zvednout emoce, a i z malé a nevinné diskuse může vzniknout ostrý spor.

V neděli 8. října si vyrazte někam mezi lidi a za kulturou. Luna ve znamení Lva přinese příjemnou a přátelskou náladu.

Hvězdy jsou ve znamení Vah. Lidé narození v tomto znamení usilují v každé činnosti o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Z toho pramení jejich nerozhodnost. Často si nemohou vybrat mezi protichůdnými názory a hledají kompromisy.

Váhy, tento týden pamatujte, že každá rodina má konflikty a problémy. Důležité je, jak s nimi nakládáte a jak se snažíte najít společná řešení.

Štíři, pokud máte před sebou důležité a náročné úkoly, nastavte si také pravidelné pauzy na odpočinek. S únavou nic nezvládnete a budete jen rozmrzelí.

Střelci, fyzická aktivita je skvělým způsobem, jak uvolnit endorfiny. Šťastné hormony zlepšují náladu a snižují stres.

Kozorozi, není vždy nutné, abyste se s někým z přátel nebo rodiny cítili stejně. Respektujte, že každý má svůj jedinečný pohled na věci.

Vodnáři, motivace není nikdy dost, ale vy máte jasno. Pro vás to jsou peníze, jistoty a dobrý pracovní kolektiv. Jakmile se vám toto podaří, budete spokojení.

Ryby, hledáte-li vážnou známost, nejprve si ujasněte, co vůbec od vztahu očekáváte a také co můžete nabídnout vy sami. Teprve potom se vydejte hledat. Jinak budete opět zklamaní a vztah se nepodaří.

Berani, kolem sebe budete šířit optimismus, pohodu a klid. Díky tomu k sobě přitáhnete podobně naladěné lidí. Pokud se ale vyskytne někdo negativní, do své blízkosti si ho nepouštějte. Tato osoba by z vás vysávala energii.

Býci, vaše nápady jsou velice zajímavé. Tak proč je schovávat před světem. Pochlubte se ostatním a blýskněte se v plné kráse.

Blíženci, nepovedená schůzka nemusí znamenat konec. Pokračujte dál v hledání nových příležitostí a věřte, že přijdou lepší chvíle.

Raci, máte silné sociální cítění, a tak se nedivte, že se na vás obrací stále více lidí pro podporu v jejich těžkých časech. Vyslechněte je a zkuste jim poradit, nebo alespoň udělit nějakou povzbuzující myšlenku.

Lvi, dejte si pozor na to, aby zbytečný konflikt nezasáhl do vašich dalších vztahů a společných aktivit. Byla by to škoda.

Panny, láska se podepisuje na vašem výborném psychickém stavu. To je moc dobře, už jste to potřebovali. Nyní se můžete dívat s nadějí dál.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než my. Důležitá je moudrost daného člověka, míra jeho zkušeností. To, jak dlouho už „bloumá“ věky a co si z toho vzal s sebou na cestu… Jak moc se poučil.

 

Co je svět světem, jednotlivé generace mají svůj „rozum“, svůj náhled na to, jak žít, jak dělat věci po svém, samozřejmě jinak než generace před nimi. Je to přirozený vývoj. A určitý druh rebelie těch mladších (ale ne nutně těch méně zkušených). Nezapomínejte, že zde nejsme v posloupnosti stáří duší, ale pouze stáří lidském, stáří pozemského těla. Duší může být puberťák či lidské mládě mnohem dále než my. A statečně se brání vyřčeným, z jeho pohledu moudrého, našim rádobypravdám či již dávno překonaným pravdám a výrokům. Svět je vždy jen tady a teď. Vše se mění. To ať máme vepsáno pod kůží.

 

Můžeme se od našich mladých, malých a rostoucích učit. Což se nám mnohdy silně nelíbí. Bývají v některých oblastech dál než my, minimálně v uvědomění si svých dávných umů a vědomostí. Už tací přišly. Mají velká očekávání. A velké plány, jak žít zcela jinak, jak překonat přežilé a nedostačující věci, ve kterých jsme žili a vyrůstali my. Vidíme, jak mizí svět, na který jsme byli zvyklí, pod rukama. Nebraňme se. Plynout jako řeka. Obtékat ostré kameny a překážky na cestě podemílat pochopením pravého účelu… Proč tu jsou. To je moudřejší než tisíc marných bojů.

 

Objevujme neustále nově to, co kolem nás opravdu funguje, ale fugovalo to i v dávných tisíciletích. Pradávnou moudrost. V každém z nás je její špetka. Pokud s ní budeme „solit“ náš život a pokrm druhým, bude se paradoxně rozrůstat, bude růst…

 

A naše maminky? Jsou v dnešní době více než zmatené. Mějme soucit. To, co platilo, už neplatí a nová pravidla žití nejsou zcela jasná. Mnohé maminky se po celý život nestačily přeorientovat na jiný styl, na hledání smyslu života, na hledání sebe sama. A jak ztrácí půdu pod nohama, snaží se být tím víc prospěšné. A mít pravdu. Zoufale touží po tom, aby někdo obdivoval, jak jsou moudré a mohou nám, tedy generaci mladší, nabídnout své dary. A my je povětšinou odmítáme. Dary, které k nám míří. Protože jsou na jiné vlně než my, nesouladí s námi, jsou na jiné „frekvenci“, v odlišné energetické hladině. Nastává „souboj“ generací. Který vlastně k ničemu není. Jde jen o „střídání stráží“… Jdeme stále dál a výš ke hvězdám…, poeticky řečeno. A někdo se zuřivě brání změnám…

 

Někdy je to znát o to více, když žijete spolu s rodiči pod jednou střechou, a také se svým partnerem, manželem. Ať rodiči vašimi či „jeho“. Heslo „matka má vždy pravdu“ se zpravidla transformuje na „tchýně má vždy pravdu“. Nebo na „moje matka to dělala a dělá vždy tak a tak.“ Na to jsou veškeré argumenty krátké… a jen ničí manželskou pohodu.

 

Nedejte se. Nemyslím boj či soutěžení v pravém slova smyslu. Ale ukažte, že jste neopakovatelný originál, a proto je koneckonců váš milovaný právě s vámi… Jinak by mohl být jen s maminkou?! Jste spolu, tak se semkněte jako jednotka, která si skvěle rozumí a ví, že vše se neustále mění, tedy nic na světě není reálné dělat stejně den po dni po celý život. Leda by to bylo skutečně něco naprosto skvostného, hlubokého, moudrého a opakováníhodného… Je to taková věc? Pokud ano, pak si skutečně žádá následování… 😊

 

Stále se učíme. Od nejjednodušších věcí až po ty mystické, složité, vrstevnaté, duchovní. Nežijete život svých rodičů ani nikoho jiného. Máte nárok na svůj. Jiný, jedinečný, poplatný soudobé době velkých, převratných změn a Nového Věku. Maminky nemají vždy pravdu. Jen by jí vždy chtěly mít… a to je rozdíl.

 

Pro Kartářky světla Hm

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

 

 

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické vlivy vás přimějí posbírat veškerou sílu a vrhnout se s vervou do svých výzev. Nic nebude problém. Zaměříte se na výsledky. Vše najde vlastní řešení. Trochu více vám začnou vadit přecitlivělí  lidé, nebo ti, jež si s ničím neví rady a nejvíce pak jedinci, kteří si rádi libují v roli věčné oběti.

 

Mezi 1. a 3. říjnem nastolí lehce melancholickou náladu opozice Merkuru s Neptunem. Merkur bude v intelektuálním znamení Panny, díky kterému bude lepší racionální pohled na řešení problémů, nicméně pod vlivem zasněného Neptunu to může být boj. Potom nezbývá než se spolehnout na svoji intuici.

 

2. až 4. října posílí schopnost nitrozpytu (čtení myšlenek) trigon Pluta s Merkurem.

 

Ve čtvrtek 5. října vejde Merkur do znamení Vah. Budete více pohlceni kulturou a uměním a budete zvědaví na názor druhých lidí. Trochu vás to může zdržovat od práce. Ani to však není úplně špatné, protože se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, díky kterým se budete lépe rozhodovat. Váhy a Blíženci budou ve formě a dokážou okouzlit své okolí.

 

V pondělí 9. října vejde Venuše do znamení Panny a mezi 8. a 12. říjnem bude v opozici k Saturnu. Ryby a Panny budou potřebovat více zabrat, bylo by vhodné nastavit si přísnější režim. Celkově můžete hodnotit vztahy, které rozkvetly v létě.

 

12. října vejde Mars do znamení Štíra a nastartuje všechny vaše síly. Pomůže vyřešit veškeré překážky a poradit téměř s čímkoliv. Dokážete mobilizovat veškerou sílu na dotažení věcí do zdárného konce. Nebudete mít pochopení pro lidi, kteří si stále hledají výmluvy.

 

Mezi 10. a 16. říjnem posílí trigon Marsu se Saturnem vaše odhodlání a brzy budou vidět výsledky. Snadněji si určíte priority.

 

V sobotu 14. října nastane novoluní ve Vahách v konjunkci s Merkurem. Budete zvědaví na vše, co se děje kolem a budete chtít více objevovat svět.

 

Mezi 19. a 22. říjnem nastartuje konjunkce Merkuru se sluncem a současně jejich kvadratura s Plutem divokou jízdu. Přestane být možné házet jakékoliv věci za hlavu, některým problémům se budete muset postavit čelem. Je to nezbytná podmínka k tomu, abyste se posunuli.

 

22. října vejde Merkur v trigonu se Saturnem do znamení Štíra. Pomůže vám to dobře si promyslet všechny věci a pochopení vás posune dál.

 

Od 20. do 24. října rozjasní nebe i náladu Venuše v trigonu s Jupiterem. Svět bude najednou zábavnější a hezčí a vše půjde snáz. Vrátí se vám optimismus, nejvíce to pocítí ohnivá znamení Lvů a Střelců. Toto období přinese štěstí v lásce.

 

O spoustu emocí se postará úplněk v Býku, která nastane v sobotu 28. října. Připomenou se vám vaše největší touhy a také obavy.

 

Mezi 28. a 30. říjnem přinese Merkur v konjunkci s Marsem a Mars v opozici s Jupiterem optimismus a víru v lepší osud a některým lidem se vrátí vynaložené úsilí. Býky může čekat povýšení. Štíři budou plni šarmu, kterému se jen těžko odolá.

 

Od 29. do 31. října se postará trigon Venuše s Uranem o tu správnou dušičkovou zábavu. Je to čas různých překvapení a zábavy. Skvělé nápady budou mít především Vodnáři.

Pro Kartářky světla Vs

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv úplňku bude dobíhat další tři dny.

Merkur ve znamení Panny v harmonickém trigonu s Uranem a Jupiterem v Býku nese spoustu inovativních nápadů.

 

Venuše ve Lvu v harmonickém sextilu k Marsu ve Vahách prosytí vzduch láskou i vášní a přitom si uchová i nádech romantiky.

 

Obezřetnost si vyžaduje kvadratura Venuše k Uranu. Může podnítit náhlé a nečekané hádky a následné trucy.

 

Beran

V pátek můžete získat, či objevit nové pracovní možnosti. Budete mít sílu a chuť řešit vše, co jste si předsevzali. Úplněk ve vašem znamení přeje úspěchům. Pokud nechcete v sobotu strávit celý den v kuchyni, naplánujte si s předstihem výlet do přírody. V neděli vás pohltí koníčky, osobní záležitosti a pokud půjdete na rande, čekají vás příjemné chvíle. Na náročnějších témata k diskuzím nebude chuť.

Býk

V práci se vám v pátek povede všechno zařídit rychleji, než byste si mysleli. Čistě náhodou také můžete potkat lidi, které jste již delší dobu neviděli. Udělají vám v něčem radost. V sobotu buďte opatrní hlavně na své zdraví a nepřetěžujte se. Tento den bude zkouškou umět si zachovat klid za každé situace. Postarejte se o dobrou životosprávu. V neděli je čas začít se zabývat rodinnými záležitostmi a udělat si pořádek v osobních věcech. Luna v konjunkci nese náladu na meditace a mystiku.

Blíženci

V pátek příliš mnoho neslibujte a vyhýbejte se riskování. Luna v úplňku vám dovolí znovu nabrat síly, pokud na sebe nebudete brát úkoly druhých lidí.  V sobotu vám intuice ukáže způsob, jak se dostat z potíží. Nedáte se vyprovokovat k hloupým diskuzím a nepromyšleným rozhodnutím. Zachováte si odstup. V neděli vás Merkur varuje před příliš zvědavými lidmi.  Zato vy se dozvíte něco, co vám dá sílu ke změnám.

Rak

Páteční úplněk v kvadratuře radí klid. Pokud se začnou příbuzní dohadovat, běžte raději na procházku. V sobotu si odpusťte úklid a praní. Raději odpočívejte a postarejte se o svůj duševní klid. Můžete si dopřát věštbu, a tak najít řešení milostných dilemat. V neděli se příliš nezabývejte tím, co na téma vašich soukromých návyků říkají druzí lidé. Důležité je, abyste se cítili dobře vy. Potřebujete více lásky.

Lev

V pátek se snažte udržet si v práci krok a nenechte si ujít žádné novinky. V sobotu vlivem nečekaných informací změníte plány, nebo mínění o někom blízkým. Nedělní aura dne přeje přeorganizování krátkodobých věcí a dodělávkám. Pak už se budete jen rozmazlovat.

Panna

Páteční úplněk bude skvělým dnem pro navazování nových přátelství. Dodáte útěchu někomu, kdo vás miluje. Budete plni optimismu. Většinu vašich záměrů se vám povede realizovat. V sobotu bude vaše rodina potřebovat, abyste učinili důležité rozhodnutí. Také se někdo ve vaší blízkosti pokusí vyzout ze svých povinností. V neděli se přesvědčíte, že úsměv a špetka dobré vůle mohou vykonat opravdové zázraky. Postarejte se o dobrou auru a najděte si čas na meditaci.

 

Váhy

V pátek využijete každé příležitosti i známosti, abyste se dozvěděli, jak si udržet či zmnožit své výdobytky a vše, co se vás naplňuje. Vibrace Luny v úplňku způsobí, že přijdete na překvapující nápady. V sobotu vás čeká šťastný, avšak poněkud uhoněný den. Rychle se poperete s povinnostmi a potom se běžte bavit. Venuše miluje umění. V neděli můžete být neklidní a bude náročné udržet si dobrou náladu. Hvězdy přinášejí více věcí k řešení. Nicméně máte šanci získat hodně zajímavých zpráv.

Štír

V pátek zatoužíte udělat něco dobrého pro druhé lidi. Vzhůru do toho, ale pak už rozvíjejte své talenty. Tento den Luna v úplňku posílí váš zápal, ale nebuďte na sebe příliš tvrdí. V sobotu budete rychlí, sebejistí a rozhodní. Odhodláte se změnit něco, co už vám leží delší dobu v hlavě. V neděli si nebudete moci stěžovat na nudu. Přátelé přijdou s dobrými zprávami. Štěstí bude přát v milostné oblasti a teple rodinného krbu.

Střelec

Vaše páteční nápady budou velmi zajímavé, tak se je v pátek nebojte představit druhým. Odpoledne vysloveně přeje duchovním záležitostem. Úplněk v trigonu vnáší hlubší vnímání světa. V sobotu můžete počítat s tím, že se vám zvedne nálada a lidé budou k vám vstřícní. Luna přeje novým začátkům v milostných záležitostech i korespondenci. V neděli se vám podaří někomu udělat radost, či pomoci v těžké záležitosti. Moc se však nepřechvalte, mohli byste být zahlceni dalšími prosbami. Dnes byste si měli především odpočinout.

Kozoroh

Páteční luna v kvadratuře radí šetřit síly. Najde se mnoho témat, které budete chtít hned probrat s druhými lidmi. Získané informace však budou zajímavé. V sobotu se vyhněte přátelským intrikám a nenechte se chytit do pasti. Důkladně zvažte, jaké názory pustíte do světa. Svého docílíte pouze trpělivostí a asertivním postojem. Nedělní Luna v trigonu miluje zábavu, ale rizikovějším záležitostem nepřidá.  Někdy je přece také potřeba nabrat síly k další práci.

Vodnář

Páteční Luna v úplňku radí zabývat se vztahy. Zamyslete se nad tím, co dáváte druhým lidem a co byste chtěli dostat vy sami. Den bude přát milostné magii. V sobotu vás bude fascinovat a vábit všechno, co je nové a nepoznané. Změňte alespoň část starých návyků. Hvězdy přejí lásce. V neděli hoďte starosti za hlavu a běžte na procházku na pěkné místo. Luna v kvadratuře může obrátit pozornost nějakého závistivého a pomlouvačného člověka vašim směrem.  Od dávných lásek se také držte dál, nebo se znovu rozproudí staré vášně.

Ryby

V pátek budete zarytě bránit svůj prostor i názory. Naštěstí tím nikoho nepostavíte proti sobě. Luna v úplňku posílí vaši autoritu a přinese nové objevné nápady. V sobotu se vám nebude chtít vstávat z postele a teprve po dobré snídani si připomenete plány na víkend. Nedovolte, aby se dobrá zábava obešla bez vás. V neděli budete v centru pozornosti a někdo bude chtít znát váš názor ve věcech lásky. Nebude sám, těch lidí bude víc a vy myslete především na sebe. Luna věští nové známosti.

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana.

 

Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si budete chtít dělat po svém.

 

Úplňkům v období podzimní rovnodennosti se také říkalo dožínkový úplněk. Pro rolníky byly úplňky důležitým ukazatelem času, podle kterého se mohli připravit na konec žní.

 

Když se podíváte, ve kterém domě vašeho narozeninového horoskopu vládne Beran, zjistíte, ve které oblasti úplněk rozpálí potřebu Beraní nezávislosti a převzetí kontroly nad svými touhami. Počítejte s tím, že ačkoliv je skvělý čas se rozhodovat, bude vhodné nastavit určitou obezřetnost, protože můžete mít tendenci rozhodovat se pod vlivem emocí.

 

V období blízko podzimní rovnodennosti, tehdy, když se Luna nachází přesně proti Slunci, přichází změna ročního období a ve vzduchu je cítit Slunce ve Vahách. Pod vlivem tohoto kardinálního vzdušného znamení se zaměříte na vztahy a harmonii v partnerství. Pomůže tomu i to, že Merkur s Venuší jsou mimo svoji retrográdní fázi. Lépe budete předvídat a začínat nové známosti.

 

Úplněk podpoří vaši individualitu i uprostřed větší skupiny lidí, či partnerství.

 

Vydáte se nekompromisně za svými potřebami a touhami.

 

Merkur ve znamení Panny v harmonickém trigonu s Uranem a Jupiterem v Býku nalije do vaší hlavy spoustu inovativních nápadů a některé z nich budou stát za to.

 

Venuše ve Lvu v harmonickém sextilu k Marsu ve Vahách přímo posílí vášeň ve vzduchu. Přitom si uchová i nádech romantiky.

 

Opatrní buďte, když už láska visí ve vzduchu, na kvadraturu Venuše k Uranu, která může přinést náhle a nečekaně impulzivní hádky a bude dobré se vyhnout rychlému rozhodování.

 

 

Berani, úplněk ve vašem znamení posílí vaši impulzivitu a reaktivitu. Snažte se nalézt si více času pro sebe a nerozhodovat se pod tlakem emocí.

 

Býci, během úplňku můžete přijít na to, že máte zájmy a umíte věci, o kterých jste vůbec neměli zdání.

 

Blíženci, čeká vás období plné nových a vzrušujících známostí. Spojit vás budou společné zájmy a chuť užívat život.

 

Raci, je možné, že vás čeká uznání v práci a vaše iniciativa bude odměněna.

 

 

Lvi, probudí se ve vás instinkt lovce různých odhalení. Pohltí vás hluboké pravdy životě a vesmíru a všem mezi nebem a zemí. S lidmi kolem sebe o tom můžete vést zajímavé a nekončící debaty.

 

 

Panny, vaše asertivita se roztočí na plné obrátky a vy se rozhodne stvořit budoucnost takovou, po jaké toužíte. Dokážete tak nalézt cestu z jakékoliv náročné situace.

 

 

Váhy, budete plni osobního kouzla a přitáhnete si k sobě zajímavé lidi, či jejich pozornost. Nezapomínejte na realizaci svých snů.

 

Štíři, čeká vás velmi produktivní den, kdy vám půjde všechno od ruky. Držte se dál od lidí, kteří by vám mohli vaše úspěchy závidět a místo toho, abyste se s nimi dohadovali, si dopřejte raději nějaké wellness. I kdyby to mělo být ve vlastní koupelně.

 

Střelci, budete mít chuť vyzkoušet něco nového a neprobádaného v oblasti vašeho milostného života. Budete flirtovat a zkoušet, co protějšek vydrží.

 

Kozorozi, na vlně nostalgie budete vzpomínat na své dětství a společně se staršími členy své rodiny se budete navracet ke kořenům a znovu oprašovat staré rodinné příběhy.

 

Vodnáři, tento úplněk vám pomůže lépe vyjádřit své pocity. Můžete rozhodněji přistupovat ke svým nápadům.

 

Ryby, úplněk v ohnivém znamení Berana vám dodá sílu bránit si své hranice a vnímat svou vlastní hodnotu. Ještě více než kdy jindy si budete uvědomovat, co všechno umíte a jak daleko už jste se v životě dostali. Díky tomu si možná opravíte i svou finanční situaci a zlepšíte pozici v zaměstnání.

 

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

 

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své přátele. Vydejte se s nimi třeba na prodloužený víkend do přírody. Pozitivně vás to naladí a vaše vztahy posílí.áhy, Nezapomínejte na své přátele. Vydejte se s nimi třeba na prodloužený víkend do přírody. Pozitivně vás to naladí a vaše vztahy posílí.

 

Beran 21. 3. – 20. 4.

Pro samou práci nebudete mít tolik času na partnera. Nezapomeňte mu aspoň napsat zprávu, nebo zavolat. Více také pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Měli byste šetřit, nakupujte jen to, co opravdu potřebujete. Provozujete-li restauraci či kavárnu, budete se muset více ohánět, abyste tento měsíc vydělali.

 

Býk 21. 4. – 21. 5.

Ke konci měsíce dojde u vašeho partnera ke změně v chování. Bude to pravděpodobně souviset se starostmi v práci. Po několika dnech by se mělo zase vše urovnat. Nevyvolávejte proto žádné výčitky či hádky. Chystáte-li se na cestu autem, může vás potkat porucha. Pokud vaše auto není v dobrém technickém stavu, nechejte ho raději před cestou zkontrolovat v servisu.

 

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Budete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Mohlo by se vám to vymknout z rukou. Nebudete stíhat povinnosti v domácnosti. Přemůže vás lenost a nechuť k jakémukoliv pohybu. Mohou vás přepadnout chmurné pocity. Vyjděte si raději do společnosti nebo za kulturou. Snažte se přijít na jiné myšlenky. Změna prostředí vám jen prospěje.

 

Rak 22. 6. – 22. 7.

Snažte se být po práci co nejdříve doma. Rodina potřebuje vaši společnost. Rádi budete plnit jejich přání, především co se týká vaření a zábavy. Dělá vám dobře cítit se potřebnými. Pokud se nachladíte, je dobré to pořádně vyležet. Jinak by se nemoc mohla brzy vrátit. Budete se muset trochu věnovat domácímu rozpočtu. Ke konci měsíce se vám nedostává peněz.

 

Lev 23. 7. – 22. 8.

U většiny Lvů se může objevit nespokojenost se současným životem a vztahem. Jde pouze o přechodné pocity. Nedělejte proto unáhlené závěry. Spíše hledejte příčinu u sebe. Buďte rádi za každou maličkost a nacházejte na partnerovi jen dobré věci. Špatná nálada zmizí tak rychle, jak přišla. Brzy vás potkají příznivé změny týkající se vašich financí. Můžete vydělat prodejem nebo vás v práci čeká odměna.

 

Panna 23. 8. – 22. 9.

Docela vám vyhovuje osamělost. Nechejte proto partnera, aby připravil večeři nebo pomohl s úklidem či nákupem. Volný čas věnujte jen sobě. Budete potom vstřícnější a milejší. Vaše okolí to ocení. Máte-li problémy s tlakem, můžou se ozvat zdravotní komplikace. Nestresujte se a nesnažte se stihnout vše. Dopřejte si masáž a odreagujte se při sportu.

 

Váhy 23. 9. – 23. 10.

Nezapomínejte na své přátele. Vydejte se s nimi třeba na prodloužený víkend do přírody. Pozitivně vás to naladí a vaše vztahy posílí. Fyzicky se budete cítit unavenější. Nebudete mít však moc času si pořádně odpočinout. Dopřejte si alespoň nějaké vitaminy a pořádně se vyspěte. Pokud ve firmě spravujete finance, budete překvapeni konečným stavem. Do konce roku můžete ještě pořídit do kanceláře třeba novou počítačovou techniku.

Štír 24. 10. – 22. 11.

Vyvarujte se malicherných hádek, mohly by vám zkazit příjemné chvíle s rodinou. Opravy domácích spotřebičů raději nechte odborníkům. Pořiďte si domů nějaké posilovací náčiní. Uvidíte, že vás sport doma bude bavit. Poslední dobou vám chybí schopnost rychle a dobře se rozhodnout. Je to především díky informacím, kterých se vám nedostává. Měli byste začít pracovat s někým, kdo vám pomůže a poradí.

 

Střelec 23. 11. – 21. 12.

Doma budete žít v poklidu a harmonii. Čekají vás dny plné pohody. Pokud partnera teprve hledáte, neseďte doma. Mohli byste potkat osudovou lásku v divadle nebo v autobuse. Je vhodný čas zkusit nějaký nový sport, třeba i bojový. Pokud spolupracujete se zahraničními klienty, bude se vám dařit. Vyšší finanční ztráty byste mohli utrpět při sázení nebo hazardních hrách. Nepokoušejte proto osud. Peníze budete potřebovat někde jinde.

 

Kozoroh 22. 12. – 20. 1.

Snažte se pravidelně cvičit. Domluvte se třeba s přáteli a choďte společně do posilovny. Potřebujete zpevnit ochablé svaly a zlepšit fyzičku. Budete se cítit lépe jak na těle, tak i na duši. V zaměstnání se vám podaří zlepšit systém dokumentace a objednávek, což přinese úspory. Šéf vás za to odmění. Užívejte více městskou hromadnou dopravu. Budete-li jezdit po úřadech, nebudete muset řešit parkování a vyhnete se dopravním zácpám. Navíc vám hrozí pokuta za špatné parkování.

 

Vodnář 21. 1. – 20. 2.

Konečně máte dost času na své blízké. Některý z přátel se vám svěří s osobním problémem. Jeho důvěra vás velice potěší a budete se snažit dobře poradit. Můžete si dovolit investovat do vašich koníčků. Budete mít štěstí a nakoupíte zboží s výhodnou slevou. Váš rodinný rozpočet neutrpí a investice vám přinese velké potěšení. Partner nebo někdo z rodiny přijde s nabídkou prodlouženého víkendu. Užívejte si možnosti poznávat nová místa.

 

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Ke svým blízkým se poslední dobou chováte chladně. Očekávejte proto, že i oni se tak budou chovat k vám. Nepřepínejte se, velká námaha může přinést bolesti nohou. Dobře vám také nedělá stresující prostředí. Zbytečně se nenervujte a buďte nad věcí. Prospěje vám odpočinek nebo společnost přátel. Ke konci měsíce nastane pro vás šťastnější období. Vydejte se na výlet do hor nebo na relax do lázní, oboje vás určitě potěší.

Pro Kartářky světla Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života.

 

Váha je vzdušné znamení zvěrokruhu, které potřebuje soulad, harmonii, luxus a krásu. A krása je v harmonii v každé oblasti života, když konflikty ustupují a můžete se těšit štěstím a radostí. Potom teprve, když se objeví láska, Váha rozkvétá. Láska proměňuje všechny chvíle jejího života, dává jí hluboký smysl a ovlivňuje každodenní rozhodování. Váha ale není levným a naivním romantikem. O svoje štěstí je hotová bojovat a na svém vztahu pracuje každý den, aby společně s milovanou bytostí stvořila společný ráj na této zemi.

Váhy jsou vzdušné znamení, které je svázáno s komunikací a se společenským životem. První Venušin dar je umění se zviditelnit a získat popularitu.

Psaní, povídání a zajímavé rozhovory většinou umí Váhy lehce. A pokud ne, vyplatí se na tom popracovat, aby se ten dar projevil.

Vlivem Venuše Váhy nemají rády vulgarizmy, ale pokud se jim podaří někdy je vyslovit, udělají to stylově a s grácií. Tam, kde se druzí hádají, Váhy vědí co říct, aby nastal klid. Dalším darem Vah je umění zprostředkovat vyjednávání tak, aby všichni udělali to, co zrozenci ve Vahách odpočátku chtěli a ještě si mysleli, že to byl jejich nápad.

Co jsi Váha vezme do hlavy, to bude pod vlivem Venuše dělat co nejkrásnější. Planeta dává ideální vycítění proporcí a elegance. Jestli bude kuchařka, chirurg, krejčí, švadlena či architekt, výsledky její práce si budou lidé vysoko cenit.

 

Venuše je planeta lásky, peněz, luxusu a klidu, který si za ně může koupit. Zrozenci Vah mají čich na peníze, ale kdyby měli možnost, chtěli by mít tolik peněz, aby už nemuseli pracovat. Leda že by práce byla současně i jejich hobby.

Venuše dost brzo probouzí talenty Vah a to nejenom umělecké a dává jim poznat, že na talentech se dá celkem dobře vydělat. A pokud jejich život plyne v jiném směru, tak Venuše připomíná, že vždy je možné vrátit se ke starým zájmům.

Jak získat Váhu?

 

Jiskrou v oku a uměním skutečného flirtu. Flirt – to jsou milostné manévry. Váha je v nich mistrem a pokud podlehne, tak jenom proto, aby potom zvládla milostné souboje se  sladkým protivníkem. Kdo bude Váhu chtít, musí mít smysl pro humor, být bystrý a inteligentní.

 

Když se potkáte na seznamkách, bude plná citátů, a přitom zkoumat co osvětě víte. Podívá se, jaké máte známé, aby zjistila, na jaké jsou úrovni. Důkladně bude zkoumat, jestli se budete hodit do jejího světa plného intenzivní relace s druhými a potřeby ponořit se do kulturního světa. Názory známých na téma jejího potencionálního partnera jsou pro ni důležité. Můžete rozumět umění a mít vkus, ale musíte o tom také umět zajímavě hovořit.

 

Váhy nesnáší extrémy a bojové nastavení. S rytířem, který spěchá na nějaký souboj, může Váha mít jednorázové vášnivé rande, ale společný život by chtěla vést s někým, kdo nebude hned od rána dělat rámus.

Když půjde Váha na první rande, dívá se, jak se chováte k jiným lidem. Jestli dáte dýško číšníci, zda budete slušný k taxikáři, anebo ji doprovodíte domů. Tyto malé drobnůstky říkají Váze všechno o lidském charakteru.

 

Když už Váhu máte

 

Budete bydlet, a proto je potřeba se elegantně obléct a mít byt, ve kterém můžete bez studu přijmout hosty. Budete utrácet hodně za nábytek, doplňky a rostliny do zahrady. Budete poslouchat hudbu, číst knihy a sledovat inteligentní pořady. Váha každodenně řídí svět, ve kterým chce žít. Má být inteligentní, zábavný, elegantní ale bez pozérství. Bude hovořit o vašem vztahu a o vztazích druhých lidí s tím, že by mohlo být ještě lépe. O Váhu je potřeba dbát, ale Váha také bude chtít výt přítomna ve vašem životě. Neoddělí ji to od její práce, známých, nebo rodiny. Vlastně nic už nebudete dělat sáma, leda že by vás Váha přestala milovat.

 

Na co dát pozor?

 

Na ticho. Když s vámi Váha přestává mluvit, když se nesměje vašim žertům a neodpovídá vám se zájmem co se jí stalo během dne, je zle. Když zmlkne, určitě si za to můžete sami, třeba proto, že jste Váze nařídili uklízet, vařit, starat se o děti a honíte ji nad její síly. Váha to dělat chce, ale pokud se nad každodenností nevznáší sladký anděl lásky a jestli jednou za čas nestrávíte nějakou dobu komplimenty a krásnými odměnami, život ztrácí smysl. Pokud k tomu ještě se začnete Váze posmívat, hlavně ve společnosti, pokud ji budete ignorovat, vzbuzovat deprese, poučovat a vytýkat jí každou chybu, tak uplakaná Váha zmizí, ale potom od jejího právníka dostanete drsné pozvání. S Váhou neválčete, protože lidé budou vždycky na její straně.

Důležitá období

 

Pro první dekádu Vah 23.9. – 30. 9.

8.11.2023 – 17.11.2023 přeje Venuše v konjunkci lásce a pěkným vztahům.

 

Pro druhou dekádu Vah 1.10. – 10.10.

8.11.2023 – 26.11.2023 přeje Venuše v konjunkci  lásce.  Jupiter v opozici 10.7.2024 – 10.9.2024 pomůže při spolupráci, lásce a navazování známostí.

 

Pro třetí dekádu Vah 11.10. – 22. 10.

14.10. 2023 nastane novoluní ve Vahách a zatmění Slunce. Odetnete se se od věcí, které vám již neslouží a budete se moci zabývat sami sebou. Do 11.10. Mars konjunkci varuje před stresem a konflikty s okolím.

27.11.2023 – 3.12.2023 přeje Venuše v konjunkci přeje randění a lásce. Do 10.1.2024 přinese Pluto v kvadratuře více povinností.

 

 

 

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

 

 

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás příliš šetřit nebude. Pohltí vás povinnosti všeho druhu. Při tom shonu můžete vytěsnit potřeby vašich blízkých. Je možné, že budete mít příležitost uspokojit své ambice, učinit změny v oblasti práce, či obchodu. Ten, kdo hledá novou lokalitu pro své bydlení, bude překvapen množstvím nabídek.

Desítka holí často indikuje cesty spojené s obchodem, či studii. Změna místa nastupuje často směrem jihozápad od místa trvalého bydliště. Karta oznamuje sice dřinu, také ale šťastnou odměnu, postup, úspěch a aktivitu. Je skvělá pro lidi intelektuálního založení  a představitele volných povolání a pro ty, kteří udržují obchodní vztahy s cizinci. Aby tazatel dosáhl svůj cíl, musí se nezřídka rozhodnout pro změnou plánu.

 

Ve vztazích si dávejte pozor na očekávání, která do vás promítají druzí a které na ně máte vy. Nároky na vás kladené mohou být velké a je dobré se nedat. Pokud se nedokážete účinně bránit, pak si nestěžujte. Naučte se do práce stejným dílem zapojit i své okolí.

 

Ve zdravotní sféře počítejte s tím, že před sebou máte poněkud zátěžové období a zvažte, co je nutné a co už ne.

 

V obchodní a pracovní sféře si toho na sebe neberete moc. Snažte se věci organizovat a také si uvědomit, že je dobré si povinnosti rozložit, protože všechno má svůj čas. Někdy je ráno moudřejší večera.

 

Beran

 

Se vší rozhodností a smělostí měňte svůj plán k lepšímu. Pro vás karta ukazuje i dobré zdraví.

 

Býk

 

Co jste zaseli, to sklidíte. Postup v obchodech, či završení věcí je blízko.

 

Blíženci

 

Procházíte si duchovní evolucí a novým způsobem pohledu na svět. Možná je změna místa nebo učitelů.

 

Rak

 

Odpočinek je důležitý, volno však může opozdit různé povinnosti, které se budou muset dohnat.

 

Lev

Budete si chtít udělat radost a možná se vypravit někam, kde je krásně, na výlet, jen tak pro zábavu. Ve vzduchu zachytíte intelektuální zajímavosti. Flirtování bude více než zdařilé.

Panna

 

V brzké době je možná cesta pro radost, vydařené flirty a intelektuální zajímavosti. Objevíte v sobě sklon k radostem a požitkům.

 

Váhy

 

Můžete odkrýt nový směr v intimním životě.  Dopřejte si péči a rozmazlujte se. Třeba lázeňskou léčbou. Dělejte vše dobré pro své zdraví. Nabudete nezávislost úsudku.

Možné jsou nové vztahy, přátelství a spolky. Duchovní jednota s blízkými a morální satisfakce.

 

Štír

 

Máte možnost získat fyzickou i morální rovnováhu. Duchovní evoluce bude v plném proudu a přinese vnitřní pokoj.

 

Střelec

 

Desítka holí je ve vašem případě skvělá karta pro změny místa pobytu, přínosné cesty, uspokojení ambicí, spokojenost a optimismus.

 

Kozoroh

 

Zapracujete na realizaci svých plánů. Důležité je správné načasování.

 

Vodnář

 

Uspokojení vašich ambicí je na cestě. Čeká vás radost díky dětem a přátelům. Objevíte, jak prospěšný je duchovní rozvoj a získáte uznání ve svém prostředí.

 

Ryby

 

Ve hře je šílený nápad, náhlá úvaha, či rozhodnutí, které přinese zlepšení situace.

 

Pro Kartářky světla  Helen Stanku

Foto: Monika Navrátilová

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Týdenní horoskop 25.9.-1.10. Co nese první podzimní úplněk?

V pondělí 25. září vejde Luna do znamení Vodnáře a podpoří učení a přijímání nových informací. Trigon Merkuru s Jupiterem posílí vaši obrazotvornost.

V úterý 26. září se snažte držet dál od hádek a nedorozumění, která může podpořit Luna v opozici k Venuši a v kvadratuře k Uranu. Na druhou stranu si můžete s někým blízkým něco otevřeně vyříkat a odstranit napětí.

Ve středu 27. září vejde Luna do znamení Ryb. Urovnají se rozbouřené vody a konjunkce Luny se Saturnem nastolí potřebu spíše rutinních činností.

Ve čtvrtek 28. září si naplánujte sváteční den do detailů. Opozice Luny s Merkurem a konjunkce s Neptunem vás mohou totiž rozptylovat, tak abyste třeba nepřipekli svatováclavskou husu. Z romantického snění vás proberou sextily Luny s Jupiterem, Uranem a Plutem, které slibuji vlídný a dynamický den.

V pátek 29. září (11:57) nastane úplněk ve znamení Berana.  Pomůže oddělit to, co je důležité od věcí nepodstatných. Úplňková Luna bude v kvadratuře s Venuší a Uranem. Tento aspekt často přináší potřebu posouvat různé hranice až do extrému. Může se to projevit ve sportu, ale také v jídle a pití.

Úplněk vždy jitří emoce. Někoho to dotlačí řešit finanční rozhodování, výměnu starých spotřebičů, či koupi vozu. Realizace půjde snadněji. Hodně lidí se na vás obrátí s žádostí o vaši pomoc. Budete se sice snažit vyhovět všem, ale myslete také na sebe. Budete se muset naučit rozlišit, kdo vaši pomoc opravdu potřebuje a kdo už tak ne. Najděte si více času na sebe.

Není tak důležité, co se vám zrovna děje jako to, jak to vidíte vy a jaký tomu dáváte význam.

V sobotu 30. září neseďte doma. Trigon Merkuru s Uranem slibuje dobré nápady, skvělou slovní zásobu a zajímavé situace.

V neděli 1. října vejde Luna do znamení Býka. Pravděpodobně zatoužíte po kráse kolem sebe a budete chtít vyzdobit prostor kolem vás do podzimních tónů. Možná narazíte na nějaké bezkonkurenční doplňky.

Hvězdy jsou ve znamení Vah. Tomuto vzdušnému znamení vládne Venuše. Váhy jsou intelektuálně založení lidé jemné povahy, v životě usilují o harmonii a soulad. Mají smysl pro férovou hru.

Váhy, tento týden dejte svému protějšku více prostoru, aby mohl vyjádřit své pocity a city k vám. Zkuste mu pozorně naslouchat.

Štíři, polovinu úspěšně zvládnuté práce mohou zajistit správně stanovené cíle. Budete pak mít daleko větší tah na bránu.

Střelci, pokud máte pocit, že potřebujete čas pro sebe, nebojte se si jej vzít. Ale také to doma ostatním řekněte na rovinu.

Kozorozi, vyhněte se porovnávání svého milostného života se vztahy svých přátel. Každý je originál a všude jsou problémy. Jen se zbytečně trápíte a podceňujete, místo toho se zaměřte na hezké věci.

Vodnáři, Velkým problémem pro vás může být zjištění, že nemáte přesně stanovené priority nebo cíle. To vás zbytečně zdržuje. Zkuste se nad tím zamyslet.

Ryby, pokud zjistíte, že máte nedostatečnou kvalifikaci pro práci, o kterou moc stojíte, poohlédněte se co nejrychleji po kurzu, který vy vám toto pomohl doplnit. Záleží jen na vás, nakolik se chcete snažit a za něčím si v životě jít.

Berani, můžete se ocitnout v situaci, která bude vyžadovat obrovské pochopení druhé strany a také hledání vhodného kompromisu. Pokud nebudete mít dostatek nápadů, pokračujte v rozhovorech až si vše dobře promyslíte.

Býci, tento týden dejte přednost těm pracovním povinnostem, kde hoří termín. Jinak se dostanete do velkých problémů a budete pod tlakem.

Blíženci, měli byste svým dětem a partnerovi předat více zodpovědnosti a úkolů. Tím si uděláte prostor na vaše vlastní věci. Tak dáte jasně najevo, že jim nebudete neustále vše servírovat až pod nos.

Raci, uklidnění rozbouřených emocí zlepší rodinné vztahy a vytvoří mírumilovnější prostředí. Pokuste se o to.

Lvi, nové projekty, které se nyní před vámi objeví, jsou velkou výzvou. Ale vy možná na takové právě čekáte. Tak směle do toho.

Panny, nebojte se mluvit s blízkými lidmi o svých pocitech. Podpora rodiny a přátel je důležitá pro zvládání duševních obtíží.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Jaké stíny vám vrhá do života váš silný živel?

O tom, že ke každému znamení je přiřazen i živel, jste již asi slyšeli. Zrozence dvanácti znamení zvěrokruhu ovlivňují oheň, země, voda, vzduch. Vesměs si můžete všimnout, že zemská znamení bývají stálejší, ohnivá impulzivnější, vodní citlivější a vzdušná, intelektuální, potřebují cítit vítr změn a novinek. Tak, jako mají živly pozitivní vliv na své chráněnce, stejně tak umí vrhat i stín.

 

Dokonce i planety mají své živly se kterými jsou spřízněny.

 

Mars, Jupiter, Slunce a Pluto mají charakter živlu ohně. Luna, Venuše a Neptun se pojí s vodou. Merkur a Uran jsou planety vzdušné. Jediný Saturn se přiřazuje živlu země.

 

Pak je potřeba brát v potaz, že i tak to není ještě zcela dané. Je tu ještě Luna. Třeba ve znamení Kozoroha bude více zemská a ve Vahách vzdušná. Nyní se na to chceme podívat více plošně. Detaily patří do jednotlivých horoskopů.

 

Mohli jste si však již všimnout, že znamení ohně: Beran, Lev a Střelec jsou o energii a zápalu. Vodní znamení: Rak, Štír a Ryby zase o citech. Vzdušná znamení: Blíženci, Váhy a Vodnáři bývají o poznávání, intelektu a komunikaci a zemská znamení: Býk, Panna a Kozoroh jsou všechno co je pevné, ustálené, spočítané a ohraničené.

 

Každý živel má také svůj temnější vliv a je dobré o nich vědět. Budete se divit, jak moc působí.

 

Stín živlu ohně: tyranie – chraň tě všichni svatí, máš-li jiný názor než já!

 

Tyran nemusí být jenom ten starodávný vladař, kterého nezajímají názory jeho poddaných. Může to být majitel firmy se zaměstnanci, hlava rodiny, či skupiny přátel. Proč být hned nepříjemný. Nicméně jeho stín se bude projevovat tak, že je ho všude slyšet. Rád zvyšuje hlas. Je ho všude plno a vám najednou nějak těsně. Jste opatrní, abyste neřekli něco, čím ho ještě více rozlítíte. Může to být strýc, či někdo z rodiny a vy nechcete být jeho terčem. Někdy mu raději vše odkýváte a myslíte si své.

 

Ani tyran není v pohodě. Trpí. Žije ve světě, kde není jiného pohledu na věc, než je ten jeho. Vše rozdílné zapudí.

Tento stín vzniká tehdy, když je určitý počet planet a k tomu ještě ohnivých ve znameních ohně a stejně tak, mohou být v místech speciálně nabitých ohnivým živlem především v bodě 0° Berana.

 

Stín vodního živlu: vyrovnání. No a co?

 

Voda jsou emoce a ty proudí ve vlnách. Ty se bouří a rozlévají, podemílají a nakonec zklidní. A všechno je jako dřív. Stín vodního živlu vyplave tehdy, když se dva do sebe zamilují. Nejdříve velké vlny a pak uplyne nějaký čas a z rozvibrovaných vášní se stává běžný vztah. Manželství, či partnerství. Voda uhladí jakékoliv napětí a s tím přichází i nuda a zánik motivace. Bez větších emocí se totiž nikomu nic nechce.

Tímto končívají nejenom milostná okouzlení, ale i velké projekty. Lidé šli bojovat za své ideály a pokládali za ně i své životy. Pak uplyne pár desetiletí a nakonec se spojili se svými oponenty. Stín vody poznáte i podle mávnutí rukou a větách ve smyslu „Co je mi po tom…“

 

V horoskopu se objeví tehdy, když je příliš mnoho planet ve vodních znameních, nebo když jsou obsazené vodní planety, či místa. Například bod 0° Raka.

Pokud nahlédnete do efemerid a všimnete si, že Luna – nejdůležitější vodní planeta míjí 0° Raka, čili vchází do nejvíce vodního budu zvěrokruhu, potom opadává někdy potřebné napětí. Všichni jsou jak ve snách, různé párty se příliš nepovedou, protože každý chce jít brzy domů. A to všechno proto, že nadbytek živlu vody vrhá svůj stín.

 

 

Stín živlů země – rozptyl

 

Něco jste měli a ono to náhle není. Jako by se to vypařilo. Věci se zpřehazují. Tyto stavy se nejvíce týkají lidí, kteří mají ve svém horoskopu silně obsažený zemský živel. Mohou mít více planet v zemských znameních Býka, Panny, či Kozoroha, případně vrhá svůj díl i Saturn.

 

Zemský živel je svázán s tím, co lze uchopit, je to konkrétní, těžké, tvrdé, počitatelné a hmatatelné. Pak se může z práce vyvinout honitba za penězi a ti, kdo se pořád honí, zpravidla nic nedohoní. Plody své práce si moc neužijí, protože na to nemají čas. Možná ani neví, co by se dalo s penězi dělat, aby to bylo smysluplné. Čím větší peníze, tím větší rozpor, či hloupost. Jsou lidé, kteří potřebují stále něco hromadit. Pak pozůstalí vyklízejí byty plné všeho možného haraburdí, které by se mohlo nebožtíkovi hodit. Trochu to připomíná píseň Jiřího Suchého – Koupil jsem si knot.

 

.

Další oblast života na kterou ukazují planety zemských znamení je organizace. Organizace, čili firmy, sdružení, politické strany a tak dále, bývají podobně lákavé, jako peníze. Někdo buduje ohromným zápalem velkou organizační mašinu a potom jí druzí vykoupí nebo přehlasují jejího tvůrce a vykoušou ho pryč. A vše je na nic.

 

 

Stín živlu vzduchu – prázdnota

 

Tento stín přichází často tehdy, když v horoskopu převažují planety ve vzdušných znameních Blíženců, Vah a Vodnářů a když k tomu v horoskopu dominují planety Merkur a Uran.

 

Živel Vzduchu je o pohybu, výměně informací, zprávách a novinkách. Někdo někomu něco poví, někdo o něčem cosi napíše, zprávy šly do světa, jsou v různých databázích a knihovnách a pořád je co se učit, poznávat, koho následovat. To je pohyb, který je vlastní lidem vzdušného živlu.

 

Co se děje, když je tohoto živlu trochu více?

Pohyb neustává a je skoro šílený, pouze je vše prázdné a beze smyslu. Stále nové a stejné a stejné ,,nové“ zprávy. Vydavatelství vypouštějí do světa další gigabajty nejčerstvějších zpráv. Lidé vstávají ráno a běží k počítači a telefonu a musí zjistit, co na Facebooku. Živí své smysly tím, co si na sebe vzala nějaká zahraniční celebrita a komentáři jiných, co si o tom myslí. Výměna informací se mohutně točí a proč? Vždyť již pár tisíc let zpět kdosi osvícený odhalil, že je lepší sedět na zemi a počítat nádech a výdech a uklidit svoji mysl.

Pro Kartářky světla Vs

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

 

Víkendový horoskop 22.9.-24.9. Slunce ve Vahách vyjasní nesoulady. Láká lidi ven

Slunce ve Vahách má rádo milou společnost. Bude vás to hnát mezi lidi a na kulturní akce. Doma budete chtít mít vše sladěné a splněné veškeré resty. Mars a Venuše v sextilu zajistí spoustu příležitostí k zábavě a příjemnému randění. Luna v Kozorohu se postará, abyste sice utráceli, ale přiměřeně.

V sobotu 23.9. v 8:50 začíná astronomický podzim. Slunce opustí znamení Panny a vejde do znamení Vah v 18:20. První podzimní den oběhne pod aurou příznivých vztahu s okolím. Pokud se plánujete nějakou práci, více dosáhnete, když budete pracovat s druhými než samostatně. Vcelku snadno je přesvědčíte O svém pohledu na věc.

 

Slunce ve Vahách, přivede vaši pozornost k partnerským vztahům, smlouvám a problémům s komunikací s lidmi. Nenechejte se unést okolím a vyjasňujte si případná nedorozumění hned.

 

 

Na toto období také připadal svátek Mabon. Většinou se slavil mezi 21.-23. zářím. V době podzimní rovnodennosti (letos  23.9. v 8:50).

Svátek byl o dožínkách, posledních žních a příchodu temné roční doby. Tento den mají den i noc stejnou délku a pak se stávají noci další dny kratší. Je to čas poděkování. Ujasnění si toho, co člověk má a vítáni změn, které nese zima.

Je to čas, kdy se dají vytvořit mimořádně silné amulety a talismany z kamenů.  Kameny, které touto dobou nabijete budou mít energii naplnění a dosažení cílů a blahobytu. Můžete si tak to vyzkoušet pyrit, a tygří oko.

 

Beran

 

Někdo sympatický vám v pátek přinese dobré zprávy, které změní vaše dosavadní pohledy na věc. Nezapomeňte navštívit knihkupectví a pořídit si nějakou dobrou knihu na dlouhé podzimní večery. V sobotu zavzpomínáte na dávné události, které na vás budou mít vliv. Na neděli se vám může zdát sen, který vzbudí silné dojmy, či předtuchy.

 

Býk

 

V pátek budete sršet optimismem. Hvězdy povídání, učení a získávání nových dovedností. V sobotu vám Luna v trigonu slibuje vydařenou zábavu. Tedy pokud nenarazíte na věčné trpitele. Neděle přinese nečekaná setkání vám dodají hodně témat k zajímavým diskuzím.

 

Blíženci

 

V pátek se snažte při setkání se spolupracovníky držet dál od těch, které nemusíte, protože hrozí, že si nedáte pozor na ústa. Pár nepříjemných slov by mohlo vyletět ven. V sobotu hvězdy přejí úspěchům v milostné sféře a příjemným událostem. Myslete zejména na sebe a hlavně odpočívejte. Neděle přinese několik témat k diskuzím. Někdo po vás může chtít příliš mnoho a vy si tak neodpočinete.

 

Rak

 

Někdo vám dá za pravdu a rodina po vás přestane chtít věci, které jsou nemožné. V sobotu dopřejete sluchu někomu, kdo vám na oplátku vykouzlí úsměv na tváři a dodá příjemnou náladu. V neděli sice práce také nepočká, ale přijdou alespoň dobré zprávy s příslibem optimismu. Luna v konjunkci s Plutem  přinese zvláštní sny.

 

Lev

 

V pátek k vám přichází šťastný den. Úsměv a dobrá vůle mohou dnes vykonat skutečné zázraky. V sobotu vám někdo prozradí své tajemství, nebo vás poprosí o pomoc. Večer přeje umění, randění a koníčkům. V neděli máte šanci získat uznání a popularitu, pokud však nebudete hovořit výlučně o svých záležitostech. Hvězdy radí hlídat si všechna tajemství.

 

Panny

 

V pátek můžete mít se svými přáteli debatu o vašich postřezích a někdo vám může udělit cennou radu. Sobota nese příznivý čas pro lásku a dobrou zábavu. Neděle je vhodná k porozhlédnutí se i mezi lidmi, které neznáte. Vyhraďte si čas i pro odpočinek, umění, nebo kino. Luna v konjunkci s Plutem  přinese zvláštní sny, třeba vám mají něco naznačit.

 

Váhy

 

V pátek se snažte příliš se nehádat a poučovat druhé, ale spíše se postarejte o své záležitosti. Budete mít hodně sil a odvahy. V sobotu vejde Slunce do vašeho znamení. Budete odpouštět staré křivdy a zapomínat. Zatoužíte vyrazit do společnosti s přáteli. V neděli se rádi vypravíte na delší procházku a bylo by dobré se setkat se blízkými lidmi.

 

Štír

 

Pátek si konečně najdete čas i pro vlastní úvahy. Pokud uklidníte nervy a vytěsníte z mysli to, co vás trápí, přijdou k vám skvělé nápady. Sobotní aura dne věští příjemný den, a proto si dopřejte radosti a nehoňte se. Nedělní luna sextilu raději chránit své zdraví a nepřepínat se.  Strávíte hodně času u počítače a možná sáhnete po odbornějších knihách. Během odpoledne se vám bude lépe a rychleji učit.

 

Střelec

 

V pátek buďte opatrní, mohlo by vás opustit vaše sebeovládání. Snažte se vyhýbat hádkám a nepříjemným lidem. Držte se toho, co jste si naplánovali a Luna v konjunkci vám pomůže. V sobotu můžete ukončit různé spory. Aura dne nepřeje těžké práci, ale spíše odpočinku. V neděli dělejte to, co máte rádi.

 

Kozoroh

 

Páteční aura dne vám pomůže zařídit důležité záležitosti a Luna zajistí úspěch v lásce. Osamělí jedinci budou lehce nacházet nové známosti. Sobotní Luna v konjunkci ve všem pomůže a proto neseďte doma. Víkend je skvělou dobou pro rande a nese úspěchy. V neděli vás čeká klidný a příjemný den.

 

Vodnář

 

Páteční den může přinést složitější úkoly. Buďte opatrní na sousedské diskuze a pomluvy. Sobotní Slunce v trigonu radí vyjít odpoledne ven, či do společnosti. Neděle vám slibuje úspěšný den, který strávíte s blízkými. Luna v konjunkci s Plutem  přinese zvláštní nápady.

 

Ryby

 

V pátek si rychle zařiďte důležité záležitosti. Hvězdy vás ochrání před diskuzemi, které jsou jen ztrátou času. V sobotu buďte obezřetní, protože můžete narazit na někoho, kdo by chtěl využít vaši dobrotu. V neděli si neberte příliš práce navíc a najděte si raději výpomoc. Tento den je nejdůležitější být v klidu.

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

Karta týdne 18.9.-24.9. Šestka disků nese štěstí těm, kteří jej umí přijmout

Tento týden bude ve znamení obětavých příprav na něco pěkného. Spěch není na místě. Ti trpěliví přivítají vlastní úspěch. Úspěch v rovině materiální, ale i citové o který jste se však od prvopočátku museli zasloužit vy sami.

Víte už, co je závist druhých, lži, egoismus udupávající jakýkoliv cit a zrazování z plánů, snů, nadějí a tužeb.

Opustili jste naslouchání hlasů, skeptických vůči jakékoliv snaze cokoliv zlepšit v různých oblastech vašeho života. Tato karta, jejímž astrologickým aspektem je Luna v Býku také říká, že už poznáte, když vás chce někdo využít a ošidit. Vaše disciplína vám povolila pozvolný růst, byli a jste otevřeni novým příležitostem. Posloucháte přitom své srdce a zůstáváte sami sebou. Máte cit pro správné načasování a nechybí vytrvalost. Máte svůj cíl a tak, jak moc si dovolíte být úspěšní a svůj úspěch přijmout, v té míře se dostaví.

V lásce ukazuje Šestka disků obětavost, někdy až na vlastní úkor. Snažíte se, aby druhému nic nechybělo. Jste na roztrhání a vlastně na sebe nebudete mít čas. Od toho je kousek k pocitu osamění. Protože nezbývá prostor pro společné výlety a sdílení. Někdy pak bývá až nudno.

 

V oblasti financí ukazuje na pozvolný konec něčeho nepěkného. Jen i na tom pěkném se musí zapracovat a zpravidla se čeká na výsledek déle. Tady se se zbrklostí a spěchem nic nenažene. Váhy a Berani rychle vyvodí důsledky ze svých předchozích chyb.

Ve sféře obchodu by se mohlo i dařit. Začnete nacházet cestu k takovým ziskům, které jsou adekvátní vaší snaze a schopnostem.

Po zdravotní linii může být cesta k vyléčení pozvolná, ale je. Všechno chce svůj čas. Možná se necháte vést někým jiným. Někdy se vše tváří velmi klidně a ve skutečnosti se tím člověk zabývá až moc. Důležitý je klid, vyladění se na léčivý živel Země a také je dobrá motivace. Co chcete, vyladění se na vlastní dráhu života.

 

Berani, můžete mít radost z práce, ale není čas na utopie, ale je čas využít praktické příležitosti.

Býci, hlídejte si svou peněženku i dobré jméno, někomu by se dost hodilo připravit vás o váš kredit. Když budete stát nohama na zemi a řídit se vlastními instinkty, moc se jim to nepodaří. Štěstí mají dlouhodobé dohody.

Blíženci, nyní se nemusíte snažit bazírovat na detailech, ale být ostražití, kdyby si s vámi chtěl někdo hrát na vránu a lišku. Práce vás zcela pohltí.

Raci, zvládnete všechny finanční překážky a uchováte si to své.

Lvi, vypadá to, že by vám chtěl někdo připravit zkoušku v podobě zdánlivě výhodné investice. Je na vás, kam ho s tím pošlete. Kolem vás jsou lidé, kteří si vaši pomoc zaslouží víc.

Panny, i přes příliv energie by to chtělo  trochu pracovní organizace, pokud se budete takto pracovně přepínat, ještě to můžete odstonat!

Váhy, partner může být touto dobou držgrešle. Jako byste museli vše táhnout vy. Nemusíte přijmout hru na sponzora. Můžete ukázat v dobrém světle, že to jde.

Štíři, ačkoliv můžete mít strach z toho, co bude, stejně vše zvládnete na jedničku.

Střelci, nyní není čas riskovat. Na spěch je času dost.

Kozorozi, připravte se na klidovější režim. Přitom se můžete ukázat v dobrém světle, když si vše správně naplánujete.

Vodnáři, někdy se říká, po přízni řízni. Můžete sehnat něco, co jste dlouho sháněli.

Ryby, možná se budete potýkat s citovou houpačkou a přes vlny nemusí být vidět druhý břeh. Ono se vše nakonec vystříbří.

 

Pro Kartářky světla  Helen Stanku

 

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

 

 

Týdenní horoskop 18.9.-24.9. Slunce s Neptunem ještě zamíchají rozdané karty

V pondělí 18. září vejde Luna v kvadratuře s Plutem do znamení Štíra. Pro některé to bude připomínka blížícího se podzimu. Den se však rozeběhne v dynamických energiích. V poledne bude Luna v trigonu se Saturnem a přinese příznivé podmínky na práci i na učení.

 

V úterý 19. září se snažte příliš nepřepínat, protože opozice Luny s Jupiterem a Slunce s Neptunem a kvadratura Luny s Venuší mohou zastřít skutečný obraz věcí a trochu zamíchají rozdané karty. Budete chtít spíše odpočívat, než řešit rébusy.

 

Ve středu 20. září vám pomůže Luna v trigonu s Neptunem a v sextilu ke Slunci a Plutu získat dobrou psychickou i fyzickou kondici. Odpoledne přinese výbornou náladu. Luna vejde do znamení Střelce a dodá vám dávku energie navíc.

 

Ve čtvrtek 21. září by bylo dobré posvítit si na všechny obchodní a investiční plány, je tu šance na výhodný obchod. Zvýšení vašeho potenciálu posílí trigon Slunce s Plutem. V poledne uberte na tempu, Luna v kvadratuře s Merkurem vám připomene, že všeho moc škodí.

 

V pátek 22. září prožijeme poslední chvíle astronomického léta ve společnosti kvadratury Luny s Neptunem a Sluncem, večer vejde Luna do znamení Kozoroha. Se Sluncem v Panně se tak budete loučit téměř nostalgicky.

 

V sobotu 23. září nastane začátek astronomického podzimu. Všichni milovníci tohoto barevného období jej přivítají s klidem, ke kterému pomůže trigon Luny s Merkurem.

 

Říká se, že sdílená starost je poloviční starost a sdílená radost je dvojnásobná radost. V neděli 24. září si to můžete ověřit, protože díky konjunkci Luny s Plutem budete mít potřebuju podělit se o své zážitky s někým blízkým.

 

Až do soboty 22. září jsou hvězdy ve znamení Panny. Šťastným číslem tohoto zemského znamení je číslo 5, které je spojeno se společenským životem, svobodou a také s tělesnou přitažlivostí.

 

Panny, tento týden máte na rozdávání energii i elán. Vaše pracovní tempo je proto doslova vražedné. Naštěstí vám to takhle vyhovuje.

 

Váhy, materiální potíže se vám vyhnou obloukem. Díky pracovním aktivitám si nemůžete na nedostatek peněz stěžovat. Přesto budete v domácnosti hospodařit s rozvahou.

 

Štíři, sebejistota vám ve vztahu k druhým neschází. Díky tomu můžete jednat i s lidmi, kteří by se vás jindy snažili oblafnout.

 

Střelci, budete se snažit upevnit partnerský vztah, ale okolnosti vám nepřejí. Čas na to budete mít až koncem týdne. Počkejte si.

 

Kozorozi, dostanete příležitost ukázat, jaký potenciál se ve vás skrývá. Na pracovišti ze sebe vydáte maximum a jste schopni zvládat jakékoliv překážky. Také v soukromí jen záříte. Čerstvé partnerství vás v lecčem motivuje a vaše chování je vzorové.

 

Vodnáři, hvězdy vám přejí hlavně v lásce. Poznají to na vlastní kůži svobodní i zadaní. Dlouholeté vztahy opráší stereotyp a začnou od čistého stolu. S protějškem si najednou přijdete vzácnější a uvidíte se jinýma očima.

 

Ryby, pokuste se uvolnit ze sebe vztek, nebo si ho vůbec nepřipouštějte. Jinak byste mohli být plni negativních emocí.

 

Berani, aniž byste se o to museli nějak výrazně zasadit, v práci se věci pohnou tím správným směrem. Hvězdy vás asi vyslyšely.

 

Býci, rodinné starosti vám nedovolí věnovat se kariéře naplno. Ať děláte, co děláte, myšlenky vám stále odplouvají směrem k domovu. Dokud se vše nevyjasní, nebudete se cítit v ničem jistí.

 

Blíženci, je ideální doba na to, abyste se dostali zpět do původní kondice. Rozhodně se ale nepřepínejte hned od samého začátku. Mohli byste rychle odpadnout.

 

Raci, baví vás dělat kompromisy. Pozorujete, že se s nimi doberete pozitivního výsledku a nemusíte se kvůli tomu dohadovat. To vám v partnerství umožní prožít týden bez dohadování se o maličkostech.

 

Lvi, vezměte zdraví pevně do svých rukou. Možná vás okouzlí východní medicína, nebo vyzkoušejte osvědčené babské rady.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

Andělský horoskop od 17. 9. do 16. 10.

Živel země

BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel

Měli byste si stanovit své priority a nenechat se rozptylovat krátkodobými pokušeními. Bylo by také dobré nebrat si kritiku příliš osobně. Jinak vám to bude brát zbytečně náladu.

 

PANNA – Váš anděl strážný je Hamaliel

Zůstaňte uznalí a ohleduplní, jedině tak můžete vyřešit kritické situace tak dobře, že věci poběží lépe než doposud. S klidným svědomím se můžete stáhnout do ústraní. Co se týče vašich povinností, postarejte se o to nejnutnější a soustřeďte se především na své potřeby. Ptejte se sami sebe, co vás skutečně činí šťastnými a jděte si za tím.

 

KOZOROH – Váš anděl strážný je Hamael

Důkladně ukliďte svůj domov a uspořádejte si ho tak, jak vám to skutečně vyhovuje. Měli byste některé nepoužívané věci vyhodit a udělat si pořádek v důležitých dokumentech. Možná najdete něco, co jste dlouho hledali.

 

Živel ohně

 

LEV – Váš anděl strážný je Verchiel

Merkur podpoří dobrou komunikaci a pomůže vám prezentovat vaše výkony ve správném světle. Zůstaňte však flexibilní a nedržte se tvrdošíjně svých plánů. Více naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nedovolte své mysli, aby příliš dominovala.

 

STŘELEC – Váš anděl strážný je Advachiel

Nahlédněte do svého nitra, abyste zjistili, co skutečně chcete a potřebujete. Nepřikládejte příliš velkou důležitost vnějším úspěchům. Dobře nyní můžete navazovat či prohlubovat vztahy.

 

BERAN – Váš anděl strážný je Machidiel

Mars vám dodá obrovskou sílu řešit nové věci a vytrvalost dotáhnout je do konce. Nezapomínejte také na své zdraví. Podpořte imunitní systém vyváženou stravou.

 

Živel vody

 

RAK – Vašim andělem strážným je Muriel

Několik dnů může být pro vás trochu frustrujících, protože přebíráte více zodpovědnosti za druhé a budete se muset uskrovnit. Je potřeba řešit věci postupně, jinak budete zahlceni a bez energie.

 

ŠTÍR – Váš anděl strážný je Barchiel

Venuše vám dává milostné impulsy, ale také silný zápal pro krásné věci a požitky. Důležité je nepodlehnout pozlátku a lesku, ať už navazujete nové známosti nebo jste na cestě za nákupy.

 

RYBY – Vaším andělem strážným je Zadkiel

Nenechte se ovlivnit vzpomínkami, které by vás jen rozesmutnili. Využijte je jen jako ukazatele na cestě ke svému růstu a posunu.

 

Živel vzduchu

 

VODNÁŘ – Váš anděl strážný je Gabriel

Pokud své city nedáváte příliš najevo, teď byste měli začít. Vaši nejbližší od vás rádi uslyší láskyplná i oceňující slova. Uvidíte, že i vám samotným to přinese radost.

 

BLÍŽENCI – Váš anděl strážný je Ambriel

V rodině nemůžete očekávat automatické souznění. Budete mít potřebu svěřovat se se svými starostmi, vaši blízcí ale nebudou mít dostatek pochopení nebo času. Nelámejte to přes koleno a pokuste se raději věnovat svým zájmům, které vás přivedou na jiné myšlenky.

 

VÁHY – Váš anděl strážný je Uriel

V lásce budete mít hlavu v oblacích a běžné záležitosti půjdou tak trochu mimo vás. Budete se cítit zamilovaní, ať už do svého současného partnera, nového objevu či platonicky uctívaného idolu. Jen těžko se budete soustředit na práci a každodenní povinnosti.

Pro Kartářky světla  Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...

Jaké dary nese zítřejší novoluní v Panně?

Tato fáze pomůže nastartovat zdravý životní styl. Není to jenom o zdraví fyzickém, ale leccos si můžete srovnat i v duševní a intelektuální rovině. Přeje praktickému konání a zdraví. Kdo začne trénovat a kdo posune svou kreativitu a kdo začne držet dietu?

 

V lunárním kalendáři bývají novoluní vnímána jako období reflexe a změn. Je to ideální čas pro nová rozhodnutí a vykročení na novou životní cestu.

 

V pátek 15. září 2023 ve 3:38 nastane novoluní v Panně. Luna bude v silném trigonu s Uranem a Plutem a současně v opozici s Neptunem. Tyto mocné energie pomohou jasně a s rozvahou nastartovat transformační cestu směrem k vyvážené realizaci vašich plánů.

 

Panna je v šestém domě – domě zdraví a rutiny. Málokdy opomíjí detaily. Hvězdy vám pomohou, ale hlavně pro to budete muset začít dělat něco i vy. Nastavit si konkrétní a reálné cíle. Vlivem nového impulsu začít nový program cvičení, či nastartovat dietu. Možná se rozhodnete po dlouhém odkládání navštívit nějakého lékaře specialistu.

 

O mocný příliv energie se postará velké kosmické divadlo a v jeho srdci zajímavý trigon. Ten utvoří novoluní v Panně, novátorský Uran a transformující Pluto.

 

Konstelace bude nabádat k vykonání změny, díky hlubokému pochopení vlastních tužeb. Dodá odvahu potřebnou k odhalování nových možností a sílu dopřát si posun, zhodnotit svůj život, ambice a realitu. Možná i opustit to, co už vám neslouží.

 

Uran vás inspiruje do myšlení mimo šablony a do nekonvenčních řešení. Přítomnost Pluta vnese intenzitu a odolnost podporující vaši cestu duchovní evoluce.

 

Bylo by dobré však nezapomínat, že Pluto a Uran jsou v retrográdní fázi. Tato zpětná energie možná poukáže, že máte vyšší vědomí svého vnitřního světla. Velký trigon může posílit transformační potenciál uvolnění se od starých přesvědčení, která vám již neslouží. Jedná se o cestu introspekce.

 

Praktická energie Luny v Panně vám může pomoci aplikovat posun i v každodenním životě.

 

Malou výzvu přinese opozice novoluní k planetě snů, mlhavých iluzí i duchovna, Neptunu. Bude potřeba to snění nepřehánět a zůstat i v realitě hezky nohama na zemi.

 

Je to asi tak, když praktická Panna potřebuje pilně pracovat, zatímco Neptun tiše navádí: proč se honit, je potřeba se na vše dosyta vyspat anebo si dát ještě dvacet.

 

Co s tím?

 

Protiklady je potřeba využít. S vizionářskou energii Neptuna získáte inspiraci a Panna vám udělá toho nejlepšího věcného kritika.

 

Dobrou zprávou je, že planeta komunikace Merkur ten samý den končí svou retrográdní pouť a přispěje svou podporou vašemu úsilí. Jistý stín po retrográdu tu asi ještě chvíli bude, ale pozvolna se chystá zelená plánování, logistice, novým projektům a vyjasnění nedorozumění.

 

Berani, novoluní v Panně bude jako váš osobní kouč pozitivních změn v každodenním životě i zdraví. Připomene vám, že je ideální čas začít nové cvičení, vyměnit nezdravé nápoje za očistné a přibrat více zeleniny do svého jídelníčku.

 

Býci, s novoluním v Panně do svého života můžete přivítat nové lidi, kteří budou chtít pro změnu ochotně pečovat o vás.

 

Blíženci, říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, ale novoluní v Panně vám dá šanci dát trpělivě do pořádku cosi z vaší minulosti.

 

Raci, slovem lze citelně ranit rychleji, než by se zdálo. Myslete na to. Merkur sice vychází z retrográdu, ale to, co vypustíte z úst tam nevrátíte ani párem volů. Vyhýbejte se přílišnému kritizování druhých a hlavně lidem závislým na klepech.

 

Lvi, novoluní v Panně ve vás zapálí nový životní plán, který vám může vylepšit finanční stránku života. Má to však jeden háček. Vyžaduje to otevření se možnostem a soustředění se na dodržování stanovených zásad.

 

Panny, novoluní ve vašem znamení otevírá novou kapitolu vašeho života. Po tom všem, čím jste si za uplynulý rok prošly už nyní chápete to, co před tím nešlo přečíst. Otevřely jste oči. Dopřejte si ještě trochu času na poslední přípravy a čištění. Potom všem, čím jste si prošly poslední roky věřte více, než kdy jindy, že máte na nový začátek právo.

 

Váhy, novoluní v Panně vás zve na mystickou pouť do hloubi sebe sama. Zvolněte. Třeba vám pomůže meditace, tarot, či astrologie. Možná postačí i jenom list papíru, kterému svěříte své nejtajnější myšlenky a starosti. Odpověď vám možná přinese vaše vyšší já.

 

Štíři, budete mít možnost rozšířit okruh lidí kolem sebe, které máte rádi. Podělíte se s nimi o své znalosti i moudro, ale myslete také chvíli sami na sebe. Dopřejte si ten luxus najít si nějaký cíl, který můžete zvládnout jenom vy sami. Naučit se nějakou novou dovednost, jazyk, cokoliv o čem jste snili. Když to nebude ve vašem věku salto mortale, asi není nic, co byste nezvládli.

 

 

Střelci, ačkoliv dospělí, budete si zase chtít hrát jako malé děti. Ale na hřišti pro dospělé. Pocítíte nadšení novými nápady a praktická Panna vám rovnou ukáže, kde přidat a kde ubrat. Vaše sny tak mohou začít nabírat reálné tvary. Vliv Panny vás požene do sebezdokonalování, nebo nových dovednosti, které vám přinesou i zisky v pracovní rovině.

 

Kozorozi, kdy jste naposledy sdíleli nějakou svoji moudrou myšlenku? Novoluní v Panně umocní vaši sílu a pomůže vám přitáhnout si pozornost, či publicitu. Přichází šance znovu prožít ten hřejivý pocit jistoty a převahy v nekompromisním terénu. Je to dobrý čas na odhalování nových tématu a nápadů. Můžete úspěšně debutovat v novém projektu, nebo přednést svůj nápad.

 

Vodnáři, dopřejte si trochu zdravého egoismu. Není na tom nic špatného, zejména tehdy, když jde o péči o sebe a sebezdokonalování. Čím lepší budete vy sami, tím více prospějete světu a lidem kolem sebe. Tím sice všechny problémy světa nezmizí, ale alespoň vy budete vědět, že za sebe se snažíte. Zvětšíte tím oázu vnitřního klidu.

 

 

Ryby, přichází k vám někdo, či něco, co je hodno vašich dřívějších ztrát. Naučíte se uzdravit bolavé srdce a znovu prožít radost. Novoluní v Panně vám připomene, že začátky konců jsou tehdy, když si hned to nové postavíte na piedestal nerealistického ideálu.

 

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 2.10.-8.10. Merkur ve Vahách změní úhly pohledů. Luna ve znamení Raka tíhne k větší empatii

Slunce ve Vahách radí trávit čas i nadále tak nejpříjemněji, jak jenom můžete. Dopřát si procházku přírodou, meditaci, čaj s přáteli. Věnujte pozornost i svým ...

Má matka vždy pravdu?

Samozřejmě, že… NE. Na pravdu nemá nikdo patent, jak se říká. A už vůbec ne z titulu rodičovství nebo prostě tím, že je někdo starší než ...

Co nám věští hvězdy v říjnu? Mars ve Vahách užívá darů života. Pak přejde do znamení Štíra a zaostří na výsledky

Mars ve Vahách vábí zvolnit tempo a užívat si darů života. Pak ale vejde Mars do znamení Štíra a procitnete v jiných energiích. Tyto kosmické ...

Víkendový horoskop 29.9.-1.10. Úplněk v Beranu ovlivní rozhodování. Věci budete dělat po svém

Páteční úplněk posílí vaši individualitu a může mít vliv na rozhodování. Věci budete chtít dělat po svém. Vydáte se za svými potřebami a touhami. Vliv ...

Jaké dary nese zítřejší dožínkový úplněk?

Již zítra nastane v 11:57 úplněk v ohnivém znamení Berana. Tento silný úplněk může mít vliv na vaše rozhodování. Budete více odvážní a věci si ...

Horoskop na říjen 2023

Berani, pochopíte, co pro vás znamenají skuteční přátelé. Blíženci, udete mít chuť k milostným dobrodružstvím. Pokud jste zadaní, držte se raději zpátky. Váhy, nezapomínejte na své ...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...

Jak si získat Váhu?

Když je Slunce ve Vahách, je nejlepší čas na práci, přátele i lásku a pro výjimečně okouzlující Váhu je čas na změnu života. Váha je ...

Oblečení, které vás nabije sílou: Bez spodního prádla jako bez hranic, sukně shromažďuje energii země

Plánujete procházky podzimní přírodou? Kromě teplého oblečení nezapomeňte také na vhodný výběr oděvu, který vás ochrání a také zlepší náladu a posílí energii. Jak se ...

Karta týdne 25.9.-1.10. je Desítka holí. Klade na vás nároky

Ačkoliv, a možná i protože, máme v týdnu státní svátek a s tím spojené volno, než si ho dopřejete, ještě se zapotíte.  Desítka holí vás ...