Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní…

Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či později překonáte. Astrologickým aspektem Sedmičky mečové je Slunce a Luna ve Vodnáři. Výklad je o tom, že jste pravděpodobně ve fázi myšlenek o tom, jestli to, co právě děláte a směřujete má smysl. Můžete se cítit vyčerpaní, přetažení a znudění.

Pozor na sedmilháře. Vše si vydělte sedmi, než vezmete nějakou nepříjemnou informaci v potaz. Tato karta ukazuje vaši možnost odhalit úmysly, či pomlouvání někoho, s nímž můžete mít otevřenou, nebo i skrytou válku. V šíření svých lží mohou být nepřátelé úspěšní. Nemáte se jich bát. Je to karta naznačující, že čas pracuje pro vás a je čas vykřesat psychickou sílu a pomalu, leč jistě se vyhýbat překážkám, nebo je přeskočit a najít v nich výhody dávající vám vrch nad vašimi protivníky.

Mečová sedmička by měla být ve své podstatě vnímána jako pomáhající karta, nabádá totiž k tomu, být klidně a pozorně aktivní v těžších chvílích, okamžicích stresů, neklidu, nebo depresí. Podporuje učení a paměť.

Předvídá příliv psychické energie a ta drží všechny neduhy, nemoci a nepřízně dále z vaší blízkosti. Během příštích sedmi týdnů, měsíců, či dnů, budete odhodlaní postavit se čelem svým negativním vzorcům v myšlení, které vám brání v dalším postupu a získávání toho po čem toužíte. Věřte si, že svoji vlastní válku vyhrajete.

Ve vztazích ukazuje Mečová sedmička na období, kdy vám vše může přerůstat přes hlavu, můžete se vracet k nedořešeným záležitostem, které vás teď začnou více hníst.  Vy i partner může přicházet o zbytky trpělivosti. Ideální by však bylo se k věcem stavět konstruktivně a moc se v tom nešťourat. Můžete být šťastni, pokud vaše přání nejsou příliš velká.

V práci, a ve financích karta radí vyhnout se experimentům a držet se osvědčených a zaběhlých postupů. Někdy člověk může propadat tendenci zveličovat své zásluhy a v rauši umlčení svého vnitřního kritika může přehlédnout, kde opravdu vydělává a kde ztrácí. Chraňte se před zloději, kteří se z vás snaží vydolovat vaše bankovní a jiná hesla.  Karta doporučuje klid.

Ve zdraví karta varuje před zanedbáváním stavu věcí, přeceňování se a tendencí si vše malovat jako kreslenou grotesku. Varuje před chybnými předpoklady i závěry.

Ve formě materializace si můžete dát afirmaci: Naše ukradené věci se nalezly a vrátily zpět.

V myšlence vděku: Jsem vděčný za to, že jsem součástí celku. Jsem vděčný za ty, kteří se mi ve shodě se svým svědomím staví do opozice.

Ve formě vnitřního slibu: V této situaci budu pracovat v souhře s ostatními. Řeknu nahlas to, co si všichni myslí.

Berani,  jde vám uznání za dobře vykonanou práci, nebo nějaká náhrada.

Býci, měli byste nyní o svých plánech raději mlčet a více se spoléhat na sebe.

Blíženci, vyvarujte se možné půtky se sousedy.

Raci, uchovejte si svoji rozhodnost a směr. Máte před sebou překážku, nad kterou zvítězíte.

Lvi,  mohou přijít starosti s ratolestmi. Po překonání těžkosti si uvědomíte, že štěstí se někdy ukrývá i v trní.

Panny, vyjdete aktivně novým směrem. Jde vám uzdravení. To vede skrze rovnováhu v práci i soukromí.

Váhy, čekají vás složité, ale nutné debaty na poli soukromém, nebo pracovním. Pomohou vám.  Každopádně vyhrajete tichou válku se svými nepřáteli. Trpělivost a uchování plánů v tajnosti jsou však nezbytné předpoklady.

Štíři, můžete mít pocit, že snad bojujete o holý život. Bude totiž zapotřebí přijmout režim, do kterého se vám nechce. Je to důsledek předchozího shonu. Klid pomůže.

Střelci, můžete bojovat sami se sebou a pochybnostmi o sobě. Uvědomíte si, jak jste zmítáni vlastními vášněmi, které se daří jen těžko ovládat. Po mnoha bitvách nakonec zvítězíte.

Kozorozi, musíte vsadit na opatrnost a uchovat si optimistický pohled. Po mnoha těžkostech dojdete svému vysněnému cíli.

Vodnáři, cíl je tvořit si z nepřátel přátele. A to je to umění, které si nyní máte nejvíce osvojit. Vyhrajete, a ještě učiníte spravedlnosti zadost.

Ryby, oblast vašich zkoušek vrcholí. Vydržte ještě chvilku a uzdravíte vše, na co sáhnete. Naleznete způsob, jak realizovat své plány.

Pro Kartářky světla  Helen Stanku

 

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Monika Navrátilová

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

 

Jak můžete manipulovat každým znamením zvěrokruhu? Zde je jednoduchý návod!

Manipulace nepatří mezi činnosti, které jsou považovány za chvályhodné, nicméně ne vždy je na ni nutné pohlížet negativně. Pokud je provedena neškodně a dotyčná osoba bude díky ní spokojenější, nebo pokud to vám pomůže vyřešit obtížnou situaci, pak nemusí být manipulace vůbec špatná. Chcete-li vědět, jak můžete celkem snadno manipulovat s každým znamením zvěrokruhu, máme pro vás malý návod

Beran

Pro první znamení zvěrokruhu je nesmírně důležité, aby bylo prvním v pořadí, číslem jedna. Ten nejjednodušší způsob, jak můžete s Beranem manipulovat, je dát mu pocit, že tahá za nitky. Dokud bude věřit, že on udává směr a má vše pod kontrolou, bude vám ochotně naslouchat.

Býk

Toto materiálně založené znamení si potrpí na kvalitní a krásné věci a dobré jídlo. Snadno s ním tedy můžete manipulovat prostřednictvím všeho, co potěší jeho estetické cítění a vytříbené chutě. Pokud chcete, aby pro vás Býk něco udělal, elegantně se oblékněte a přijďte za ním s dárkem, který může být klidně malý, ale rozhodně musí být vkusný. Býk se bude cítit šťastný a bud mít hlavně pocit, že se vám musí nějak odvděčit.

Blíženci

Blíženci jsou svobodomyslní a nemají moc rádi, když jim někdo říká, co mají dělat. Takže je raději o nic nežádejte, a když budete od nich něco potřebovat, jděte na to chytře. Dejte jim tolik možností, že pro ně bude těžké si z nich vybrat. Budou z toho zmatení a to je vaše příležitost, abyste za ně vybrali možnost, která bude pro vás nejvýhodnější.

Rak

Citlivého Raka lze snadno ovládat pomocí emocí. Ukápněte pár slz a Rak je zcela váš. Když uvidí, jak jste smutní, bude pro vás ochoten udělat cokoli.

Lev

Lev je sice rád středem pozornosti, ale má také velké srdce. A ještě větší ego. A právě na to se zaměřte, až budete chtít, aby pro vás Lev něco udělal. Potěšte jeho obří ego, nešetřete pochvalami a je to. Máte Lva v kapse.

Panna

Není úplně snadné manipulovat s někým, jehož mysl je bystrá a analytická. Jako v případě Panny. Jediný způsob, jak se vám to může podařit, je hrát si chvíli na hloupého. Zkrátka řekněte, že něco nezvládnete udělat. Ale jste rádi, že máte vedle sebe Pannu, která je tak chytrá a šikovná, že to dokáže.

 Váhy

S Vahami to není vůbec těžké. Toto znamení, které hledá ve všem rovnováhu a dokonalost, se dá snadno zmanipulovat pár slovy chvály. Dejte Vahám vědět, jak jsou úžasné, a máte vyhráno.

Štír

Zatímco u Vah je to hračka, se Štíry se manipuluje hodně těžko. Vždyť manipulaci v podstatě vymysleli! Jediná možnost je Štíra rovnou požádat o to, co chcete. Buďte upřímní, to na Štíra funguje. Když se budete přetvařovat, snadno vás prohlédne. Takže se o to ani náznakem nepokoušejte.

Střelec

Střelci jednoduše řekněte, že ať je to cokoliv, bude to super zábava. A pokud se toho nebude chtít zúčastnit, bude hořce litovat. V případě Střelce asi neexistuje žádná lepší manipulační technika, než vyvolat v něm strach, že se něco skvělého a zábavného odehraje bez něj.

Kozoroh

Nechte Kozoroha pocítit, jak je silný, a ukažte mu, že na tom může finančně vydělat. Pro toto nesmírně pracovité a ambiciózní znamení je vše, co souvisí s úspěchem a penězi, velkým lákadlem, na které ho snadno lapíte.

Vodnář

Vodnář miluje vše, co je nové a neznámé. Lákadlo v podobě zakázaného ovoce ho vzrušuje ze všeho nejvíc. Nejjednodušší způsob, jak s ním tedy můžete manipulovat, je říct mu, aby něco nedělal, a dát mu pět důvodů, proč by to dělat neměl. Hádejte, co udělá…

Ryby

Na citlivé Ryby můžete jít podobně jako na Raky. Zahrajte si na člověka v nouzi. Pokud chcete, aby pro vás Ryba něco udělala, buďte bezmocní. Důvěřivá Ryba vždy ráda pomůže komukoli, o kom si myslí, že její pomoc potřebuje.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

 

Jak si získat Rybu?

Zrozenec ve znamení Ryby doopravdy žije pouze tehdy, když miluje. Bez lásky pro ni život nemá smysl a nic ji nezajímá. Bez lásky je jako bez vody. Proto hledá lásku a nehledí na oběti, které tomu musí přinést.

 

Jak si získat Rybu?

Osobním kouzlem, šarmem či jiskrným pohledem?

Nikdo předem neví, na co zabere. Je citlivá, ale nepředvídatelná. Pokud jste se rozhodli ulovit Rybu, stejně jako rybáři příliš nemluvte. Slova pro ni příliš neznamenají. Musíte sáhnout po jiných návnadách, jako jsou dlouhé pohledy, tajemné úsměvy, náhlé objevení se a hned zase zmizení. Ale nesmí to být příliš okázalé. Jakmile toho bude příliš, ztratí zájem. Ryby nejvíce fascinuje tajemství a nechtějí jej rychle odhalit. Jsou životními gurmány a chtějí si vše patřičně vychutnávat. Možná vás překvapí, že se budete smát i mlčet současně. Nic si nebudete potřebovat vysvětlovat. Vaše duše budou dokonale splývat.

 

Na sociálních sítích a seznamkách zaujme Ryby především vaše profilová fotka. Nejvýraznější by na ní měly být oči. Pohled je velmi důležitý, protože oči jsou okno do duše. Připravte se na složitou počáteční konverzaci. Často bez velkého úspěchu, protože vše bude ovlivněno momentální její náladou. Věnujte pozornost veškerým písním i filmům, o kterých se Ryba zmíní, mají vždy nějaký skrytý podtext. Pokud potřebujete mít vše řečeno konkrétně a důkladně se držíte předem stanovených plánů, pak raději hledejte jinde. S Rybou byste mohli přijít rychle o nervy.

Pokud naopak cítíte, že přesně tohle potřebujete, směle si domluvte první schůzku. Ryby budou na společné procházce sledovat různé symboly a skrytá magická znamení. Čím více věšteckých snů a magie, tím lépe. Co je však nejdůležitější, je naladění na společnou notu.

 

Pokud máte Rybu doma, zvykejte si na zpoždění a lehký nepořádek. Život s ní může být pohádkou se vším, co pohádka nese, jak v dobrém, ta i v tom špatném. Ryby vás budou nosit na rukou, planout vášní, zpívat písně, budou po vás tesknit, ale také budou umět být vzteklé i žárlivé a dělat scény před druhými lidmi. K tomu budou mistry házení odpovědnosti na druhé. Pokud se o ně umíte rvát do posledního kousku těla, jako hrdinové z pohádek, naleznou ve vás spojence a získáte je jako životní partnery.

 

Zbystřete, pokud pomáhají bývalým partnerům a partnerkám v nesnázích. Zpočátku možná půjde o pomoc, ale reálně hrozí, že váš vztah může být ohrožen.

Ryby potřebují být potřebné druhým lidem. Chtějí se jim obětovat, a pokud je nezasypete patřičným množstvím úkolů, brzy se objeví ve vašich vodách nějaká odvážná lovkyně. Zbystřete i v případě žen, které si stěžují na sítích a prosí muže o rady týkající se duchovního a milostného života. Ryby jim někdy velmi ochotně na tyto návnady skočí.

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

10 věcí, které potěší Střelce

Střelec je devátým znamením zvěrokruhu, které je spojeno s elementem ohně a jehož vládnoucí planetou je Jupiter. Lidé narození ve znamení Střelce (mezi 23. listopadem a 21. prosincem), jsou pověstní svou otevřeností, bezbřehou energií, optimismem, láskou ke svobodě a dobrodružstvím.

Máte ve svém okolí zrozence v tomto znamení? Pak byste měli vědět, co všechno ho dokáže učinit šťastným:

Cestování a objevování nových míst

Nic nepotěší Střelce víc než možnost objevovat nové země, kultury a sbírat nové zážitky. Lidé narození v tomto znamení musí být neustále v pohybu, potřebují prostor a cestování je pro ně způsob, jak si rozšířit obzory.

Svoboda a nezávislost

Střelci nemají rádi, když je někdo nebo něco omezuje. Potřebují prostor, změny, volný pohyb a chtějí si věci dělat podle svého, bez omezení a nátlaku.

Inspirativní konverzace

Zrozenci v tomto znamení bývají otevření novým nápadům i myšlenkám. Baví je setkávat se s lidmi, kteří se nebrání názorovým střetům a hlubokým diskusím. A úplně nejlepší je, pokud jsou to lidé z druhého konce světa, ze země s naprosto odlišnou kulturou.

Sport a dobrodružství

Střelec má energie na rozdávání a potřebuje ji někde vybít. Aktivity, které nabízejí dobrodružství a pořádnou dávku adrenalinu, ho přitahují jako silný magnet. Horolezectví, bungee jumping nebo jízda na koni, to jsou přesně sporty, které mohou být pro Střelce zdrojem velkého potěšení.

Humor a zábava

U Střelců máte pocit, že vidí svět přes růžové brýle. Jejich pozitivní energie je přímo nakažlivá a smysl pro humor obrovský. Smích a legrace jsou pro ně důležitou součástí života, rádi se baví a nezkazí žádnou srandu. Chcete-li nějakého Střelce potěšit, řekněte mu dobrý vtip, který ještě nezná.

Možnost učit se nové věci

Střelci jsou velmi zvídaví, mají potřebu stále růst a rozvíjet se. Rádi využijí každou příležitost naučit se něco nového nebo získat zajímavé informace. Nejdou ale jen po povrchu. Nestačí jim věci znát, potřebují pochopit i jejich hlubší význam.

Upřímnost

Střelci moc neumějí lhát a raději vám na rovinu řeknou věci tak, jak jsou. Také nesnášejí faleš, takže se před nimi nezkoušejte přetvařovat. Klidně jim řekněte do očí, co si myslíte. To, co by mohli ostatní považovat za neomalenost, se Střelcům naopak líbí. Otevřenost a upřímnost umí ocenit.

Nové prostředí nebo lidé

Střelce ubíjí stereotyp. Představa, že budou muset strávit život na jednom místě a v jednom zaměstnání je pro něj děsivá. Naopak je nadšený vším novým a nevadí mu i náhlé a neočekávané změny. A jestli ho něco vyloženě baví, pak je to poznávání nových míst a nových lidí.

Domácí uklízečka

O Střelcích, a o ženách Střelkyních obzvlášť, se nelichotivě říká, že není horších hospodyněk. Domácí práce vskutku nejsou jejich oblíbenou činností a silnou stránkou. Proto to rádi přenechají někomu jinému, zatímco oni budou moci podnikat své dobrodružné výpravy.

Zajímavá knížka

Střelci jsou náruživí čtenáři. Když k tomu přičtete fakt, že je baví novinky z nejrůznějších oblastí, a rádi se celý život vzdělávají, určitě neuděláte chybu, když Střelci pořídíte nějakou odbornou knihu na téma, které ho zajímá.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

10 věcí, které potěší Lva

Lev je páté znamení zvěrokruhu, které je spojováno s elementem ohně a vládne mu samotné Slunce. Lidé narození ve Lvu (mezi 23. červencem a 22. srpnem) mají zvláštní charisma a je téměř nemožné je přehlédnout.

Rádi stojí v centru pozornosti, mají sklony k dominanci, pohání je vášeň, entuziasmus a kreativita. Jsou to velmi společenští a komunikativní jedinci plní energie, vitality a také sebevědomí, které je ale dobré udržovat na uzdě, aby nepřešlo v aroganci.

Máte ve svém okolí zrozence v tomto znamení? Pak byste měli vědět, co všechno ho dokáže učinit šťastným:

Pozornost a obdiv

Lvi milují, když jsou středem pozornosti, a je pro ně velmi důležité, aby byli svým okolím obdivováni. Proto je vždy potěší, když si ostatní všimnou jejich úspěchů a schopností a vyjádří jim své uznání.

Krásné a luxusní věci

Lvi mívají sklony k hedonismu a rádi si užívají věcí, které jsou luxusní. Určitě jim tedy udělá radost, když jim darujete něco opravdu kvalitního a krásného, nebo je vezmete třeba do prvotřídní restaurace. Tím je nejen potěšíte, ale zároveň jim ukážete, jak si jich vážíte.

Výzvy a soutěže

Lvi bývají velmi soutěživí a rádi se zapojují do různých výzev. Chcete-li je potěšit, zúčastněte se s nimi nějakého závodu, hry nebo sportovní události. A nemusíte být ani hlavními aktéry, klidně buďte jen diváci. Lva bude bavit i to, že může fandit svému oblíbenému týmu (který samozřejmě vyhraje).

Ocenění jejich vzhledu

Lvi obvykle věnují velkou péči tomu, jak vypadají. Obzvlášť si zakládají na svých krásných vlasech i bezchybném účesu (dokonce i když žádné vlasy nemají), muži si pěstují dokonalý vous nebo knír. A velkou odměnou pro ně je, když někdo ocení jejich snahu. Můžete je pochválit, jak jim to sluší, nebo jim dopřát hýčkání v salonu krásy.

Obdiv od milovaného člověka

Pokud jde o lásku, umí být Lvi neodolatelní. Snadno si získávají pozornost opačného pohlaví a zájem ostatních posiluje jejich ego. Milují romanticky a žhavě a nejšťastnější jsou ve chvíli, kdy jsou zamilovaní a mohou dávat lásku člověku, z jehož strany cítí zájem a obdiv.

Překvapení a dobrodružství

Dobrodružství a překvapení nesmí chybě v životě žádného Lva. Bude mít radost z jakékoli spontánní akce, ať už je to mejdan s přáteli nebo nečekaný výlet na neznámé místo.

Možnost vést a mít kontrolu

Lev se nebojí tvrdé práce, dokonce to je jeden z největších pracantů zvěrokruhu.  Ovšem práce ho musí bavit, musí věřit tomu, co dělá, a také potřebuje velet. Proto ho vždy potěší, když dostane příležitost být v čele týmu a rozhodovat o něčem důležitém.

Zábava a smích

Znamení Lva patří k létu, tedy době, kdy je všeho dostatek, úrody i sluníčka.  A přesně takoví jsou Lvi. Velcí optimisté, se smyslem pro humor, kteří se rádi smějí. A budou rádi, když s nimi budete smích a zábavu sdílet. Zajděte si třeba společně do kina na komedii nebo stand-up show nebo si spolu jen sedněte a vyprávějte si u skleničky něčeho dobrého zábavné historky.

Kreativní projekty

Lvi mají celkem výrazný smysl pro kreativitu a rádi se věnují různým uměleckým projektům. Společné vyrábění, malování, hraní divadla nebo muzicírování tak pro ně může být velmi uspokojující.

Pomoc ostatním

Kromě toho, že jsou Lvi velmi cílevědomí, a když si něco usmyslí, jdou si za tím hlava nehlava, nechybí jim ani velkorysost. Záleží jim na tom, aby svých cílů dosáhli i ostatní, obzvlášť, když jde o jejich rodinu nebo přátele. Pak neváhají a přispěchají, aby dotyčného povzbudili nebo mu rovnou podali pomocnou ruku. A dělá jim to radost.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

10 věcí, které potěší Raka

Rak  je čtvrtým znamením zvěrokruhu, které je spojováno s elementem Vody a je silně ovlivněno energií Luny.

Lidé narození v tomto znamení (mezi 21. červnem a 22. červencem) jsou známí svou empatií, intuicí a silnou orientací na rodinu.  Je to velmi citlivé znamení, které často hledá ochranu před vnějším světem buď doma, v partnerských vztazích nebo při kreativní činnosti.

Máte ve svém okolí zrozence v tomto znamení? Pak byste měli vědět, co všechno ho dokáže udělat šťastným:

Rodinné setkání

Pro Raky je rodina nesmírně důležitá. Milují rodinná setkání a velmi si cení každé příležitosti, kdy mohou trávit čas se svými blízkými a projevit jim svou lásku a loajalitu.

Důvěrné rozhovory

Raci bývají skvělými posluchači a rádi se účastní důvěrných debat. Nemusíte se bát s Rakem sdílet své nejhlubší myšlenky a pocity, rozhodně toho nezneužije. Naopak to bude považovat za významný projev vaší důvěry.

Památka na minulost

Raci bývají poměrně nostalgičtí a potěší je každá milá vzpomínka na minulost. Ať už je to album se starými fotkami, náhrdelník po babičce nebo jen chvíle, kdy si spolu sednete a podělíte se o své zážitky z dětství a mládí.

Domácí pohoda

Rakům velmi záleží na pohodlí, touží po harmonickém, přívětivém a útulném domově, kam se mohou schovat před okolním světem. Mívají k němu velmi silné pouto a opravdu je potěší vše, co jejich domov ještě víc zútulní a zkrášlí, ať už jsou to měkké polštáře, nový pohodlný nábytek nebo třeba voňavé svíčky.

Romantická gesta

Romantika zrozencům ve znamení Raka rozhodně není cizí, v romantické lásce jsou dokonce nepřekonatelní. Milují zamilované šeptání do ouška a láskyplná gesta v podobě večeře při svíčkách nebo okvětních plátků růží rozházených po posteli.

Kreativní tvoření

Mnozí Raci mají umělecký talent. Bývají obdařeni velkou představivostí, mají spoustu inspirace a nápadů. Tvůrčí činnost jim dělá radost a zároveň poskytuje ochranu před nepříznivým vnějším světem. Malování, psaní, hudba nebo jiná forma kreativity je pro ně také způsobem, jak vyjádřit své pocity a emoce.

Dobré domácí jídlo

Raci jsou pověstní svými kulinářskými dovednostmi a poctivé domácí jídlo je pro ně jako pohlazení po duši. Milují, když mohou kuchtit něco dobrého a pak se koukat, jak celé rodině chutná.

Čas pro sebe

Přestože jsou Raci nejvíce spojováni s rodinou a domovem, občas potřebují čas jen sami pro sebe. Obzvlášť, kdy mají pocit, že jim nikdo nerozumí. To se s nimi pak nedá rozumně mluvit. Dopřejte jim tu a tam příležitost být sami, relaxovat a nabrat novou energii. Budou to považovat za cenný dárek.

Pocit bezpečí a ochrany

Raci jsou citlivky, vyžadují opatrné zacházení a je pro ně důležité vědět, že jsou v bezpečí. Vědomí, že někdo dbá na to, aby byli v pohodě, a je ochoten je chránit, je pro ně nesmírně důležité.

Zvláštní pozornost

Raci jsou velmi empatičtí lidé, možná víc než kterékoli jiné znamení zvěrokruhu. Jsou pozorní a všímaví k potřebám ostatních. Často se o ně starají víc než sami o sebe. I malý projev pozornosti, jako je připravená večeře, masáž nebo vyžehlený kopec prádla může být pro ně vzácným dárkem.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, tak jako váš telefon.  Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

Jaké stíny vám vrhá do života váš silný živel?

O tom, že ke každému znamení je přiřazen i živel, jste již asi slyšeli. Zrozence dvanácti znamení zvěrokruhu ovlivňují oheň, země, voda, vzduch. Vesměs si můžete všimnout, že zemská znamení bývají stálejší, ohnivá impulzivnější, vodní citlivější a vzdušná, intelektuální, potřebují cítit vítr změn a novinek. Tak, jako mají živly pozitivní vliv na své chráněnce, stejně tak umí vrhat i stín.

 

Dokonce i planety mají své živly se kterými jsou spřízněny.

 

Mars, Jupiter, Slunce a Pluto mají charakter živlu ohně. Luna, Venuše a Neptun se pojí s vodou. Merkur a Uran jsou planety vzdušné. Jediný Saturn se přiřazuje živlu země.

 

Pak je potřeba brát v potaz, že i tak to není ještě zcela dané. Je tu ještě Luna. Třeba ve znamení Kozoroha bude více zemská a ve Vahách vzdušná. Nyní se na to chceme podívat více plošně. Detaily patří do jednotlivých horoskopů.

 

Mohli jste si však již všimnout, že znamení ohně: Beran, Lev a Střelec jsou o energii a zápalu. Vodní znamení: Rak, Štír a Ryby zase o citech. Vzdušná znamení: Blíženci, Váhy a Vodnáři bývají o poznávání, intelektu a komunikaci a zemská znamení: Býk, Panna a Kozoroh jsou všechno co je pevné, ustálené, spočítané a ohraničené.

 

Každý živel má také svůj temnější vliv a je dobré o nich vědět. Budete se divit, jak moc působí.

 

Stín živlu ohně: tyranie – chraň tě všichni svatí, máš-li jiný názor než já!

 

Tyran nemusí být jenom ten starodávný vladař, kterého nezajímají názory jeho poddaných. Může to být majitel firmy se zaměstnanci, hlava rodiny, či skupiny přátel. Proč být hned nepříjemný. Nicméně jeho stín se bude projevovat tak, že je ho všude slyšet. Rád zvyšuje hlas. Je ho všude plno a vám najednou nějak těsně. Jste opatrní, abyste neřekli něco, čím ho ještě více rozlítíte. Může to být strýc, či někdo z rodiny a vy nechcete být jeho terčem. Někdy mu raději vše odkýváte a myslíte si své.

 

Ani tyran není v pohodě. Trpí. Žije ve světě, kde není jiného pohledu na věc, než je ten jeho. Vše rozdílné zapudí.

Tento stín vzniká tehdy, když je určitý počet planet a k tomu ještě ohnivých ve znameních ohně a stejně tak, mohou být v místech speciálně nabitých ohnivým živlem především v bodě 0° Berana.

 

Stín vodního živlu: vyrovnání. No a co?

 

Voda jsou emoce a ty proudí ve vlnách. Ty se bouří a rozlévají, podemílají a nakonec zklidní. A všechno je jako dřív. Stín vodního živlu vyplave tehdy, když se dva do sebe zamilují. Nejdříve velké vlny a pak uplyne nějaký čas a z rozvibrovaných vášní se stává běžný vztah. Manželství, či partnerství. Voda uhladí jakékoliv napětí a s tím přichází i nuda a zánik motivace. Bez větších emocí se totiž nikomu nic nechce.

Tímto končívají nejenom milostná okouzlení, ale i velké projekty. Lidé šli bojovat za své ideály a pokládali za ně i své životy. Pak uplyne pár desetiletí a nakonec se spojili se svými oponenty. Stín vody poznáte i podle mávnutí rukou a větách ve smyslu „Co je mi po tom…“

 

V horoskopu se objeví tehdy, když je příliš mnoho planet ve vodních znameních, nebo když jsou obsazené vodní planety, či místa. Například bod 0° Raka.

Pokud nahlédnete do efemerid a všimnete si, že Luna – nejdůležitější vodní planeta míjí 0° Raka, čili vchází do nejvíce vodního budu zvěrokruhu, potom opadává někdy potřebné napětí. Všichni jsou jak ve snách, různé párty se příliš nepovedou, protože každý chce jít brzy domů. A to všechno proto, že nadbytek živlu vody vrhá svůj stín.

 

 

Stín živlů země – rozptyl

 

Něco jste měli a ono to náhle není. Jako by se to vypařilo. Věci se zpřehazují. Tyto stavy se nejvíce týkají lidí, kteří mají ve svém horoskopu silně obsažený zemský živel. Mohou mít více planet v zemských znameních Býka, Panny, či Kozoroha, případně vrhá svůj díl i Saturn.

 

Zemský živel je svázán s tím, co lze uchopit, je to konkrétní, těžké, tvrdé, počitatelné a hmatatelné. Pak se může z práce vyvinout honitba za penězi a ti, kdo se pořád honí, zpravidla nic nedohoní. Plody své práce si moc neužijí, protože na to nemají čas. Možná ani neví, co by se dalo s penězi dělat, aby to bylo smysluplné. Čím větší peníze, tím větší rozpor, či hloupost. Jsou lidé, kteří potřebují stále něco hromadit. Pak pozůstalí vyklízejí byty plné všeho možného haraburdí, které by se mohlo nebožtíkovi hodit. Trochu to připomíná píseň Jiřího Suchého – Koupil jsem si knot.

 

.

Další oblast života na kterou ukazují planety zemských znamení je organizace. Organizace, čili firmy, sdružení, politické strany a tak dále, bývají podobně lákavé, jako peníze. Někdo buduje ohromným zápalem velkou organizační mašinu a potom jí druzí vykoupí nebo přehlasují jejího tvůrce a vykoušou ho pryč. A vše je na nic.

 

 

Stín živlu vzduchu – prázdnota

 

Tento stín přichází často tehdy, když v horoskopu převažují planety ve vzdušných znameních Blíženců, Vah a Vodnářů a když k tomu v horoskopu dominují planety Merkur a Uran.

 

Živel Vzduchu je o pohybu, výměně informací, zprávách a novinkách. Někdo někomu něco poví, někdo o něčem cosi napíše, zprávy šly do světa, jsou v různých databázích a knihovnách a pořád je co se učit, poznávat, koho následovat. To je pohyb, který je vlastní lidem vzdušného živlu.

 

Co se děje, když je tohoto živlu trochu více?

Pohyb neustává a je skoro šílený, pouze je vše prázdné a beze smyslu. Stále nové a stejné a stejné ,,nové“ zprávy. Vydavatelství vypouštějí do světa další gigabajty nejčerstvějších zpráv. Lidé vstávají ráno a běží k počítači a telefonu a musí zjistit, co na Facebooku. Živí své smysly tím, co si na sebe vzala nějaká zahraniční celebrita a komentáři jiných, co si o tom myslí. Výměna informací se mohutně točí a proč? Vždyť již pár tisíc let zpět kdosi osvícený odhalil, že je lepší sedět na zemi a počítat nádech a výdech a uklidit svoji mysl.

Pro Kartářky světla Vs

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

 

Co potěší pod stromečkem zrozence jednotlivých znamení zvěrokruhu?

Co komu nadělit?

Beran

Ohnivé znamení Berana potěší něco sportovního, a možná to může byt i maličkost, třeba vycházkové hůlky, případně pozvánka na sportovní událost, víkend na horách, či permanentka do fitcentra. Berani milují kvalitní hudbu a dva lístky na koncert oblíbeného interpreta, či do divadla zvednou náladu a i po Vánocích se bude na co těšit.  Keramika se tvoří s pomocí ohně za vysokých teplot. Můžet to tak být i nějaký hrnek s osobním vyznáním. Ohnivá znamení nesnáší, když je dárek zabalený ledabyle, bez fantazie a ještě k tomu do igelitové fólie. Zato balíček v ekologickém papíru převázaný stužkou, či konopným provázkem vykouzlí radostný úsměv.

 

Býk

 

Miluje svůj domov a relaxuje nejraději v bezpečí jeho zdí a proto pro něho bude ideálním dárkem něco do jeho domu, povlečení, možná pletený přehoz, svetr, šála a teplé ponožky. Luxusní a pohodlné prádlo vykouzlí jiskřičky v očích. Nepohrdnou vonnými svícemi, sadou pilíků na nehty, či kvalitní tělovou kosmetikou. Býk je gurmán a kvalitním archivním vínem se můžete trefit do chuti. Neříkejte jim, kolik stálo, nebo si jej ze skrovnosti nedají a předají jako dárek dál. Všechny dary světa si však Býci odpustí, pokud uvidí šťastné a spokojené lidi a zejména ty, na kterých jim záleží.

 

Blíženci

 

Jsou vzdušným znamením a rozhodně neodmítnu pozvání na nějakou zajímavou kulturní akci, koncert, lístky do kina, předplatné zajímavého časopisu. Rádi poznávají nové věci a nevšední zážitek v podobě netradiční masáže, či letu balonem zaboduje. Nejvíce však ocení čas, který s nimi strávíte.

 

Rak

 

Pro Raky je důležité domácí zázemí a budou rádi za dárek, který se s ním bude vázat. Dárky jsou připomínkou vztahu druhého člověka k nim a proto nebude od věci něco, co jim zůstane napořád. Může to být rámeček na fotky, album. Možná je k slzám dojme něco, co jste pro ně sami uštrikovali. Raci možná nebudou potřebovat grandiózní dary, pokud se však u svátečního stolu sejde celá rodina a uvidí své blízké v pořádku a bezpečí, máte splníno.

 

Lev

 

Se zrozenci ve Lvu to bude nejtěžší. Potrpí si na luxus a dárek za pár milionů, jachta, sportovní vůz, značkové oblečení, ve kterém chodí oblékané hvězdy, nebo alespoň šperky nebudou od věci. Pokud na to vaše peněženka nestačí, pak mu můžete pořídit teleskop a pozorovat společně hvězdné nebe, nebo dalekohled a zaostřit třeba na nějaká exotická zvířata v safari. Někdy je však největší luxus společnost spřízněné duše.

 

 

Panna

 

Je zemské znamení a má ráda své zázemí a klid.  Nebude od věci zajímavá kniha, pěkné svíce, luxusní čaj, nebo příjemná bytová vůně. A nebo nové koberečky do auta. Mezi zrozenci  v Panně je hodně sběratelů a pokud jim učarovala třeba numismatika, pak to máte vcelku jednoduché. Jen se před nimi proboha nezmiňujte kolik vás to stálo. Panna má ráda jistý řád a pokud budete dodržovat vše na čem jste se spoku dohodli, pak to bude ten největší dárek.

 

Váhy

 

Romantické Váhy budou mít rády dárek, kde  je nejdůležitější  váš záměr je potěšit. Když bude luxusní, tím lépe. Mají rády módu a nyní letí zelená barva, která je barvou Venuše, jejich vládnoucí planety. Kdybyste jim chtěli koupit náušnice, pak se zeleným kamínkem. Knihou s harmonickou tématikou třeba na andělské téma, či o životě nějaké zajímavé osobnosti také nic nepokazíte. Protože jsou Váhy i praktické, možná vás lehce navedou, co by to mohlo být, přesto však se v nich ozve jejich romantická duše a zatouží po dárku, byť drobnosti, který bude překvapením a dopředu nebudou vědět, co před dětmi rozbalují a údiv nemusí být předstíraný.

 

Štír

 

Toto znamení vodního živlu má skvělý pozorovací talent a umí odhalit nejedno tajemství. Takový fotoaparát mu udělá radost. Dárek však nemusí být drahý, měl by však vzbudit jeho fantazii. A protože se jedná o znamení smyslné a vášnivé, nějaká tajemná erotická pomůcka, třeba hedvábný šátek na oči, či vonný masážní olejíček nebude mimo mísu. Neutrální budou pralinky s různou náplní.

 

 

Střelec

 

Ocení něco pěkného a možná i trochu luxusního, co bude souviset s výlety a turistikou, nebo to může být doplněk do auta. CD s hudbou, která brání únavě při delší cestě. Střelci mají skvělý smysl pro humor a pokud vymyslíte originální žertík, můžete se připravit, že se příští vánoce budete přetahovat o veselejší a vtipnější dárek.

 

Kozoroh

 

Kozorohům stačí někdy drobnost, třeba stojánek na telefon, kalendář, pouzdro, ale pokud bude věc svázána s péčí o zdraví a tělo, budou spokojení. Nepohrdnou tak krémem, peelingem, tlakoměrem, váhou, hodinkami, které jim změří i puls, počet ušlých kroků, jaké je počasí a kolik je hodin u nás i v New Yorku.

 

Vodnář

 

Vodnáři nepatří k příliš pokorným a poslušným znamením a radost jim mohou udělat klidně věci, které se od těch běžných dárků liší. Mohou to být černé magické svíce, či amulety a od věci není ani zvonkohra, či symbol čínského roku 2023 zajíc. Jsou také velmi praktičtí a pokud k tomu přidáte i nějaký zajímavý nový vynález, budou nadšením bez sebe.

 

Ryby

 

Ryby budou očekávat něco krásného, protože samy velmi přemýšlí o tom, co druhému dají. A dejte si záležet na pěkném barevném balení a kartičkou se jménem. Zabalený dárek by měl mít romantický motiv, může to být náramek s jejich jménem a pro pány třeba něco, s čím tráví čas u vody. Rybářská stolička, či jiná výbava.

Pro Kartářky světla  Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

 

O čem sní jednotlivá znamení

Beran bude se svojí sobě vlastní obrazotvorností  snít o dobrodružstvích a zážitcích.

S přáteli prubne skok padákem, zdolání osmitisícovky – samý adrenalin. Obrazotvorností překoná moře a oceány. Do cíle nedoplave, těsně než se tam dostane, začne pochrupovat.

 

Býk

 

Bude snít o krásných a užitečných věcech, velkých penězích, které přichází raději bez námahy. Kdyby se tak dalo vyhrát. V myšlenkách vidí ty nákupy, vilu s bazénem, luxusní auto a raději dvě, jachtu, horskou chatu…a spokojené blízké.

 

Blíženci

 

Blíženci touží napsat knihu. Už vědí, jak na to sice mají v hlavě, ale jaksi nemají čas, aby své myšlenky předali papíru. Několikrát už možná zkoušeli napsat první kapitolu a pak toho nechali. Ale někdy určitě vydají něco, co bude bestseller.

 

Rak

 

Můj dům – můj hrad. Rak není náročný, ale potřebuje mít vlastní dům. Velký pohodlný, aby se tam vešla celá rodina. Podívá se teda na nabídky realitních kanceláří a už se zařizuje v myšlenkách. Někdy mu chybí pouze pakatel – co jsou to miliony? To je přece maličkost.

 

Lev

 

Lev touží po obdivu a slávě. Kdo by ne? Červený koberec, Oscary, billboardy, fotky v módním tisku, plný internet, vlastní hvězda na chodníku slávy a to je jenom začátek. Časem se k tomu určitě dopracuje. Některý i po probuzení.

 

Panna

 

Pana touží sloužit lidstvu. Vynalézt perpetuum mobile, lék na leukemii, očkování na Alzheimera a alkohol, po kterém se nedostaví krutá kocovina. Tímto sladkým snem bude žít ještě mnoho let.

 

Váhy

 

Váhy se touží projevit krásou. Zpívat, hrát na hudební nástroj, tvořit a třeba malovat. Dokonce může mít i  malířské náčiní, ale ještě neví, co a jak. Prázdné plátno skýtá tolik možností! Ukázat vlastní projekt, uspořádat výstavu. Svět ví, že tam někde za tím je a to jí stačí.

 

Štír

 

O jeho snech bude lepší nemluvit před desátou večerní. Potřebuje k tomu zbavit svět svazujících zábran. Sex s kolegyní, či kolegou a už je mu blaze. A co oba dva najednou? Jeho erotická extáze směřuje vrcholu.

 

Střelec

 

Střelec touží jít pryč od rodných míst a navštívit daleké země, poznávat kulturu a jazyky. Cesta kolem světa po své ose, nebo po vlastních. Vyrazit z Prahy až na Saharu. Jet rally Paříž -Dakar. Projít nejdelší pěší túru světa. Pro někoho zbytečná námaha, ale on stoupá k orgazmu už jenom tou myšlenkou.

 

Kozoroh

 

Touží řídit a vládnout. Bezezbytku. Ve svých fantaziích se vidí šéfem svého pracovního týmu, raději celé firmy, či korporátu, maršálem, premiérem, hlavou státu, či kardinálem a nejlépe všechno v jednom, protože vlády není nikdy dost. A jdou na něho mrákoty, když mu to nevychází. Ve svých snech je ale dobrý, milovaný, všem prospěšný a všemi oblíbený.

 

Vodnář

 

Bude snít o volnosti a nezávislosti! Vyvázat se ze závislostí. Vynalézt auto na kompletně ekologický a bezplatný pohon a když ne, tak alespoň vyjít z domu ven, zavřít dveře a vydat se tam, kam ho nohy ponesou. Bydlet na pustém ostrově, či odlehlém klášteře kdesi v Tibetu. Někdy to udělá, ale dneska ještě ne. Musí se na to dobře vyspat.

 

Ryby

 

Ryby sní krásné fantazie o ideálním světě, kde vládne klid a harmonie. Plánují založit útulky pro opuštěná zvířata, plné tepla a lásky, útočiště pro psy a kočky a vykoupená zvířata z cest na jatka a zakázat drastické rybolovy na žraloky, velryby a chránit delfíny a kosatky. Snad se jim to v éře Vodnáře povede.

 

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

10 věcí, které potěší Štíra

Znamení Štíra, které je spojováno s vodním živlem a vládnou mu hned dvě planety – Mars a Pluto, je považováno za jedno z nejintenzivnějších a nejzáhadnějších znamení zvěrokruhu. Lidé narození ve znamení Štíra (mezi 23. říjnem a 22. listopadem) bývají vášniví, ctižádostiví, nesmírně intuitivní, také velmi hrdí a schopní okouzlit a ovládnout druhé.

Máte ve svém okolí zrozence v tomto znamení? Pak byste měli vědět, co všechno ho dokáže učinit šťastným:

Hluboké a opravdové vztahy

Štíři ocení vztahy, které jsou založené na důvěře, otevřenosti a hloubce. Povrchnost nebo faleš jsou pro ně naprosto nepřijatelné. Skutečná a upřímná spojení s lidmi, kteří jsou ochotní ukázat svou pravou tvář, jsou pro ně vzácným pokladem. V těchto vztazích se Štíři cítí opravdu dobře.

Odhalování záhad

Štíry přitahují nejrůznější záhady a tajemství. Jsou nadšení, když mohou odhalovat skrytá fakta, zkoumat mysteriózní události nebo objevovat nové a zajímavé informace. O to těžší bývá nahlédnout do mysli Štíra a rozpoznat jeho myšlenky nebo dokonce city. Ty si drží hezky pod pokličkou.

Vášeň

Ne nadarmo se o Štírech tvrdí, že jsou nejvášnivějším znamením zvěrokruhu. Bez ohledu na to, co dělají, do všeho vkládají své silné emoce, které potřebují také hluboce prožívat. Nejde jim jen o povrchní projevy. Být schopen vyjádřit své city a nebránit se emocionálnímu projevu je pro ně osvobozující a povznášející.

Soukromí a osobní prostor

Mít možnost stáhnout se do svého vlastního světa, kde mohou nabrat novou energii, je pro Štíry nesmírně důležité. Příležitost mít nějaký čas a určité místo jen pro sebe je pro ně způsobem, jak dobít fyzické i duševní síly.

Výlety na tajemná místa

Tajemno Štíry nesmírně přitahuje.  A tak není divu, že je lákají i výpravy do oblastí dosud nepoznaných nebo dokonce zakázaných, nebo na místa, na nichž ne vše lze spatřit očima. Jen velmi citliví a vnímaví jedinci, jakými Štíři bezpochyby jsou, na těchto místech dokáží odhalit energii, kterou vyzařují.

Nezávislost

I když se společnosti nevyhýbají, Štíři neradi jdou s proudem. Často si vystačí sami a je jim jedno, co si o nich ostatní myslí.

Situace vyžadující odvahu

Štíři někdy nalézají potěšení i v situacích, které vyžadují notnou dávku odvahy. Baví je čelit náročným výzvám, na které potřebuje člověk odhodlání i dostatek vnitřní síly. Toto překonávání překážek a zdolávání hranic Štíry nevyčerpává, ale naopak nabíjí.

Příležitosti k transformaci

Má-li Štír příležitost něco ve svém životě změnit a posunout se někam dál, určitě ji využije. Různé výzvy bere jako šanci pro osobní rozvoj a prozkoumávání nových aspektů svého já. Možnost měnit se a růst je pro každého Štíra nesmírně inspirující a naplňující.

Podpora a důvěra ostatních

Štíři bývají nesmírně loajální a váží si podpory a důvěry lidí, které mají kolem sebe. Je pro ně důležité vědět, že mají v ostatních oporu, a pocit, že mohou ostatním důvěřovat, je pro ně nesmírně cenný.

Kvalita a originalita

Štíři mívají velmi vytříbený vkus. Milují novinky, kvalitu a jedinečnost. A také se rádi nechávají překvapit. Pokud tedy hledáte dárek vhodný pro Štíra, dávejte si pozor i na detaily, jako je barva, materiál nebo fakt, že daná věc je originál, případně z limitované edice, takže ji nebude mít osm lidí z deseti.

 

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...

 

 

Čeho se v životě nejvíc bojíte? Odhalte svůj skrytý strach podle znamení zvěrokruhu

Našim předkům strach pomáhal rozeznat nebezpečí a díky tomu mohli přežít. My jsme dnes sice mnohem civilizovanější, strach je v nás ale stále hluboko zakořeněný. Někdo ho úzkostlivě prožívá, někdo si s ním naopak neláme moc hlavu. Důležité je ale svůj strach poznat, protože právě on nás může v životě motivovat a pohánět dál. Čeho se nejvíc bojí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran má strach ze selhání

Toto ohnivé znamení, které započíná celý zvěrokruh, si na sebe vzalo úkol být ve všem první a nejlepší. V mnoha věcech proto bývají Berani neústupní, někdy až agresivní. Snaha prosadit se za každou cenu s sebou ale přináší i nejistotu a strach.

Býk má strach ze ztráty jistot

Toto zemské znamení je velmi konzervativní. Býk potřebuje cítit, že je materiálně zabezpečený. Neustále proto usiluje o to, aby měl dobré bydlo i práci, která mu vydělává.  O to všechno samozřejmě nechce přijít, což se pak může promítnout do toho, že svůj čas tráví přípravnou na nějaký katastrofický scénář, který se možná nikdy nestane.

Blíženci mají strach z monotónnosti

Duální znamení Blíženců nesnáší nudu. Je poháněno spontánností a potřebou změny, nic ho tedy nevyděsí tolik, jako probuzení do dne, který vypadá naprosto stejně, jako ten předchozí.

Rak má strach ze zlomeného srdce

Citlivé znamení Raka má lásky na rozdávání a silnou potřebu své nejbližší chránit. Strach, že jeho city nebudou opětovány, ho ale může přivést k tomu, že se raději stáhne za svůj ochranný krunýř a hledá bezpečí v samotě.

Lev má strach z ponížení

Lev je extrovert, potřebuje zářit a být obdivován. Představa, že by mu mohlo být toto privilegium odebráno, že by mohl být bezvýznamný, jen jedním z davu, může být tím, co mu v noci nedá spát.

Panna má strach ze selhání

Vzhledem k puntičkářské a na detaily orientované povaze tohoto znamení nejspíš nikoho nepřekvapí, že největším strachem každé Panny je, že udělá chybu. Je dobré si uvědomit, že chybovat je lidské. Navíc mnohé z chyb, které člověk během svého života udělá, bývají často bezvýznamné.

Váhy mají strach z promeškání

Váhy mohou být přehnaně úzkostné, když vidí, že ostatní zažívají věci, které ony nezažívají. Jejich strach z toho, že něco promeškají, je zároveň jejich největší lítostí. Mohou pociťovat lítost, že zmeškaly nové a vzrušující příležitosti, nové šance nebo že se nezúčastnily nějaké nezapomenutelné události.

Štír má strach z opuštění

Štíři si jen tak někoho nepustí blízko k tělu a k novým lidem bývají dost nedůvěřiví. To vše plyne z obavy, že jejich loajalita a oddanost nebudou opětovány. Proto bývají Štíři velmi opatrní při vytváření silných citových vazeb. O to intenzivnější citový život ale čeká každého, koho si Štír pustí do svého srdce.

Střelec má strach z pocitu uvěznění

Střelci milují svobodu a dobrodružství. Chtějí žít život podle svých vlastních podmínek a jít si svou cestou. To poslední, co by chtěli, je, že jim bude něco z toho odebráno. Neschopnost žít si tak, jak chtěli, vede Střelce k tomu, že se cítí uvězněni a doslova se dusí.

Kozoroh má strach ze ztráty kontroly

Pracovitý a zodpovědný Kozoroh má vždy připravený podrobný a důkladný plán. Často mívá dokonce naplánovaný celý svůj život, ať už se to týká jeho kariéry nebo vztahů. Právě tato neustálá potřeba ovládat život do nejmenších detailů může Kozorohy nejvíc vykolejit, protože mají strach z toho, že nad svým životem ztratí kontrolu.

Vodnář má strach z nedostatečnosti

Vodnáři, kteří se mohou pyšnit zvídavou myslí a inovativním myšlením, se paradoxně nejvíc bojí toho, že nebudou dost dobří. Mohou tak zbytečně sabotovat dobré příležitosti, protože se obávají, že v něčem budou neschopní nebo nedostateční. A nebojí se jen vlastní nedostatečnosti. Mají strach i z toho, že je tak vidí všichni ostatní.

Ryby mají strach z vykročení z komfortní zóny

Empatické Ryby mívají strach, že se ztratí v chaotickém, nepřehledném a pro ně neznámém světě. Raději proto zůstávají ve své komfortní zóně, kde se cítí bezpečně. Strach z neznáma jim pak ale může bránit v tom, aby si užívaly vše, co život nabízí.

 

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha. Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně ...