Jak k nám promlouvá duše

Galerie

Galerie obsahuje celkem 2 obrázky.

Sdílejte nás:

Jak k nám promlouvá duše? Cítíte její přání, volání a touhy? Víte, že máte duši? Proč naslouchat a mluvit se svou duší? Pořád vám někdo vnucuje své názory, snažíte se zavděčit. Rodičům, učitelům, přátelům… Chcete druhým vyhovět téměř za každou … Celý příspěvek

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani

Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou.

V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý nápad se vám moc nezdá. Důvěřujte svému instinktu, šimrání nosu, nebo že se vám do toho moc nechce, cítíte že to není to pravé ořechové. V jeden moment už to může i vyústit v takovou krizi nerozhodnosti. Kdy je už dobré poprosit o pomoc či názor někoho zkušenějšího. Bude to ten nejlepší krok z bludného kruhu.

Býci, Blíženci, Lvi

Autorita – sami víte co je pro vás nejlepší.

Tento týden se budete prosazovat bojovou a akční náladou. A tím možná rozhodnete o několika věcech najednou, dá se říci s určitou sebe autoritou a respektem okolí. Zadaní, budou mít nejednu příležitost k flirtování. Pozor však, aby se z toho nestali jenom zbytečné komplikace do budoucna.

Raci

Podnikavost – podívejte se pod povrch zdánlivé skutečnosti.

Raci v tomto týdnu jste společensky žádáni, budete pozvání na více akci najednou. Oslava, koncert či divadlo, musíte se však sami rozhodnout, že určité termíny se kryjí a tak budete postavení před rozhodnutí. Jak učiníte, to už záleží na vás? Možná kde budete více spokojeni, je ta pravá volba. Nebo jestli jít nebo NE, toť otázka?

Panny

Ústup – přestaňte znásilňovat běh světa.

Panny tento týden nic neuspíšíte i když vše máte pevně naplánováno ve svém diáři. Vše se bude komplikovat, takže vám to bude způsobovat pocity frustrace a strachu, že nic nestihnete jak má být. A jak jste si sami naplánovali. Zvolněním a stažení se do ústraní a vyškrtáním určitých položek v diáři. Může někdy způsobit, jinačí pohled na věc a najednou vše samo začne zapadat do sebe.

Váhy, Střelci, Kozorozi

Moudrý blázen – přijměte svá bláznovství a poučte se z nich.

Budete tento týden zábavní šprýmaři, což okolí velice pobaví a okouzlí. Buďte opatrní, abyste nepřestřelili a určité osoby vás do budoucna brali vážně. A vy z toho pak měli špatný pocit a výčitky, že jste něco přehnali.

Štíři, Vodnáři

Radost – neberte věci tak vážně.

Heslo tento týden pro vás je RADUJ TE SE. Určitá stagnace a pocity nespokojenosti, vám přináší chmurné myšlenky a pocity omezení, že jste svázáni. Neberte to tak vážně a zkuste po-odstoupit a vytěžit ze všeho pozitivum RADOSTI. Že můžete pracovat, hrát si, bavit se a dopřát si odpočinek i dobré jídlo s lidmi co máte rádi. Neberte tento týden tak vážně a tragicky i když vás to někdy dožene k slzám, tak se vyzuřte. A pak se nad všechno povzneste s určitou noblesou – krásné RADOSTI.

Ryby

Chytrost – vaše situace vyžaduje přizpůsobivost a chytrost.

Ryby tento týden bude pro vás vyloženě úspěšný, proplujete s proudem, avšak buďte prozíravý vůči určitým rolím a postojům v práci či doma. Bude to cesta diplomata co vás povede a ukáže směr.

Pro Kartářky světla

Samuelka linka 40

 

 

 

 

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní…

Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či později překonáte. Astrologickým aspektem Sedmičky mečové je Slunce a Luna ve Vodnáři. Výklad je o tom, že jste pravděpodobně ve fázi myšlenek o tom, jestli to, co právě děláte a směřujete má smysl. Můžete se cítit vyčerpaní, přetažení a znudění.

Pozor na sedmilháře. Vše si vydělte sedmi, než vezmete nějakou nepříjemnou informaci v potaz. Tato karta ukazuje vaši možnost odhalit úmysly, či pomlouvání někoho, s nímž můžete mít otevřenou, nebo i skrytou válku. V šíření svých lží mohou být nepřátelé úspěšní. Nemáte se jich bát. Je to karta naznačující, že čas pracuje pro vás a je čas vykřesat psychickou sílu a pomalu, leč jistě se vyhýbat překážkám, nebo je přeskočit a najít v nich výhody dávající vám vrch nad vašimi protivníky.

Mečová sedmička by měla být ve své podstatě vnímána jako pomáhající karta, nabádá totiž k tomu, být klidně a pozorně aktivní v těžších chvílích, okamžicích stresů, neklidu, nebo depresí. Podporuje učení a paměť.

Předvídá příliv psychické energie a ta drží všechny neduhy, nemoci a nepřízně dále z vaší blízkosti. Během příštích sedmi týdnů, měsíců, či dnů, budete odhodlaní postavit se čelem svým negativním vzorcům v myšlení, které vám brání v dalším postupu a získávání toho po čem toužíte. Věřte si, že svoji vlastní válku vyhrajete.

Ve vztazích ukazuje Mečová sedmička na období, kdy vám vše může přerůstat přes hlavu, můžete se vracet k nedořešeným záležitostem, které vás teď začnou více hníst.  Vy i partner může přicházet o zbytky trpělivosti. Ideální by však bylo se k věcem stavět konstruktivně a moc se v tom nešťourat. Můžete být šťastni, pokud vaše přání nejsou příliš velká.

V práci, a ve financích karta radí vyhnout se experimentům a držet se osvědčených a zaběhlých postupů. Někdy člověk může propadat tendenci zveličovat své zásluhy a v rauši umlčení svého vnitřního kritika může přehlédnout, kde opravdu vydělává a kde ztrácí. Chraňte se před zloději, kteří se z vás snaží vydolovat vaše bankovní a jiná hesla.  Karta doporučuje klid.

Ve zdraví karta varuje před zanedbáváním stavu věcí, přeceňování se a tendencí si vše malovat jako kreslenou grotesku. Varuje před chybnými předpoklady i závěry.

Ve formě materializace si můžete dát afirmaci: Naše ukradené věci se nalezly a vrátily zpět.

V myšlence vděku: Jsem vděčný za to, že jsem součástí celku. Jsem vděčný za ty, kteří se mi ve shodě se svým svědomím staví do opozice.

Ve formě vnitřního slibu: V této situaci budu pracovat v souhře s ostatními. Řeknu nahlas to, co si všichni myslí.

Berani,  jde vám uznání za dobře vykonanou práci, nebo nějaká náhrada.

Býci, měli byste nyní o svých plánech raději mlčet a více se spoléhat na sebe.

Blíženci, vyvarujte se možné půtky se sousedy.

Raci, uchovejte si svoji rozhodnost a směr. Máte před sebou překážku, nad kterou zvítězíte.

Lvi,  mohou přijít starosti s ratolestmi. Po překonání těžkosti si uvědomíte, že štěstí se někdy ukrývá i v trní.

Panny, vyjdete aktivně novým směrem. Jde vám uzdravení. To vede skrze rovnováhu v práci i soukromí.

Váhy, čekají vás složité, ale nutné debaty na poli soukromém, nebo pracovním. Pomohou vám.  Každopádně vyhrajete tichou válku se svými nepřáteli. Trpělivost a uchování plánů v tajnosti jsou však nezbytné předpoklady.

Štíři, můžete mít pocit, že snad bojujete o holý život. Bude totiž zapotřebí přijmout režim, do kterého se vám nechce. Je to důsledek předchozího shonu. Klid pomůže.

Střelci, můžete bojovat sami se sebou a pochybnostmi o sobě. Uvědomíte si, jak jste zmítáni vlastními vášněmi, které se daří jen těžko ovládat. Po mnoha bitvách nakonec zvítězíte.

Kozorozi, musíte vsadit na opatrnost a uchovat si optimistický pohled. Po mnoha těžkostech dojdete svému vysněnému cíli.

Vodnáři, cíl je tvořit si z nepřátel přátele. A to je to umění, které si nyní máte nejvíce osvojit. Vyhrajete, a ještě učiníte spravedlnosti zadost.

Ryby, oblast vašich zkoušek vrcholí. Vydržte ještě chvilku a uzdravíte vše, na co sáhnete. Naleznete způsob, jak realizovat své plány.

Pro Kartářky světla  Helen Stanku

 

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Monika Navrátilová

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

 

 

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a kamarádský Střelec mající zálibu v dobrodružství a cestování? Jaká znamení se k němu hodí nejvíc? A s kým si naopak nemusí úplně rozumět?

Střelec je nejdobrodružnějším znamením zvěrokruhu. Vládne mu oheň, což se projevuje v každém konání zrozenců v tomto znamení, včetně lásky. Pokud Střelec miluje, dělá to s vášní a celou svou duší. A u osob opačného pohlaví mívá štěstí. Ať přijde kamkoliv, vždy se ve společnosti objeví někdo, kdo o něj projeví zájem. Střelci bývají v lásce velmi přesvědčiví, alespoň na začátku vztahu. Rychle se nadchnou a bezhlavě se vrhnou do milostného dobrodružství. Je tu ale vážné nebezpečí, že jejich vztah nebude mít dlouhého trvání. Jak rychle vzpláli, tak rychle mohou pohasnout. A pokud se s partnerem rozejdou, velmi brzy si najdou náhradu. Jen málokdy se stává, že by prožívali platonickou lásku. Snaží se ji co nejdříve realizovat v konkrétních skutcích.

Muž narozený ve znamení Střelce bývá opravdový chlap, který na svou partnerku klade značné požadavky. Ve vztahu je romantický, vstřícný a upřímný. Když někoho opravdu miluje, umí být velmi štědrý, milovanou osobu neustále a rád obdarovává. Někdy to až přehání a zaslepen láskou klidně obětuje vše, jen aby dosáhl svého. Žena narozená ve znamení Střelce miluje hlavně svobodu a nezávislost a v lásce dokáže nabídnout často víc, než se od ní očekává. Miluje velkoryse, mívá ale nepřiměřená očekávání a bývá až moc upřímná.

S kým může být Střelec šťastný?

S Beranem: Setkávají se dvě silné osobnosti, které pojí láska k dobrodružství. Na začátku v mnoha případech bývá přátelství, které postupně přeroste ve velkou citovou náklonnost. Mohou mít spolu velmi krásný a láskyplný vztah. Velmi ale bude záležet na diplomacii Střelce.

Se Lvem: Dvě ohnivá znamení spolu budou alespoň na začátku měřit síly a soupeřit o moc. Pak ale nastane doba krásného usmiřování a velmi pozorného chování. A pokud se Střelci podaří přesvědčit Lva, že jsou rovnocennými partnery, mohou spolu vytvořit harmonický milostný vztah a prožít spolu dlouhé roky ve šťastném manželství.

S Váhami: Střelec a Váhy spolu mohou vytvořit velmi harmonickou dvojici a mít šťastný a dlouhodobý vztah. Doplňují se ve všech směrech a záleží jen na nich, zda jim to vydrží. Někdy je může rozdělit rozdílnost jejich zájmů. Střelec častěji inklinuje ke sportovní činnosti a přírodě, zatímco Váhy jsou více společenské.

S Vodnářem: Tady se setkává vzdušné a ohnivé znamení a jak známo, vzduch dokáže oheň krásně povzbudit. Jejich milostné vzplanutí tak může být náhlé a krásné a oba si ho dokonale užijí. Ve vztahu se spolu určitě nudit nebudou, pokud ale chtějí, aby vydržel, musí si ujasnit, kdo bude rozhodovat. Nejspíš by to měl být Střelec, který je o něco méně nepraktický.

S kým to Střelci bude trochu skřípat?

S Býkem: Zde se setkává země a oheň. Jde o dost nesourodou dvojici. Býk touží po klidu a pohodě, Střelec je dobrodruh, který miluje cestování. Mohlo by to klapat, kdyby si poskytli vzájemnou volnost. Většinou to tak ale není, hlavně ze strany Býka.

S Blíženci: Tihle dva si asi budou rozumět spíš jen jako přátelé. Rychle mezi nimi sice může dojít k milostnému vzplanutí a fyzickému sblížení. Nejspíš budou plánovat i společnou budoucnost, většinou ale zůstane jen u plánů, k jejichž realizaci nikdy nedojde.

S Rakem: Pro společnou práci, cestování nebo společenský život může být Rak pro Střelce skvělým parťákem. V milostném vztahu už to asi moc klapat nebude, ledaže by oba dokázali být nadmíru tolerantní. Rak je mnohem citlivější, náladovější a tíhne k rodinnému životu, zatímco Střelec potřebuje volnost, sportovní vyžití a přírodu.

S Pannou: Mezi těmito dvěma znameními až překvapivě často dochází ke sňatkům, přestože se k sobě moc nehodí. Panna se Střelci sice zpočátku dokáže přizpůsobit, přesto po čase dochází k pocitům neporozumění a nejistoty.  Příčinou odcizení a většinou i rozchodu bývá Střelcovo nepředvídatelné jednání, provokace a nedostatek svobody.

Se Štírem: Mezi těmito dvěma často dochází k velmi rychlému vzplanutí a silnému milostnému vztahu, který ale přináší i značné komplikace. Zatímco Střelec je kamarád s každým, Štír má s mnoha lidmi problémy. Střelec bude mít pocit, že ho Štír omezuje, a Štír začne žárlit. Navíc ho bude rozčilovat, že Střelec okamžitě všechno vykecá. Pokud spolu chtějí vydržet, budou na tom muset oba hodně zapracovat.

Se Střelcem: Když se ve vztahu potkají dva Střelci, dvě ohnivá znamení, dvě optimistické a rozverné povahy, určitě se nikdy spolu nudit nebudou. Z ničeho nedělají velkou tragédii, což může být problém, když jde o důležité věci. Většinou se tedy tento vztah hodí jen pro přátelství, pro manželství nebo dlouhodobý milostný vztah to nestačí.

S Kozorohem: Optimistický Střelec a vážný Kozoroh se dost liší svými charakterovými vlastnostmi a často si spolu ani nemají co říct. Jejich odlišné povahy vzájemnému porozumění dost překážejí.  Pokud spolu i tak vydrží, přinese to prospěch hlavně Kozorohovi, který díky ohnivé energii Střelce trochu roztaje. Oba by ale měli dávat pozor, aby ho Střelcův žár nespálil.

S Rybami: Tento vztah bude pro oba dost náročný. Oba jsou idealisté, oba mají zájem o spiritualitu a jsou tolerantní. To může být dobrý základ a na začátku vztahu to opravdu může dobře fungovat. Přecitlivělé Ryby ale začne brzy znepokojovat Střelcův realistický pohled na svět a mohou Střelce duševně až ubíjet.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a držet si od těla křivé povahy.

V pondělí 22. dubna si dobře hlídejte všechny své osobní věci a domluvené časy schůzek. Odpolední opozice Luny s Merkurem může přinést chaos a roztěkanost.

V úterý 23. dubna s vámi zamávají milostné emoce. Opozice Luny s Venuší ve vás probudí fantazie, které se mohou s přibývajícím večerem stupňovat. Luna vejde do znamení Štíra v kvadratuře s Plutem. Varujte se nutkání všechno neustále kontrolovat a také si dejte pozor na přehnanou žárlivost.

Ve středu 24. dubna nastane (01:48) úplněk ve smyslném znamení Štíra. Jeho sílu již můžete pociťovat a asi ještě vnímat i budete pár dalších dnů.  Milostná dobrodružství nebudou výsadou pouze mladých a zamilovaných, ale i těch, kteří jsou ve stálém partnerském vztahu.

Úplněk, kterému se říká Růžový, vrhne světlo na skrývané city, posvítí na tělo, smysly a sexualitu. Budete vnímat všechno intenzivněji a hlouběji.
Tato fáze vybídne mnohé lidi k uvolnění se od toho, co jim neslouží a navodí symbolickou smrt a znovuzrození. Hlavou se mohou honit myšlenky na téma toho, že  má svou cenu. Krásné a voňavé květiny ve váze již neporostou a oblečení, které máte na sobě někoho stálo také velké pracovní úsilí. Možná budete řešit své strachy a touhy a postavíte se svým démonům.  To, co vám již neslouží zahodíte jako had starou kůži a uděláte místo novým začátkům. Tento úplněk bývá jeden z nejkrásnější, protože život ukazuje svoji sílu a jarní příroda je v rozpuku.

Jak ještě využít sílu úplňku?

Jeden z nejlepších rituálů je udělat si důkladný pořádek. Štír k pořádku přistupuje zodpovědně. Muži mají za svoji svatyni auto, ženy zase kabelku. Pořádek může být i všude kolem vás. V oblečení, papírech, lécích, kosmetice, v lednici… Protože povalující se nepotřebný nepořádek potichu pracuje ve vašich hlavách a komplikuje život i vztahy.

Kdo nemá pořádek okolo sebe, nemívá ho – až na výjimky potvrzující pravidlo ani v sobě a ve své hlavě.  Když vynesete pytle s nepotřebným odpadem, budete se cítit lépe a lehčeji. 

Až budete mít hotovo, můžete si – protože Štír je vodní znamení, dopřát ve svitu svíček koupel s kapkou medu a do koupele přidejte symbolicky to, co by se na vás mělo po očistě začít ,,lepit“. Pár drobných mincí symbolicky na peníze, okvětní plátky růží na lásku, heřmánek pro zdraví. Jde o to, s čím si to symbolicky pojíte vy.

Po koupeli se neotírejte, ale nechte tělo oschnout. Další magie pak může probíhat ve vaší ložnici. Ta sexuální bývá neobyčejně silná.

Ve čtvrtek 25. dubna bude náročné soustředit se na učení, protože opozice Luny s Uranem a Jupiterem a retrográdní Merkur vám budou odvádět myšlenky někam jinam. Naštěstí odpoledne vyjde Merkur za své retrográdní fáze a věci začnou nabírat správný směr.

V pátek 26. dubna nastaví optimistický výhled na víkend Luna vcházející do znamení Střelce. Podpoří tak náladu na výlety a přátelská setkání.

V sobotu 27. dubna podpoří pohodovou náladu trigon Luny s Merkurem. Budete mít potřebu s někým si popovídat a možná i něco vyjasnit. Kvadratura Luny se Saturnem udrží vztahy v přátelských mezích.

V neděli 28. dubna bude přát trigon Luny s Venuší lásce, randění a dobrým přátelským setkáním.

Hvězdy jsou ve znamení Býka. Lidé narozeni v tomto zemitém znamení milují přírodu a umění, kde mohou uspokojit svoji touhu po zážitcích. Na první pohled se mohou zdát poněkud uzavření nebo málo přístupní, ale dokážou se velmi intenzivně radovat ze života.

Býci, tento týden si více než kdy jindy uvědomíte, že na vztahu je stále nutné pracovat, někdy musíte udělat vstřícný krok a kompromis vůči svému protějšku. Zapracujte i na vztazích v rodině.

Blíženci, zázemí v rodině je pro vás důležité. Aktivně proto pracujte na spokojenosti všech členů rodiny, myslete ale také na sebe.

Raci, blízký člověk vám dá zajímavý tip týkající se financí. Měli byste ale dobře zvážit, jestli si teď můžete dovolit peníze investovat.

Lvi, máte dobrou náladu a rozdáváte ji všude okolo sebe. Pro své okolí působíte jako magnet, všichni s vámi chtějí trávit svůj volný čas.

Panny, ozývají se dlouhodobé zdravotní potíže, které schválně přehlížíte. Přestaňte se zanedbávat, než bude situace ještě horší.

Váhy, partner se vám bude vyhýbat, protože z vás vycítí, že nemáte zrovna dobrou náladu. Možná je toho na vás poslední dobou příliš, měli byste se naučit občas vypnout a nechat starosti na bedrech někoho jiného.

Štíři, pokud se vám nelíbí, jak se někdo chová ke starší generaci, měli byste mu to dát najevo. Nebojte se promluvit.

Střelci, stavíte okolo sebe zeď, za kterou jen tak někoho nepustíte. Na lidi okolo sebe pak ale kvůli tomu působíte odtažitě a namyšleně. Dejte si na to pozor.

Kozorozi, nemluvte druhým do jejich vztahů. Někdy v nich sami máte docela zmatek, tak je nechte, ať si věci dělají po svém.

Vodnáři, najděte k sobě parťáka, se kterým bude cvičení zábava. Můžete se pak vzájemně povzbuzovat a motivovat k výdrži a lepším výkonům.

Ryby, neplánujte si přes týden nic náročného. Se zdravím to teď máte na hraně, proto uděláte nejlépe, když se nebudete zbytečně přepínat.

Berani, jděte příkladem a zapojte rodinu do společných aktivit. Neuškodí, pokud začnete více času trávit společně, a ne každý zvlášť.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte tuto výjimečnou příležitost. Obzvlášť silně může ovlivnit znamení Lva, Vah a Vodnáře.

Konjunkce znamená, že se Země a další dvě planety obíhající kolem Slunce dostanou do jedné přímky, takže je pak ze Země vidíme v téměř stejné poloze, jakoby spojené. A právě k jedné takové konjunkci, mezi planetami Jupiter a Uran, dojde letos 20. dubna. Pokud bude alespoň trochu jasno, bude toto spojení na obloze dokonce viditelné, pokud se na oblohu zadíváte (nejlépe pomocí dalekohledu nebo alespoň divadelního kukátka) kolem 21. hodiny večer.

Planeta expanze se setkává s planetou inovací

Jupiter, největší z planet sluneční soustavy, je planeta expanze, hojnosti, úspěchu a štěstí. Je považována za šťastnou planetu. Pod jejím vlivem máte pocit, jako byste každý den vykročili pravou nohou. Jupiter nám pomáhá soustředit se na věci v širších souvislostech a těšit se na budoucnost. Uran je planetou inovací, vynálezů, změn a probuzení. Je také považován za planetu budoucnosti, vládne moderním technologiím a pokroku. Na osobnější úrovni nám Uran pomáhá probudit pocity svobody a autenticity. Povzbuzuje nás, abychom porušovali pravidla, oprostili se od společenských norem a mysleli sami za sebe.

Vzhledem k tomu, že je Jupiter planetou expanze, při setkání s Uranem ještě rozšíří všechny jeho zmíněné vlastnosti, což nás může vést k tomu, abychom v sobě probudili své autentičtější já. A nejen to. Spojení těchto dvou planet může přinést pokrok i do budoucna, zejména v oblasti technologií.

Konjunkce pod nadvládou Býka

Jupiter a Uran se potkají ve znamení Býka, což také napovídá, jaká další témata tato konjunkce může přinést. Býk vládne penězům, zemědělství a životnímu prostředí. Všech těchto oblastí se může konjunkce dotknout, ovšem výsledky nemusí být vidět okamžitě. Přestože ke konjunkci dojde 20. dubna, můžeme si celý tento proces představit jako zasazení semínek. Možná si budeme muset počkat, až se věci rozběhnou a my skutečně uvidíme nějaké výsledky.

Co pro nás znamená konjunkce Jupitera a Uranu?

V osobnější úrovni nás Jupiter a Uran povzbuzují, abychom své myšlenky víc zaměřili na úspěch a bohatství. V západních kulturách máme tendenci spojovat svůj cíl a úspěch s kariérou. Tato myšlenka či hodnota se však pomalu začíná měnit. Proč bychom měli spojovat svůj osud pouze s prací? Přestože naše kariéra hraje v našich životech velkou roli, hodnota, kterou jí jako společnost přikládáme, se mění a možná je to něco, co bude jasnější, až se Jupiter a Uran spojí.

Uran chce, abychom se vymanili ze společenských norem a nedělali věci jen proto, že je dělají všichni ostatní. Povzbuzuje nás, abychom mysleli sami na sebe a vydali se směrem, který je nám nejbližší a připadá nám nejpřirozenější. A když se Uran v této konjunkci spojí se šťastnou planetou Jupiterem, je velká šance, že budeme cítit štěstí při něčem, co normálně neděláme. A jak už bylo zmíněno, nemusí to být jen práce. Využijte tedy této jedinečné příležitosti. Možná objevíte ve svém životě směr, kterým jste se měli vydat už dávno.

 

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech jabloně zpravidla sídlil drak a na vrcholu sedět pták. Pod kořeny jabloně vyvěrala živá voda, která měla kouzelné vlastnosti a uměla navracet zdraví, krásu a dokonce i život. Tento strom byl také spojován s Moranou a nižším světem, a proto v jabloni sídlily rusalky a víly.

 

Proč mít jabloň blízko domu?

Jabloň vysazená blízko domu přináší jeho obyvatelům hojnost. Jabloň blízko domu přinášela štěstí i proto, že v ní sídlily dobré ochranné duše. Jabloň se nesměla kácet, protože ten, kdo by plodný strom pokácel, by brzy zemřel a vymřelo by i celé jeho pokolení. Opatrnost byla na místě i v případě, že se chystal někdo na jabloň vylézt. Když na strom někdo lezl v botách, riskoval, že strom uschne. Jabloň se v žádném případě nesměla znesvětit, a tak bylo zapovězeno v jejím okolí vyměšovat.

 

Jabloň a těhotné ženy

Pokud chtěly těhotné ženy, aby jejich děti byly zdravé a silné, doporučovalo se jim dívat se na haluze jabloní. Když těhulka snědla srostlá jablíčka, mohla porodit dvojčátka. Ženám, které měly málo mléka, se zase doporučovalo sníst dvě jablka, která byla předtím namočená ve vodě. Kdysi se také po narození děvčete pod jabloň zakopávala placenta. To mělo nově narozené holčičce zaručit hojnost a úspěch ve všech životních oblastech. Jabloň sloužila i jako ochrana dětí před nočními můrami. Stačilo dát jabloňovou větev vedle dětské postýlky.

 

Aby hodně rodila

Když jabloň málo rodila, vyšel v období vánočních svátků hospodář k jabloni se sekyrkou a volal“ „Pokácím tě!“ A hospodyně volala: „Nekácej, bude rodit!“ Hospodář tedy pustil sekyrku a dal jabloni rok na nápravu. Takto přivolaná plodnost jabloně se pak přenášela i na další stromy. Pokud mladá jabloň rodila poprvé, nesměly se plody trhat, protože by již nikdy nerodila. Sadaři věřili, že jabloni je vždy potřeba ponechat několik jablek, aby byla úroda i další rok.

 

Jabloň a smrt

Jabloň byla také stromem bohyně smrti. Rostla i v zásvětí, a tak se vkládala jablka zesnulým do rakve, aby pomohla odejít duši do nebe. Dětem pak, aby měly co jíst.  Mladou jabloň, která byla nesena před smutečním průvodem, pak vysadili na hrob zesnulého, aby s ním neztratili kontakt. Jabloň tak byla pojítkem mezi světem živých a zesnulých. Mělo to však svá úskalí. S jablky z takového stromu se mělo zacházet opatrně, protože se mohl objevit duch v podobě jablka.

Jabloň měla, jako strom svázaný s bohyní smrti, i úlohu při věštění. Všichni jistě znají rozkrajování jablek na Štědrý den. Když vykvetla jabloň na podzim, věštilo to, že nastane válka.

Jabloň se užívala i ve zdravotní magii. Když se chtěl někdo zbavit bradavic, rozkrojil během poslední čtvrti přibývajícího měsíce jablko na čtvrtky a těmi bradavice potíral. Jablko pak svázal nití a zakopal tak, aby to nikdo neviděl. S ubývajícím měsícem měly zmizet i bradavice.

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti. Slunce vejde do znamení Býka po poledni. Vládkyně tohoto znamení Venuše posílí vztahy, lásku a smysl pro krásu. Bude chtít všechno zkrášlit.  Sextil Marsu s Jupiterem vám dá chuť vyjít ze své komfortní zóny, pomůže lásce a realizaci plánů, které vám přinášejí radost.

V sobotu (20.dubna) byste možná po pátečním dnu a hlavně večeru odpočívali, ale  sextil Marsu s Uranem a trigon Luny s Jupiterem a Uranem budou lákat k aktivitám spojeným s regenerací těla i ducha. S tímto nábojem vám odpolední opozice Luny s Marsem pomůže spláchnout i všechny možné staré frustrace, protože pro vás nebudou už žádné potíže, jen výzvy.

V neděli (21. dubna) nastane konjunkce Jupitera s Uranem ve znamení Býka. Jedna z nejočekávanějších astrologických událostí roku přinese skvělou šanci pro ty, kteří ztrácí smysl svého dosavadního konání. Opozice Luny s Neptunem a opozice Slunce s Plutem posílí blahodárný vliv Jupitera. Luna vejde do znamení Vah v trigonu s Plutem a pomůže nalézt pevné body, o které se budete moci opřít.

 

Beran

V pátek vám pomohou vaši přátelé vyřešit spoustu věcí a nastaví ochotu někoho vašeho okolí vyjít vám naproti. Sobota slibuje dobrou náladu a vůbec by nebylo od věci vyrazit někam za kulturou. V neděli vám Luna v opozici nese překvapení. Někdo se bude chovat jinak, než jste čekali. Ve výsledku přijdete na zajímavý nápad.

 

Býk

Páteční den vás ozáří svojí přízní Slunce v konjunkci a vy získáte podporu pro své nápady. V sobotu budete muset splnit, co jste někomu slíbili, ale nezapomeňte si také odpočinout. Nedělní den přeje štěstí v lásce.

Blíženci

V pátek radí hvězdy nerozptylovat se a soustředit se jen na to podstatné. Kolem vás bude svištět spousta informací, které by vás mohly odvádět od práce. V sobotu můžete vyrazit mezi lidi, všude vás rádi uvidí. Nedělní Luna v trigonu slibuje skvělý den pro randění.

 

Rak

V pátek budete jiskřit osobním šarmem a s diplomacií sobě vlastní dokážete vycouvat z každé nemilé situace. V sobotu se věnujte vlastním potřebám a nepodléhejte melancholickým náladám. V neděli vám Venuše v kvadratuře připomene, že je potřeba zapracovat na svém vzhledu.

 

Lev

Pátek přinese dobré nápady. Dlouho jste si nedopřáli nic pro sebe, udělejte si tedy nějakou radost. Sobota je ideální pro rodinu a rodinné záležitosti. Pokud byste v neděli zvolili odpočinek, bude to velmi dobré rozhodnutí, nicméně i mezi přáteli vám bude dobře. Luna v sextilu přeje i lásce a randění.

 

Panna

V pátek můžete být poněkud chaotičtí a snadno se vám může stát, že zapomenete na nějaké povinnosti. Sobotní Luna v konjunkci ve vás zvedne vlnu emocí a něčí úspěch vás inspiruje a podráždí váš s mysl pro umění. V neděli máte možnost poznat nové lidi a také uspět v lásce.

 

Váhy

Páteční aura dne radí přijmout nové informace a vjemy a hlavně si dopřát nějakou radost. Sobotní Luna v trigonu nese zajímavé informace a štěstí v lásce. Nedělní Luna v konjunkci radí do ničeho se nenutit a dávat si pozor na manipulátory, kteří by z vás chtěli vymámit nějaké tajemství.

 

Štír

V pátek vám nese Luna v sextilu zajímavou nabídku týkající se dalekých cest. Sobotní Luna v sextilu podpoří vaše rozumové schopnosti a možná přijdete na něco neobvyklého. V neděli máte šanci udělat si radost příjemnou meditací.

 

Střelec

V pátek se budete moci poučit z chyb druhých lidí, které by nebylo radno opakovat. V sobotu budete přemýšlet o starém tajemství a bylo by dobré věnovat se něčemu manuálnímu. Nedělní Luna v sextilu podpoří vaše rozumové schopnosti a možná přijdete na něco neobvyklého.

 

Kozoroh

V pátek se vám možná připomenout staré závazky. V sobotu máte možnost vyřešit nějakou rozepři  Luna v trigonu přeje přátelskému setkání. Nedělní aura dne radí posbírat síly a vyhnout se věčným stěžovatelům.

 

Vodnář

Páteční Slunce v kvadratuře zvýší vaši citlivost vůči cizím lidem, možná se seznámíte s někým, kdo vám nese nějaké poselství.  V sobotu máte možnost věnovat se svým věcem a zájmům. Bylo by dobré vyhnout se chronicky nespokojeným lidem. Jejich negativní energie by mohly být nakažlivé. Nedělní Luna v trigonu V neděli vám jde štěstí v lásce a přeje dobrým nákupům.

 

Ryby

Páteční Luna v opozici radí zvolnit a vnímejte svoji intuici. Provede vás bezpečně různými úskalími. V sobotu Luna v opozici nese několik nečekaných událostí a vy někomu budete moci dobře poradit. Neděle přeje veselé zábavě, pokud se vyvarujte dvojsmyslů. Někdo by je mohl špatně pochopit.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

 

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili.

Nejen astrologie tvrdí, že roční období, ve kterém se narodíme, může ovlivnit naši osobnost. Každý člověk je samozřejmě jedinečný díky genetickým faktorům, životním zkušenostem, sociálnímu a kulturnímu prostředí. Zdá se ale, že k určitým vlastnostem může přispět i to, zda jste se narodili na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě.

Jaro
Lidé narození na jaře jsou často vnímáni jako nositelé nového začátku. Jarní energie jim dodává optimismus, vitalitu a obrovskou touhu po životě. Jsou přirozeně zvědaví, otevření novým zážitkům a mají tendenci být velmi adaptabilní. V astrologii jsou jarní měsíce spojeny se znameními Berana, Býka a Blíženců, což lidem narozeným v tomto období dává různorodé kvality, od odvahy a rozhodnosti Berana, přes praktičnost a smysl pro krásu Býka, až po intelektuální živost a komunikativnost Blíženců.

Léto
Léto přináší s sebou teplou a vášnivou energii, která se odráží i v osobnostech lidí narozených v tomto období. Jsou známí svou srdečností, emocionální hloubkou, loajalitou, dobrou náladou a také nezávislostí. Nejraději řeší problémy sami a nechybí jim notná dávka vynalézavosti. Často mívají bujnou fantazii a profese spojené s uměním jim padnou jako ulité. Léto je spojeno se znameními Raka, Lva a Panny. Raci jsou velmi intuitivní a pečující, Lvi se vyznačují svou silnou vůlí, hrdostí a potřebou být v centru pozornosti, zatímco Panny jsou analytické, metodické a mají smysl pro detail.

Podzim
Podzimní období se vyznačuje transformací a přípravou na zimu. Lidé narození na podzim mají sklony k introspekci, hloubce a mají smysl pro spravedlnost. Před důležitým rozhodnutím si vždy dobře zanalyzují situaci. Jejich okolí je většinou vnímá jako vyrovnané a stabilní osobnosti s otevřenou myslí, jejichž rady mohou být velmi užitečné. Podzimní znamení zahrnují Váhy, Štíra a Střelce, která přinášejí smysl pro harmonii a vyváženost Vah, intenzitu, vášeň a tajemství Štíra a optimismus, touhu po dobrodružství a filozofii Střelce.

Zima
Zimní období symbolizuje odpočinek, regeneraci a reflexi. Pokud jste se tedy narodili v prosinci, lednu nebo únoru, nejspíš nejste moc rádi středem pozornosti. Lidé narození v zimě jsou často vnímáni jako rezervovanější, zato jsou odhodlaní a mají silnou vůli. Snaží se se všemi dobře vycházet, a jakmile někoho pustí do svého života, většinou tam zůstane už napořád. Zima je spojena se znameními Kozoroha, Vodnáře a Ryb. Kozorozi jsou ambiciózní, disciplinovaní a velmi pracovití, Vodnáři jsou nezávislí, inovativní a mají rádi svobodu, zatímco Ryby jsou empatické, intuitivní a s velmi bohatým vnitřním životem.

 

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě.

 

Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to vyzkoušet

 

Říká se, že láska je slepá. Odložte na chvíli city stranou a nechte odlétnout vášnivé motýly z břicha a podívejte se na svého přítele tak, jako kdyby byl partner vaší kamarádky, kterého potřebujete pořádně zhodnotit, aby si kamarádka nenaběhla. Jste připravené odpovědět na tyto otázky?

 

Za prvé: špatně se chová k číšníkům. Zbystřete, pokud je povýšený, či lakomý a obsluhu v restauraci považuje za podřadné lidi. Zaplaťte a zmizte. Proč? V budoucnu se přesně takhle bude chovat k vám i k vašim dětem.

 

Za druhé: chcete se pro něho změnit?

Láska je o přijmutí toho druhého se všemi jeho vadami i klady a tudíž zbystřete, pokud vás váš vyvolený už od začátku tlačí do změn. Chce vám měnit oblečení, nutí vás hubnout, navrhuje podstoupit plastickou operaci, láká vás na druhý konec republiky. Tohle opravdu chcete? Chcete aby vás někdo kompletně předělával? Už teď mu nejste dost dobré?

 

Za třetí: v posteli to bylo už od začátku nic moc? Myslel jen na sebe? Na začátku známosti jste ještě plné vášně, ale po strávené noci se cítíte rozčarovaná, nespokojená – potom nepočítejte s tím, že se někdy něco zlepší. Může být jedině hůř.

 

Za čtvrté: vaši blízcí mají za to, že tohle opravdu není chlap pro vás. Bylo by dobré věnovat pozornost tomu, co lidé, kterým důvěřujete, mohou vidět lépe než vy. Váš na růžovo zbarvený svět idealizuje vašeho miláčka. Postavte se tady nohama na zem a zjistěte, co se děje doopravdy.

 

Za páté: zrovna vy máte Dona Juana? Všechny kamarádky jsou z něho nadšené, pod stolem se čas od času jakoby náhodou setkají jejich nohy? Schovává se často s mobilem na záchodě? Sice je pro vás cizí mobil tabu, ale mnohdy se přistihnete při myšlence, s kým si píše, volá a kam mizí?  Co se znáte míváte gynekologické potíže a pokud byste na něj udeřila, udělal by z vás žárlivou hysterku? Chcete riskovat své fyzické i duševní zdraví? Přenechte tu radost jiné, dokud na to ještě máte sílu.

 

 

Za šesté: zabraňuje vám vidět se s přáteli, počítá každou minutu, kdy nejste doma, je chorobně žárlivý a podezíravý a pokaždé, když se potkáte se známými bez něho, má tendenci dělat scény. Bohužel jste narazila na týpka, který vás chce zavřít do klece. Utíkejte, dokud máte ještě klíče.

 

Za sedmé: nic si s vámi neplánuje. Debaty na téma společného života utíná. Při rozhovorech na téma budoucnost odbíhá od tématu a pouští to mimo sebe? Není schopný být odpovědný ani sám za sebe, ztrácíte čas.

 

Za osmé: Mohl by s úspěchem zvládnout roli Harpagona? Sice si za sebe umíte vše platit sama, ale je vám divné, že  ještě nikdy nezaplatil za společný oběd a když byla řada na něm, tvrdil, že si zapomněl kreditku? Když se náhodou sprchujete u něj, upozorňuje vás, ať šetříte s vodou. Výlety sponzorujete vy? Nakoupíte pochoutky do lednice, ty v něm zmizí jak v bezedné studni, ale on sám nikdy nic nepřinese a ani nezaplatí nákup? Ba co víc, nepřitluče ani hřebík? Bude hůř a nakonec tu nevyrovnanost nesnesete.  Je chorobně lakomý? Stejně tak bude lakomý k vám nejen v materiální oblasti, ale i v citech. Zmizte dřív, než začne počítat i vaše peníze.

 

Za deváté: někdy se cítíte opomíjená, urážená, zostuzovaná, či ponižovaná. Pokud se čas od času máš miláček chová tak, jako kdybyste vedle vůbec nestála, snižuje vaše úspěchy nebo se k nim vyjadřuje s posměchem, či pohrdlivě a sráží to, co říkáte, rychle se vzpamatujte a pakujte se pryč. Takto se nechová někdo, kdo si vás váží a během následující doby mi to mohlo být ještě horší.

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

 

 

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým…

Živel země

BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel

 

S komunikací máte problém, což se často odrazí na zbytečných hádkách nejen s partnerem, ale i s přáteli. Měli byste se naučit otevřeně mluvit o svých problémech a netajit se s tím, pokud vás na druhých lidech cokoliv trápí. Jděte na to pomalými krůčky.

PANNA – Váš anděl strážný je Hamaliel

Hvězdy na vás mají pozitivní vliv. Využijte toho, že se vám momentálně daří vše, na co sáhnete. Na vztahové rovině máte šanci poznat někoho zajímavého a z nezávazného flirtu by se mohlo vyklubat něco vážnějšího. Mějte oči dokořán.

KOZOROH – Váš anděl strážný je Hamael

Měli byste více naslouchat svým blízkým. Někdy jste příliš zaslepeni svými vlastními potřebami, pro které nevidíte problémy druhých.

Živel ohně

LEV – Váš anděl strážný je Verchiel

Máte problém prosadit si v zaměstnání i doma svůj názor. I na něm ale záleží, proto si nenechte nic líbit a rozhodně nedělejte práci za druhé.

STŘELEC – Váš anděl strážný je Advachiel

Do dlouhodobých vztahů se může vkrást stereotyp. Snažte se tomu předejít a vymyslete nějakou společnou aktivitu. Čas strávený jen ve dvou upevní vaše vzájemné vztahy a nuda mezi vámi nebude mít sebemenší šanci.

BERAN – Váš anděl strážný je Machidiel

Projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Neměli byste soudit podle prvního domu, budete totiž překvapeni, že si máte hodně co říci. Buďte lásce otevřeni a uvidíte, co vám do života již brzy přinese.

Živel vody

RAK – Vašim andělem strážným je Muriel

Někdy jsou vaše nároky na lidi okolo příliš vysoké. Pro vás je přirozené být ve všem perfektní, ale oni takovou potřebu nemají. Zkuste toho po nich nechtít tolik, pokud se vám podaří slevit ze svých nároků, pozitivně se to odrazí na vzájemných vztazích.

ŠTÍR – Váš anděl strážný je Barchiel

Hvězdy vám přejí a jsou nakloněny poznávání nových lidí. Vy ale trávíte mnoho času doma, kde nikoho nepotkáte. Vylezte ze své komfortní ulity a vydejte se do společnosti, kde můžete potkat někoho, kdo vám do budoucna pozitivně ovlivní život.

RYBY – Vaším andělem strážným je Zadkiel

Cítíte se dobře a máte ze sebe dobrý pocit. Využijte proto pozvání na společenskou akci, kde můžete poznat zajímavé lidi. Někteří z nich by mohli být přínosem do vašeho života, proto buďte otevřeni seznamování. Blízkým lidem se můžete svěřit se svými dlouhodobými problémy.

Živel vzduchu

VODNÁŘ – Váš anděl strážný je Gabriel

Rodině jdete příkladem, že pokud si stanovíte nějaký cíl, vždycky ho dosáhnete. Nepolevujte a neusínejte na vavřínech.

BLÍŽENCI – Váš anděl strážný je Ambriel

Pokud se necítíte na vážný vztah, nenechte se do ničeho nutit. Možná vám teď více vyhovuje kamarádství s výhodami, kdy vzájemně nemáte přehnaně vysoká očekávání. Názory druhých vás nemusí zajímat, je to váš život.

VÁHY – Váš anděl strážný je Uriel

Vyjednávání vám půjde jedna báseň. Místo toho, abyste si svou prosazovali násilím nebo nátlakem, zvolíte naprosto jinou metodu. Buďte si, ale jistí, že je to správná, a především férová cesta, která nikomu neublíží. Jinak byste měli špatné svědomí.

Pro Kartářky světla Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...

Máte na zahradě jabloň? A znáte její kouzelnou moc?

Jabloň byla kdysi vnímána jako posvátný strom. Možná proto, že je považována za strom života, který se pojil s nesmrtelností,  i kosmický strom. V kořenech ...

Víkendový horoskop: Merkur s Venuší vás rozproudí

Páteční (19. dubna) konjunkce Merkuru s Venuší přikrášlí různá setkání a obvzvlášť randění a večer pomůže s odreagováním. Merkur v retrográdu možná připomene starší záležitosti ...

Co o vás vypovídá roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili. Nejen ...

Je váš vztah ten pravý?

Máte novou známost a všechno se zdá fajn, ale nevíte jistě, jestli je to ten pravý ve vašem životě. Přinášíme devět osvědčených způsobů, jak to ...

Andělský horoskop od 17. 4. do 16. 5.

Berani, projevuje o vás zájem člověk, který na první pohled není váš typ. Kozorozi, měli byste více naslouchat svým blízkým... Živel země BÝK – Vaším ...

 

Mezi nebem a zemí: Prstýnek s kamenem lásky

Kartářka Anička nám vypráví další ze svých příběhů. Tentokráte o tom, jak se jí spnil sen i předtucha.

Dnes jsem si vzpomněla na takový hodně zvláštní příběh, který se mi stal před více než dvaceti lety.

Od svého tehdy nastávajícího muže jsem dostala zásnubní prstýnek s rubínem a malinkými briliantky. Měla jsem z něj neskutečnou radost, tak jako každá žena, která dostane zásnubní prsten. Stále jsem se na něj dívala, dokonce i v noci. Rubín je kámen lásky, tak o to víc mně blažil ten pocit, že jsem ho dostala jako zásnubní.

Žili jsme spolu a vychovávali syna a těšili se na svatbu, kterou budeme mít až dostojíme svým pracovním závazkům. Byli jsme moc spojená rodinka a měli jsme se rádi. Život mi připadal tehdy jako nějaký romantický film a jelikož jsem pár lekcí od života dříve už dostala, stále jsem se bála říct si nahlas, že jsem vlastně konečně šťastná. Vždy, když mně tahle myšlenka napadla, rychle jsem ji zahnala, abych si to štěstí nezakřikla.

Tak jsme spolu byli už dva roky a čekala nás oslava Silvestra. Byli jsme tehdy v Holandsku, krásná zem, kterou dodnes miluji. Den před Silvestrem hodně pršelo, a přes noc začalo mrznout. Byla to zvláštní noc a to nejen kvůli nevyzpytatelnosti počasí, které šlo z extrému do extrému. Oslava Silvestra proběhla v pohodě a my jsme hned po půlnoci odešli domů, uložili se ke spánku a pamatuji si přesně, že jsem ještě před spaním zjistila, že jsem zapomněla ten prstýnek na umyvadle, tak jsem se pro něj vrátila do koupelny, nasadila si ho na ruku, takže vím, že byl v pořádku.

Byla to první lednová noc v novém roce a mě se zdál velmi zvláštní sen, který mám dodnes před očima. Zdálo se mi, že mi vypadl rubín z mého prstenu a vždy, když jsem ho chtěla zvednout, jako by poskočil o kousek dál, znovu jsem se pro něj sehnula a poskočil ještě dál a dál,,,,, a tak jsem ho vlastně v tom snu nedohonila, až mi odskákal z dohledu a zmizel.

Vzbudila jsem se zpocená, vynervovaná a ubrečená, rychle jsem si sáhla na ruku, prsten jsem měla. Bože, jak se mi tenkrát ulevilo. Ráno jsme vstali a při ranní hygieně mi bylo něco divné, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Patřím totiž k lidem, kteří bez ranní kávy nefungují, Takže jsem uvařila kávu pro nás dva a dítěti snídani. Popíjeli jsme si to ranní kafíčko a najednou na mně podívá a říká mi: “ Kde máš kámen z toho prstýnku?“  Do mě jako když střelí, až jsem trochu vylila, položila hrnek, kouknu na ruku a kámen nikde! Okamžitě jsme začali všechno prohledávat, celou postel jsme obrátili vzhůru nohama, všechno jsme rozebrali, prohledali. Myslela jsem, že dostanu infarkt. Najednou jsme dostali nápad a všechno jsme vyluxovali, že pak ten kámen najdeme určitě v sáčku ve vysavači.

Jenomže jsme nenašli nic. Prostě kámen zmizel a dodnes mi není jasné kam. Byla jsem z toho úplně na dně, protože jsem pověrčivá, ale jemu jsem to neřekla. Zkrátka rubín, kámen lásky, zmizel nadobro. Dlouho jsem z toho byla moc smutná a partner mi říkal, ať si z toho nic nedělám, že mi to dá opravit. Jenomže já věděla přesně, že tohle už nikdy opravit nepůjde, strašně moc jsem se bála toho, že s tím rubínem, odskáče a zmizí i naše láska.

A měla jsem pravdu, ke svatbě nedošlo z pracovního vytížení otce tehdy mých už dvou dětí. Moje intuice ale funguje jako anténa. Kdyby mi tisíc lidí říkalo, že to tak nebude, já vím, že bude. A bylo. Láska člověka, který mi ten prsten daroval, se pomalu, ale jistě začala ztrácet a uskakovat jako ten kámen v mém snu, až se ztratila v nedohlednu. Připravil si úplně chladnokrevně scénář k dramatu, který se zanedlouho odehrál. Bylo to dokonale promyšlené divadlo, což jsem bohužel pochopila až zpětně.

Naše starší dítko šlo do první třídy, takže já odjela domů zařídit nástup do školy. Musela jsem vyřídit individuální výuku pomocí internetu, s paní učitelkou na online kameře. Vše se povedlo bez problémů, jelikož můj syn se učil už od čtyř let a neměl nikdy žádné problémy ve škole. Šlo mu to tak nějak samo, Vše šlo jako po másle a my se s dětmi těšili už za tátou domů. Jelikož má tatínek narozeniny v září, vzali jsme s dětmi telefon a společně jsme mu popřáli a zazpívali k narozeninám. Zároveň jsme mu s radostí oznámili, že je nám po něm už smutno a že se brzy vrátíme za ním, protože se nám povedlo vyřídit vše potřebné. Chvíli bylo v telefonu ticho, a po malé pauze se ozvalo: „Já si nejsem jistý, jestli chci, abyste se vrátili „………

Moje první reakce byla, že jsem si myslela, že jsem se snad dovolala někomu jinému, ale hlas z druhé strany mně ubezpečil, že jsem se dovolala správně. A tak mi vysvětlil, že zjistil, že rodinný život není pro něj to pravé, že potřebuje prostor pro seberealizaci, že takovýto život je ubíjející stereotyp, který ho nenaplňuje. Že nebylo pro něj jednoduché to říct, ale ať se nezlobím, že už nechce abychom se vrátili…V ten moment se mi zhroutil můj dosavadní svět jako domeček z karet. Okamžitě se mi vybavil sen, ve kterém se ztratil rubín z mého zásnubního prstenu…

Trvalo mi sedm let, než jsem pochopila, že někde mezi nebem a zemí máme napsáno v knize osudu role, které jsou nám připraveny, ať se nám to líbí nebo ne. Všechny těžké životní lekce, které nám osud připravil, jsou nám buď testem nebo trestem. Závěrem chci říct, že život nám někdy naloží hodně velká břemena, aby nás vyzkoušel, kolik jsme schopni unést. Srazí nás leckdy na kolena proto, abychom tam našli to, co bychom ve stoje nikdy neviděli. Těžko se to chápe v průběhu dění takových událostí, ale zpětně to dává smysl, i když to dost bolí. Jenomže pokud člověk má postoupit v duchovním životě o stupínek výše, pak to v některých případech jinak než přes bolest nejde…

 PS: Rubín už v ničem nemám a ani nechci, pro jistotu,,, A jemu jsem už dávno odpustila, protože zloba duši moc tíží. Tak přeji všem jen krásné sny a krásné dny se sluncem v duši.

 

kartářka Amička

S láskou kartářka Anička

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Samuelčiny šamanské vzkazy na týden 22.4.-28.4.

Berani Navigace – důvěřujte svým instinktům, bezpečně vás povedou. V určité situaci jste zahnání do kouta možná i nějakou osobou, které moc nevěříte. Nebo celý ...

Karta týdne 22.4.-28.4. je Sedmička mečů. Pochopíte, co je to štěstí

Váhy čekají složité debaty. Vodnáři si budou z nepřátel rekrutovat přátele. Střelci zabojují se svou vášní… Mečová sedmička věští různá protivenství, která nakonec, dříve, či ...

Partnerský horoskop: Střelec. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje energický, optimistický, svobodomyslný a ...

Týdenní horoskop 22.4.-28.4. Štíří úplněk se blíží. Co nese?

Slunce v Býku odvede pozornost k partnerským záležitostem. Vyplatí se udělat si pořádek v citové oblasti, vyjasnit nedorozumění, nenechat se provokovat různými narážkami a ...

Osudová konjunkce Jupitera a Uranu přinese obrovskou energii úspěchu. Využijte toho!

Ke konjunkci planet Jupiter a Uran nedochází příliš často, jen jednou za 14 let. A když se to stane, vytvoří společně neuvěřitelně silnou energii. Nepropásněte ...