Magická moc bylinek

„Není na světě bylina, aby na něco nebyla,“ říkávaly babky kořenářky. Každá bylinka má svoji moc a účinek. Pomáhají uzdravovat, ochraňovat před zlými duchy, přivolat lásku nebo peníze. Seznamte se s některými z nich.

Třezalka

Žlutě zářící třezalku s listy, které vypadají jako poseté děrami, a červenou šťávou, nosívali lidé u sebe, aby je chránila před hromy a blesky, čarodějnicemi i čerty. Pokud byla v peněžence, zajistila jejímu majiteli peníze. Větší moc měla, když se sbírala ve svazcích, ideálně v pátek. Používala se i jako afrodiziakum. Zvláštností je, že její červená šťáva byla nazývána krví čarodějnic a používala se i na věštění.

Pelyněk

Dívky, které hledaly vhodný protějšek, se vydávaly hledat uhlíky pod kořenem pelyňku, který měl zázračnou uzdravující moc. Zároveň měl i dar věštění svázaného s manželstvím. Pokud dívka pod rostlinou našla uhlík, čekal ji rychlý sňatek. Pokud ale místo něj našla jen nějaký hmyz, měla dívka přijít o svůj největší poklad, o věnec.
Pelyněk pomáhal i při uhranutí. Stačilo dotyčného očadit dýmem z pelyňku a bylo po problému.

Pelyněk byl prospěšný i cestovatelům, kteří ho používali proti únavě a bolení nohou.   Cestovatelé, kteří u sebe nosili pelyněk, případně si jím potírali nohy, cestovali dál, zatímco ostatní potřebovali odpočívat. Čilý byl zejména ten, kdo nosil pelyněk u podrážek bot. Léčba pomocí pelyňku pomáhala i koňům. Říkalo se, že díky pelyňku může kůň ujet až dvanáct mil bez potřeby jídla a odpočinku. Pelyněk byl tak známý, že si ho lidé v mnoha evropských zemích malovali na dveře kočárů, aby je chránil před nehodami a zajistil jim šťastnou cestu.

Růže

Velkou moc pro magii lásky měla růže. Dívky si je vysazovaly na zahrádkách a dávali tím vědět nejen lidem, ale i bohyni přinášející lásku, že jsou připraveny někoho milovat. Růže se také házely do hrobů zesnulých, které lidé podezírali z vampyrismu. Měly je svou mocí odrazovat od návratu z onoho světa.

 

Tymián

Proti dětským nemocem způsobeným uhranutím se v lidové magii využívalo kouzlo, kdy bylo potřeba mezi půlnocí a východem slunce, tedy v magický čas, jít na devět pasteveckých cest a do devíti potoků se džbánem. Na každé cestě se mělo vzít trošku zeminy a z každého potoka nabrat trochu vody. Člověk se nesměl ohlížet za sebe a vyhýbat se lidem.  Když už se nešlo setkání vyhnout, nesmělo se říct ani slovo. Po návratu domů se voda z potoků ohřála a přidal se do ní tymián a oměj. Dítě touto vodou omyli, případně ho v ní rovnou vykoupali, a stejnou vodou pak omyli i černou kočku, na kterou se mělo uhranutí přenést.

Tymián byl velmi mocný i v případě, že nemohla žena otěhotnět. Pak se jí doporučovaly  koupele s tymiánovým náparem. Ty měly pomáhat i při nepravidelné nebo chybějící menstruaci. Ženy se koupaly v náparu z vysušené nadzemní části rostliny. Také nově narozené děti se koupaly ve vodě s náparem z tymiánu, či heřmánku, aby dobře rostly. Jako ochrana před nočními můrami a pro dobrý spánek dětí se už během porodu zavěšovaly do oken posvěcené věnce, ve kterých nesměl chybět tymián. Čaj z tymiánu se podával i tehdy, když se v těle příliš zadržovala voda a při chorobách srdce. Vařený ve víně léčil kašel. A kdo chtěl mít klidné sny, stačilo si dát snítku tymiánu pod polštář.

Divizna

Květy z divizny rozházené po pracovišti prý nesou zisk. Pokud ji budete nosit u sebe, dodá vám odvahu, ochrání vás před divokými zvířaty a vložená pod povlak na polštář odežene zlé sny.
Chtěl-li dříve někdo vědět, zda se splní jeho přání, vzal stonek divizny a velmi opatrně ho zatížil kamínkem  k zemi tak, aby se nezlomil. Pokud se rostlina zvedla vlastními silami, bylo možné čekat dobré výsledky. U nás se kdysi věřilo, že divizna je vyslancem smrti. Pokud vyroste na něčím hrobě, znamená to, že duše zemřelého potřebuje pomoci,aby mohla opustit očistec, a blízký člověk potřebné duše měl vykonat pouť na svaté místo.
Kdo chtěl být krásný a zdravý, měl se koupat v odvaru ze sušeného květu divizny. Oplach z odvar z divizny se používal také k zesvětlení vlasů.

Heřmánek

Heřmánek nasbíraný o svatojánské noci nebo kterýkoliv pátek a nošený u sebe přitahuje lásku a zajišťuje úspěch v materiálních věcech. Ve formě vykuřovadla v ložnici probouzí partnerskou vášeň, dodává na atraktivitě a chrání před toxickými svazky. Sušený heřmánek zavěšený nad dveřmi či oknem chránil obyvatele domu i jejich zvířata před zlými silami. Heřmánek prý také na lidí působí tak, že jsou pak pravdomluvnější. Schraňovaný u peněz chrání před závistí a pomáhá člověku, aby se ze svých peněz dokázal radovat a užíval si je

Kalina

Název kaliny pochází z řeckého kalos – kali, tedy pěkný. Pokud se čerstvě utržený květ kaliny přiložil ke zlomenému srdci, dokázal zmenšit milostné trápení. Jako magická rostlina uměla kalina přijmout trápení a strach žen, které byly smutné.
Kalina byla keřem dívčím a svatebním i pohřebním. Navazovala na bohyně života – bílou pannu a červenou matku a bohyni smrti – černou stařenu. Symbolizovala přechody – nejdříve mezi světy, později přechody z jednoho stavu do druhého a říkalo se jí most. Jako životodárný keř ženský nesměla chybět při svatebních obřadech, protože symbolizovala přechod dívky ze stavu panenského do manželského.  Když se v rodině narodilo děvčátko, zasela se kalina a do první koupele se přidávalo listí a plody tohoto keře, aby bylo dítě zdravé a krásné. Květy pověšené nad novorozenou holčičkou a její matkou zajišťovaly zdraví a štěstí.

Kalina byla ochranou před zlými silami, a proto se často sázela na hranice polí a její větvičky zdobily domy v době větší aktivity démonů a čarodějnic.

Kalina byla zasvěcena slunci a odtud měla svoji sílu. Její plody chránily hospodářství před kletbou a korálky z nich vyrobené chránily před milostnými kouzly.

Kaliny byly také svázané se světem zesnulých, proto je lidé často sázeli na hrobech mladých dívek a chlapců. Rostlina informovala o čistotě jejich duše. Kdyby pak někdo nedopatřením utrhl z takového keříku větvičku, musel počítat s nemocí, mrzáctvím a dokonce i se smrtí. A pokud si chtěl někdo jen přivonět ke květům kaliny rostoucí na hrobě, riskoval, že přijde o čich.

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Jak moc podvádí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Jsou lidé, kterých se nevěra netýká. Nicméně všude číhá pokušení. Jedni o záletech pouze sní a druzí si nemohou pomoct a využijí každé příležitosti. Najdou ...
/ Články

4 nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Ženy v nich narozené oplývají nestárnoucí krásou

Každá žena získává s věkem specifickou krásu. Nejen tu, kterou vidíme navenek, ale především tu vnitřní. A ženy, které měly štěstí a narodily se v ...

Horoskop štěstí pro Raky (22.6. – 22.7.)

Milí Raci, co vás čeká v následujícím měsíci? Dávejte si pozor na prostořekost, nemůžete vždy říkat, co si myslíte. Mohlo by se lehce stát, že se ...

Která mytická bohyně se ve vás ukrývá?

Jejich příběhy většina z nás zná a ani po tisících letech nepřestávají inspirovat. Mnohé z nich jsou navíc spojeny s určitými znameními zvěrokruhu.  Zjistěte, se kterou bohyní ...

Víkendový horoskop od 21.6. Co nám nese červnový úplněk v Kozorohu?

V pátek 21. června přinese sextil Merkuru s Marsem náladu na letní lenošení a cestování. V sobotu 22. června nastane úplněk ve znamení Kozoroha v ...

Jak si získat Raka?

Lidem narozeným ve znamení Raka astrologie připisuje velkou vnímavost a intuici. Co ještě? Říká se, že tichá voda břehy mele. Rak je znamení vodního živlu ...

Již v sobotu nás čeká úplněk v Kozorohu. Jaké dary nese?

Držte si klobouky a připravte se na kouzelnou jízdu, plnou cílevědomých plánů, úspěchů, duchapřítomnosti a špetky romantiky. 22. června v 03:07  rozzáří nebe jahodový úplněk v ...

Letní slunovrat a Svatojánská noc

Slunce. Krásné, planoucí, právě na vrcholu svých sil. Voda. Životodárná, jiskrná, očistná… Dva úžasné a silné elementy, které si zaslouží velkou poctu a náš vděk ...

Tři kouzla na lásku

Rituál na přivolání lásky u vody Hledáte-li lásku a jste zrovna u potoka, řeky, jezera, či moře, vyzkoušejte tento rituál. Bude se vám hodit prstýnek ...

Je vám povědomá kouzelná síla moře?

Posilte pomocí moře ve svém životě to dobré Chystáte se k moři? Něco vás tam vábí? Cítíte se dobře v šepotu blankytných vln a křiku ...

Tři kouzla k úspěchu

Přinášíme vám kouzla, která zajistí, aby se vám dařilo.

Sbírka mincí

Určitě máte doma několik drobných mincí ze zemí, které jste kdy navštívili. Vhoďte je do jedné sklenice a přidávejte další, jakmile nějaké získáte. Budou vám přitahovat štěstí a blahobyt.

Toto kouzlo funguje pouze jedenkrát v roce. Na místě, kde jste ještě nikdy nebyli, snězte něco, co jste ještě nikdy nejedli. Myslete přitom na své přání. Alespoň jedenkrát v roce vyzkoušíte úplně nové jídlo. Sousta je potřeba pořádně rozžvýkat a spolknout.

Chůze naboso

Kromě toho, že chození naboso je zdravé, pomáhá také navázat bližší kontakt se zemí. Pokud jdete bosky v trávě, či na pláži, poproste zemi, aby si vzala všechny vaše těžkosti: strach, hněv, únavu. Šeptem ji poproste o úlevu a pomoc. Nepotřebujete žádná speciální zaříkadla, ale je třeba projevit svůj vděk. Země je moudrá, silná, dává odpuštění a hojí. Dokáže si poradit s tím, co je pro vás těžké.

Ochranný rituál před nepřítelem

Vezměte papírovou fotku nepřítele. Pokud nemáte obrázek, můžete ho nakreslit a napsat pod něj jméno a příjmení. Jehlu, kterou jste koupili speciálně pro tento účel, namočte do kravského hnoje a potom píchněte do fotky nepřítele a řekněte:

„Ať jeho zlost uteče jak laň a spravedlnost dopadne naň (jméno nepřítele). Jeho slova a činy mě nedohoní. A tak se staň!“

Potom fotku spalte a popel společně s jehlou zakopejte do země, odejděte a už se neohlížejte zpět.

A na závěr jedno upozornění! Před použitím jakéhokoliv kouzla buďte upřímní a spravedliví k druhému. Je-li vina na vaší straně, pak si říkáte o lekci osudu.

 

 

 

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Jak moc podvádí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Jsou lidé, kterých se nevěra netýká. Nicméně všude číhá pokušení. Jedni o záletech pouze sní a druzí si nemohou pomoct a využijí každé příležitosti. Najdou ...
/ Články

4 nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Ženy v nich narozené oplývají nestárnoucí krásou

Každá žena získává s věkem specifickou krásu. Nejen tu, kterou vidíme navenek, ale především tu vnitřní. A ženy, které měly štěstí a narodily se v ...

Horoskop štěstí pro Raky (22.6. – 22.7.)

Milí Raci, co vás čeká v následujícím měsíci? Dávejte si pozor na prostořekost, nemůžete vždy říkat, co si myslíte. Mohlo by se lehce stát, že se ...

Která mytická bohyně se ve vás ukrývá?

Jejich příběhy většina z nás zná a ani po tisících letech nepřestávají inspirovat. Mnohé z nich jsou navíc spojeny s určitými znameními zvěrokruhu.  Zjistěte, se kterou bohyní ...

Víkendový horoskop od 21.6. Co nám nese červnový úplněk v Kozorohu?

V pátek 21. června přinese sextil Merkuru s Marsem náladu na letní lenošení a cestování. V sobotu 22. června nastane úplněk ve znamení Kozoroha v ...

Jak si získat Raka?

Lidem narozeným ve znamení Raka astrologie připisuje velkou vnímavost a intuici. Co ještě? Říká se, že tichá voda břehy mele. Rak je znamení vodního živlu ...

Již v sobotu nás čeká úplněk v Kozorohu. Jaké dary nese?

Držte si klobouky a připravte se na kouzelnou jízdu, plnou cílevědomých plánů, úspěchů, duchapřítomnosti a špetky romantiky. 22. června v 03:07  rozzáří nebe jahodový úplněk v ...

Letní slunovrat a Svatojánská noc

Slunce. Krásné, planoucí, právě na vrcholu svých sil. Voda. Životodárná, jiskrná, očistná… Dva úžasné a silné elementy, které si zaslouží velkou poctu a náš vděk ...

Tři kouzla na lásku

Rituál na přivolání lásky u vody Hledáte-li lásku a jste zrovna u potoka, řeky, jezera, či moře, vyzkoušejte tento rituál. Bude se vám hodit prstýnek ...

Je vám povědomá kouzelná síla moře?

Posilte pomocí moře ve svém životě to dobré Chystáte se k moři? Něco vás tam vábí? Cítíte se dobře v šepotu blankytných vln a křiku ...

Zbavte se věcí, které nosí smůlu a bude doma zase dobře

Někdy máme doma věci, o kterých ani nevíme, že nám vadí. Zjistěte to, a buď je očistěte, nebo se s nimi rozlučte.
Dostali jste slaměnku od kolegyně z práce a zdálo se vám, že ji předává s úlisným úsměvem? Jaké energie asi váže? Nebo máte sošku od kamarádky, která se, když si myslela, že to nevidíte, otírala pod stolem nohou o vašeho manžela? Tchyně vám dala zrcadlo? To mohou být věci, které vás teď obklopují a vy nevíte co s nimi?
Kamarádka Jana dostala od své známé, Drahomíry, peřinu. Milý dar. Jana hned peřinu povlékla a začala používat. Brzy začalo být doma nevlídno, dokonce přišly i finanční problémy a když nejsou doma peníze, je vždycky zle. Z ložnice se vytratil žár. Problém byl v tom, ze ona známa – Drahomíra, měla dceru. Ta dělala oči na Janina muže. Co si budeme povídat. Manžel Jany byl schopný, měl velkou firmu a byl by terno. To si alespoň myslela tahle „skoro tchyně“. To, že Jana měla v té době ještě malé děti fakt nikoho nezajímalo… Zoufalá mi volala.
V momentě, kdy naložila peřinu do igelitového pytle, a vyhodila ji do nejbližšího sběrného dvora se  vše vrátilo do normálu a klidu.
Když od někoho něco dostáváte, dostáváte to s nějakou myšlenkou, energetickým nábojem, představou. Lze to dělat jak podvědomě, tak vědomě. Ten, který vás obdarovává vám s předmětem předává i svoji energii do předmětu vloženou. Kdysi jsem jiné známé koupila stříbrnou sovičku. Dávala jsem dárek s upřimným přáním, aby jí sovička přinesla životního partnera, po kterém Anna tak dlouho toužila. Do roka a do dne se splnilo. Upřímné přání je velmi dobrým programem na jakýkoliv čistý, nový, nepopsaný nosič. Tak, jako když něco nahrajte na flešku. A co když pak někdo děla účinnou magii?
Jiřina dostala od maminky zlatý náramek s granáty z válečného zlata. Říká se, že to je prokleté. V rodině byl tak říkajíc putovní. Kdo ho dostal, tomu se hroutily vztahy a přestávalo se mu dařit, ale všichni říkali, ze jde jen o pověru. Jak to vyčistit? Zabalit zlato do igelitu, stejně tak, jako výše zmíněnou peřinu a následně ho strčit do popelnice, to asi nechceme. Živel Země je ochranný a umí stahovat vše špatné, umí transformovat a hojit. Doporučila jsem tedy Jiřině, pokud třeba nechce věnovat drahocennost na charitativní účely, ať náramek zabalí do plátna, najde si na zahradě místo, kde se cítí dobře a tam ho na rok a den zakope do země. Ta si s jakoukoli negativní energií poradí. Hlavně by si měla místo označit, aby za dva tisíce let archeologové nedumali, co to bylo za magické rituály jejich předků.
Zmínila jsem také slaměnku. Žena, které slaměnka „zamořila“ obydlí se rozhodla konat. Slaměnky se zbavila tak, že ji odnesla na nejbližší kompost, švihla s ní vší silou na nejvyšší hromadu (tím sklepla energie) a při tom hodu si představovala, jak se všechno zlo od slaměnky odpoutává a kompostuje se – mění se tak na prospěšnou energii, hnojivo.
Soška. Víte, že střepy přinášejí štěstí? Možná to bude znít trochu zlomyslně, zvlášť, pokud se jedná o dárek od tchyně…  Ale! V životě se děje tolik „náhod“, že to každá pilná hospodyňka při úklidu pochopí. A pokud náhoda nepřichází, můžeme jí trochu pomoci, viďte… Stačí trochu popostrčit a je to. Střepy jsou na světě. Nezapomínejte, že přinášejí štěstí tehdy, pokud u toho není křik, protože tomu, kdo křičel u střepů to naopak přitahuje neštěstí.
Zrcadlo, které hodně vidělo. Dostali jste zrcadlo? Máte z něho špatný pocit? Nezávisle na tom, jakou energii do něj vložil dárce, zrcadlo asi už hodně vidělo. Můžete ho očistit minerální vodou, kterou tři dny posilovaly křišťály a jantary. Přidejte tři lžičky soli. Takto očištěné zrcadlo nechte ležet dva týdny, minimálně do novoluní, na balkónu, terase, nebo zahradě, aby pobíralo energii Luny. Obvykle to stačí na to, aby se vyčistilo od veškerých zlých energií, kterých bylo svědkem.

A pak jsou tady ještě smůlovatí lidé. Velmi záleží na tom, koho si pustíte domů, do svého obydlí. Už jste si všimli, že po některých návštěvách jakoby všechno zešedlo a odešla pohoda z vašeho útočiště? Potom nejrychlejší, co můžete udělat, je vyhledat nejbližší umyvadlo, nejdříve si opláchnout ruce s myšlenkou, že splachujete energie toho člověka, který vám nesedl. Pak očištěnýma rukama tleskněte ve všech místnostech do všech světových stran, nahoru i dolů a nakonec buď zapalte vonnou svíčku, nebo bílou šalvěj, a místnosti vykuřte. Případně vezměte proutěné koště, nebo aspoň smeták, a veškerou negativní energii smeťte do středu místnosti. Naberte na lopatku, vyneste do odpadu a vyhoďte ven. Jiná varianta je, že nad zapálenou bílou šalvějí v čarodějnickém kotlíku koštětem třikrát obtočíte koštětem doleva, potom doprava a nakonec koště otočíte vzhůru nohama. Veškerá negativní energie odejde.

Pro Kartářky světla Hel

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Jak moc podvádí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Jsou lidé, kterých se nevěra netýká. Nicméně všude číhá pokušení. Jedni o záletech pouze sní a druzí si nemohou pomoct a využijí každé příležitosti. Najdou ...
/ Články

4 nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Ženy v nich narozené oplývají nestárnoucí krásou

Každá žena získává s věkem specifickou krásu. Nejen tu, kterou vidíme navenek, ale především tu vnitřní. A ženy, které měly štěstí a narodily se v ...

Horoskop štěstí pro Raky (22.6. – 22.7.)

Milí Raci, co vás čeká v následujícím měsíci? Dávejte si pozor na prostořekost, nemůžete vždy říkat, co si myslíte. Mohlo by se lehce stát, že se ...

Která mytická bohyně se ve vás ukrývá?

Jejich příběhy většina z nás zná a ani po tisících letech nepřestávají inspirovat. Mnohé z nich jsou navíc spojeny s určitými znameními zvěrokruhu.  Zjistěte, se kterou bohyní ...

Víkendový horoskop od 21.6. Co nám nese červnový úplněk v Kozorohu?

V pátek 21. června přinese sextil Merkuru s Marsem náladu na letní lenošení a cestování. V sobotu 22. června nastane úplněk ve znamení Kozoroha v ...

Jak si získat Raka?

Lidem narozeným ve znamení Raka astrologie připisuje velkou vnímavost a intuici. Co ještě? Říká se, že tichá voda břehy mele. Rak je znamení vodního živlu ...

Již v sobotu nás čeká úplněk v Kozorohu. Jaké dary nese?

Držte si klobouky a připravte se na kouzelnou jízdu, plnou cílevědomých plánů, úspěchů, duchapřítomnosti a špetky romantiky. 22. června v 03:07  rozzáří nebe jahodový úplněk v ...

Letní slunovrat a Svatojánská noc

Slunce. Krásné, planoucí, právě na vrcholu svých sil. Voda. Životodárná, jiskrná, očistná… Dva úžasné a silné elementy, které si zaslouží velkou poctu a náš vděk ...

Tři kouzla na lásku

Rituál na přivolání lásky u vody Hledáte-li lásku a jste zrovna u potoka, řeky, jezera, či moře, vyzkoušejte tento rituál. Bude se vám hodit prstýnek ...

Je vám povědomá kouzelná síla moře?

Posilte pomocí moře ve svém životě to dobré Chystáte se k moři? Něco vás tam vábí? Cítíte se dobře v šepotu blankytných vln a křiku ...