Magické rituály: Strom peněž

Že se magické účinky od starověku připisují různým květinám, stromům a jiným rostlinkám, to už dávno víme. Ale strom na prachy?! PENĚZOVNÍK?

Jde o druh bonsaje s názvem Pachira Aquatica nebo Malabar Chestnut. Česky se jí říká TLUSTICE VEJČITÁ. Za svůj zajímavý název vděčí tomu, že na každé větvi je pět listů, které symbolizují pět základních prvků feng shui – kov, dřevo, vodu, oheň a zemi.
Po stovky let je tlustice – strom peněz – považován za symbol bohatství a finančního úspěchu – je vnímán jako talisman pro přitahování peněz. Každý viděl tuto krásnou rostlinu s dužnatými listy, ale jen málokdo měl to štěstí vidět ji v květu.
Často se pěstuje jako trs pěti propletených stromků. Vzhledem k tomu, že tento druh rostliny po staletí symbolizuje štěstí, i dnes lidé věří, že přináší nejen zelenou barvu do místnosti, ale také štěstí a bohatství do každé domácnosti, podniku nebo jednotlivce.
Strom peněz je často zaměňován se stromem života, ale oba jsou exotické a podle tradic přinášejí štěstí, takže ať už se dostanete kamkoli, budete na správné cestě. Věřilo se, že přináší prosperitu.
Strom peněz je tak pojmenován, protože jeho listy připomínaly mince.
Pokud naši předkové chtěli zlepšit její pohodu, připevnili BANKOVKY k rostlině mezi listy a věřili, že tak zvýšili její potenciál. Pravidelně vyměňovali bankovky za nové, čímž aktivovali peněžní tok.
Dokud se o toto peněžní kvítko dobře starali, věřili, že tlustice neustále zvyšovala jejich bohatství.
Obecně se má za to, že prach na listech stromu peněz snižuje peněžní energii rostliny a může se stát překážkou pro finanční toky. I když nevěříte v kouzlo tohoto rituálu, doporučuji listy pravidelně čistit.
Předpokládalo se, že pokud strom peněz kvete, je možné očekávat výrazné zvýšení příjmů.
Někteří dodržují pověru o umístění pár DROBNÝCH MINCÍ do květináče, které působí jako talisman a dále posilují vliv rostliny.
Věřilo se, že tato rostlina CHRÁNÍ RODINU a domov před nebezpečím.
JAK ZESÍLIT JEJÍ BLAHODÁRNÝ VLIV?
Zkuste dát rostlině více pozornosti. Spřátelte se s ní. Strom peněz velmi miluje komunikaci. Řekněte stromku své materiální problémy, poděkujte mu za pomoc a podělte se o své finanční plány na tento týden.
Vězte, že peníze se rády počítají. Proto, abyste do svého domova přilákali finanční pohodu, pravidelně počítejte listy rostliny. Je to snadná práce, když z nich utíráte prach.
JAK USPOŘÁDAT „ZÓNU BOHATSTVÍ“
Podle Feng Shui je nejvhodnější místo pro strom peněz na pravé straně vstupních dveří domu nebo kanceláře, protože tak bude jeho energie nejlépe fungovat, aby přilákala peníze k obyvatelům místa. To se také nazývá „zóna blahobytu“.
Po jeho stanovení je čas přistoupit k jeho organizaci místa. Neměly by být přítomné zbytečné věci z minulosti: všechny obecně nemají v domácnosti místo, ale v tomto sektoru jsou obzvláště škodlivé, protože narušují volný pohyb energie. Naši předci tam umístili „peněžní stromek“, ozdobili jej červenými stuhami a pod květináč umísťovali červený ubrousek.
Pro zvýšení pozitivního dopadu můžete vyšít na každý ubrousek symbol bohatství podle Feng Shui. Odborníci na Feng Shui doporučují, aby samotná oblast bohatství byla namalována v modrých nebo zelených barvách. Nezapomeňte se o svoji tlustici starat. Není to jen živá rostlina, která potřebuje zalévat a světlo. Stromek potřebuje cítit vaši přítomnost a pozitivní vztah k němu.
Pro další posílení energie v oblasti bohatství do ní můžete umístit autentické dřevěné prvky, jako je světlý dřevěný nábytek, stojan, stůl atd. Podpoříte tak jeho růst.
Jihovýchodní část domu je také definována jako oblast bohatství, kam byste také mohli umístit strom peněz, abyste maximalizovali jeho energii.
K posílení jeho účinku můžete využít i energii vody. Do tohoto sektoru můžete umístit malou FONTÁNU, její voda bude symbolizovat tok peněz a přitahovat další peníze.
Pokud si do místnosti nechcete dát skutečnou fontánu, stačí pověsit obrázek vody – i toto symbolické gesto podpoří tok peněz. Zacházejte s fotografií opatrně. Důležité je nepřehánět to s výběrem množství vody na obrázku – mělo by být mírné.
Například příliš rychle se pohybující potok nebo vodopád, stejně jako rozbouřený oceán, jednoduše spláchnou peněžní toky. Do tohoto sektoru je dobré umístit i větrné zvonkohry – jejich pohyb usnadní pohyb energie v tomto sektoru.
Věnujte zvláštní pozornost své CHODBĚ, protože z ní začíná pohyb peněz ve vašem bytě. Vstupní hala by měla být dobře osvětlená, prostorná a čistá.
Tlustice -„Peněžní strom“ – je tropická rostlina, takže má rád teplé a vlhké klima. Kvete jemnými růžovými a bílými květy. Potřebuje hodně světla, ale přímé sluneční světlo v létě, které na něj míří, může spálit jeho listy. V otevřeném a stinném místě by se cítila dobře.
Pachira Aquatica se ráda zalévá vydatným množstvím vody jednou týdně v zimě a jednou nebo dvakrát v ostatních ročních obdobích. Půda by měla být vlhká. Postřik každých pár dní je skvělý způsob péče o některé pokojové rostliny, jako je tato.
Peněžní strom potřebuje půdu se spoustou organického materiálu pro živiny. Pro další živiny zalévejte půdu zředěným vyváženým tekutým hnojivem každých několik měsíců během aktivního vegetačního období od časného jara do pozdního podzimu.
S přáním úspěchu ve finanční magii Váš Mirek.

Pro Kartářky světla Mirek

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Staňte se bohyní sexu

Sex je obrovský fenomén. Můžeme si ho užívat a někteří se mohou snažit ho i zneužívat. Sex má také svou specifickou magii. Magie spodního ...

Týdenní horoskop 15.7.-21.7. Co přinese úplněk v Kozorohu?

V pondělí 15. července přinese různá překvapení konjunkce Marsu s Uranem. Změna plánů vás nezaskočí, pokud budete připraveni a nebude vám chybět powerbanka, pumpička, minimax ...

Partnerský horoskop: Býk. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje trpělivý, konzervativní, upřímný, klidný ...

Kameny pro štěstí

Kameny mají kouzelnou moc ochránit nás před negativními energiemi a zlými silami. Přinášíme přehled těch nejúčinnějších. Selenit neboli měsíční kámen Podporuje životní změny, čistí rozum, ...

Víkendový horoskop od 12.7. S Venuší a Plutem v opozici stěží odoláme vábení léta

V pátek si budeme chtít užívat a Venuše v opozici s Plutem posílí vášeň tak, že bude těžké odolávat, nebo si dát odstup. Budeme si ...

Magické rituály: Rituál na zjištění, co je vaším osudem

Připravte si klíč, prstýnek, kytici voňavého kvítí s výhonky vrby, drobek koláče, kůrku chleba a z karet Desítku kár (nebo Mariášových kulí, či Tarotových pentaklů), ...

Po rozchodu zůstaneme přáteli: Co tím můžete získat nebo naopak ztratit?

Rozešli jste se, ale on by rád zůstal kamarád. A vy v sobě nemáte jasno a nevíte, jestli ho vůbec chcete ještě někdy vidět. Kdybyste ...

Život bez dětí

Dobrovolné rozhodnutí nemít dítě. Dobrovolná bezdětnost. Co ve vás tato slova vyvolávají…? Zlobu, nesouhlas, hluboký protest? Většinou se bezdětnost setkává s odsouzením a nepochopením od ostatních ...

Partnerský horoskop: Beran. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje aktivní, nezávislý, odvážný a ...

Zdál se vám sen o číslech?

Možná se vám někdy zdálo o andělech, třeba jste ve snu hráli na harfu, která měla hodně strun. Možná byl váš sen o stromech, čtyřlístcích, ...