Runový horoskop a rituály na září 2021 vám prozradí, koho potkáte a co vás čeká

Sdílejte nás

Beran Dagaz

Říká se, že největší tma bývá před úsvitem. A kde je světlo, není tma. Dagaz znamená v překladu den. Konečně přichází svítání a s ním štěstí, které je doménou této runy. Jitřenka předznamenává příznivý dopad událostí. Znak runy Dagaz nese záruku úspěchu. Nošený na srdci povzbuzuje celý organismus, kreativitu a konstruktivní myšlení. Rovná runa Dagaz říká, že vám přichází pozitivní změny. Ve vztahu můžete být velmi citlivý a také nemáte problém se zamilovat na první pohled.

 

Možná potkáte člověka, který se umí velmi trefně vyjadřovat, má dobrý postřeh a je otevřený. Bude mít jasnou tvář, velké oči a vysoké čelo. Může být štíhlý s velkými dlaněmi. Do jeho nejčastějších frází patří – vše dobře dopadne.

Pokud takový člověk navštíví kartářku, přijde jenom proto, aby si potvrdil své city. Všechno, co se mu říká, potvrdí, jako kdyby to dávno věděl.

 

Štěstí vám nesou objevitelé, kartografové a mystici.

 

Býk Berkana

Berkana vnáší lidské teplo a empatii. Vaše síla bude jemná a současné velmi mocná. Přistihnete se u tendence postarat se o vše, co je slabé, bezbranné a nesamostatné. Speciálně vám pak bude záležet také na harmonii a teple domova. Dokážete se nacítit do potřeb druhých lidí. Lépe se také budete orientovat ve světě módy, protože vaše estetické cítění bude posíleno. Ženy budou více ženské.

 

Můžete natrefit na člověka s bystrým pohledem, mladistvým vzhledem a delšími vlasy.  Jeho chůze a pohyb budou spíše rozevláté. Z celého jeho vzezření i projevu budete moci vycítit rozhodnost a zkušenost s různými aspekty života. Tento člověk nejspíš vychovává dítě, ale také to může být žena, která čeká potomka. Bude mít potřebu tvořit nové věci. Pokud by vlastnila nějakou firmu, tak bude mít velkou potřebu zaměstnávat a postarat se o další lidi.

Štěstí vám v jistém aspektu může nést ošetřovatelka, prostitutka, nebo chůva. I tyto profese runa označuje. 😊

 

Talisman z runy Berkana posiluje ženskost a plodnost, posiluje domácí oheň.

 

Blíženci Wunio

 

Runa Wunjo ukazuje, jak lehké je žít, když máte dar radosti pramenící z radosti samé. Jak lehké je vnést do života harmonii, když se bolest a zlost promění ve smích. Člověk, který je radostný, má hodně přátel a je v centru jejich pozornosti. Splní se vám tak snadněji přání.  Wunio vnáší spontánnost, pracovitost a vyzařuje radost a štěstí, které umí čerpat ze samé podstaty bytí. Člověk je jednoduše rád tady a teď. Dostanete se do příjemné společnosti. Jdou vám nápady, protože Wunio vychází z živlu vzduchu a umí se přizpůsobit měnícím se podmínkám. Může se stát, že vás ovládne atomový výbušný záchvat dlouho kulminované energie, ta však rychle odezní.

 

Zamyslete se, jestli umíte na útok reagovat úsměvem, nebo smíchem. Jak umíte čerpat radost i z každodenních záležitostí? Hledáte v nich více starostí a smutků, nebo radostí?

 

 

Potkáte fešáka s kulatou tváří, uličnickými dolíčky a velkýma očima. Dokáže jemně druhé lidi přesvědčit o své pravdě, aniž by mu to činilo větší násilí. Ví, že s úsměvem se všechno zvládne lépe. Jednoduše si počká, až vám to dojde. Hodně se spolu zasmějete. Můžete získat vysněné místo. Můžete být populární ve svém okolí.

 

V léčitelství runa Wunio tiší bolesti a pomáhá při poruchách dechu.

 

Štěstí vám nesou herci, komici, režiséři, či filozofové.

 

 

Rak Eihwaz

 

Možná se věci potáhnou déle nežli byste rádi, ale dočkáte se. Počítejte s tím, že kráčíte do nové životní etapy, kde vyjdete ze starých kolejí a vzorců. Naučíte se dělat věci jinak a také nazírat na svět jinou optikou. Pro ostatní by to byla tvrdá zkouška. Tato je šitá na míru vám a vy ji zvládnete. Po ní vám budou připadat dříve velké věci, jako nepodstatné. Vaše hodnoty budou jinde.

Můžete potkat člověka se zamyšleným pohledem pod hustým obočím. Bude kudrnatý, vysoký a lehce neohrabaný. Může mít třeba větší ramena, která budou dominantní ke zbytku těla. Jeho oblečení bude působit, jako kdyby bylo o číslo větší. Pohybovat se bude poněkud chaoticky. Takový člověk rád zadává druhým úkoly, které jsou těžké k realizaci. Umí však pomáhat a také dávat oporu. Může být citlivý s mystickými sklony. Jeho hluboká víra mu nejednou pomohla překonat těžké životní období.

 

 

Rituál s runou Eihwaz

Jako talisman vás tato runa bude chránit před různými energetickými a psychickými útoky. Pokud runu nakreslíte na papír a položíte ji na stůl, či na podlahu, vyčkejte hodinu. Pak běžte a schovejte nakreslený symbol do šuplíku. Pročistíte tak atmosféru a vrátíte prostor do energetické rovnováhy.

 

 

Lev Ehwaz

 

Ehwaz

Přijdou nové informace, které jsou tu pro to, aby vám pomohly. Spolupráce s druhými lidmi pro vás bude nyní velmi důležitá. V osobním životě zavládne láska. Runa ukazuje lidi, kteří jsou si blízcí. Je o lásce a pevných vztazích, založených na vzájemné úctě a porozumění.

 

Možná potkáte člověka střední postavy, který se rád obléká do přírodních materiálů a zejména kůže, více upnuté k tělu. Bude mít spíše kolébavou chůzi. Lehce vlhká, velká dlaň bude mít překvapivě silný a rozhodný stisk. Vedle tohoto člověka druzí rozkvétají a realizují své sny. Uměl by být i znamenitým diplomatem. Budete mít štěstí na jednání se zrozenci ve Vahách a s Blíženci. Štěstí vám mohou nést i řidiči, či žokejové.

 

Panna Hagalaz

No, trochu to bude nápor. Klacíky pod nohama se mohou sypat ze všech možných i nemožných směrů. Když udržíte jistou sebedisciplinu a uvidíte v tom spíše dobrý výcvik, má to smysl, a vy se posunete. Kdo dokáže vše řešit hravě a bez vrásek? No přece vy!

V tomto čase se můžete docela dost zlobit. Jako kdyby byla velká bouře a i silné stromy se prohýbaly pod silou jejího náporu. Pokud se chcete vyhnout ztrátám, je lepší vyčkat a vše sledovat zpovzdálí. Řešení po nějakém čase přijde samo. Lekce runy Hagalaz bývají bolestné. Můžete ztrácet půdu pod nohama.  Můžete řešit nemoci nebo jiné smutky. Buďte velmi opatrní, protože procházíte obdobím změny. Tyto změny jsou však mystické a něco vás mají naučit. K čemu je nemoc? Aby se člověk zamyslel nad tím, co v životě dělal špatně. Pokud to budete řešit, přijde úspěch a otevřou se před vámi nové možnosti.

Před vámi totiž nejsou žádné opravdové překážky. Z nepřátel učiníte přátele. Všímejte si, co se bude dít během novoluní. Může to pro vás mít do budoucna nějaký význam.

Musíte se ale vyvarovat jednostrannému pohledu na věc. Všechny nemoci a duchovní hádky můžete zvládnout, pokud si zvolíte cestu, která vede k rovnováze a harmonii.

 

Pravděpodobně potkáte člověka, který bude působit roztržitě. Jeho postava nebude vzbuzovat vaši důvěru. Roztěkané ruce, podmračené čelo a nesmělý pohled, do očí se vám nepodívá. Bude málomluvný a celkově bude působit ponuře. Tento člověk však klame tělem. Potkaly ho těžké věci a kvůli tomu radikálně změnil přístup k životu. Jeho slova jsou často zraňující, avšak upřímná. Pouze ukazuje na chyby a tím si dělá nepřátele. Chybějící diplomacie a zraňující pravdomluvnost umí iritovat jeho okolí i přátele. Pokud opravdu budete potřebovat poradit, je dobré mu věnovat pozornost.

 

Štěstí vám nesou lidé v profesi psychiatrů, mágů, chirurgů, duchovních, či psychoanalytiků.

 

 

Rituál s runou Hagalaz

Jeden ze šamanských rituálů je prožít jeden den tak, jako by byl posledním. Den pak ukončíte vykopáním díry v zemi, kde strávíte noc. Tyto rituály se musí konat pod kontrolou dalších lidí.

Pokud se bojíte bouřky a hřmění, zapalte svíčky hromničky a postavte je na okno. Váš strach se rozplyne. Zamyslete se, jak reagujete na zlost a agresi. Odplácíte stejně, nebo se nedáte strhnout?

 

Váhy Perthro

 

Nebojte se riskovat. Vaše intuice vás nezklame. Váš vnitřní hlas vám ukáže tu správnou cestu a vyvede ze všech nástrah. To, co je pro druhé chápáno, jako neštěstí budete vnímat coby zkoušku, která vás posune dál. Posílí se váš smysl pro předurčení, tak nějak vycítíte příchod i konec dobrých chvil. Budete umět využít nečekané příležitosti a můžete se seznámit se s někým zajímavým.

Můžete potkat člověka, kterého vzhled vás může docela mýlit. Může mít živou mimiku, ale přitom jako kdyby měl na tváři masku. Jako by plakal skrze smích. Jeho pohled bude pronikavý. Při rozhovoru buďte opatrní, protože tento člověk má skrytý talent hypnotizéra. Má rád kolem sebe lidi. Má hodně životních zkušeností a ty umí využít. Umí dobře předvídat budoucnost a díky tomu jsou jeho rady a postřehy velmi cenné. Někdy to vypadá jako kdyby s ním život hrál podivnou hru, kterou ale on vyhrává. On má ohromnou schopnost vládnout nad svými slovy i činy. To, co je pro druhé chápáno jako neštěstí, zrozenec pod Pertho vnímá jako zkoušku, která jej posune dál. Bude dobrým přítelem, který vás podrží, a ještě přidá nějaký vtip k tomu. Jako partner umí organizovat budoucnost až obdivuhodně dobře. Umí připravit rodinu na všechny možné případy. Bere v potaz všechny možné aspekty života, a nakonec najde nejlepší řešení. Děti, které jsou vychované v takovéto rodině, jsou dobře připravené pro život a získávají vysokou pozici ve společnosti.

 

Štěstí vám přinesou věštkyně, astrologové, jasnovidci a také klauni.

 

Štír Fehu

 

Bude se vám dařit. Spokojenost na sebe nenechá dlouho čekat a vy si budete moci dopřát více než doposud. Také s vámi může stále mlátit jaro, ačkoliv už jsme téměř na prahu léta. Počítejte s tím, že i vaše city mohou o kousek postoupit.

Vše na tomto světě se stále mění, tady je to o výsledcích vaší práce. Ta vás posouvá o kus dopředu. Všechno na tomto světě je duální a runa Fehu není výjimkou. Bohatství je zřeknutí se bídy. Naučte se proto myslet pozitivně. Začněte s afirmacemi daří se mi, jsem bohatá/ý, už jenom tím, že jsem zdravá/ý… Můžete být bohatí zkušenostmi a Fehu může dát energii vašim záměrům. Bylo by také dobré vyčlenit si nějakou část z tohoto bohatství na dobročinné účely, jako oběť.  Když totiž bohatý bohatne, chudý chudne.

 

Potkáte sebevědomého komunikativního dobře a nákladně oblečeného člověka s vypracovanou postavou a pěstěným vzhledem. Co vás nejvíce zaujme bude jeho všestranný přehled, vzdělání a zaměření.

Štěstí vám může nést rolník, bankéř, šéf, či byznysmen.

Talisman z runy Fehu posiluje organismus v době nemoci těla i duše, nese hojnost. Nakreslete na lísteček červenou barvou a dejte v případě ochrany zdraví na vaši fotku a v případě zdraví vaší peněženky tam, kde máte své domácí účetnictví. Ve sféře vzdělávání si z runy Fehu vytvořte záložku do knihy.

 

Střelec Isa

V tomto období budete oplývat nečekanou vnitřní rovnováhou, a dokonce i trpělivostí. Budete umět trpělivě vyčkat na příležitost a vhodnou chvíli pro splnění svých snů. Možná budete nebývale nedůvěřiví vůči novým známostem a budete se někdy tvářit přísně, uvnitř vás ale bude srdce bít divoce. Přijde pár složitějších momentů, ale vy nevezmete nohy na ramena, ale budete vše řešit a analyzovat.

Potkáte vysokého, štíhlého, světlovlasého člověka nordického vzhledu. Moc toho nenamluví. Vysoké čelo bude nasvědčovat moudrosti, o kterou se nebude chtít příliš dělit. Pokud jej požádáte o radu, bude jasná a věcná.

Speciálně budete mít tento měsíc štěstí na dobré pořízení s lidmi v Rybách a také s mystiky, chirurgy, či anesteziology. Na co si dejte pozor, je páteř.

Talisman z runy Isa pomáhá slyšet hlas intuice a otvírá vás k životu, drží od vás nepřátel dál. Můžete jej nakreslit bílou, stříbrnou, blankytnou, či v barvách duhy.

 

Kozoroh  Naudiz

Někdy se stane, že člověk setrvává v situaci, která mu není ku prospěchu, ale z nějakého důvodu si namlouvá, že to ještě není tak zlé. Jenže pak se objeví runa Naudiz, která symbolizuje nouzi. Může se jednat i o jinou než materiální. Znamená nouzi o porozumění, lásku, uznání, svobodu, události, které sytí duši. Najednou začne všechno ještě více bobtnat, až to jednoho dne přeteče. A pak to přijde. Úleva. Něco jste udělali a ani nevíte jak. Zkrátka jinak a je vám lépe. Konečně. To to trvalo. Runa Naudiz vás umí vysvobodit z diskomfortní situace a vše nastaví tím způsobem, abyste poskočili o úroveň výš.

 

Potkáte nedbale oblečeného člověka se shrbenou postavou, jako by měl těžký náklad na zádech. Bude mít hubenou tvář a nedbalé oblečení. Má spousty zkušeností a téměř se vším si ví rady. Talisman použijte proti depresím a nechutenství. Posiluje psychiku při dědičných nemocech. Můžete si runu nakreslit na přírodní materiál šedou barvou.

Lidé narození pod runou Naudiz vnímají život a své putování po zemi jako jistou formu učení. Velmi tvrdého. Omezuje, svírá, blokuje a bolí. Mají pod kontrolu své emoce a životní lekce si vždy vybírají ty těžší. Ve své filozofii, že bez bolesti není zisku, mají ohromný dar jít až do krajnosti. Mohou s osudem bojovat, nebo se zcela poddat.

 

 

Vodnář Kenaz

 

Hrozí vám velký výbuch. Ohromný plamen zastíní váš rozum. Přihlásí se totiž láska, kde pro zdravý úsudek schází prostor. Tedy pokud to zajiskří, a to runa Kenaz věští. Ve stávajících vztazích vám přichází oživení, nicméně radost ponesou i různé flirty v okolí, kterým se prostě nedá vyhnout. A potom z toho muže být mazec! Kenaz vnáší otevřený, až entuziastický přístup k životu i lidem. Nebudete se bát nápadů, které se vám vylíhnou ve vaší moudré hlavě. I tehdy, když by jejich realizace znamenala negativní reakce od vašeho okolí.

Velká intuice vám pomůže vyhnout se prekérním situacím. Možná budete tak trochu herci a hodně věcí jednoduše okecáte.

Nikdo se nebude umět ze všeho vykroutit a problematických situací s velkým klidem tak, jako vy. Dříme ve vás tvůrčí talent. Až se projeví, bude to možná budit závist okolí.

 

 

Potkat můžete elegantně oblečeného iniciativního člověka. Bude mít rozmáchlá gesta a je připravený pomoci. Věci dotahuje s úsměvem do konce. Nejspíš bude mít modré oči, rychle pracuje, často něco nedodělá a nedotáhne. Ale pokud ho něco opravdu chytne, tehdy to dělá dobře a beze zbytku. Byl by dobrým učitelem, i když by k tomu neměl potřebné vzdělání. Respektuje druhé. Potřebuje mít pevný vztah kde může být vášnivý milenec. Bude velmi iniciativní.

 

Štěstí vám nesou umělci, inženýři, řemeslníci, zlatníci, kováři, techničtí pracovníci, psychoterapeuti a bioterapeuti.

 

Amulet z runy Kenaz ovlivňuje horečky, opařeniny, posiluje víru v sebe.

 

Ryby  Thurisaz

O všechno na světě se musí usilovat a někdy i tvrdě bojovat. Nyní budete mít dostatek příležitostí poznat, jak silní vlastně jste. Runa předvídá období, kdy vám budou padat klacky pod nohy. Jakoby to někdo dělal záměrně. Někdy je potřeba v sobě probudit sílu a nebát se ohnat. Lidé útočí z různých důvodů. Někdy z nízkých a malicherných, jindy k obraně, když není zbytí. Zatímco zvířata v sobě probouzí tuto sílu tehdy, když potřebuji utišit hlad. Runa Thurisaz vám dává sílu v této zkoušce obstát. Noste ji s sebou nakreslenou a pomůže vám odrazit všechny nekalé záměry. Runa také slibuje příliv vášně a plodivé energie.

 

Potkáte člověka středně vysokého s rozhodnými rysy a pohledem. Pokud by to byla žena, bude mít dlouhé vlasy obarvené dočervena, či doruda. V očích spatříte rozhodnost. Velké silné dlaně a rozhodný stisk umí dohromady s ostrými lokty vyrazit na cestu úspěchu.

 

Štěstí vám nese policista, člověk z úřadu, guru, umělecký řezbář a psychiatr.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Víkendový horoskop: Slunce bude přát novým známostem a ne jenom těm internetovým!

Střelci, hurá na rande. Mars v sextilu vám zajistí spousty kandidátů a Venuše úspěch. Lvi, nestyďte se projevit své emoce, i ty, které se nepovažují ...
Kartářka píše...

On a Ona a láska podle pudu krve.

Již Hippokrates věděl, že krev je nositelem nejcennějších informaci. I podle snáře krev ve snu viděti, znamená novinu. Podle zabarvení se určovalo, jestli je novina ...
Kartářka píše...

Konflikt (už je na cestě…)

Kde má kořeny konflikt? Prudký a hluboký nesouhlas s druhým, díky kterému jsme na válečné stezce dny, týdny, roky, desetiletí, ba i celý život. Stojí ...
Kartářka píše...

Horoskop štěstí pro Štíry (24.10. – 22. 11.)

Ve vztazích vám to bude tyto dny klapat. Nezadaní štíři potkají protějšek, se kterým budou mít mnoho společného. V zaměstnání to však bude horší. Dotknout se ...
Kartářka píše...

Stagnaci propusťte a rozpusťte

Stagnujete? Možná až po uši trčíte v bahnité vodě (i kdyby byla růžová, vyjde to nastejno), neschopní se hnout ani o milimetr. Může se to ...
Kartářka píše...

Karta týdne 18.10.-24.10. je Velekněz. Postoupí ten, kdo má víru ve svůj šťastný osud!

Panny, vaše ambice budou ohraničeny. Můžete se cítit oslabeni. Aniž byste chtěli, splní se vám přání. Lvi, naučíte se proniknout do kouzla rafinovaného umění života ...
Kartářka píše...

Andělský horoskop od 17. 10. do 16. 11.  

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel Nastavte si dny takové, aby byly pro vás pohodové. Nenuťte ostatní k tomu, aby se ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 18.10.-24.10. Úplněk v nebojácném Beranu žene k cíli!

Štíři, doma byste se měli zdržovat co nejvíce. Vaši blízcí vás potřebují. Střelci, bude se vám dařit v práci a díky tomu budete mít hned ...
Kartářka píše...

Začít si věřit…

Nevěříte si? Proč vlastně…? Kromě svých mínusů, ve které sveřepě věříte, máte také kupu úžasných vlastností a dozajista umíte něco, co ti druzí ne. Jen ...
Kartářka píše...

Víkendový horoskop: Merkur v sextilu s Venuší oživí lásku, randění a nápadité atrakce

Beran Luna v sextilu zvýší vaši citlivost. Emoce půjdou do extrému. Bylo by moudré raději v těchto energiích druhé nehodnotit a vyhnout se přílišným diskusím. Vyhněte se ...
Kartářka píše...