Runový horoskop a rituály na srpen 2021 vám prozradí, koho potkáte a co vás čeká

Sdílejte nás

Berani – Naudiz

Někdy se stane, že člověk setrvává v situaci, která mu není ku prospěchu, ale z nějakého důvodu si namlouvá, že to ještě není tak zlé. Jenže pak se objeví runa Naudiz, která symbolizuje nouzi. Může se jednat i o jinou, než materiální. Znamená nouzi o porozumění, lásku, uznání, svobodu, události, které sytí duši. Najednou začne všechno ještě více bobtnat, až to jednoho dne přeteče. A pak to přijde. Úleva. Něco jste udělali a ani nevíte jak. Zkrátka jinak a je vám lépe. Konečně. To to trvalo. Runa Naudiz vás umí vysvobodit z diskomfortní situace a vše nastaví tím způsobem, abyste poskočili o level výš.

 

Potkáte nedbale oblečeného člověka se shrbenou postavou, jakoby měl těžký náklad na zádech. Bude mít hubenou tvář a nedbalé oblečení. Má spousty zkušeností a téměř se vším si ví rady. Talisman použijte proti depresím a nechutenství. Posiluje psychiku při dědičných nemocech. Můžete si runu nakreslit na přírodní materiál šedou barvou.

Lidé narození pod runou Naudiz vnímají život a své putování po zemi jako jistou formu učení. Velmi tvrdého. Omezuje, svírá, blokuje a bolí. Mají pod kontrolu své emoce a životní lekce si vždy vybírají ty těžší. Ve své filosofii, že bez bolesti není zisku, mají ohromný dar jít až do krajnosti. Mohou s osudem bojovat, nebo se zcela poddat.

 

 

Býci – Dagaz

 

Říká se, že největší tma bývá před úsvitem. A kde je světlo, není tma. Dagaz znamená v překladu den. Konečně přichází svítání a s ním štěstí, které je doménou této runy. Jitřenka předznamenává příznivý dopad událostí. Znak runy Dagaz nese záruku úspěchu. Nošený na srdci povzbuzuje celý organismus, kreativitu a konstruktivní myšlení. Rovná Dagaz říká, že vám přichází pozitivní změny.

 

Možná potkáte člověka, který se umí velmi trefně vyjadřovat, má dobrý postřeh a je otevřený. Bude mít jasnou tvář, velké oči a vysoké čelo. Může být štíhlý s velkými dlaněmi. Do jeho nejčastějších frází patří – vše dobře dopadne.

Pokud takový člověk navštíví kartářku, přijde jenom proto, aby si potvrdil své city. Všechno, co se mu říká, potvrdí, jako kdyby to dávno věděl.

Ve vztahu můžete být velmi citlivý a také nemáte problém se zamilovat na první pohled.

 

Štěstí vám nesou objevitelé, kartografové a mystici.

 

Blíženci – Othila

 

Člověk by měl znát své kořeny. Bez rodiny je jako strom bez kořenů. Runa Othila znamená bezpečné místo a také hranice a meze, kterých není radno bez dovolení překračovat. Těmi hranicemi mohou být stěny našeho bytu, plot našeho pozemku, hranice města, státu, světa. Tento symbol znamená spojení s těmi, kteří s námi v tomto vymezeném prostoru jsou a sdílejí jej s námi. Rodina, příbuzní, přátelé. Tento symbol je i azyl,  který chrání a posiluje vaše bezpečí, vaše jméno, pod kterým vás lidé znají. Střežte si to všechno, jako oko v hlavě a budete v bezpečí.

 

Můžete potkat člověka, se zamyšleným pohledem pod hustým obočím. Bude kudrnatý, vysoký a lehce neohrabaný. Může mít třeba větší ramena, která budou lehce disproporční ke zbytku těla. Jeho oblečení bude působit o číslo větší. Pohybovat se bude poněkud chaoticky. Takový člověk rád zadává druhým úkoly, které jsou těžké realizovat. Umí však pomáhat a také poskytnout oporu. Může být citlivý s mystickými sklony. Jeho hluboká víra mu nejednou pomohla překonat těžké životní období.

Štěstí vám nesou ředitelé a řidiči.

Raci – Perthro

 

Perhro je symbol času a předurčení. Věci, které vidíme dnes, předurčují budoucnost. Co je vlastně ten osud? Je opravdu všechno zapsané kdesi na místě, do kterého máme přístup jen v našich vizích a snech, nebo si osud tvoříme sami? Jak moc se člověk dokáže bezpečně ovládat? Plánuje si věci, které jsou nereálné a přitom si nehledí štěstí a lásky, kterou má doma. Když jeho představy a sny nevychází, lituje se a má pocit, že ho zradil celý svět. Kolik kolem sebe vidíme zahořklých lidí a kolik šťastných a zamilovaných? Co děláte pro to, abyste si udrželi štěstí, které máte?  

 

Perthro je zřídlem radosti. V meditaci pomáhá dostat se tam, kam jsou jinak dveře zavřené. Skrze pohled vnitřního světa poznáte budoucnost. S pomocí této runy máte v meditaci přístup do míst, kde se tvoří vaše budoucnost. Svět vnitřního ticha, kde jsou slyšet výroky osudu a dokonce je můžete měnit jenom silou své vůle. Meditace i věštba z run má jedno společné uvolněné soustředění. Runa Perhro vám pomůže podívat se na svět o něco hlouběji. Jakoby shůry. Přináší předzvěst štěstí a hojnosti, pomůže v duchovním rozvoji. Kdo jednou okusil takovýto stav, bude se do něho mnohokrát vracet.

 

Můžete potkat člověka, jehož vzhled vás může dost zmýlit. Může mít živou mimiku, ale přitom jako kdyby měl na tváři masku. Jeho pohled bude pronikavý. Při rozhovoru buďte opatrní, protože tento člověk má skrytý talent hypnotizéra. Má hodně životních zkušeností a umí je využít. Díky tomu jsou jeho rady a postřehy velmi cenné. Má ohromnou schopnost vládnout nad svými slovy i činy. Bude dobrým přítelem, který vás podrží, a ještě přidá nějakou radu k tomu.

Štěstí vám přinesou věštkyně, astrologové, jasnovidci a také klauni.

 

Lvi – Thurisaz

 

O všechno na světě se musí usilovat a někdy i tvrdě bojovat. Nyní budete mít dostatek příležitostí poznat, jak silní vlastně jste. Runa předvídá období, kdy vám budou padat klacky pod nohy. Jakoby to někdo dělal záměrně. Někdy je potřeba v sobě probudit sílu a nebát se ohnat. Lidé útočí z různých důvodů. Někdy z nízkých a malicherných, jindy k obraně, když není zbytí. Zatímco zvířata v sobě probouzí tuto sílu tehdy, když potřebuji utišit hlad. Runa Thurisaz vám dává sílu v této zkoušce obstát. Noste jí s sebou nakreslenou a pomůže vám odrazit všechny nekalé záměry. Runa také slibuje příliv vášně a plodivé energie.

 

Potkáte člověka středně vysokého s rozhodnými rysy a pohledem. Pokud by to byla žena, bude mít dlouhé vlasy obarvené dočervena, či ruda. V očích spatříte rozhodnost. Velké silné dlaně a rozhodný stisk umí dohromady s ostrými lokty vyrazit na cestu úspěchu.

 

Štěstí vám nese policajt, člověk z úřadu, guru, umělecký řezbář a psychiatr.

 

Panny – Urox

 

Runa Urox je symbolem síly pratura. Značí buvola a jeho rohy jsou atributem síly. Nejde tu jenom o sílu fyzickou, ale hlavně psychickou. Jsou to malé výkonné antény, skrze které má přístup do pokladnice poznání. Toho, kdo má přístup k informacím, nic jen tak z nohou nesrazí. Budete stát pevně na zemi a v klidu si řídit své věci.

 

Urox svým tvarem připomíná podkovu. A podkova zavěšená otevřenou stranou ve směru vchodových dveří přitahuje štěstí.

Potkáte urostlého člověka se silným krkem a mohutnými rameny. Na těle se mu budou viditelně rýsovat vypracované svaly. Ženy mohou mít kudrnaté vlasy, větší ňadra, rozhodnou chůzi a silnější stehna či boky.

 

Štěstí vám ponesou řemeslníci, psychoterapeuti, či lékaři.

 

Váhy – Wunjo

 

Runa Wunjo ukazuje, jak lehké je žít, když máte dar radosti pramenící z radosti samé. Jak lehké je vnést do života harmonii, když se bolest a zlost promění ve smích. Člověk, který je radostný má hodně přátel a je v centru jejich pozornosti. Splní se vám tak snadněji přání.

 

Potkáte fešáka s kulatou tváří, dolíčky a velkýma očima. Dokáže jemně druhé lidi přesvědčit o své pravdě, aniž by mu to činilo většího násilí. Ví, že s úsměvem se všechno zvládne lépe. Jednoduše si počká, až vám to dojde.

 

Zamyslete se,  jestli umíte na útok reagovat úsměvem, nebo smíchem? Jak umíte čerpat radost i z každodenních záležitostí? Hledáte v nich více starostí a smutků, nebo radostí?

 

Štěstí vám nesou herci, komici, režiséři, či filozofové.

 

Štíři – Hagalaz

 

Možná se vám vůbec do ničeho nechce. Jako kdyby přicházela bouřka. Můžete ji pozorovat z úkrytu, nebo vyjít ven a jednat, ale pak si nestěžujte, že jste promokli. Nyní není čas cokoliv rozhodovat. Podívejte se na celou situaci s odstupem a nechte věci plynout. Sledujte však dění kolem s otevřenou hlavou. Řešení přijde samo. Muže být bolestivé, pokud to budete lámat přes koleno, nebo klidné, když si zachováte jasnou hlavu. Runa ukazuje odhalení skrytého mysticismu. Proč přichází nemoc? Někdy je to proto, aby se člověk zamyslel nad tím, co mu v životě chybí. Skutečná síla přichází tehdy, když si tyto věci dokážete přebrat. Potom k vám přichází úspěch a otevřou se vám nové dveře.

 

Dejte si pozor na jednostrannost. Jak nemoci, tak i zastavení duchovního růstu se můžete zbavit tím, když ve všem nastavíte rovnováhu.

 

Můžete potkat člověka s neklidným pohledem, který bude působit roztržitě. Jeho postava nebude vzbuzovat vaši důvěru. Velké neohrabané ruce, nízké čelo a do očí se vám nepodívá. Bude málomluvný. Celý bude působit ponuře. Na to však nedejte. Tento člověk klame tělem. Je to člověk, který radikálně změnil přístup k životu. A z toho nejtěžšího umí vytřískat to nejlepší. Jeho slova jsou často zraňující, avšak ne zlá. Pouze ukazuje na chyby a tím přinutí dotyčného se nad sebou zamyslet. Když potřebujete opravdu velkou změnu, je dobré věnovat mu pozornost.

Štěstí vám nesou lidé v profesi psychiatrů, mágů, chirurgů, duchovních, či psychoanalytiků.

 

Střelci – Isa

 

Snažte se vyhnout plánování věcí, které jsou na dlouho. Věci se totiž mohou brzdit. Toto období využijte raději na soustředění, rozjímání nad svými záležitostmi a svým nitrem. Měl by to být čas odpočinku, protože i když některé věci mohou stagnovat, je to pouze proto, abyste je mohli lépe analyzovat. Dokonce, i když nebudete dělat vůbec nic, v hlavě se vylíhnou nápady nové a lepší. Ty budou těmi šťastnými. 

 

Napište si na lísteček, čeho se chcete ve svém životě zbavit. Zabalte do něho kostku ledu a vhoďte do táborového ohně. Zároveň si představujte, že se osvobozujete od toho, co je napsané na lístečku.

 

Potkáte vysokého, štíhlého, světlovlasého člověka nordického vzhledu. Moc toho nenamluví. Vysoké čelo bude nasvědčovat moudrosti, o kterou se nebude chtít příliš dělit. Pokud jej požádáte o radu, bude jasná a věcná.

 

Talisman z runy Isa pomáhá slyšet hlas intuice a otvírá vás k životu, drží od vás dál nepřátele. Můžete jej nakreslit bílou, stříbrnou, blankytnou, či v barvách duhy.

Speciálně budete mít tento měsíc štěstí na dobré pořízení s lidmi v Rybách a také s mystiky, chirurgy, či anesteziology.

 

Kozorozi – Mannaz

 

Všechny věci, které souvisí s materiálními záležitosti, by se měli stabilizovat. Složenky zaplacené, věci v domě opravené a tak budete moci přemýšlet o tom, jak pomoci lidem, kteří jsou na tom hůř. Máte možnost překonat složitější období, zvítězit nad nemocí a nabrat sílu. Můžete se rozhodnout pro absolvování nějakého kurzu, či vzdělání, které vám zajistí dobrou budoucnost.

 

Každý den by měl být rituálem, každá příhoda poskytnout poznání, jak dokonale jste schopni věci řešit a jak si se vším poradit. Tak jste schopni řídit vlastní život a svojí vůlí dosáhnout toho, co jste si předsevzali.

 

Může se stát, že potkáte člověka, s vysokým, inteligentně působícím čelem, teplým, pronikavým pohledem, který ponese své tělo vzpřímeně s hlavou vzhůru. Při podávání rukou rád podává obě dvě. Jeho nejčastější dotaz bude – jak vám mohu pomoci? Je to někdo, kdo si může přijít pro pomoc, ale zároveň pomáhá. K tomu, aby nalezl řešení svého problému, se potřebuje pouze ujistit, že nalezl to správné řešení. Nízké záměry nejsou v jeho repertoáru. Ve svazku bude stabilní a pečující partner.

Štěstí vám nesou lidé v profesi učitelů. Nicméně runa ukazuje také na papeže, krále, duchovní mistry, či mentory.

 

Vodnáři – Raido

 

Očekávejte změny ve vás i kolem vás. Může se také jednat o cesty různého typu, když se rozhodnete hledat štěstí jinde. Tak přestaňte čekat a běžte. Nyní je ta správná chvíle. Buďte ale opatrní, protože takovéto cesty člověka něco učí. Mějte sebou Talisman bezpečné cesty, klidně i té astrální. Kdyby se u vašich dveří objevil neočekávaný host, přijměte ho bez ohledu na to, kdo to vlastně je. Přináší vám štěstí. Vaše situace se bude rychleji řešit.

 

Pokud meditujete, tato runa vám může přinést chuť k cestování, možná si pak budete chtít vyjít na procházku anebo dělat něco, co vyžaduje pohyb. Možná se i vaše myšlenky pohnou směrem do budoucnosti. Runa Raido vyzbrojí své zrozence silnými intelektuálními základy a také kreativitou a uměleckými sklony.

 

Můžete potkat člověka mladistvé postavy s řidšími vlasy. Něčím vás už od prvního pohledu zaujme. Umí přemýšlet samostatně a rád realizuje nápady. Má rád lidi kolem sebe, ale také mívá období, kdy potřebuje samotu. Umí úspěšně dosáhnout svých cílů.

Štěstí vám ponesou šoféři, žokejové a letci.

 

Ryby – Algiz

 

Jste chráněni a opatrování v každé oblasti. Vaše plány by se měli povést. Věřte své intuici a nebojte se o budoucnost. Takové aspekty vašeho života, jako jsou finance, láska, učení – dokonce i když to tak nevypadá, vedou k úspěchu. Pod ochrannými křídly runy Algiz můžete cítit bezpečí, pokud je vaším cílem i dobro dalších lidí a bytostí.

 

Řiďte se zejména radami svého srdce a své intuice. Promlouvá ji hlas vašeho anděla strážného. 

 

Štěstí vám nesou lidé v profesích terapeutů a léčitelů.

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Andělský horoskop od 18. 9. do 17. 10.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel Díky tomu, že jste dost empatičtí, rodina si vás vybere do role smírčího soudce. Existuje zřejmě ...
Kartářka píše...

Víkendový horoskop: Venuši se Saturnem v kvadratuře pocítíme hlavně v citové oblasti

Kvadratura Venuše se Saturnem povede vaši pozornost ke vztahům. Snažte se vyhnout komentářům, jinak Slunce s Plutem věští problémy. Uran vás k tomu všemu potáhne ...
Kartářka píše...

Když se nedaří… aneb den D

Všichni to čas od času známe. Ráno vstaneme, opaříme se čajem, došly vločky a koupelna je nedobytná… To je zas den, říkáme si. Může být ...
Kartářka píše...

Jakou sílu mají schůzky pod kaštany?

Kromě toho, že vás stromy provází na vašich procházkách cely rok, nyní můžou pomoci. Svojí energií mohou posílit zamilované, anebo hledající životního partnera. Stromy mohou ...
Kartářka píše...

Naučit se říkat NE

Pohlídáš mi zítra dcerku? Ano. Budeš místo mě ve středu v práci? Ano. Oslavu uděláme u tebe? Ano. Ve dvě máš čas? Ano… Opravdu? Co takhle ...
Kartářka píše...

Karta týdne 13.09.-19.09. Král holí; komu se ozve stará známost a kdo najde lék na duši?

Beranům jde úspěch, Šírům se vrátí ztracené, Lvům přichází atraktivní známost... Co čeká vás? Máte příznivé období pro nové začátky spíše krátkodobých věcí. Karta Krále ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 13.9.-19.9. Mějte se rádi!

Panny, poslední dny máte na své okolí dost vysoké nároky. Vodnáři, jsou před vámi nové výzvy v milostné oblasti. Váhy, neotálejte s odpověďmi na zajímavé ...
Kartářka píše...

Nevyžádaná rada…

„Myslím to s tebou dobře“, tuto de facto nesmyslnou větu jako tečku za delším či kratším monologem plným rad zřejmě znáte. Od své matky, tety, babičky… ...
Kartářka píše...

Staré duše

Už jste slyšeli pojem stará duše? A jste starou, nebo mladou duší, či zralou? Na tom jestli se vidíte starou, či mladou duší, váš věk ...
Kartářka píše...

Víkendový horoskop: Luna bude v opozici s Uranem (11.9.) a plány vyjdou, jenom jinak!

V pátek se octnou dvě planety, mající vliv na naše blaho ve Štíru. Co dodat? Raději se nehádat, neprovokovat, neplánovat a počkat, až to přejde. V sobotu ...
Kartářka píše...