Probuďte svou duši: Příznaky duchovního probuzení

Duchovní probuzení, někdy nazývané také duchovní prozření nebo iluminace, je proces, který obvykle zahrnuje hlubší pochopení vlastního bytí, vztahů s okolním světem a hledání smyslu života. Je to plně vědomé žití tady a teď. Jste přítomni v každé situaci. Pozitivní i negativní. Lidé mohou říkat: jsi nějaký divný či jiný, to není možné, že se tak usmíváš ve tvé situaci, jsi šílený, jsi psychicky silný…Jak k tomu může dojít?

Co je duchovní probuzení?

Duchovní probuzení je zbavení se starých vzorců, nové poznání sebe ve světě a změny ve způsobu, jak to cítíte. Svět i lidi kolem sebe vidíte najednou novým způsobem, z jiné perspektivy, uvolníte se ze starých vzorců či zásad, které jste měli. Je to život bez vlády starých vzorců, jen  se sebou a svojí duší. Je to cítění všeho srdcem a nevnímané skrze ego.

Jak může člověk dojít k duchovnímu probuzení?

Duchovní probuzení někdy přichází spontánně a někdy je výsledkem práce se sebou, například za pomoci meditace, knížek nebo cvičení. Často přichází skrz velkou bolest, neúspěchy a dokonce sáhnutí si na dno, kdy se musíte oddat bolesti, přestáváte bojovat, víte, co je to samota a opuštěnost a teprve tehdy pouštíte své staré vzorce, podle kterých jste dosud žili.

Příznaky duchovního probuzení

Není ve vás tolik agrese, zlosti a žárlivosti, a to dokonce ani vůči těm, kteří vám ublížili. Necítíte nenávist k bývalým partnerům a nerozčilují vás politici. Jste tolerantní k víře jiných lidí. Nenecháte se manipulovat a nepropadáte různým propagandám a spikleneckým teoriím. Nudí vás nebo rozčiluje televize a lidé, kteří vám chtějí vnucovat svoji vizi světa. Nenecháte se do toho vtáhnout.

Těšíte se z drobností. Oceňujete každý projev dobrého chování a náklonnosti. Vnímáte, že svět je krásný v každé denní i noční době, na jaře i v zimě.

Ztrácíte krátkodobé přátele. Často poznáváte, co je opravdová samota. Objevují se noví přátelé. Jiný způsob života a vnitřní změny ve vás způsobí, že často opouštíte dlouholetý vztah s partnerem. Volnost se stává velmi skutečnou a stará pouta jsou jako řetěz, který vás omezuje.

Neúspěchy vás jen tak nezlomí. Přijmete je, akceptujete je a pouštíte. Každé trápení pomíjí. Nekoncentrujete se na to, co bolí, ale na to, co je dobře.

Nezajímá vás názor druhých lidí, mohou si říkat, co chtějí. Víte své a děláte to, co cítíte, bez ohledu na to, co kdo říká, protože jste sami sebou.

Samota a vytrácení se ze života trvají nějaký čas a potom nastupuje větší aktivita: psaní, malování, tanec a jiné formy kreativity.

Otvírá se vaše korunní čakra, abyste měli spojení se zdrojem. To může být doprovázeno fyzickými projevy, jako je brnění či svědění temene hlavy nebo bezesnost.

Vaše vibrace se zvětšují a konečně přestáváte marodit. Vaše návyky se mění, cítíte nechuť jíst maso, produkty obsahující konzervanty vám nechutnají, někdy vám dokonce až páchnou.

Necítíte se lepší, ani vyvolení, ale cítíte se být jiní.

Cítíte propojení se světem, který vás obklopuje. Jste jeho součástí. Rostliny, zvířata, dokonce i předměty vypadají jinak.

Nebojíte se smrti. Víte, že existuje něco víc než život na zemi. Smrt je zakončení zaměstnavatelské existence, je její částí. Smrt je pouze možnost jít dál, je návratem domů.

Začínáte vnímat svět energií. Vidíte více barev, často nějaké stíny. Současně o mnoho intenzivněji vnímáte fyzický svět. Barvy jsou výraznější a téměř se ve vás proměňují. Stáváte se pozornější, soustředěnější. Všechny smysly jsou zostřené. Nejenom, že více cítíte a vidíte, ale i výrazněji slyšíte. Proto unikáte před rámusem a hlasitými lidmi a ceníte si ticha.

Máte kolem sebe znamení. Nejen, že přitahují vaši pozornost, ale také je dokážete přečíst a interpretovat.

Netolerujete lež a sami také nedokážete a ani nemáte potřebu klamat ostatní.

Pro Kartářky světla Vs

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Runový horoskop a runy štěstí na březen 2024 vám prozradí, koho potkáte a co vás čeká

Beranům vyšla runa Hagalaz,  Blížencům ponese štěstí runa Anszusz a Rakům Othila. Jaká runa vyšla pro vaše znamení? Berani, runa štěstí pro vás je Hagalaz ...

Je první den v měsíci. Ideální čas udělat si rituál pro splnění přání

Peníze, láska, štěstí… Kdo by si to vše nebo alespoň něco z toho nepřál? A může se vám to splnit. Stačí správně provést rituál, ke kterému ...

Víkendový horoskop: Slunce v sextilu s Jupiterem káže znovu nalézt radost

V pátek 1. března vzbudí opozice Luny s Jupiterem a Uranem a kvadratura s Marsem a Venuší docela slušnou dávku rozladění, které může lehce přejít ...

Jak si vytvořit mocný talisman pro štěstí z tarotových karet

Karty umí více než ukazovat budoucnost. Některé z nich umí také chránit a přivanout kapku štěstí. Povíme si, které to jsou. Kdysi jsem ztratila ze ...

Tánin numerologický horoskop na březen 2024

Čas neúprosně běží vpřed a už tu je březen. Ale tento měsíc je pro nás symbolem naděje (přichází jaro), obnovy a znovuzrození. Je toho hodně, ...

Jaké je vaše alter ego? Tento test odhalí, jaká osobnost ve vás dříme

Přemýšleli jste někdy o jiné verzi sebe sama? Nebo jste si všimli, že v některých situacích z vás vychází úplně jiný, neznámý hlas? Zjistěte, co vám skutečně říká… ...

Co nám věští hvězdy v březnu?

Březen vás přivítá příjemným sextilem Slunce s Jupiterem mezi 1. a 3. březnem, kdy by vše mělo vycházet tak, jak si budete přát. Od 3. do ...

10 věcí, které potěší Ryby

Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu. Je to znamení vodní, ovládané planetou Neptun. Lidé narození v Rybách (od 20. února do 20. března) jsou pověstní svou ...

Horoskop na březen

Berani, splní se vám to, po čem již delší dobu toužíte. Býci, zamyslete se nad sebou a svými city k nejbližším osobám, trochu pokory a ...

Jak spolu souvisí kartářka, výklad karet, sex a duchovní rozvoj?

Před nedávnem mi volala na výklad karet po telefonu paní Anička (jméno jsem pozměnila). Byla velmi nešťastná a chtěla po mně, abych jí, jako kartářka, potvrdila její ...