Týdenní horoskop 13.2.-19.2. Co chystají sextily Luny s Plutem a Merkurem na Valentýna?

V pondělí 13. února si dávejte pozor na své neřesti. Poslední čtvrt měsíce ve znamení Štíra varuje, abyste se nenechali zatáhnout do něčeho, co bude vypadat jako fantastická příležitost. Přivodili byste si jen potíže. Energie může být oslabená, nakonec může kompletně odejít a vzít s sebou všechny věci, které nepotřebujete.

Merkur bude v půlkvadratuře s Marsem v Blížencích a s aktivním Plutem. Mars, Merkur a Pluto společně tvoří více praktické vibrace a energie něco vymyslet. Nicméně Merkur může být spouštěčem hádek a tento aspekt může přetrvávat až do čtvrtku. Speciálně Blíženci, Panny a Vodnáři by měly být by se měli snažit být nad věcí, nebo nejdřív napočítat do deseti a pak reagovat. Kvadratura Luny ve Štíru se Sluncem a Saturn ve Vodnáři může nést melancholické a podezíravé nálady.

Co dělat? Dopřejte si více zdravého pohybu a sportu, či procházek.

 

V úterý 14. února na svatého Valentýna chystají hvězdy své dary. Ne vždy vychází tak příjemné aspekty, jako na svátek zamilovaných. Příznivé sextily Luny s Plutem a Merkurem vcházející do znamení Střelce a trigon s Jupiterem – tato konstelace slibuje, že darované květiny, pozornosti a přání budou opravdu od srdce.

Co naplat, když láska není, tak není, leda, že byste si ji šli vyprosit.  🙂

Sv. Valentýn jako Římský kněz i proti zákazu císaře Claudia oddával mladé zamilované páry. Ve vězení, kam byl uvržen císařem Claudiem II. si zamiloval dceru soudce Astreia a vrátil jí zrak. Tento patron zamilovaných rád na svůj svátek plní k němu vznesené prosby. Relikvii tohoto světce byla v barokním relikviáři na oltáři kapitulní baziliky svatého Petra a Pavla v Praze na Vyšehradě a říká se, že byla získaná ještě za císaře Karla IV. ten si ostatně patrně na Valentýna velmi potrpěl, neboť i na Karlštejně  měl být vložen ostatek svatého Valentýna do gotického relikviáře. 

Svatý Tadeáš Juda – patron beznadějných věcí pomůže nalézt lásku i tehdy, když už se může zdát vzhledem okolnostem, že to je těžké a možná už jste přestali věřit. V Praze je asi nejznámější socha svatého Tadeáše  před vchodem do kostela svatého Josefa na náměstí republiky. 

Svatá Kordula je ochránkyni všech panen a vdov a pomáhá rychle nalézt někoho, s kým se dá trávit čas.

Svatý Mikuláš pomáhá lidem osamělým, kteří touží po opravdové lásce a zatím se jim nepodařilo takovou láskou nalézt. S jeho podporou mohou počítat dívky, které by se rády brzy vdaly.

 

Ve středu 15. února varuje konjunkce Venuše s Neptunem před vměšováním se do cizích sporů. Venuše hlídá i vaše finance a možná se budete chtít podělit o něco, co máte. Umělce čeká úspěšný tvůrčí den a zamilovaní budou snít o ideální lásce. Nejvíce Váhy, Ryby, Štíři a Raci.

 

Ve čtvrtek 16. února můžete vlivem konjunkce Slunce se Saturnem více docenit věci, které za vás dělají druzí lidé a které nemusíte dělat vy. Váš svět tak může být krásnější. V lásce projeví partner více dominantní sklony. Pokud se vaše energie protnou, může to mít za následek hádku nebo dusnou atmosféru. Náročný den to bude pro Býky, Štíry, Vodnáře a Lvy. Můžete mít pocit, jako by na vás všechno padalo a pocítíte strach, jak všechno zvládnete. Ve skutečnosti nebude tak zle, pouze Saturn zkouší, co vaše fantazie snese. Díky tomu však můžete předvídat spoustu situací, na které se pak dokonale připravíte a získáte pocit zadostiučinění.

 

Páteční (17. únor) trigon Luny s Uranem a sextil s Neptunem nesou spoustu zážitků pro ty, kteří hledají příležitosti k zábavě. Nemusí to být nic klasického, ale můžete si dopřát něco, co si delší dobu odepíráte, a přitom vám to dělá takovou radost.

 

V sobotu 18. února vejde Slunce do znamení Ryb a konečně se může začít rýsovat nějaký odpočinek. Rodinná setkání mohou být příjemná a s přáteli přijdete na spousty zajímavých společných věcí, které vás spojují. Merkur v sextilu s Jupiterem nasměruje vaši pozornost k ambiciózním cílům. Je to ideální doba pro cestování, poznávání a učení.

 

V neděli 19. února přeje sextil Venuše s Plutem příjemným událostem a příležitostem. Vyloučené nejsou ani lásky na první pohled. Neseďte doma a běžte mezi lidi, vyrazte na rande a také pečlivě naslouchejte, co vám partner, či děti říkají.

 

Hvězdy jsou ve znamení Vodnáře. Lidé narození v tomto znamení nemají rádi jednotvárnou práci, a pokud navíc musí poslouchat někoho jiného, moc dlouho v daném zaměstnání nevydrží. Jsou to snílci, kterým se bude lépe dařit na volné noze, kde si budou moci dělat to, co chtějí. Dobře se budou cítit jako humanitární pracovníci, ekologové, psychiatři či neurologové.

Vodnáři, tento týden si nenechte ujít příležitost naučit se něco nového, zapojit se do nových a zajímavých kurzů či začít sportovat. Zkrátka si najděte novou aktivitu, protože z ní můžete jen vytěžit to dobré.

Ryby, dejte na rady odborníků a naučte se nějakou jednoduchou meditační techniku, která by vám pomohla zbavit se stresu.

Berani, rázný Mars vám přeje v oblasti lásky, měli byste tuto příležitost využít. Máte také dostatek sil na pracovní povinnosti a motivujete svojí pílí i lidi okolo.

Býci, stále se zdržujete v blízkosti někoho, kdo vám zkrátka nejde z hlavy. Bude dobré si ujasnit, co od této osoby očekáváte.

Blíženci, planeta Merkur pro vás není v příznivém postavení, a tak se budete muset smířit s tím, že ne všechno půjde podle plánu.

Raci, v práci se dostáváte do stresu, a to především kvůli vlastním chybám. Vaše kroky jsou pomalé a zbytečně nad nimi přemýšlíte. Měli byste se zamyslet nad tím, zda se s někým neporadit nebo někoho nepožádat o radu.

Lvi, pokud se dostanete do situace, kdy si nebudete jistí slovy někoho z vašich blízkých, nesuďte ho, ale znovu se ho zeptejte. Mohli byste si totiž slova vyložit mylně a vaše reakce by byla dost přehnaná.

Panny, pohybujete se v těsné blízkosti člověka, který je velmi upřímný a otevřený. Líbí se vám tento jeho povahový rys, ale zatím se nepouštějte do bližšího poznávání se. Buďte opatrní na to, co mu také o sobě prozradíte.

Váhy, romantická planeta Venuše bude hodně rozverná a bude chtít vás zapojit do láskyplných a vášnivých her. Nenechte se dlouho přemlouvat, máte-li vedle sebe někoho, s kým si rozumíte ve všem, ale hlavně v milostných záležitostech.

Štíři, doma se snažte mluvit a jednat klidně a s chladnou hlavou. Mohou vás potkat situace, kdy není dobré, abyste se rozčilovali a stresovali se. Navíc tím můžete někomu parádně nahrát a na světě bude nepříjemný konflikt.

Střelci, v práci jste tento týden neoblomní a hodně vám záleží na tom, aby vaše výsledky byly perfektní. Jistě si toho brzy všimnou i nadřízení a možná vaši snahu ocení finančně.

Kozorozi, někdo, koho jste měli za velice blízkého kamaráda, vám ukáže svou pravou tvář. Budete se hodně divit, co se v něm skrývá za povahu, ale také vám dojde, že vaše kamarádství končí. Nedávejte najevo příliš emoce.

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Schutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 20.5.-26.5. Co přináší Slunce v Blížencích?

Pondělní ráno 20. května zpříjemní sextil Slunce s Neptunem. Po poledni vejde Slunce do znamení Blíženců.  Slunce v Blížencích, pokud zrovna nebudete někam pospíchat, pomůže ...

Partnerský horoskop: Ryby. Která znamení se k nim nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak milují vnímavé, starostlivé, nesmělé, kreativní ...

Víkendový horoskop 17.5.-19.5. Slunce s Jupiterem si nedá kazit náladu

V pátek 17. května dostanete díky kvadratuře Merkuru s Plutem a opozicí Luny se Saturnem potřebu nastavit si určité hranice. Pokud hranice nepostavíte vy, budou ...
/ Články, Horoskopy

„Kopretinový“ test lásky

Nedaří se v lásce? Máte pochybnosti o současném vztahu? Přemítáte, co k vám partner cítí? A jak to celé s vaší láskou dopadne? Udělejte si „kopretinový test lásky“ ...

Andělský horoskop od 17. 5. do 16. 6.

Živel země BÝK – Vaším Andělem strážným je Asmodel V partnerském vztahu si musíte vzájemně nastavit hranice. Neexistuje, abyste si k sobě dovolovali více, než je ...

Věkově nerovná partnerství

„Kdo chce být šťastný a mít dlouhé manželství, měl by si vzít vrstevníka…“, alespoň podle různých výzkumů. Ale co naše životní skutečnost, realita všedních dnů ...

Čtyři archandělé, kteří vás chrání. Jak si je přivolat?

Archandělé jsou ochránci nejenom jednotlivých znamení zvěrokruhu, ale také živlů. Často lidé ani nevědí, že mají některý z živlů v nerovnováze a problémy na sebe ...

Svatba v máji, ženich v háji. Je to pravda?

První máj. Beltainskou noc lásky a oslavy života máme za sebou… a možná jste ruku v ruce se svým partnerem, milencem či manželem v zamilovaném ...

Magické rituály: Vyčaruj partnera

Rituály jsou práce s energiemi a vlastními emocemi. Proto se vyplatí připravit se k tomuto konání především psychicky a emocionálně. Nevyplácí se spěchat a vytvářet ...

Jak si do života přilákat štěstí a úspěch? Naučte se to podle svého znamení zvěrokruhu

Víte, co je manifestace? Je to proces nasměrování vlastních myšlenek, pocitů a přesvědčení k realizaci určitého cíle nebo touhy. Vychází z konceptu, který naznačuje, jak ...
/ Články