Víkendový horoskop: Kdo zatouží zdolat Mount Everest a pro koho bude stejně náročné přiznat svoji chybu?

Berani, Slunce vám daruje špetku času pro sebe. Možná jste z chvilek, kdy hrozí, že byste neměli nic dělat, na pupenec. Začnete horečnatě přemýšlet, čím volný čas vyplnit. Možná vás začal nudit váš účes a budete ho chtít jarně osvěžit. Myšlenka na nůžky, vaše vlasy, holící strojek a novou image není dobrý nápad. Netrestejte sebe, ani okolí. Střelci, pocítíte volání divočiny. S přáteli dáte hlavy dohromady a začnete plánovat daleké výpravy. Budou vás vábit pyramidy a zatoužíte přeplout Amazonku a možná projít deštný prales a pak zdolat severní pól. Když už budete v těch plánech, hlídejte si kapsy, klíče a peněženku. Vaše roztržitost přivábí zloděje. Dostane zálusk. Co čeká vás?

V sobotu 20. března před polednem přivítáme astronomické jaro. Slunce vejde do znamení Berana a to je vždy silným oživujícím impulzem a začátkem nové životní etapy. Kdysi byl tento den jarní rovnodennosti považován za začátek roku.

Je to ideální den pro jarní generální úklid. Také je potřeba se věnovat rodině.

V Květnou neděli 21. března vejde Luna do znamení, kterému vládne a kde jí je dobře, do znamení Raka, zatímco druhá ze dvou ženských planet bude ve vyhnanství ve znamení někdy útočného Berana, kde se vůbec necítí. Část naší přirozenosti bude tento den hledat klid a bezpečí a rodinnou pohodu a svatý pokoj a ta druhá část se bude vztekat a vyhledávat adrenalin, vzrušení a vášeň. Trochu s tím počítejte, protože tyto rozporuplné emoce mohou komplikovat vztahy. Přátelské i partnerské.

Velikonoční palma

Podle křesťanského příběhu vítali lidé v Jeruzalému Ježíše palmovými ratolestmi. U nás ale palmy nebyly dostupné, a tak je nahradily zelené větvičky a ty pak v Německu nahradili kočičkami. Na Květnou neděli se světily v kostele a příští rok se o Popeleční středě pálily.

Velikonoční palmu pro štěstí si můžete vytvořit i vy. Přinese vám štěstí a prosvětlí vaše dny. Už nezbude ani stopy po splínu a šeru. Energie vaší velikonoční palmy, kterou si sami připravíte, bude fungovat, chránit a starat se o vás a vaše blízké po celý příští rok. Můžete si ji naaranžovat společně se svojí rodinou a dětmi. Na Velikonoce nezapomeňte dobře provětrat dům vysát a vytřít podlahy, okna, otřít všechna skla, aby mohly všechny pozitivní vibrace volně cirkulovat a přinášet energii hojnosti.

Připravte si červenou stuhu. Ta chrání před zlem.

Bankovku, díky ní nikdy nebudou chybět peníze. Z procházky přírodou, či zahrádky si přineste několik větví jívy s kočičkami.

Také pár větviček břízy, je čistá a jemná. Snítku rozmarýny, ta přitáhne radost.

Z větviček vytvořte kytici, spojte ji stužkou a dovnitř vložte bankovku.  Kytici můžete přivítat slovy: vítej velikonoční palmo. Příští rok prožiju ve štěstí, zdraví a hojnosti. Ve skleněné váze jí umístěte na místo, kde často pobýváte. Bude vyzařovat dobrou energii a odvrátí to, co je špatné.

Co čeká jednotlivá znamení?

Koncem týdne vstoupí hvězdy do znamení Berana. Toto ohnivé znamení překypuje životní energií. Jsou to průbojní a ambiciózní lidé, kteří se často rádi pro něco nadchnou. Umí si prosadit to, po čem touží. V životě to tak mohou dotáhnout hodně daleko. Bývají spontánní a bezstarostní.

Berani, Slunce vám daruje špetku času pro sebe. Možná jste z chvilek, kdy hrozí, že byste neměli nic dělat, na pupenec. Začnete horečnatě přemýšlet, čím volný čas vyplnit. Možná vás začal nudit váš účes a budete ho chtít jarně osvěžit. Myšlenka na nůžky, vaše vlasy, holící strojek a novou image není dobrý nápad. Netrestejte sebe, ani okolí.

Býci, Saturn vás prožene. Nebraňte se, je to marné. Jarnímu úklidu neutečete, ani kdybyste si lámali nohy zběsilými skoky z balkonu. Pusťte si k tomu příjemnou hudbu a na zaslouženou procházku se vydejte až pak.

Blíženci, Mars vám nedovolí se zastavit. Ani na chvilku. Abyste uvolnili nadbytečnou energii, možná se vrhnete do úprav bydlení, přestavování nábytku a jeho oprav a pak se sportovně vrhnete do další extrémní disciplíny. Třeba připravíte oběd pro celou rodinu. S dezertem!

Raci, Luna vás nabádá k hlubokému nitro zpytu. Nejspíš navštívíte nějakou vědmu, možná zavoláte své kartářce a třeba se budete učit sestavovat horoskopy, nebo věštit z tarotu. Vaše šťastná hvězda vám přivane správného mistra a možná se z vás nakonec stane samotný Jedi.

Lvi, budete v centru pozornosti, ale teď se vám to vůbec nemusí líbit. Najednou se vás budou všichni ptát, jak vám je, jak se cítíte a jestli něco nepotřebujete. Dokonce i cizí lidé. Začne vám vrtat hlavou, že tady něco nehraje. Že by o vás někdo vypustil nějakou hloupou pomluvu?

Panny, pod vlivem retrográdního Merkuru budete mít oddych. Budete tak mít možnost učit se nové věci. Projdete si nabídku on-line kurzů a možná se vrhnete do studia dalšího cizího jazyka, nebo v garáži a dílně přerovnáte šroubky a matičky.

Váhy, možná budete mít pocit, že musíte dvakrát obrátit každý halíř. Vyhnete se všem známým, u kterých hrozí, že by si od vás chtěli nenávratně vypůjčit. Nenávratně proto, že buď zůstanou v nenávratnu vaše peníze, nebo přátelství. Víkend bez nákupů zvládnete ve stylu, co dům dal, taky dobře, zapíchnete i přátelská setkání online a večery strávíte s rodinou.

Štíři, vlivem Pluta budete chvílemi vidět všechno příliš černě, jako by vše dobré už bylo a nikdy nebude. Budete psát jedovaté komentáře na netu, a nakonec si můžete vykoledovat ban.

Střelci, pocítíte volání divočiny. S přáteli dáte hlavy dohromady a začnete plánovat daleké výpravy. Budou vás vábit pyramidy a zatoužíte přeplout Amazonku a možná projít deštný prales a pak zdolat severní pól. Když už budete v těch plánech, hlídejte si kapsy, klíče a peněženku. Vaše roztržitost přivábí zloděje. Dostane zálusk.

Kozorozi, začátek jara je skvělý odpich k tomu, abyste něco změnili k lepšímu. Třeba sami sebe. Máte rádi dobré jídlo, ale pokud si to nerozvrhnete správně, budete se muset rozloučit s oblíbeným oblečením. Přeorientujte se raději na zeleninu. Pluto vás chvílemi i podrží.

Vodnáři, všechny bacily budou mít jediný cíl – vás. Pokud není vaše hobby kapesník a křeslo před televizí, musíte se sebou něco dělat. Posilujte svou odolnost. Vitamíny, čerstvý vzduch a dostatečný spánek udělají divy. Nezapomínejte na pravidelný pohyb.

Ryby, Venuše je nyní nakloněna posílit vaše vztahy. Pokud jste někomu něco provedli, nebojte se omluvit. Vaši omluvu přijme. Také by se s vámi chtěl seznámit někdo nový. Dejte mu šanci. Přátel není nikdy dost!

Pro Kartářky světla Hel a Pet

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Víkendový horoskop: Splňte si přání s Perseidami

Nejvíce by padající roj meteorů, tak zvaných Perseid, měl být vidět 13.8. kolem třetí hodiny ranní. Mezi 12. až 14. srpnem jsou dvě noci, ve ...
Kartářka píše...

Naplánujte si pohlaví dítěte. Pomůže vám v tom kapka magie a kvalitní sex

Hodně lidí samozřejmě krom přání, aby se jim narodil zdravý potomek, mají i představy o tom, jestli to má být chlapec, nebo děvče. Muži chtějí ...
Kartářka píše...

Usmiřte se s mákem

Mák - kouzelná bylinka pro štěstí, lásku, usmíření, ochranu, hojnost neviditelnost i zapomnění.. Jeden z nejkrásnějších polních květů, ačkoliv působí křehce a po utrhnutí hned ...
Kartářka píše...

Symbolika dlouhých vlasů

Krajinou cválá muž a vlasy za ním vlají… Mužná tvář ošlehaná větrem, na první pohled rebel s pevným pohledem. Romantická představa z filmů dávné minulosti…, ale také ...
Kartářka píše...

Co s lidmi dělá sex?

Pro jedny život, pro druhé La petite mort - malá smrt. Co vlastně vyvádí s naší hlavou a tělem? Nedostatek sexu v dlouhodobém vztahu trhá ...
Kartářka píše...

Dokážete poznat, že se mu líbíte? Každé znamení to projevuje jinak

Každý muž vysílá určité signály. Zjistěte, jak si je přebrat. Klíčem je znamení zvěrokruhu. Možná v dalších řádcích poznáte toho svého. Beran Myslíte si, ...
Kartářka píše...

Karta týdne 8.8. – 14.8. Dvojka holí žádá sebeovládání

Astrologickým aspektem dvojky holí  je Mars v Beranu. O co jde? Mars je za energii vitality a prosazování se a Beran může být za poznávání ...
Kartářka píše...

Kočky trochu jinak… aneb tři kočičí Pé

Pozorovali jste někdy kočku? Ta malá, chlupatá stvoření, která si vždy prosadí svou…? Svéhlavičky svéhlavé. Nezávislé, tajemné, mystické a ztřeštěné. Omotají si nás hrrrravě kolem ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 8. 8. – 14. 8. Luna v úplňku naplní sny

V tomto týdnu je Merkur v plné síle a dopřeje vám najít něco, po čem již delší dobu toužíte. Může to být třeba nějaké umění, či ...
Kartářka píše...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...
Kartářka píše...