Runový horoskop a rituály na leden 2021 vám prozradí, koho potkáte, a co vás čeká

Berani a jejich runa Hagalaz

 

Pravděpodobně potkáte člověka, který bude působit roztržitě. Jeho postava nebude vzbuzovat vaši důvěru. Roztěkané ruce, podmračené čelo a nesmělý pohled, do očí se vám nepodívá. Bude málomluvný a celkově bude působit ponuře. Tento člověk však klame tělem. Potkaly ho těžké věci a kvůli tomu radikálně změnil přístup k životu. Jeho slova jsou často zraňující, avšak upřímná. Pouze ukazuje na chyby a tím si dělá nepřátele. Chybějící diplomacie a zraňující pravdomluvnost umí iritovat jeho okolí i přátele. Pokud opravdu budete potřebovat poradit, je dobré mu věnovat pozornost.

V tomto čase se budete docela dost zlobit. Jako kdyby byla velká bouře, a i silné stromy se prohýbaly pod silou jejího náporu. Pokud se chcete vyhnout ztrátám, je lepší vyčkat a vše sledovat zpovzdálí. Řešení po nějakém čase přijde samo. Lekce runy Hagalaz bývají bolestné. Můžete ztrácet půdu pod nohama.  Můžete řešit nemoci nebo jiné smutky. Buďte velmi opatrní, protože procházíte obdobím změny. Tyto změny jsou však mystické a něco vás mají naučit. K čemu je nemoc? Aby se člověk zamyslel nad tím, co v životě dělal špatně. Pokud to budete řešit, přijde úspěch a otevřou se před vámi nové možnosti.

Před vámi totiž nejsou žádné opravdové překážky. Z nepřátel učiníte přátele.

Musíte se ale vyvarovat jednostrannému pohledu na věc. Všechny nemoci a duchovní hádky můžete zvládnout, pokud si zvolíte cestu, která vede k rovnováze a harmonii.

 

Rituál s runou Hagalaz

Jeden ze šamanských rituálů je prožít jeden den tak jako by byl posledním. Den pak ukončíte vykopáním díry v zemi, kde strávíte noc. Tyto rituály se musí konat pod kontrolou dalších lidí.

Pokud se bojíte bouřky a hřmění, zapalte svíčky hromničky a postavte je na okno. Váš strach se rozplyne. Zamyslete se, jak reagujete na zlost a agresi. Odplácíte stejně, nebo se nedáte strhnout?

 

Býci a jejich runa Eihwaz

 

Můžete potkat člověka se zamyšleným pohledem pod hustým obočím. Bude kudrnatý, vysoký a lehce neohrabaný. Může mít třeba větší ramena, která budou dominantní ke zbytku těla. Jeho oblečení bude působit, jako kdyby bylo o číslo větší. Pohybovat se bude poněkud chaoticky. Takový člověk rád zadává druhým úkoly, které jsou těžké k realizaci. Umí však pomáhat a také dávat oporu. Může být citlivý s mystickými sklony. Jeho hluboká víra mu nejednou pomohla překonat těžké životní období.

Rodinné věci si uhájíte, trochu vás však mohou pozlobit druzí lidé. Tento měsíc zjistíte, jak moc je silná vaše vůle. Moc dobře víte, kdo je váš přítel a kdo ne. Víte, co je zdravé a co vám ubližuje. Máte ideální období k tomu, abyste si uzdravili veškeré své vztahy.

 

Rituál s runou Eihwaz

Jako talisman vás tato runa bude chránit před různými energetickými a psychickými útoky. Pokud runu nakreslíte na papír a položíte ji na stůl, či podlahu, vyčkejte hodinu. Pak běžte a schovejte nakreslený symbol do šuplíku. Pročistíte tak atmosféru a vrátíte prostor do energetické rovnováhy.

 

Blíženci a jejich runa Isa

 

Možná potkáte vysokého, štíhlého člověka s tenkými ústy a se světlými, nebo šedými vlasy. Těžko si o takovém člověku uděláte rychle názor. Moc toho totiž nenamluví. Můžete mít pocit, že vás v něčem brzdí. V práci vás čeká období, kdy od nápadu k realizaci uteče dlouhá doba.

V partnerských vztazích se budete snažit fungovat více samostatně.

Než se pustíte do čehokoliv nového, zamyslete se a nespěchejte. Pokuste se dostat do svého středu a hledat odpovědi ve svém nitru.

 

Rituál s runou Isa

Pokud máte pocit, že už jste otráveni z neustálých poznámek okolí a jeho šťourání se ve vašem soukromí, záležitostech, či energiích, vytvořte si představu, že mezi vámi a okolím stojí zeď z ledu. Ta spolehlivě přimrazí všechny snahy vychýlit vás z vašeho středu.

 

Raci a jejich runa Thurisaz

 

Potkáte člověka středně vysokého s rozhodnými rysy a pohledem. Pokud by to byla žena, bude mít dlouhé vlasy obarvené dočervena, či ruda. V očích bude těmto lidem vidět rozhodnost. Tenká ústa s lehce zatuhlými koutky. Bude mít nejspíše velké silné dlaně a rozhodný stisk. Umí vyrazit se svými ostrými lokty na cestu úspěchu. Někdy si ženy pod vládou runy Thurisaz berou na svá bedra závazky jiných, a to je oslabuje. Celkově tito lidé mají potřebu překonávat životní zkoušky a budou tak dlouho směřovat ke svému cíli až jej dosáhnou, aniž by čekali pochvalu. Jsou pracovití ale tvrdohlaví.

Thurisaz je symbolem ohromných sil. I vy se přesvědčíte o své vlastní síle. Čeká vás zkouška, díky které ji poznáte. Budete muset překonat negativní myšlenky a přehodnotit chybná rozhodnutí, Změnit návyky, které zraňují duši a vytváří nemoc. Obří síla je na vaší straně čekají vás dobrá a moudrá rozhodnutí.

 

Rituál s runou Thurisaz

Je to čekající zbraň, kterou lze v případě potřeby použít. V době po novoluní si najděte chvíli, kdy budete úplně sami. Zapalte dvě až tři bílé, nebo bordó svíce. Připravte si červené pero a 4 lístky. V případě potřeby i víc.  Uklidněte svoji mysl a promyslete si před kým, nebo čím se chcete bránit.

Představte si Thora s ohromným kladivem, připraveného zaútočit a bránit vás. Myslete na to, že tento mocný bůh bude odrážet jakékoliv útoky, aniž byste se o to museli vy aktivně starat. Vezměte pero a na lístečky a nakreslete Thorův symbol, runu Thurisaz. Myslete na to, jaké to bude, až budou veškeré útoky z řad vašich nepřátel odraženy. Lístečky potom umístěte tak, aby nepoutaly ničí pozornost. Na okno, vchodové dveře, stůl v kanceláři a podobně. Pak poděkujte Thorovi za pomoc. Svíčky nechte hořet. Na lístečky připište datum, kdy jste rituál vykonali. Počkejte šest týdnů. Pak je schovejte do šuplíku. Vyhodnoťte si, co se dělo za uplynulý čas. Vaše energie by měla opět růst a útoky odejít do minulosti.

 

 

Lvi a jejich runa Tiwaz

 

Můžete potkat člověka spíše vojenského typu. Bude mít rázný a pevný krok. Pokud půjde o ženu, bude častěji chodit v kalhotách. Je to člověk rozhodný, aktivní, ale zároveň jemný. Pro dobrou věc bude ochoten zasvětit svůj život.

Tento měsíc před sebou zahlédnete cestu k cíli. Vězte, že je celkem dlouhá, ale požehnaná. I když se někdy pojí s delším časem, je to cesta správná. Jenom ještě potřebujete nabrat různé zkušenosti. Vaše silná vůle vám pomůže, abyste získali to, co si zasloužíte. Ve vztazích můžete prohloubit svoje city a lásku. Také si můžete adoptovat nějaké opuštěné zvířátko.

 

Rituál s runou Tiwaz

Najděte větší kámen, třeba během procházky, a zeptejte se ho, jestli chce jít s vámi. Kámen vám odpoví tím, že jakoby v rukou zteplá, nebo ucítíte v rukou mravenčení. Věnujte tomu pozornost, protože kameny takto nejčastěji promlouvají. Pokud jsou vaše pocity příjemné a vnímáte bezpečí, vezměte kámen s sebou. Doma kámen umyjte a nechte vyschnout. Možná už jste si někde všimli hromádky takových kamenů různě rozložených. Myslíte si, že tam náhodně pro ozdobu? Všechno má vždycky svůj smysl. Na tento kámen nakreslete runu Tiwaz a na lísteček napište úkol, který vám má splnit. Najděte si příhodné místo a tam lísteček, zatížený kamenem s runou, umístěte. Třeba vám pomůže nalézt ještě lepší povolání.

 

Panny a jejich runa Gebo

 

Můžete potkat srdečného, kontaktního a otevřeného člověka. Bude mít pozitivní a otevřený přístup k životu. Jeho hlas bude znít mile a melodicky. Přinese vám hodně zajímavé překvapení.

V lednu můžete něco dát i získat. Třeba můžete obětovat nějaký dar, abyste získali výměnou určitou zkušenost.

 

Rituál s runou Gebo

Pokud chcete využít kouzlo runy Gebo, rozmyslete si, co chcete obětovat těm nahoře, abyste výměnou obdrželi dar. Rozmyslete si, co můžete obětovat Ohni, Zemi, Vzduchu a Vodě. Tyto dary mohou být symbolické. Nebi nahoře odevzdáte modlitbu. Zemi zrnko, větru (Vzduchu) dobrou myšlenku, Ohni kousíček dřeva, Vodě malý polní kamínek.

Myslete na to, jakou radost děláte i lidem, které něčím obdarováváte. Uvědomte si, jak se při tom cítíte. Vzpomeňte si, jak se cítíte vy sami, když pro změnu něco dostáváte vy. Nyní zapalte bílou svíčku a nechte ji vyhořet. Ve svých myšlenkách obětujte nějaký dar každému, na koho si vzpomenete. Až skončíte, představte si, že dostáváte to, o co žádáte, a k tomu i možná něco navíc. Jak se cítíte? Jak vypadá váš život? Nyní řekněte nějakou vám známou modlitbu a poděkujte bohu za dary osudu. Za to, kým jste, jak vyplňujete váš čas a myslete na to, že je před vámi ještě hodně nových zkušenosti. Tento rituál vám do života přitáhne dobré věci. Připomíná Odyna na stromu Igrasil, který díky své oběti obdržel runy.

 

Váhy  a jejich runa Mannaz

 

Může se stát, že potkáte člověka, s vysokým, inteligentně působícím čelem, teplým, pronikavým pohledem, který ponese své tělo vzpřímeně s hlavou vzhůru. Při podávání rukou rád podává obě dvě. Jeho nejčastější dotaz bude – jak vám mohu pomoci? Je to někdo, kdo si může přijít pro pomoc, ale zároveň pomáhá. K tomu, aby nalezl řešení svého problému, se potřebuje pouze ujistit, že nalezl to správné řešení. Nízké záměry nejsou v jeho repertoáru. Ve svazku bude stabilní a pečující partner.

Tento měsíc budete škobrtat přes drobné problémy, ale dojdete svého cíle. Můžete se přihlásit na nějaký kurz, protože vám půjde dobře učení.

Leden je obdobím, kdy byste se rozdali pro rodinu a pro druhé lidi. Runa Mannaz umí také zajistit, že vám někdo odpustí vaše omyly a někdo jiný pomůže. Tato runa přináší úspěch v lásce. Ukazuje citové ustálení a ochraňujícího citlivého partnera. Po těžkých životních zkušenostech člověk zmoudří a udělá všechno pro to, aby si udržel rodinu a obdařil svého partnera spokojeností.

V práci můžete získat lepší pozici. Snažte se to však nedělat na úkor svého volného času a vyčerpání.

 

Rituál s runou Mannaz

Použijte talisman z runy Mannaz tehdy, když si potřebujete připomenout, jak moc jste toho schopni zvládnout.

 

 

Štíři a jejich runa Eihwaz

(Padla stejná runa s Býky)

Můžete potkat člověka se zamyšleným pohledem pod hustým obočím. Bude kudrnatý, vysoký a lehce neohrabaný. Může mít třeba větší ramena, která budou poněkud disproporční ke zbytku těla. Pohybovat se bude poněkud chaoticky. Takový člověk rád zadává druhým úkoly, které jsou těžké realizovat. Umí však pomáhat a také dávat oporu. Může být citlivý s mystickými sklony. Jeho hluboká víra mu nejednou pomohla překonat těžké životní období.

Teno měsíc bude ve zkoušce vaše odhodlání a silná  vůle. Moc dobře víte, kdo je váš přítel a kdo ne. Víte, co je zdravé a co vám ubližuje. Přebrodíte se všemi úkoly a na konci měsíce odkryjete něco, co vám dlouho unikalo. Na základě nové informace si přeplánujete další věci.

 

Rituál s runou Eihwaz

Jako talisman vás tato runa bude chránit před různými energetickými a psychickými útoky. Pokud runu nakreslíte na papír a položíte ji na stůl, či podlahu, vyčkejte hodinu. Pak běžte a schovejte nakreslený symbol do šuplíku. Pročistíte tak atmosféru a vrátíte prostor do energetické rovnováhy.

 

Střelci a jejich runa Ehwaz

 

Možná potkáte člověka střední postavy, který se rád obléká do přírodních materiálů a zejména kůže, více upnuté k tělu. Bude mít spíše kolébavou chůzi. Lehce vlhká velká dlaň bude mít překvapivě silný a rozhodný stisk. Vedle tohoto člověka druzí rozkvétají a realizují své sny. Uměl by být i znamenitým diplomatem.

Runa ukazuje lidi, kteří jsou si blízcí. Je o lásce a pevných vztazích, založených na vzájemné úctě a porozumění. Také ale může ukazovat koně, jako příležitost, na kterého je třeba nasednout a vyjet vstříc budoucnosti.

Láska vám bude vládnout. A i když se vám do toho nebude chtít, vyřiďte si důležité záležitosti, protože tato runa vám pomůže, abyste vše vyřešili dobře, vyhráli nad konkurencí a perfektně zvládli všechno to, na čem vám záleží. Spolupráce s druhými lidmi je pro vás nyní velmi důležitá.

 

 

Ehwaz nese ve vztazích harmonii a porozumění.  Přitom si můžete udržet vlastní individualitu. V době nedostatku vnitřní síly a vyčerpání si hlídejte, abyste neupadli do podezírání a do sklonu vše podřídit partnerovi.

 

Rituál s runou Ehwaz

Připravte si tři červené a dvě růžové svíce, růžovou stuhu, červený fix a aktuální fotky vás i vašeho partnera. Tento rituál se provádí pro posílení partnerského svazku. Ideálně během přibývající Luny, nebo během úplňku. Zařiďte si, aby vás nikdo nerušil. Zapalte svíce, začněte červenými. Podívejte se na svoji fotku a uvědomte si, jaký z ní máte pocit. Představte si, že jste malým dítětem, které je obklopené láskou a péčí. Přeneste tento pocit na fotku. Až budete cítit, že je vykonáno, naplňte těmito dobrými pocity váš fix a na odvrácenou stranu napište runy Ehwaz, Kenaz, Gebo, Othila a Algiz. Vezměte do dlaní fotku partnera, udělejte totéž a napište ty samé runy. Nyní spojte fotky tvářemi k sobě a omotejte je stuhou. Celý čas mějte na paměti lásku, která vás spojuje. Zhasněte svíce a zapalujte je následujících šest dnů, či déle, dokud nevyhoří.

Fotku dejte do rámečku s vaší fotkou, tak, aby ji nikdo neviděl, ideálně pod větší společné foto. Postavte ji do místnosti, kde nejčastěji společně přebýváte.

Pokud pociťujete stagnaci nebo se cítíte osamělí, nakreslete na bílý papír během první čtvrti přirůstajícího měsíce runu Ehwaz a do devíti dnů můžete zaznamenat první změny.

Kozorozi a jejich runa Raido

 

Můžete potkat člověka mladistvé postavy s řidšími vlasy. Něčím vás už od prvního pohledu zaujme. Umí přemýšlet samostatně a rád realizuje nápady. Má rád lidi kolem sebe, ale také mívá období, kdy potřebuje samotu. Umí úspěšně dosáhnout svých cílů.

Před vámi je období, které dá obrysy vašemu budoucímu životu. Poznáte cestu v souladu s vaší duší a také si uvědomíte, v jakém zázračném světě žijeme. V oblasti partnerství můžete prožít románek. Po psychické stránce se u vás může objevit konečně silná vůle. Při nedostatku energie a stavech úzkosti můžete zažívat strachy z budoucnosti a mít tendence ukončit vztah.

 

Rituál s runou Raido

Tento rituál se může dělat vždy, když je potřeba. Než přistoupíte k rituálu, uvědomte si, po čem toužíte. Připravte si dvě červené svíce barvě Bordeaux. Najděte si klidnou chvíli a místo, kde vás nebude nikdo rušit. Položte před sebe symbol Raido. A vedle něho to, co reprezentuje vaše přání. Zhluboka se nadechněte. Představte si cestu a vnímejte, jak lehce se blížíte ke splnění vašeho cíle. Až budete již hodně blízko, představte si, jak se dotýkáte obrazu se splněným přáním a vejdete dovnitř obrazu. Až uspokojíte své touhy, uslyšíte hlasy vašich blízkých. Vše budete jakoby pozorovat z obrazu. Symboly tohoto vašeho zážitku se schovejte blízko domu. Runu Raido nakreslete na bílý papír nebo na kámen či na dřevo a noste s sebou. Ochrání vás na vašich cestách životem.

 

Vodnáři a jejich runa Sowulo

 

Možná potkáte mladého optimistického člověka. I když bude mít prošedivělé vlasy, i tak bude působit mladě. Bude mít hrdě vztyčenou hlavu, kulatou červenající se tvář s velkýma veselýma očima. Tito lidé bývají dynamičtí a přirození vůdci. Je to proto, že chtějí bojovat o své vítězství a zvládnout vyřídit důležité věci. Mají víru ve své možnosti a druhým jsou schopni pomoci.

Vyhrňte si rukávy a chystejte se realizovat svá přání a předsevzetí. Každá cesta vede k cíli. Budete mít hodně energie, aby se vám to podařilo.

Ve finanční sféře by vám nic nemělo výrazně chybět.

 

Rituál s runou Sowulo

Můžete vyjít na balkón, anebo si stoupnout u otevřeného okna. Podívejte se na nebe a uvědomte si energii slunce a zvedněte ruce nahoru, jako byste ji chtěli chytit. Vnímejte sluneční teplo ve středu dlaní, zavřete oči a představte si, že vchází do vašich dlaní a přes ramena se vám začala rozlévat po celém těle. Věnujte pozornost každé jednotlivé buňce. Když se cítíte naplnění a nabytí, otevřete oči A můžete se vrátit ke svým každodenním činnostem.

 

Ryby a jejich runa Berkana

 

Můžete potkat člověka s bystrým pohledem, mladistvým vzhledem a delšími vlasy.  Jeho chůze a pohyb budou spíše rozevláté. Z celého jeho vzezření i projevu bude možné vycítit rozhodnost a zkušenost s různými aspekty života. Tento člověk nejspíš vychovává dítě, ale také to může být žena, která čeká potomka. Bude mít potřebu tvořit nové věci. Pokud by vlastnila nějakou firmu, tak bude mít velkou potřebu zaměstnávat a postarat se o další lidi.

V tomto měsíci vás dle runy Berkana čeká období rozvoje. Jdete směrem k úspěchu. Nedovolte nikomu, aby vás ošidil. Uzavřete si staré věci a to vás pustí do nových záležitostí s požehnáním.

 

Rituál s runou Berkana

Pokud toužíte po úspěchu, vezměte malou průkazkovou fotografii a na rub této fotky nakreslete třikrát toto znamení vedle sebe. Pokud k tomu přimalujete ještě runu Laguz, můžete pomoci druhým lidem.

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Víkendový horoskop: Splňte si přání s Perseidami

Nejvíce by padající roj meteorů, tak zvaných Perseid, měl být vidět 13.8. kolem třetí hodiny ranní. Mezi 12. až 14. srpnem jsou dvě noci, ve ...
Kartářka píše...

Naplánujte si pohlaví dítěte. Pomůže vám v tom kapka magie a kvalitní sex

Hodně lidí samozřejmě krom přání, aby se jim narodil zdravý potomek, mají i představy o tom, jestli to má být chlapec, nebo děvče. Muži chtějí ...
Kartářka píše...

Usmiřte se s mákem

Mák - kouzelná bylinka pro štěstí, lásku, usmíření, ochranu, hojnost neviditelnost i zapomnění.. Jeden z nejkrásnějších polních květů, ačkoliv působí křehce a po utrhnutí hned ...
Kartářka píše...

Symbolika dlouhých vlasů

Krajinou cválá muž a vlasy za ním vlají… Mužná tvář ošlehaná větrem, na první pohled rebel s pevným pohledem. Romantická představa z filmů dávné minulosti…, ale také ...
Kartářka píše...

Co s lidmi dělá sex?

Pro jedny život, pro druhé La petite mort - malá smrt. Co vlastně vyvádí s naší hlavou a tělem? Nedostatek sexu v dlouhodobém vztahu trhá ...
Kartářka píše...

Dokážete poznat, že se mu líbíte? Každé znamení to projevuje jinak

Každý muž vysílá určité signály. Zjistěte, jak si je přebrat. Klíčem je znamení zvěrokruhu. Možná v dalších řádcích poznáte toho svého. Beran Myslíte si, ...
Kartářka píše...

Karta týdne 8.8. – 14.8. Dvojka holí žádá sebeovládání

Astrologickým aspektem dvojky holí  je Mars v Beranu. O co jde? Mars je za energii vitality a prosazování se a Beran může být za poznávání ...
Kartářka píše...

Kočky trochu jinak… aneb tři kočičí Pé

Pozorovali jste někdy kočku? Ta malá, chlupatá stvoření, která si vždy prosadí svou…? Svéhlavičky svéhlavé. Nezávislé, tajemné, mystické a ztřeštěné. Omotají si nás hrrrravě kolem ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 8. 8. – 14. 8. Luna v úplňku naplní sny

V tomto týdnu je Merkur v plné síle a dopřeje vám najít něco, po čem již delší dobu toužíte. Může to být třeba nějaké umění, či ...
Kartářka píše...

Může být vaše láska karmická?

Karmická láska je jeden z nejsilnějších citů, který si můžete přinést z předchozích životů. A vůbec to nebývají jednoduché vztahy. Karmické vztahy jsou těžké. Jeden ...
Kartářka píše...

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Horoskopy, Věštírna kartářek světla a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.