Která mytická bohyně se ve vás ukrývá?

mytická bohyněJejich příběhy většina z nás zná a ani po tisících letech nepřestávají inspirovat. Mnohé z nich jsou navíc spojeny s určitými znameními zvěrokruhu.  Zjistěte, se kterou bohyní nebo mytickou bytostí máte hodně společného.

Beran

Vaše silná, bojovná povaha, odhodlání a odvaha jsou spojeny s Athénou – bohyní války a moudrosti, jednou z nejsilnějších postav řecké mytologie. Stejně jako ona jste připraveni překonávat všechny překážky s jasnou vizí a racionálním přístupem ke každé situaci, vést ostatní a sloužit jako příklad čestného vládnutí.

Býk

Vašemu znamení vládne planeta Venuše, takže je celkem jasné, že sílu a inspiraci můžete čerpat od půvabné, emotivní a vášnivé bohyně Afrodity. Stejně jako ona v sobě ukrýváte smyslnost a úctu ke kráse, kterou můžete najít v těch nejrozmanitějších a pro ostatní těžko viditelných podobách.

Blíženci

Blíženci jsou známí svou obratnou komunikací a velmi blízké vám mohou být Sirény. Nepatří sice mezi bohyně a prostřednictvím mýtů a legend na ně bylo nahlíženo jako na nebezpečné pokušení. Svým vábivým zpěvem lákaly námořníky ke svému ostrovu, kde pak jejich loď ztroskotala. Nikdo jim nemohl odolat, protože ve skutečnosti sváděly lidskou zvědavost. Vaše znamení potřebuje nové zážitky, informace a právě Sirény jsou stvoření toužící po poznání a dobrodružství. Stejně jako Blíženci mají různé talenty a zájmy a nebojí se je prozkoumat.

Rak

Vaše hluboké emocionální spojení a empatie jsou ideálně sladěny s bohyní lovu a ochránkyní přírody Artemis. I vy jste silně spjati s přírodou a stejně jako Artemis máte tendenci být nezávislí a soběstační. A právě proto potřebujete o ostatní pečovat, chránit je a zajistit jim stabilitu.

Lev

K vašemu znamení se skvěle hodí bohyně uctívaná v severské a germánské mytologii, která se jmenuje Sol. Je to bohyně zářícího slunce, která je stejně jako Lev středem pozornosti, a to v dobrém slova smyslu. Vyznačuje se velkorysostí, vždy se řídí dobrými úmysly a je připravena pomáhat druhým. Je kreativní a má potřebu zkrášlovat prostředí, ve kterém žije. Kráčí životem vedena pozitivní perspektivou a své nadšení a energii snadno přenáší na ostatní. Oceňuje jedinečnost a odhodlání.

Panna

Římská bohyně květin a přírody Flora je úzce spjata s atributy vašeho znamení. I ona je až extrémně precizní, organizovaná a dbá na detaily. Je pečlivá a silná zároveň. Pokud cítíte intimní spojení s přírodou, pak promlouvá z vašeho nitra a nabádá vás, abyste opustili hranice a odevzdali se světu, kde se cítíte nespoutaní.

Váhy

Dceru mořského boha Forkýna Medúzu si mnozí pamatují jako děsivou bytost. Ona ale byla kdysi krásnou ženou, před kterou mnozí omdlévali, a teprve později se z ní kvůli Athénině neoprávněnému hněvu stal netvor s hady místo vlasů, který ty, kteří se zadívali do jeho očí, proměnil v kámen. Touha po spravedlnosti je synonymem pro jednu z hlavních charakteristik Vah, které mají tendenci vytvářet harmonii ve všech oblastech života. Spojení mezi Vahami a mytologickou postavou Medúzy podtrhuje hloubku a složitost astrologické symboliky a připomíná nám, že naše osobnosti jsou často hlubší, než se na první pohled zdá, a Váhy mají schopnost je vnímat a rozvíjet. Jak v sobě, tak v ostatních.

Štír

Severská bohyně lásky, plodnosti, krásy a vášně Freya je ochránkyní Štíra právě pro její vášnivou povahu a soulad s vlastním přesvědčením, kterého si umí vážit. Pozná sílu skryté krásy a ví, jak ji probudit a ovládnout. Freya je sebevědomá, velmi samostatná a nedovolí, aby ji někdo omezoval. Odhodlaně jde za svými cíli a zároveň se umí vcítit do druhých a nebojí se dát všechnu svou sílu a lásku těm několika, kteří si to zaslouží.

Střelec

S vaším znamením je spojena tajemná bohyně magie a moudrosti Hekaté. Ve svém neustálém hledání poznání se nikdy neomezuje, ale odvážně se rozhodne změnit to, co jí nevyhovuje. Ve Střelci je zakořeněna také neukojitelná zvědavost a tendence objevovat světy a příležitosti. Vážíte si své svobody a nezávislosti, a to je přesně to, co vám umožňuje odevzdat se neprobádanému.

Kozoroh

Zrozenci ve znamení Kozoroha se vyznačují rozhodnou povahou a touhou po úspěchu a především po kontrole, takže není divu, že jsou spojeni s Persefonou, která se nedobrovolnou volbou stala královnou podsvětí.  Naučila se překonávat obtížné situace a pohybovat se mezi světy extrémů, což ideálně zapadá do vlastností Kozoroha, který si klade ambiciózní cíle a jedná bez ohledu na překážky, které mu osud staví do cesty. Jste mistrem sebekázně, kterou umíte přenést na ostatní. Máte tendenci růst v každé situaci a učit se z ní a nikdy neopakujete stejnou chybu.

Vodnář

Se znamením Vodnáře je úzce spjatá Psyché, nejmladší a nejkrásnější ze tří dcer anatolského krále, dychtivá po sebeobjevování a svobodě. Vaše nekonvenčnost, originalita a láska ke svobodě jsou Psyché velmi blízké. Zároveň s vámi sdílí nezištnou lásku. Nachází krásu a sílu transformace, stejně jako Vodnáři, kteří usilují o spravedlnost a perou se za lidské hodnoty.

Ryby

Se znamením Ryb je symbolicky spojena egyptská bohyně Isis, vyznačující se empatií, silnou intuicí a spojením s duchovním světem a mateřskými pudy a hodnotami. Ryby jsou vnímavé vůči jemným energiím a věnují zvláštní péči svým nejbližším. Jejich lidskost a ochota pomáhat druhým se jen tak nevidí. Mytická bohyně Isis.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Staňte se bohyní sexu

Sex je obrovský fenomén. Můžeme si ho užívat a někteří se mohou snažit ho i zneužívat. Sex má také svou specifickou magii. Magie spodního ...

Týdenní horoskop 15.7.-21.7. Co přinese úplněk v Kozorohu?

V pondělí 15. července přinese různá překvapení konjunkce Marsu s Uranem. Změna plánů vás nezaskočí, pokud budete připraveni a nebude vám chybět powerbanka, pumpička, minimax ...

Partnerský horoskop: Býk. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje trpělivý, konzervativní, upřímný, klidný ...

Kameny pro štěstí

Kameny mají kouzelnou moc ochránit nás před negativními energiemi a zlými silami. Přinášíme přehled těch nejúčinnějších. Selenit neboli měsíční kámen Podporuje životní změny, čistí rozum, ...

Víkendový horoskop od 12.7. S Venuší a Plutem v opozici stěží odoláme vábení léta

V pátek si budeme chtít užívat a Venuše v opozici s Plutem posílí vášeň tak, že bude těžké odolávat, nebo si dát odstup. Budeme si ...

Magické rituály: Rituál na zjištění, co je vaším osudem

Připravte si klíč, prstýnek, kytici voňavého kvítí s výhonky vrby, drobek koláče, kůrku chleba a z karet Desítku kár (nebo Mariášových kulí, či Tarotových pentaklů), ...

Po rozchodu zůstaneme přáteli: Co tím můžete získat nebo naopak ztratit?

Rozešli jste se, ale on by rád zůstal kamarád. A vy v sobě nemáte jasno a nevíte, jestli ho vůbec chcete ještě někdy vidět. Kdybyste ...

Život bez dětí

Dobrovolné rozhodnutí nemít dítě. Dobrovolná bezdětnost. Co ve vás tato slova vyvolávají…? Zlobu, nesouhlas, hluboký protest? Většinou se bezdětnost setkává s odsouzením a nepochopením od ostatních ...

Partnerský horoskop: Beran. Která znamení se k němu nejlépe hodí?

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabiny. A pokud chcete vydržet s někým ve vztahu, je dobré je znát. Jak miluje aktivní, nezávislý, odvážný a ...

Zdál se vám sen o číslech?

Možná se vám někdy zdálo o andělech, třeba jste ve snu hráli na harfu, která měla hodně strun. Možná byl váš sen o stromech, čtyřlístcích, ...

Příspěvek byl publikován v rubrice Horoskopy, Věštírna kartářek světla a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.