Cvičení pro zdravou duši

Sdílejte nás:

Únava, smutek, špatná nálada… Na podzim u mnoha lidí nic neobvyklého. Naštěstí existují techniky, jak si můžeme pomoci sami a snadno.

Starodávné japonské umění Jin Shin Jyutsu (čtěte džin šin džucu) je téměř zázračným léčitelem snad všech fyzických i psychických obtíží. Metoda je rychlá, bezpečná, pohodlná a hlavně – bez vedlejších účinků.

Silhouette young woman practicing yoga on the sunset beach. Tranquility and concentration.

A zadarmo. Jin Shin Jyutsu je šikorospektrá metoda, tedy pomáhá při jakémkoliv onemocnění. Ať už těla, nebo duše.

Ověřeno staletími

I když možná o téhle metodě slyšíte poprvé, rozhodně nejde o žádnou novinku. Jin Shin Jyutsu tu bylo už před narozením Buddhovým i Mojžíšovým. I před vznikem Kodžiki (Kronika dávných příběhů z roku 712). Po spoustu pokolení se odevzdávaly Klíče k pokladům Jin Shin Jyutsu z generace na generaci ústně.

Postupně tyto klíče bledly a nakonec se prakticky pravé poznání tohoto umění ztratilo. Mistr Džiro Murai znovu objevil v Japonsku tyto staré poklady počátkem roku 1900, kdy metoda jemu samotnému zachránila život. Od té doby se metodou aktivně zabýval ve prospěch celého lidstva.

O co tedy jde?

Vše je založeno na teorii, že energie proudí tělem. Nauka definuje celkem 26 párových „bezpečnostních zámků energie“, kterými energie protéká. Když je některý zámek blokovaný, mohou vzniknout zdravotní problémy spojené s bolestí.

Pokud ale v jeden okamžik zmáčkneme dva z těchto bodů, nastartuje se koloběh energie a potažmo i celá samoléčba. Cílem této metody je tedy odblokování či odemknutí těchto „zámků“. Tím také tělu navracíme přirozenou rovnováhu.

Pomozte sami sobě

Jin Shin Jyutsu pomáhá při léčbě fyzických potíží (zhoršené trávení, revmatismus, problémy močového měchýře, špatná činnost jater) i psychických problémů (stres, nervozita, agrese). Může pomoci v době smutků, rozchodů i nepohody. Nejsnadnější a pro začátečníky ideální jsou hmaty rukou – při nich jednoduše uchopíte prsty jedné ruky prst na ruce druhé.

Pokud například chcete odbourat úzkost, vyzkoušejte hmat palcem. Ukazováček je zase schopen pomoci odstranit strach. Prostředníček potlačuje vztek. Prsteníček pomáhá překonat smutek. Malíček zodpovídá za srdce a mírní panické stavy. Provádět tyto hmaty můžete prakticky kdykoliv, když máte volnou chvilku. Nestojí to téměř žádný čas, ale zato vědomě pracujete na sobě i svém podvědomí.

Kde se Jin Shin Jyutsu naučit?

Těžko budeme popisovat, kterak všechny hmaty provádět. Ale můžete zajít do centra čínské medicíny nebo si koupit nějakou knihu z dostupné literatury. Na Jin Shin Jyutsu se dokonce pořádají i speciální kurzy. V případě zájmu jej pro vás rádi, v rámci vzdělávacího programu, otevřou i Kartářky světla.

MonikaKlidný den přeje Monika

Znáte awakening?

Sdílejte nás:

Lidské tělo je naším domovem. Skrze něj se můžeme projevovat ve hmotě, prožívat a žít. Skýtá v sobě silnou inteligenci, která nám pomáhá na naší cestě životem, pomáhá nám realizovat a žít naplno ve zdraví, lásce a míru.

awakeningNemáme tolik představivosti, abychom mohli pochopit, jak nepřeberné možnosti v léčbě i žití života máme. Pouze naše zkušenosti a prožitky nám určují naše vnímání světa. Naše mysl nám poskytuje jen částečnou iluzi o tom, jaký by měl život být, jak se můžeme léčit a být šťastni. Vědomé prožívání reality a pravdy můžeme až v momentě, kdy se probudíme. Není to probuzení jen ze spánku, ale je to probuzení naší podstaty v nás, naší pravdy, naší reality. Je to probuzení kundaliní energie. Prošly jsem nyní velmi významným okamžikem, kdy jsme prosincem roku 2012 jsme přešly do nového věku. Je to věk, kde nejsme odděleni jeden od druhého a kde začínáme prožívat svůj život takový jaký je za přítomnosti vyšších duchovním principů.

Celostní metoda

Awakening je probuzení prožívaní, probuzením naší vnitřní síly, naší podstaty v nás, je probuzením a uzdravením rovnováhy nejen fyzického aparátu (tělo, svaly, šlachy, orgány, systémy), ale dotýká se hlubokých procesů v nás. Našich programů, vlastností, návyků, podvědomí. Celý systém vznikal postupně 6 let a stále se vyvíjí. Do svého probuzení dorostl Awakening před několika málo lety v Indii. Tento systém není nic nového, žádná převratná, nová metoda. Je postaven na základech vývoje celostní medicíny, lidstva a práce našich předků. Veškeré děditství, které nám zanechali, je uloženo v kolektivním vědomí, ze kterého všichni čerpáme. Awakening je vlastně sjednocením těch nejhlubších poznání, pravd, které kdy byly zaznamenány. Celý přínos je v jeho jednoduchosti a praktičnosti. A o co tedy jde? Awakening je probuzení našeho života uvnitř nás. Mnohdy býváme tlakem života velmi unaveni, bez energie a života. Nemáme čas sami na sebe natož na rodinu a blízké. Jsme tak zahlcení sami sebou, že se navzájem neprožíváme a žijeme si svoje životy uvězněni sami v sobě bez naplnění a radosti ze života, pouze přežíváme. Záměrem kurzů a masáží které předávám a učím, je probudit naši přirozenost, radost, zdraví a energii.

Psychické i fyzické zdraví

Metoda však pomáhá i na úrovni vztahové. Mnoho lidem se po kurzu a masážích začaly uzdravovat problémy ve vztazích, ale nejen v nich. Prakticky to co je uvnitř se odráží ven. To, jaké máme vztahy, takový je náš další život. Awakening přijímám jako požehnání, které nám bylo dáno k tomu, abychom mohli proměnit naše bolesti a utrpení v radost a plný život.

(Ne)známá energie

Kundaliní je bioenergie energie, která ovlivňuje naši neruboiologii a která spí stočená ve svalu pubococcygeus, nalézá se v pánevním dnu člověka v kořenové čakře u kořene páteře a má obrovský vliv na život člověka. Na jeho život, na zdraví i na množství životní energie, kterou disponuje a velký vliv na duchovní život. Číňané tuto energii nazývají čchi, Indové prána a má ještě řadu dalších názvů. Je v lidském těle přítomna a vykonává svou funkci, jak vám može sdělit každý pokročilejší adept jógy, čchi-kungu. Awakening je probuzení životní kundaliní síly v nás, která je u většiny lidí neprobuzená, spící. Když se spojíme s kundaliní energii, když ji probudíme, můžeme ji vědomě využívat k léčbě a uzdravování fyzického těla, ale také k uzdravení našeho života všeobecně a vše co je v našich životech nezdravé a nefunkční. Probuzená kundaliní energie vyživuje naše buňky, detoxikuje tkáně a uvolňuje neprožité programy a emoce, které způsobují onemocnění ve fyzickém těle odstraňuje posléze zablokovanou energii v čakrách. Kundaliní čakry postupně a šetrně  otevírat a vyrovnávat čakry a optimalizovat jejich funkce. Při průchodu této energie se tělo očišťuje a člověku se do vědomí postupně vyplavují neuvolněné emoce a nefunkční systémy přesvědčení. Energie Kundalini naráží na tělesné, emoční, mentální a spirituální bloky. Pokud tedy neprožíváme naplno své emoce, ukládají se v našem podvědomí a působí pak na negativně na celý náš organizmus. Většina z nás si však není své bioenergie vědoma a nemůžeme se tomu divit. Je celkem přirozené. Naše ztuhlá těla mají  daleko k uvolnění, které je k pociťování a proudění kundaliní nutné. Tím, že jsme staženi a neprožíváme se připravujeme o její pozitivní působení. Pokud se pravidelně pracuje na probuzení kundaliní  a praktikuje se probuzení energetického okruhu, vyléčí i hluboce zakořeněnou, chronickou nemoc v našem těle a mysli. Výsledkem probuzení kundaliní je ovládnutí těla, životních pochodů a myšlení. Ovlivňuje hypofýzu, žlázu související s ženským principem, a chce se spojit se šišinkou, žlázou související s mužským principem, a znovu ji probudit. Awakening také zvyšuje odolnost organismu a posiluje imunitu.

Okuste masáž

Masážní terapie Awakening je sjednocením a propojením nevýznamnějších  celostních masážních technik. Je to sestava meridiánové, ayurvédské masáže, čínské tlakové masáže, akupresury, reflexní terapie, tibetské reflexní terapie, baněk, mox a lymfatické masáže. Je výběrem a sjednocením účinných okruhů, které vzájemně na sebe reagují a propojují se na úrovní fyzické, mentální, emocionální, psychické i duchovní. Proto za sebou nechává tak dobré výsledky. Awakening je probuzení prožívaní, probuzením naší vnitřní síly, naší podstaty v nás, je probuzením a uzdravením rovnováhy nejen fyzického aparátu (tělo, svaly, šlachy, orgány, systémy), ale dotýká se hlubokých procesů v nás. Našich programů, vlastností, návyků, podvědomí. Masáže je určena všem kteří chtějí pomoci od bolesti, zdravotních, psychických problémů a lidem, kteří se chtějí posunout ve svém vědomí.

Co umí vyřešit

Z 90 procent procent po správně prováděné masážní terapii Awakening odeznívají alergické, astmatické záchvaty. Už po první masáži se detoxikuji játra, slezina, slinivka, ledviny, lymfatický systém. Zkušenost je taková, že už po 3 hodinových terapiích, které jsou odborně provedeny, lze zharmonizovat kolísavý tlak, problémy s nespavostí, přejídavost, stavy úzkosti, deprese. Awakening pomáhá při léčbě artritidy, osteoporózy,  gynekologických potíží, problémy v klimakteriu, odbourávání stresu a také problémy se zrakem a mnoho dalších problémů.

Monika PoledníkováChcete si vyzkoušejte si masážní metodu awakening na vlastní kůži? Pak se mě nebojte zkontaktovat, ráda vám nabídnu malou ochutnávku či třeba i několikahodinovou terapii.

S láskou Monika Poledníková, www.monikapolednikova.cz

Zamilovanost ochrání před nemocemi

Sdílejte nás:

Ledová voda podpoří spánek a když se budete často smát, alergie nemají šanci. Přinášíme vám několik udivujících zajímavostí.

láska líbání ptáciUž jste někdy podlehli nachlazení, když jste byli zamilovaní až po uši? Ne? Teď se dozvíte, proč je naše obranyschopnost v období zaláskování tak silná.

A prozradíme vám i další tajemství lidského těla.

Motlitba snižuje krevní tlak

Podle nejnovější studie žijí věřící lidé v menším stresu. Z výzkumu navíc vyplývá, že modlení a meditování snižuje krevní tlak. A důvod? V těle krouží méně hormonů stresu, které jsou příčinou právě vysokého tlaku. Takže buďte v klidu a modlete se!

Díky líbání bez dvojité brady

Líbání je jako kosmetika, která chrání před vznikem vrásek. Dvě minuty vyplněné polibky stojí tělo dokonce 15 kalorií. Při francouzském polibku se do hry zapojuje rovných 38 svalů, je to tedy podobné, jako kdybychom praktikovali gymnastiku obličejových svalů. Zároveň se chráníme před vznikem dvojité brady a vrásek na krku.

Úsměvem proti alergiím

Experiment s úsměvnými komiksy a komediemi prokázal, že smích chrání náš organismus před alergiemi. Američtí lékaři navíc doporučují zasmát se čas od času také sami sobě. Podle všeho jde o dobrou prevenci žaludečních vředů a srdečních infarktů.

Kvalitní spánek pro zdravou pleť

Zatímco spíme, běží opravné mechanizmy v pokožce na plný plyn. Mnoho uzdravujících hormonů jsou totiž především jenom noční dříči. Jsou vylučovány zejména ve fázích hlubokého spánku a právě tehdy nám také nejvíc pomáhají.

Kočky chrání před srdečními chorobami

Jedna newyorská studie dokládá, že s domácími zvířaty je život mnohem uvolněnější a lehčí. Soužití s kočkami nebo psy reguluje krevní tlak, čímž klesá riziko výskytu srdečně-cévních chorob.

Zamilovanost podporuje imunitu

Organismus zamilovaných běží po dlouhé týdny na plné obrátky. Krví koluje koktejl štěstí v podobě hormonu serotoninu, adrenalinu a dopaminu. To má za následek posílení imunitního systému a účinnou obranu před nemocemi. Na nějaký kašel nebo rýmu teď opravdu není čas! Krom toho tato hormonální kombinace vyvolává trvalý úsměv na tváři a opojení štěstím. Ale pozor! Dlouhotrvající zamilovanost je pro organismus extrémně náročná!

Běh proti bolestem zad

Nejlepším tréninkem pro svaly na nohou je chození bosky. Když jsou svaly příliš slabé, může dojít k otlakům a deformacím chodidel. Nejlepší je pak chůze v písku – svaly se musí uvolnit, zkoordinovat a pohotově na situaci reagovat. Běh, a to nejen na písku, je pak úžasným lékem proti bolestem zad.

Kvalitní spánek díky vodě

Výzkumy o léčebných účincích vodních kúr dokládají, že večerní studená sprcha nohou zlepšuje spánek. Důležité je sprchu třikrát zopakovat a poté pokožku jemně osušit. Udělejte několik kroků, aby se nohy znovu prohřály. Ale pozor – sprchujte jen nohy. Ledová voda na celé tělo by měla opačný účinek.

Uložit