Rituál Zimního slunovratu

Jarka-kartarkaZimní slunovrat je jedním z osmi čarodějnických svátků. Slavíme ho v první zimní den 21.12. a paradoxně jím vítáme návrat slunce.

Od tohoto okamžiku se dny začnou opět prodlužovat a i když možná bude mráz a sníh, jaro bude krůček po krůčku přicházet. Pokud si tedy chcete společně s námi uspořádat tak trochu keltský, tak trochu andělský rituál, mám pro vás inspiraci jak na to.

Na stůl si prostřeme červený, zelený či bílí ubrus doprostřed, stůl ozdobíme věncem z borovicových větví, přidáme břečťan, jmelí, cesmínu. To je základ, ale vy si svůj věnec můžete osvěžit třeba přidáním do kruhu postavených šišek, nasbírané kaštany či šípky. Váš věnec tím bude o to zajímavější a právě jen a jen váš.

A teď svíčky.

Do středu věnce si postavte jednu zlatou svíci – symbol slunce. Po vnější straně si dejte 13 malých svíček, ty budou symbolizovat 13 lunárních měsíců v roce. Tady zase může zapracovat vaše fantazie, jaké barvy zvolíte. Můžete dát jen svíčky bílé – neutrální, nebo přidáte červené, zelené, modré, fialové či růžové.

Přejete-li si potkat lásku, poproste archanděla Haniela a dejte růžové svíčky.
Potřebujete energii, zvolte tedy červené svíčky a zavolejte archanděla Michaela nebo Uriela.
Čeká vás náročná operace, či máte problémy se zdravím, zvolte svíčky zelené a zavolejte archanděla Rafaela.
Pokud si přejete vyřešit svou karmickou zátěž, zvolte tedy modré svíčky a archandělem, kterého budete volat je archanděl Zadkiel.

Vidíte, že věnec každého z nás bude určitě jedinečný a výjimečný, tak, jak jsou jedinečná a výjimečná naše přání. I já jsem tento tradiční keltský svátek „YULE“ pojala právě tímto způsobem.

Tradiční u Keltů bylo zdobení stromku a hodování. Pokud chcete být letos „in“, zvolte ozdoby růžové barvy, ale tradičními barvami asi navždy zůstanou červená, zelená a bílá.

Pokud tedy máte ozdobený a připravený věnec, jste slavnostně a svátečně naladěni, můžete přistoupit k samotnému rituálu.

Zapalte si všechny svíčky, asi 20 minut meditujte a snažte se oprostit od rušivých jevů. Pokud je vaše mysl pokojná, tak si dobře promyslete svá přání a vyslovte je nahlas či jen v duchu a vyšlete je vstříc nekonečnému vesmíru. Nezapomeňte poděkovat za to, že se vaše přání splní. Pokud můžete, zůstaňte ještě sedět a vychutnejte si přítomný okamžik. Svíčky by měli vyhořet úplně, aby se přání co nejrychleji splnila. Doufám, že tak jako já i vy přivítáte 21.12. návrat slunce a přitom archanděly a anděly o pomoc.

Až skončíte, můžete posbírat větvičky jmelí, svázat je a pověsit na lustr či do okna. Jeho síla vás bude ochraňovat po celý následující rok. Pokud byste chtěli znát více podrobností, nebo byste chtěli s čímkoliv poradit, zavolejte mi na linku číslo 6.

S láskou vaše Jarka

Sdílejte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Jarka, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.