Víte, proč muži podvádějí?

Pokud se bavíme o něčí nevěře, častěji jsme připraveni přijmout fakt, že byl nevěrný muž, než žena. Různými studiemi bylo dokázáno, že tento předsudek je pravdivý. Muži podvádějí mnohem častěji, než ženy. Zůstává otázkou, proč se určité množství mužů v jistém momentu života rozhodne udržovat tajný vedlejší vztah.

Šesté přikázání : Nesesmilníš

Dodržování šestého přikázání dekalogu nepatřívá mezi silné mužské stránky. Pánské osobnosti typu Napoleona, Charlese Chaplina, Billa Clintona, Einsteina, Elvise Preslye, či jim podobné, rozhodně nepatřili mezi vyznavače monogamie. Důvody, pro něž muži podvádějí své polovičky, jsou jiné, než důvody žen podvádějících své muže.

Proč muži podvádějíZapočtěme mezi ně kromě genetických dispozic i hledání nových sexuálních zkušeností, zlepšení sebevědomí, absenci zájmu o vztah souběžný doma, touhu po změně v životě, nebo chvilkové poblouznění.

Tyto, jistě ne všechny důvody, rozhodně neomlouvají zradu. Vyplatí se porozumět proč k nevěře dochází i jejím nenápadným signálům dříve, nežli bude příliš pozdě.

Spící instinkt lovce

Petr Kolář v jednom ze svých hitů zpívá : „Dal jsem se cestou do neznáma, když oslnila mě ta zář…”

Za nevěrou se říká, stojí hormon. Testosteron se jmenuje, náleží ke skupině androgenů a řadí se mezi anabolické steroidy. Je to pohlavní hormon. Mimo své růstové a další funkce má také vliv na emocionální sféru včetně rozhodování, odvahu, kuráž, riskování, ale také agresivitu a výbušnost.

Vysoká hladina testosteronu v krvi je silným hnacím motorem sexuality a chuti navazovat časté sexuální kontakty s různými partnerkami. Psychologové jsou přesvědčeni, že muži jsou geneticky naprogramovaní k zachování svého rodu. Potřebují k tomu sex s větším počtem partnerek. Instinkt lovce se může v muži probudit kdykoliv vidí atraktivní ženu.

Pro mnoho mužů je již samo hledání někoho, s kým by se mohli dopustit nevěry, něco jako zrada samotná. Je to způsobeno jejich vrozeným sklonem k rivalitě a touze po nových zážitcích. Večerní telefonáty, vytrácení se na tajné schůzky, pikantní SMS od milenky, to vše vyvolává explozi touhy emocí a adrenalinu. Muž je poblouzněný, přesvědčený o své atraktivitě a má spousty elánu a energie.

Tady se ukazuje, že někteří muži podvádějí pro to, aby se znovu cítili přitažliví. Často se k tomu přidá i nespokojenost se současným vztahem. V tomto případě je vhodné i moudré řešení rozchod, či rozvod, anebo začít společně s partnerem na budování a nápravě stávajícího vztahu, čili vzájemného vztahu mezi partnery. Nejčastěji však muži jdou jinou cestou. Zůstávají křečovitě ve svazku, kde se cítí nenaplněni, zato však pláčou do klína milenkám. V jejich objetí nachází lék na nemocný vztah doma.

 Příležitost dělá zloděje

Někdy bývá důvod nevěry velmi prostý. Podvádí, protože mohou. Vědí, že když budou dostatečně ostražití, nikdo je nenačapá. A potom bývají stále odvážnější. A pokušení má hodně podob. Od bývalky, až po náhodnou známost z restaurace. Takový muž si říká, že příležitostí není až tak mnoho, a stále více, podléhajíc ženským půvabům, zapomíná na slib věrnosti. Jsou však také muži, kteří podvádějí s tichým svolením svých žen. Jsou i ženy takové, které ze strachu být sama, nebo přílišné, či naopak malé lásce k partnerovi, velmi rychle zradu odpouštějí. Jiné ze všeho viní sebe a rychle hledají kroky, kterými by podobným situacím předcházely a také napravily současný stav.

Hádky a vztah

V každém vztahu přicházejí i hádky. Pokud bývají často, mohou mít negativní vliv na intimní soužití páru. Pocit křivdy a vztek mívá za následek sníženou chuť spolu sdílet a prožívat intimno. Ženské výčitky muže odhánějí a on poté hledá někoho, s kým by sex byl opět příjemný.

Další z důvodů bývá i narození dítěte. Za prvé se některým mužům těžko smiřuje se změnou partnerčiny figury během těhotenství, za druhé mohou mít obavy, aby neublížili dítěti a potom za třetí, novopečená maminka po porodu potřebuje čas, aby se vrátila do své role partnerky. Soustředí svoji pozornost na prcka a muž se cítí odstrčen. A někdy hledá uspokojení svých potřeb mimo domov.

Jiným důvodem mohou být i kamarádi partnera.

Ti si někdy také nelámou hlavu s věrností a věrnost potom může být vnímána, jako slabost. Kamarádi mají milenky, někteří i víc a on nesmí zůstat pozadu, když chce zapadat do své sociální skupiny a s jinými kamarády si vlastně ani nerozumí. Potom je lehké sám sebe utvrdit v nevěře.

A co také důvod, že první byla žena, kdo muže podvedl.

Zde hraje roli i ztráta důvěry a v neposlední řadě to bývá i msta. Muž si potřebuje léčit zraněné city.

Každý muž se umí zachovat jako hovado! Je tohle pravda?

Všichni ženatí nebo zadaní muži vědí, že podvádění je něčím špatným. Jinak by se také s milenkami neskrývali. Dle jistých bádání bylo zjištěno, že 66% mužů má během románku výčitky svědomí a 68% podvádějících si nikdy nepřipustilo, že by mohli kdy podvádět svoji milou. Ke zradám dochází nejčastěji, když mají muži potřebu různorodých sexuálních zážitků.

Je vůbec možné uvěřit muži, který slibuje, že vás nikdy nezradí?

 Odpověď zní ANO. Ne všichni muži bývají záletní. Jsou i tací, kteří si cení tepla domácího krbu. Vše je závislé na charakteru a vůli jedince. Na ženách je, jak zkorigují záležitosti, na které mají vliv ony. Posilovat víru v sebe a své sebevědomí každý den a při tom být pozornou a laskavou partnerkou. Vyplácí se co nejvíce času trávit spolu a nalézt společnou zábavu, činnost, zájem, hobby. A také samy dávat impulzy k sexu. Každý muž má potom štěstí, když může být po boku takové ženy.

Pro Kartářky světla Helen Stanku

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohodlně po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Karta týdne 17.5.-23.5. Šestka disků; trpělivým přeje štěstí!

Přivítejte vlastní úspěch. Úspěch v rovině materiální, ale i citové o který jste se však od prvopočátku museli zasloužit vy sami. Víte už, co je ...
Kartářka píše...

Týdenní horoskop 17.5.-23.5.

Štíři, úspěchy na pracovním poli vám dodají sebevědomí a odvahu do náročnějších projektů. Ty si ale musíte pořádně promyslet. Lvi, starosti vám nadělá člověk, který ...
Kartářka píše...
/ Články

Pampeliščí moudrost

Představte si… jste na louce… Nohy se noří do hebké trávy. Vzduch je cítit svěžestí a vůní rozličných květin. Sedmikrásky, kopretiny, chrpy, pomněnky… A hlavně ...
Kartářka píše...

Návrat přílivu radosti, zdraví, hojnosti i peněz! Využijte energii Jupitera v Rybách

V sobotu 15. května vejde Jupiter do znamení Ryb. V klasické astrologii je vládcem znamení Střelce a Ryb a v astrologií novodobé se o vládu ...
Kartářka píše...

Víkendový horoskop

Uran žene do změn Býky. Co čeká vás? Jupiter ve znamení Ryb nese peníze a Neptun ve svém hájenství zase chrání před průšvihy ... Berani, ...
Kartářka píše...

Co přichází do třetice?

Právě si úspěšně procházíme obdobím trojice zmrzlých mužů Pankráce, Serváce a Bonifáce. Nezklamou. I já mám za sebou tři klientky a výklady, kdy jsem ráda, ...
Kartářka píše...

Víte v čem vám může pomoci automatická kresba?

Automatická kresba  se dá vyjádřit jako napojení velmi citlivých jedinců na Universum, energetické napojení do mimosmyslových informačních zdrojů. Jejím prostřednictvím lze získávat cenné informace v ...
Kartářka píše...

Lásko, kde jsi…?

Květen je taaak krásný čas. Po krušné zimě zvedáme hlavu a pohled o něco výš a oči si vzpomenou na žensky svůdný pohled. Ano, to ...
Kartářka píše...

Nastává smyslné novoluní v Býku. Posuňte se dopředu i zamilujte!

Ideální doba je také pro dobré nákupy, učení, ukládání peněz stranou i na rozhodování se o svých financích a potřebách. Novoluní v Býku vytvoří harmonické ...
Kartářka píše...

Karta týdne10.5-16.5. Síla: těžko se bude držet na uzdě a bránit novým vzrušujícím zážitkům!

Tarotová karta Síla říká, že budete mít chuť postavit se svým výzvám. Budete sami sebou a budete projevovat svoji vůli a tvůrčí energií víc než ...
Kartářka píše...

Sdílejte!