Jak spolu souvisí kartářka, výklad karet, sex a duchovní rozvoj?

Před nedávnem mi volala na výklad karet po telefonu paní Anička (jméno jsem pozměnila). Byla velmi nešťastná a chtěla po mně, abych jí, jako kartářka, potvrdila její podezření kolem manžela. Poslední dobou s ní moc nekomunikoval a byl nevrlý.

Napadlo ji tedy, že za tím bude jiná žena. Jeho kolegyně Zdenka z práce, která po něm vždy koukala. Jsem už zvyklá na kde co, vždyť kartářkám po telefonu lidé svěří anonymně kdejaké tabu. Výklad karet však tentokrát udivil i mne.

U pana manžela se vůbec neukazovalo, že by svou ženu nemiloval, či chtěl opustit, naopak podezíral z téhož svojí ženu. Problém se ukazoval ne v citech, oba se milovali už léta, ale poslední dobou se vyskytl zádrhel.

A sice v sexu.

I ten k harmonickému vztahu patří. Paní Anička se od svého muže začala odtahovat. On si to vysvětloval tak, že ho už nemiluje, nebo snad někoho má, když je poslední dobou tak jiná.

Budu pokračovat dál. Paní Aničku zasáhl ezoterický boom a nakoupila si také pár knih o duchovním rozvoji. Začala pečlivě studovat a došla k názoru, že pro její duchovní růst je nevhodné provozování sexu… Co k tomu dodat?

Stačilo, aby se na věc podívala i z trochu jiného pohledu. Většina duchovních nauk si dává za cíl zvýšit energetickou hladinu u svých adeptů. Často mají za cíl aktivaci třetího oka, neboli vnitřního vidění a soustřeďují pozornost hlavně na nejvyšší čakry. Opomíjejí potenciál sexuální energie. Tento potenciál je však velikým zdrojem síly, jež posiluje všechny zbývající druhy energií.

My sami sebe dělíme na muže a ženy. Z hlediska energií jsme ovšem jednotou a měli bychom k tomuto dojít.

Muž, rovněž jako žena, má stejně mužské i ženské energie. K plnému využití těchto energií je třeba uvést tyto energie k plné vyváženosti.

Platí, že muž je aktivní. Je ohněm (Jang) a žena pasivní voda (Jin). Oba tyto prvky se doplňují a sjednocení je možné pouze při naprostém sloučení.

Na výklad karet volal také pan Lukáš. Opačný extrém.

Ptal se, jestli je normální. Vrstevníci mají rodiny. On však střídá vztahy, nádherné ženy. Vždy je okouzlí, získá a pak přijde na to, že to není ono. Pořád mu něco chybí. Uměl být zábavný, lehce navázal známost, četná sexuální dobrodružství. Jestli už snad nemá nějakou úchylku. Pořád nenachází to pravé. Proč?

Příčinou takové honby za sexem může být útěk před sebou. Nedostatek napojení na sebe a své tělo. Následné kupení rozmanitých bloků. Sex potom nabízí uprostřed těchto bloků dočasné uvolnění. U Lukáše se vše točilo ve sférách jeho ega. To odsouvalo sex výlučně na tělesnou oblast. Sex se odehrával ryze v úrovni spodních čaker. Plné uspokojení však dělá spojení také na úrovni vyšších čaker.

Láska ve fyzické i duchovní rovině

Více a rychleji než na fyzické úrovni probíhá láskyplný akt mezi mužem a ženou na energetické úrovni. V jejich aurách je zapsané vše co cítí a dělají. Sexuální komunikace nestojí na hře slov a gest. Probíhá na energetické úrovni. Ve stavu zamilovanosti se aury zvětší a vzájemně spojí. Následuje energetická výměna. Je neviditelná pro naše oči. Proto je možné někoho milovat, či se zamilovat v duchovní rovině.

Plné štěstí však skýtá pouze spojení lásky duchovní i fyzické zároveň. Samotný sex může být pouze fyzickou zkušeností a formou momentálního uvolnění. Úplné uspokojení však přináší spojení sexu a lásky i na duchovní úrovni. Pokud se čerpá pouze ze spojení dolních čaker, muladhary a svadisthany, často lidem cosi chybí.

Lidé podvědomě touží po láskyplném spojení a sjednocení na všech úrovních. Jak muži, tak i ženy. Sexualita se zakládá také na polarizaci pohlaví.

Sexuální akt může připomínat elektrický obvod.

Po určité době spojení nastupuje plné energetické spojení. U partnerů je energetický obvod patrný.

Orgasmus těla i duše?

Tantrické praktiky dovolují dosažení jednoty během sexuálního spojení. Prožitek je stejně intenzivní pro tělo, rozum i duši. Víření, záblesky, světelná exploze – takto se projevuje vnímání takovéhoto spojení. Není chvilkou pobavení a relaxace, ale naprostým uspokojením, vycházejícím z úplného propojení muže a ženy.

Kundaliní probuzená v muladhaře (1.čakře), se vede a nechá procházet skrze všechny čakry, podél páteře, až do sahasráry (7. čakry). Tam navozuje stav nejvyšší extáze. Probuzení kundaliní síly je základem všech tantrických praktik. Tyto praktiky dovolují této energii průchod skrze další čakry a to svede následně člověka s kosmickým vědomím. Z univerzálního úhlu pohledu nedělíme a nevyvyšujeme duchovní nad sexuální energii a naopak. Jedna se transformuje ve druhou a dohromady tvoří celek.

Aktivace kundaliní a propojení nejnižší čakry s nejvyšší umožňuje překonat vlastní ego a dojít kosmických zážitků. Mnozí umělci čerpali z těchto okamžiků extáze. Pociťovali i božskou přítomnost, dostávali se k nejvyšší realitě. Známý je třeba i Dostojevský.

Aktivace sexuální energie nedává pouze úplné sexuální uspokojení, ale zapříčiní rozvinutí zvýšení energetické hladiny, čili životní síly.

Tantra

Je i filozofický směr pohledu na svět. Tantra, to je radost. Rozkoš z krásna, z života, z deště, louky květů, dobrého jídla, společně prožívané vášně. Radost ze širšího vnímání světa. Tantra je prožitek dvou svobodných, navzájem se respektujících individualit.

Kartářky světla v médiích

Kartářky světla v médiích

Kartářka Helen Stanku

Další články čtěte na: Rady Kartářek světla

 

 

 

 

Foto: Shutterstock
PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Týdenní horoskop 27.3.-2.4. Venuše s Uranem zatouží po lásce

Slunce v Beranu vybízí udělat si pořádek v partnerských vztazích. Můžete překonat těžkosti, které vás brzdí cestou k cíli. Uran ve znamení Býka zajistí dostatek ...
Kartářka píše...

Urychlit prodej domu? Pomůže magie našich moudrých babiček

Magie - jak urychlit prodej domu Naše babička si vždy věděla rady. Když se nedařilo a věci nešly tak, jak by člvěk rád, vždy měla ...
Kartářka píše...

Ženy podle zvěrokruhu! Každá má své vlastní kouzlo. Znáte svoji supersílu?

Ohnivá znamení V Beranu, ve Lvu a ve Střelci – budou vše prožívat intenzivně, žijí přítomnou chvílí a mohou se cítit být pupkem světa.  Žena ...
Kartářka píše...

Není náhoda, že jste se narodili svým rodičům – Karmické slunce v Beranu

Slunce v našem horoskopu je důležité, kde se nachází, tam máme možnost vyniknout, ukazuje naši sílu a tvořivost. Když dokážeme uchopit naše úkoly dobře, můžeme ...
Kartářka píše...

Umění druidů

Jaro bylo, je a bude obdobím, kdy se už naši předkové před tisíci lety intenzivně věnovali přírodní magii. Obzvláště zkušení a mocní byli vždy druidové ...
Kartářka píše...

Víkendový horoskop: Luna s Uranem vylepší vaše plány

Luna s Uranem změní plány z dobrých na ještě lepší. Luna v konjunkci s Uranem překvapí. Víkendové plány se mohou změnit na poslední chvíli z ...
Kartářka píše...

Jaký andělský vzkaz nese číslo 23?

Dnes je den s datem 23.3.2023. Pokud takové číslo vedle sebe vidíte dvakrát a zaujme vás, možná pro vás nese andělský vzkaz. Ano, podle andělské ...
Kartářka píše...

Slyšíte svůj vnitřní hlas?

Toto zažil na vlastní kůži snad každý z nás. Než zvedne telefon a mrkne na displej už ví, kdo volá. Někdy vím co přijde a ...
Kartářka píše...

Víte, jak vás ovlivňuje váš ascendent?

Víte, že ascendent vás charakterizuje více, než si myslíte? Je jedním z nejdůležitějších znamení vašeho horoskopu. Astrologové říkají je ascendent maskou, pod kterou můžeme objevit ...
Kartářka píše...

Vůně fialových fialek

Fialka má číslo sedm. Sedmá čakra je o duchovním rozvoji a napojení. Kdyby měla intuice svoji barvu, mohla by být fialová. Fialový kámen ametyst podporuje ...
Kartářka píše...
/ Články