Výlet za malou mořskou vílou

Sdílejte nás:

Již před časem jsem vám, naši milý a vážení přátelé ezoteriky slíbila, že vaše přání odvezu do dalekého Dánska a jeho hlavního města Kodaně k rukám sochy Malé mořské víly a svůj slib jsem splnila.

mořeDánsko je okouzlující země, která do roku 2012 měl za úkol zpracovat zbytky válečné karmy a myslím si, že tento úkol zvládla tato země na jedničku. Všude jsem se setkávala s milými a vstřícnými lidmi, kteří jezdili jak jinak než-li na kole. Dánsko má jednu z nejlepších sociálních politik na světě. Také se Dánsko zasazuje v oblasti životního prostředí a ekologie.

Do Dánska se také inkarnují jedny z nejstarších duší. Je to však trend celé Skandinávie. Třináctý portál severního pólu má nejsilnější energii a celou oblast Skandinávie pozitivně ovlivňuje. V této zemi je všudy přítomný vítr, který vane stále a proto se zde nenachází stojaté energie. Také Dánsko obklopuje ze všech stran moře a i to mu dodává neopakovatelnou atmosféru.

Silné energie

Dánové jsou pohodový lidé vždy s usmívajícími tvářemi a vstřícnou energií. Jedním z mých silných zážitků bylo z dálky pozorovat část dánské svatby. Bylo to prostě pohoda. Žádné limuzíny a drahé róby. Svatebčané, včetně ženicha a nevěsty, přijeli na kolech. Ta zaparkovali před radnicí a všichni společně do ní vstoupili. Nikdo neřešil účes, róbu nebo boty.

Rozcuchaní v teniskách a s úsměvem se prostě s nastávajícími manželi radovali z přítomného okamžiku. Pohoda a klid byly cítit na každém kroku. Bylo to pro mě neskutečný zážitek. Bezprostřednost a poctivost v chování Dánu ve mně zanechala nesmazatelnou stopu. Stopu radosti a pokory, štěstí a života.

Malá mořská víla

Socha Malé mořské víly byla obklopena turisty a naprosto splnila svojí pověst nejfotografovanější sochy světa, ale i tak jsem se ze svitkem vašich přání probojovala do její blízkosti a symbolicky jsem jí je předala. Pak jsem dostala ještě jednu možnost, jak pomoci splnění vašich přání. Průvodce nás dovedl ke kostelu svatého Albala.

Krásná budova nás všechny již zdálky přitahovala nádhernou vzdušnou energií, ale to ještě nebylo všechno. V bezprostřední blízkosti toho kostela se nachází „Kašna splněný přání“, a protože tady nebylo tolik turistů udělala jsem i tady ještě jeden rituál, aby se všechna vaše přání v ten správný čas splnila.

Snad tomu pomůže i energie již zmíněného třináctého portálu a Hvězdnou branou bude proudit energie která pomůže, aby se vše splnilo, tak jak má a přinese to nám všem tu krásu a pohodu země obklopené baltským a severním mořem. Země, která mně naprosto chytla za srdce a já budu doufat, že se z čistou, větrnou energií ještě a budoucnu(doufám, že blízkém) potkám.

kartářka JarkaSe srdečným pozdravem od Malé mořské víly vaše kartářka Jarka

Uložit

Malá mořská víla

Sdílejte nás:

Pokud vám název článku připomíná název pohádky Hanse Christiana Andersena, pak máte pravdu. Protože podle jednoho z budhistických přikázání má každý člověk jednou za rok navštívit město či zemi, kde ještě nebyl, aby rozšířil své obzory, pak se já snažím, pokud to mé síly a čas dovolí, toto přikázání dodržovat.

Malá mořská vílaLetos jsem se rozhodla, že navštívím Dánko. Jeho největší atrakcí je bronzová socha malé mořské víly. Tato krásná, křehká socha byla vytvořena sochařem Edvardem Eriksonem. Modelem mu stála jeho žena a socha znázorňuje postavu ze stejnojmenné pohádky Malou mořskou vílu. Socha symbolizuje velikou lásku, kterou nedokáže nic zlomit, ale je také symbolem velké oběti, kterou je ochoten podstoupit jen ten, kdo velmi miluje. Socha byla umístěna v Kodaňském přístavu již v roce 1913 a postaral se o to majitel pivovaru Carlsberg – Carl Jakobson.

Až do roku 1964 byla socha jen jednou z mnoha umístěných v Kodani, ale incident z ní učinil sochu nejznámější. Právě v tomto roce byla sochu poškozena. Byla bez hlavy a nos i vlasy byly odříznuty. Pachatelů bylo na 200, ale ten kdo skutečně sochu takto zohavil se nikdy nenašel. Nejznámější socha světa byla takto poškozena ještě několikrát, ale vždy byla znovu obnovena a vrácena na své místo na pobřeží. Dokonce se stala tou nejvíce fotografovanou sochou na světě. Má jen jednu konkurentku a tou je Socha Svobody v New Yorku. Mnozí z vás si jistě pamatují na krásnou českou pohádku příběhu Malé mořské víly. Tu ztvárnila krásná a křehká Miroslava Šafránková. Jejím princem nebyl nikdo jiný než okouzlující Petr Svojtka, otce Poseidona si zase z velkou chutí zahrál pan Radovan Lukavský a sestra Libuška Šafránková se ve filmové pohádce objevila jako konkurentka v lásce. Říká se, že kdo byl v Kodani a nevyfotil se z Malou mořskou vílou, jako by ani Dánsko nenavštívil.

Šance pro vás

A tady bych ráda zapojila vás naši milý přátele magie. Často k nám na linku voláte a máte tu krásnou, velikou radost a někdy i obrovskou starost s láskou. A proto ten, kdo do 25.5.2016 zavolá na linku, a bude chtít, bude zapsán na pergamen, který odvezu 28.5. dánské Kodaně a zanechám v rukou Malé mořské víly. Stačí mi vaše křestní jméno a datum vašeho narození a potom jen jednou větou vyslovené vaše přání. Po celý den, pak mějte zapálenou růžovou svíčku, jako podporu vašeho přání. Já vše zdokumentuji a fotografie z předání budou na naší stránce. Pak tedy vydejme se společně přes Baltské a Severní moře za láskou. Za láskou opravdovou, krásnou i křehkou, ale někdy i bolestnou, ale vždy jedinečnou. Bez které bychom jen obtížně hledali ten správný smysl života. Jen ta pravá, opravdová láska překoná překážky a přetrvá věky.

S láskou vaše Jarka