Zbavte se problémů při podzimní rovnodennosti

Sdílejte nás

Jarka-kartarkaAť chceme nebo ne podzim se už hlásí o slovo a léto je nenávratně pryč. Listy se začínají vybarvovat a okouzlovat nás svými barvami a to od zářivě žluté, přes oranžovou až po syté červenohnědé odstíny. Podzim je také čas sklizně a proto se v sadech začala očesávat jablka, na polích brambory a na louce si můžeme nasbírat červené šípky, které určitě v zimě využijeme na čaj, nebo společně se svými ratolestmi posbíráme lesklé hnědé kaštany a usušíme je na zimu, protože pokud je pak odneseme do krmelce, budeme mít dobrý pocit z toho, co jsme udělali a to nejen pro zvířátka, které vždy krutou zimou trpí a jsou ráda za každou pomoc od lidí, ale i pro krásné společné chvíle s našimi dětmi.

Ale podzim není jen časem sklizně a barevného listí, ale je to i svátek čarodějů a čarodějek a tímto svátkem není nic menšího než svátek „Mabon“ (podle slunečního boha Mabona) – keltský svátek oslavující podzimní rovnodennost. A tak bych se i já spolu s vámi chtěla ponořit do rituálu, který si společně 23.9. můžeme udělat.

Povím vám, co vše budete potřebovat, aby i vy jste přivítali podzim, jak se sluší a patří.

Vaše první cesta povede do lesa: potřebujete několik větví borovice, můžete si nasbírat i borovicové šišky. Na pěšině určitě najde malé úlomky křemene i ty vezměte do kapsy. Pokud budete dělat rituál jen vy, stačí jeden kamínek, pokud vás bude víc, pak byste měli najít každému jeden.

Z lesa se vrátíme domů na zahradu: tady má většina z nás břečťan, i toho budeme potřebovat několik větviček a ještě do střední misky dáme hlínu.

To vše si vezmeme domů a připravíme si naše rituální místo: na stůl dáme čistý ubrus a na něj z větví, šišek a břečťanu poskládáme věnec a do jeho středu umístíme misku s hlínou, kamínky křemene si připravíme k ruce, ale zatím s nimi nic neděláme. Pak si ještě na vnější stranu věnce dáme svíčky. Můžeme použít všechny, které mají barvu podzimu od žluté, oranžové, červené až po zelenou a hnědou. Tady si, prosím, jen dejte pozor, aby byly dále od věnce nebo jinak zabezpečené, abychom vítání podzimu nezměnili v průšvih.

Pokud jste už tohle vše zvládli, pak si najděte čas, kdy budete naprosto nerušeni, vypněte telefony, televize, uspěte děti a v klidu se posaďte ke svému ozdobeného stolu. Nejprve zklidněte svůj dech a svou mysl, a pokud ucítíte, že jste připraveni, zavolejte některého z keltských bohů či bohyň a v duchu požádejte o pomoc. Na znamení, že problém, který vás tíží, od vás odešel, zasuňte váš křemenový kamínek do hlíny. Tímto aktem dáte najevo, že věříte v pomoc bohů a necháváte řešení na nich. Nezapomeňte poděkovat a více se problémem nezabývejte. Druhý den ještě odneste misku s hlínou a kamínky do lesa a zahrabejte a tímto aktem zpečetíte celý rituál.

Přeji vám tedy krásné čarování a nádherný, barevný podzim.

Vaše Jarka

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Jarka, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.