Jak mocná je síla bylin

Sdílejte nás

Anna-Marie-kartarkaUhranutí stále funguje. Když však nastanou nějaké problémy, málokdo ví, z čeho vznikly a jaký mají původ.

Toto je příběh mé babičky, které se něco takového stalo.

Nevěra byla vždy, jen ji lidé více skrývali. Můj dědeček se kdysi zalíbil sousedce. Začala tedy o něj usilovat a vzhledem k tomu, že i ona ovládala tajemství bylin, nebyl pro ni velký problém si jej přetáhnout na svoji stranu. Zbývala jediná překážka – babička.

Síla bylin

Jednoho večera ulehla babička zdravá jako ryba, ráno však už nevstala. Nohy odmítaly službu. Byla jako ochrnutá. Její maminka, moje prababička, však tušila, odkud vítr vane a začala jednat. Bylo velké štěstí, že odhadla, co je příčinou babiččina problému. Netrvalo to dlouho, uhranutí prostřednictvím bylin úspěšně zažehnala.  Když babičce pomáhala vstát, jen tak mimochodem utrousila, že ten, kdo na ni kletbu seslal, je za chvíli mezi dveřmi.

Uhranutí pomocí bylin

Sotva dokončila větu, sousedka, která k nim nezavítala, jak byl rok dlouhý, brala za kliku. Úsměv jí ztuhl na rtech, když zjistila, že babička vstává z postele. Prababička byla rázná žena a nenechala si nic pro sebe, a tak byla sousedka nakonec ráda, že dveře za sebou stihla včas zavřít. Síla uhranutí je veliká, taktéž i prokletí a můžeme se s nimi setkat i dnes.
Člověk onemocní ze dne na den a lékaři si lámou hlavu s diagnózou. Uhranutí a prokletí funguje i v dnešní moderní době a může se táhnout i několik generací. Síla bylin, i když se to může zdát nemožné, je naštěstí veliká.

Musíme však přesně vědět, kterou bylinu použít, kdy a na jaký problém. Tato intuice je dar, který neovládá každý. Je také nutno s ním jako s darem zacházet a pomoc se vždy najde.

Zdá se vám to až moc jednoduché? Vlastně to jednoduché je. Bylinky však fungují i v dnešní uspěchané době, jenom se na ně trochu zapomnělo. Lidé se k nim ale pomalu vrací, což je dobře.

Člověk je od nepaměti spojen s přírodou a měl by ji respektovat. Za to se nám zpravidla odmění. Zkuste obejmout strom a poprosit ho o sílu. Zaposlouchejte se do šumění jeho větví a on vám tu sílu dá. Nezapomeňte mu poděkovat, abyste mohli přijít zas.

Nehledejme v ničem složitosti, nezapomínejme na lásku, pokoru a prokazujme respekt tam, kde je třeba.

Vaše Anna Marie

Příspěvek byl publikován v rubrice archiv a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.