Výklad karet zdarma?

Sdílejte nás

Téma, jemuž se v tomto článku chci věnovat, má svůj impuls. Jak jinak. Jedním je vyslovená žádost paní, jež mi volala domů, na „pevnou linku“ a druhým impulsem je například dění na posledních esoterických festivalech, kterých jsem se zúčastnila. Poznatky a zpětná vazba je vždy cenná.

Ještě jsem se nikdy na toto téma, tj. platba a odměna za službu výkladu karet nevěnovala, neuvedla tímto způsobem svůj názor. Někdy na přednáškách, nebo na festivalech se tohoto tématu někdo z posluchačů dotkl a chtěl znát můj názor. To se stalo. Tam vždy odpovím, co si myslím.

Ne každý má například představu, kolik vystavovatele stojí účast na festivalu a tak se třeba podivují, že když mají lektoři talenty a dary pro výklad karet, léčení a podobné terapeutické služby, že si za to berou honorář pro sebe. Často si myslí, že když zaplatí vstup na výstavu, že za služby už platit nemusí, ale za zboží ano. Vím, že je to jenom zastaralý způsob myšlení. Pakliže jim někdo z tázajících naslouchá, potom pochopí o čem to všechno je, tj. účast na přednáškách, co to všechno obnáší apod. Vždyť někdo musí zaplatit pronájem sálu a další služby s tím spojené a vstupné není tak vysoké, aby všechny náklady s programem festivalu či výstavy pokryli. Nájmy, jež požadují majitelé sálů, jsou značné. Nerozlišují, zda jsou prostory pronajímány pro komerční účely či pro přednášky a esoterické výstavy. Mají jednu taxu. Podobně je to s reklamou. Nikdo nemůže požadovat, aby vystavovatelé nesli finanční zodpovědnost za program. Nemají sponzory. Aby to všechno mohlo fungovat, je potřeba spolupráce všech zúčastněných, tj. i návštěvníků. Pro ně je to vše uspořádané.

Co mě ale dovedlo k sepsání tohoto článku, byl dnešní hovor. Paní mi volala na telefon, mou pevnou linku a říkala, že dané číslo našla někde na internetu v kategorii “výklad karet zdarma”. Tak to jsem se hodně podivila. Nevím, zda to paní na mě jenom zkoušela, nebo to opravdu někde našla, ale já jsem nikam toto číslo v této souvislosti neuváděla. Je pravda, že jsem měla dříve pevnou linku v provozu pro účely podnikání a byla i v kategorii výkladu karet uváděna. Velmi často se stávalo, že toho zneužívali různí prodejci a „nabízeči“ nejrůznějších služeb. Vždyť to mnozí z vás znáte. Nebyl den, aby mi telefon s nabídkami a nějakým průzkumem nezazvonil. Moje trpělivost před několika roky dovrčila svou hranici a vydala jsem se změnit účel využití telefonního čísla, tj. přihlásila jsem si ho jako bytovou stanici. Ještě to ale někde na internetu bude kolovat, takže se ještě čas od času někdo ozve a nabízí, nabízí a obtěžuje. Bohužel je to velmi rozšířený způsob reklamy, ale ne každý to kvituje.

S paní, o které píši, jsem vedla hovor a vysvětlovala, že nemám žádného sponzora, takže zdarma dělám pouze přednášky, publikuji a vedu v časopise poradnu. Ostatní služby jsou zpoplatněné. Paní mi vykládala, jak kartářky v televizi vypráví, že se karty mají vykládat zdarma. Tak to mě opravdu pobavilo. Ptala jsem se paní, zda oni si za službu v televizi neberou honorář a kolik stojí zájemce výklad od kartářky z televize. Sama uznala, že to je zpoplatněné tarifem a že není jednoduché se do televize pro výklad dovolat, pokud chtějí klienti tu, jež právě je na obrazovce a to, že je cosi stojí. Neptala jsem se, na které TV to slyšela, pokud to vůbec slyšela a nedělala paní na mě jenom nátlak, když se tak mohutně domáhala výkladu karet zdarma. Pakliže by někdo skutečně potřeboval uklidnit, poradit naléhavě, tak samozřejmě ochotně poradím, pomohu, ale nelze toho zneužívat na úkor mého času apod.

Samozřejmě mám zkušenost, že si vyhledávají jedinci služby, jež jsou zadarmo, a také vím, že si mnoho lidí myslí, že když mi zavolají, že po nich nebudu požadovat odměnu za můj čas, vždyť přece mi jenom telefonují, nebo píší sms. Vůbec si ale neuvědomují, kdyby to dělalo víc klientů denně, jak bych to časově dělala. Chápu, že když je někdo v krizi, nepřemýšlí dál, ale potřebuje pomoc podpořit, ale vše má svá pravidla a řád.

Energie mají být vyvážené.
Služba, výklad karet v televizních, nebo rádiích on-line umožňuje dostupná technika, proto tyto programy mohou být a existují. Proč ne. Rozhodně to má své zájemce. Je to pro určitou skupinu lidí. Je to zpoplatněná služba, aby mohla fungovat, protože všechno něco stojí. Ke škodě všech se trochu zapomíná na to, že kromě výkladu karet od kartářek z obrazovek je mnoho dalších kvalitních kartářek, které pracují spolehlivě pro klienty. Mnozí klienti si dali s tím práci a vyhledali si je a oblíbili. Nechovají se konzumně. Je to jejich výhoda pro život jako takový, když si umí vyhledat, co potřebují a nepřebírají jenom to, co je jim nabízeno reklamou. Mají svůj názor, nepodléhají závislosti. Za to se jim život odmění.
Služba výkladu karet on-line, jako je u „Kartářek světla“, je služba pro určitou klientelu. Důvodů, proč ji klienti rádi vyhledávají, je několik. Jeden hlavní důvod je čas, protože služba je ihned, když ji potřebují a mají na ní čas. Druhým důvodem je anonymita. Ne každý má odvahu se objednat a jít někam do soukromí či poradny, kde kartářky pracují. Například nechtějí, aby je někdo viděl, nebo se prostě stydí. Ne každý má odvahu si nechat vyložit karty někdy na esoterické výstavě. Mnozí mají obavy, že je uvidí ten či onen a nemají pro výklad karet v takovém veřejném prostoru odvahu. Proto volí výklad karet po telefonu a využívají nabízených služeb, různých programů, jež jsou pro klienty připraveny. Proto tyto služby jsou a kopírují životní trend.

Podobně, jak pracují kartářky on-line, pracují i léčitelé. Na to téma se rozpovídám příště.

Vaše kartářka Marie

 

Moderní svět aneb Nová doba ezoterická

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Marie, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.