Jsem kartářka. Co to znamená?

Sdílejte nás:

Kartářky světla - výklad karet po telefonuJsem kartářka. Co to znamená? Pro jednoho podivínství, druhého čtení obrázků… Jsem obyčejná žena s neobvyklými schopnostmi. Pro mne to je příjmání a transformování informací z éteru rozličnými způsoby, kdy karty slouží k jejich upřesnění. A k tomu vedla dlouhá cesta.

Jsem přirozené médium a mystik a vidím a to je můj dar. Za každý dar se platí a nic nechodí zadarmo. Cena je vysoká. Platí se zkušenostmi, prožitky i těžkými… Mít dar je fajn, ale je to stejné, jako s talentem. Pokud ho nerozvíjíte, netrénujete a pokud se nepodrobíte určité disciplíně, je dar i talent sám o sobě nedostačující. Stále se učím novým věcem i postupům.
Mám respekt k lidem. Každý člověk je originál. Nelze pracovat podle jedné šablony.
– Velkou odměnou je pocit, že mohu druhým ukázat cestu. Postupně jsem se naučila pracovat s taroty, runami, cikánskými kartami a svými mariáškami.
– Jako každá žena i já vychovávám při této práci své děti, mám radost z úspěchů a potýkám se s malými i velkými neúspěchy.

Kromě karet, se zabývám ještě  automatickou kresbou, energoterapií, mysticismem a to pro mne znamená i to, že se snažím vidět širší souvislosti a nacházet tak i to, co je běžnému oku skryto.

Na co se mne například ptáte, co mohu pomoci řešit či doporučit:

– Dobrý den Helen, na zahrádce nám roste vřes. Má tato rostlina nějaké magické vlastnosti?
Jana.

„Dobrý den Jano, vřes byl magickou rostlinou již pro staré Kelty. Nemohu si také nevzpomenout na knihu Na větrné hůrce, kde se o něm píše. Pro Kelty byl rostlinou spojenou s láskou, touhou, ale také přinášel duševní vyrovnanost a v neposlední řadě prorocké sny. Není vyloučeno, že jeho listy obsahují stopy halucinogenů. Staří druidové věřili, že vřes otevírá brány mezi světy. V Irsku uctívali zesnulé dýmem z vřesového kadidla. Pastevci v den letního slunovratu pokrývali dobytek touto rostlinou, zajišťujíc tak jeho ochranu před temnými silami. V neposlední řadě byl vřes zasvěcený bohyním lásky.“

– Dobrý den Helen, chtěla bych se zeptat: slyšela jsem cosi o panenkách plněných bylinkami … Mohla byste mi o tom něco přiblížit?
Jarka.

„Takovéto panenky si tvořily ženy většinou pro ochranu domova a rodiny. Někdy za dlouhých zimních večerů, místo draní peří draly hadříčky na kouzelné panenky. Každá panenka měla svoji osobnost a sama si řekla, co na sebe chce. A to také často odpovídalo účelu, pro který se motala. Motaly se z hadříků bavlny, či lnu. Do středu se zamotával kousek dřívka na kostru, tvar se dovázal slámou a na to další vrstvy. Proložily se kouzelnými bylinkami, které se vybíraly přesně podle úkolu těchto panenek. A jaké že to plnily úkoly? Staraly se třeba o domácí štěstí, zajišťovaly blahobyt, nebo ochranu na cestách.“

– Nedávno jsem od jednoho starého léčitele dostala kaštany s tím, že si je mám dát na srdce…
Marie.

„Kaštan nošený v kapse podporuje chuť k práci. V náprsní kapsičce léčí bolavé srdíčko. Kaštany pod matrací či pod polštářem tlumí bolest a léčí kosti. Kaštany jsou svého druhu přijímačem. Přijímají nejenom energii pozitivní, ale i tu negativní. Vyplatí se mít sáček s kaštany poblíž. Kdysi se dávaly o dušičkách na stůl jako úlitba a potrava duším zesnulých. Věnce z navlečených kaštanů se věšely nad vchody domů, aby chránily obydlí před nečistými silami. Pokud hledáte po nepříjemné situaci svoji ztracenou rovnováhu, sedněte si pod vzrostlý kaštan. Promítněte si celou situaci a nebraňte se emocím. Potom se podívejte i na to, co vám tato situace může přinést pozitivního a chvíli v tom setrvejte. A jak si pomocí kaštanů přivábit peníze? Jednoduše obmotejte kaštan bankovkou a noste u sebe.

– Chtěla bych se zeptat, za jakým účelem se dříve věšela cibule a česnek nad kamny, krbem, či ohněm. Viděla jsem to u sousedů a oni tvrdí, že je to tradice.
Děkuji Terezie.

„Terezie, oheň byl pro naše předky čímsi posvátným. Kolem ohniště se odehrával rodinný život. Oheň byl ohraničený, aby mu nevládly temné síly. Byl symbolem rodiny prosperity i hojnosti. V krbech či kamnech, také v komínech sídlily jiné bytosti. Domovníčci, nebo tudy při různých příležitostech vcházeli duchové. Ohni se obětovaly různé byliny. A oheň také léčil. Při takové léčbě ohněm se zaklínalo a do ohně vhazovaly oděvy nemocného… Ale zpět k těm domovníčkům. V krbech sídlili a možná ještě někde sídlí domácí duchové, nebo duchové blízkých zesnulých a těm se nad kamna či krb věšela cibule a česnek převážně o svátcích a často s prosbou u hospodářů o hojnost, u panen o ženichy.

– Dobrý den Helen, mám bradavice a nemůžu se jich zbavit. Poradíte?
Děkuji Renata.

„Renato, o vlaštovičníku jste již asi slyšela, o potírání bradavic česnekem asi také. Já mám vyzkoušený okap. Je to staré rodinné kouzlo, ale mně funguje. Poradila mi ho babička, když mi bylo asi čtrnáct let. Spočítejte si, kolik máte bradaviček. Svažte při dešti stejný počet uzlíků na černé niti. Nit s uzlíky dejte pod okap. Dá se použít i kapesník. Bradavice budou minulostí.“

– Chtěla bych se zeptat, co mi brání ke štěstí? Již pár měsíců se nedokážu z ničeho radovat. A mohu ještě?
Andrea.

„Andreo, štěstí je pro každého jinde. Zdraví je také štěstí, ale pokud nemá člověk štěstí, je mu málo platné zdraví, když se nalodí třeba na Titanic. Kartičky mi ukazují, že máte problematické vztahy. U mnoha lidí je pěkný vztah pro pocit štěstí důležitý. Ale ty vztahové těžkosti jsou jenom důsledkem vašich stresů ze zaměstnání. Býváte hodně vyčerpaná a organizmus potřebuje odpočinek, alespoň od stresů. Ty vám kazí prožívání radosti. Zkuste zařadit odvar z kozlíku lékařského. Držím vám pěsti.“

– Léta běží, děti rostou a já začínám mít víc času pro sebe. Někdy mívám záblesky něčeho, čemu se říká šestý smysl. Intuici se mi vždy vyplatilo poslechnout. Je nějaký způsob, jak bych jí mohla rozvinout?
Děkuji Marika.

„Mariko, tajemství intuice je ukryté v šesté čakře, neboli čakře třetího oka. Ovšem musím upozornit, že pro adepta duchovního rozvoje není cesty zpět. Přijímáte informace, díky kterým lépe chápete svět kolem, ale také formujete ten svůj vnitřní. Ten se potom zrcadlí kolem vás. Lidé s vyladěnou šestou čakrou vědí, že si mají dobře rozmyslet svá přání a hlídat myšlenky, protože o co žádají, to jim bude dáno. A dříve než by se nadáli. Čím více rozvinuté a harmonizované jsou vyšší čakry, tím větší máte vliv na realitu. A protože karma pracuje, tak platí, že co vyšleme, to sklidíme. Někdy bývá pro adepty těžké rozlišit, jestli se jedná o vlastní myšlenky a fantazie, či nepokoje, nebo informace, které k nim plynou éterem „z vrchu“.
A co tedy dělat pro rozvoj? Existuje mnoho metod a škol. Začněte tím, že si dáte čas pro sebe, budete chodit na večerní procházky, nebo alespoň na zahrádku a pozorujte svět kolem sebe. Vnímejte vědomě každý detail. Otevřete se i tomu, co je očím neviditelné, ale co vy cítíte. Řiďte se vlastními pocity. Říká se, že když je žák připraven, mistr se najde.
Pomohou i bylinné vůně. Meduňka tiší a uklidňuje, navodí pokojnou atmosféru. Máta odplavuje staré bloky a uvolňuje stará přesvědčení. Jasmín vytváří nevšední atmosféru, podporuje vizualizaci a pacifikuje egoismus.“

Vaše Helen.

kartářka Helen Stanku

Moderní svět aneb Nová doba ezoterická