Jaké bylo moje první setkání s kartářkou a výkladem karet

Sdílejte nás

mariePříběh, se kterým se vám svěřím, je můj osobní a opravdu je tomu hodně dávno, kdy se přihodil. Je možné, když to bude číst mladší generace, že tomu nemusí věřit, ale bylo tomu tak.

Že se karty vykládají, poodhaluje jejich výkladem osud, vím z dětství. Z dětství tak raného, jak jsem si schopna vybavit. Moje matka nám o tom často vykládala, že si nechávala u nich na vesnici o pouti vykládat karty, ale i její kamarádky. Samozřejmě všechno nevím, co jí karty poodhalily, ale říkávala mimo jiné, že jí kartářka neprorokovala pevné zdraví, dlouhý život. A bylo tomu tak. Hodně o tom potom mluvila, když byla nemocná.

Sama mám první zkušenost s výkladem karet ve svých osmnácti letech, v roce, kdy právě matka zemřela (1975). Byl to životní moment, kdy jsem moc nevěděla, co se svým životem dál. Bylo to náročné období. Moje jedna kamarádka už na výkladu karet byla a tak mě jednou vzala sebou. Chodilo se tam „tajně“. Byl to zvláštní tajemný dům pavlačového typu. Okna z bytu měla paní do uzavřeného dvora. Celková atmosféra vstupu do tmavého, omšelého domu byla plná neklidu až napětí. Určitě na mě působilo i to, že tyto seance byly tajné. Režim v popisovaném období tyto činnosti velmi potíral, byly zakázané. Vždy paní kartářka přijala nového klienta jenom na doporučení od těch, jež znala a věděla, že s nimi nebyl problém, tj. že o její činnosti, výkladu karet nebude mluvit před nepovolanými. Ráda k tomu všemu dodávám, že paní kartářka neměla ani u dveří zvonek, nepoužívala ani tuto základní technickou pomůcku a my se dnes bez mobilů, internetu obejdeme.

Paní kartářka už byla dáma v letech, když jsem k ní na karty přišla a poznala jí. Ona se na mě podívala a myslím, že už viděla i bez karet co mám v osudu, jak mi je. Byla to zkušená kartářka a předpokládám, že vykládala určitý typ cikánských karet. Mnoho mi o mě řekla a já jenom koukala, kde to všechno vzala. Pamatuji si, že paní kartářka potom karty uklidila a povídal si se mnou. Dávala mi rady pro život. Byla jsem za to vděčná. Co mi říkala, se časem vyplnilo. Je pravdou, že to ve mně tehdy zanechalo nezodpovězené otázky, jak je to všechno možné. Jak tato technika výkladu karet vlastně funguje, když mě paní viděla prvně, a absolutně o mě nic nevěděla.

V následujících letech jsem se ke kartám a výkladu dostávala jenom sporadicky, vždycky mě to ale lákalo. Jednou jsem potom přišla ke kamarádce a ona mi ukázala tarotové karty, velkou arkánu. Dostala je jako dárek od manžela, jež jezdil do zahraničí jako řidič. Neměla k tomu moc podkladů, jak se s nimi pracuje, ale říkala mi: „Ty vždy víš, co bude, tak si naplánujeme setkání častěji, já ti povím, nač se karet ptám, ty mi řekneš, jak to vnímáš a budeme společně hledat „pravdu“.“ Tak se dělo. Na setkání jsem se vždy těšila. To byly mé první zkušenosti s výkladem karet z té druhé strany, tj. předpovídání budoucnosti, řešení situace pro někoho jiného. Celkem nám tato spolupráce fungovala. Já začala poznávat techniku výkladu karet. Určitě mě stále zajímalo vše, co je pod povrchem věci. Byl to důvod se stále zajímat o výklad karet a další techniky patřící do oblasti „tajných nauk“.

Intuici máme všichni, ale rozdílně ji umíme využívat. Nebyla jsem výjimkou. Sice jsem dokázala odhadnout, jak se situace bude pravděpodobně vyvíjet, ale nikdy jsem nepřemýšlela, jak to vím. Prostě jsem to věděla a divila se, jak to, že to ostatní neví. Působilo mi to problémy, především v osobních vztazích. Prosazovala jsem svou pravdu, vjemy, vize a s tím často ostatní měli problém a já následně také.

Moje první setkání s kartářkou bylo velmi obohacující, inspirativní, zvláštní a poodhalilo mi, jak je vhodné se eticky chovat při výkladu karet. Nevím, jak paní kartářka získala zkušenosti, kde ona se učila, ale své řemeslo uměla, měla jsem dobrý vzor.

Co dodat závěrem? Snad to, že se během desetiletí mnoho změnilo i při výkladu karet. Jedná se o využití techniky, ale i způsob výkladu. Vše se ve světě okolo nás zrychlilo, čas je vzácný, tak se k tomu i přizpůsobil způsob služeb. Jsou dostupné kdykoliv. Řešíme mnoho událostí, víc podrobněji a během celého dne. Životní etapa, jíž procházíme, je náročná a bez poradenství jakéhokoliv charakteru se neobejdeme. Učíme se neztrácet čas, řešit události ihned, abychom se ve svém konání a bytí posunuli zase dál. Není žádoucí se zacyklit v určitém úseku, ostatní by tratilo na hodnotě, tj. nevíme-li si rady např. se vztahem, stále na to myslíme a děláme chyby v jiné oblasti. To není žádoucí.

Při výkladu karet se zaměřujeme víc na detaily, jednotlivosti, řešení situace, výchozí bod. K tomu velmi dobře slouží rychlý kontakt, výklad po telefonu. Je hodnotný, jako osobní, protože se umíme víc naladit jeden na druhého, než tomu bývalo. Působí duchovní rozvoj a ochota nás všech se na tom podílet. Vždyť se vědomě a ochotně realizujeme při rozvoji kvality života. Cílem je, abychom víc jednali intuitivně, přirozeně a to lze uplatnit i při výběru správné kartářky pro sebe i událost, jež řešíme.

Funguje to tak, že podvědomě víme, že nám vybraná kartářka dobře poradí, protože bude mít s danou oblastí bezesporu zkušenost. Podpoří nás. Přeji hodně vůle pro změnu v životních etapách, potřebujete-li jí.

Vaše kartářka Marie

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Marie, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.