Jak na lásku aneb afrodiziaka pro květen

Sdílejte nás

Květen je náš nejbarevnější měsíc v roce. Vše kvete a příroda má mnoho barev. I člověk jako živá součást přírody tzv. kvete, pochopitelně ne doslova :), obrazně.

První sluníčko po zimě už udělalo svou práci. Tedy kromě zdravé barvy kůže, vytáhlo z těla dostatek škodlivin, uložených v těle za temných měsíců. A pokračuje po vyhřátí tepen a žil těla, což se projevuje zvýšenou aktivitou po zimě, hormony. Ano, probouzí hormonální činnost těla (lidí, zvířat) a tím pádem roste i libido.

Mladí muži i ženy jásají bez znalého důvodu. Starší jásají také, ale už s důvodem. Znají kouzlo barevného měsíce a svého těla, pozorováno rok co rok. A pochopitelně s jídlem roste chuť. A když chuť je očekávaná, popřípadě nedochází tak často, jak by se nám líbilo, znalci už hledají dopředu vyšší mety. Tedy, co by ještě víc nastartovalo radostné libido?

Afrodiziaka, povzbuzovače apetitu na sex, jsou stará jako lidstvo samo.

A populární v každém století. Tak proč propadat španělským muškám a jiným chemickým „radostem“, když příroda je jich plná a dá je téměř zadarmo. V nejbližší historii se ke známým afrodiziakům hlásili zejména šlechtici u francouzského a španělského dvora. Hojně jedli ústřice, kaviár a čokoládu.

Odtud zřejmě názvosloví francouzský polibek, či už zmíněné španělské mušky, které se získávají rozemletím sušeného brouka puchýřníka. Asi nebudete chtít běhat po stráních a lukách s lupou, a hledat, sušit a následně požívat brouky… Tak zpět k rostlinkám.

Nejznámější a nejdostupnější afrodiziaka v našich zahradách jsou celer, petržel, dýně a chřest. Poslední dvoje je v květnu třeba mít konzervované. Nejznámější bylinky uživatelné jako koření do jídla pak jsou: zázvor, chilli, skořice, muškátový oříšek, ženšen, vanilka a lékořice.

A je to opravdu tak jednoduché? Ano. A tak jednostranné? Ne. Proč? Protože mužské hormony chtějí to a ženské ono. Takže jak z toho ven? Roztříděním.

Mužské libido povzbudíme zejména jídlem. Takže zde je trasa jednoduchá, neznám mnoho mužů bez apetitu k dobrému jídlu. K výše zmíněné kořenové zelenině a k bylinkám je vhod maso z lesů- srnčí, dále jehněčí a světe div se, pečené bažantí maso má taktéž výbavu k posílení hormonů u muže. Ze zahrádky pak nezapomeňte přidat cibuli, česnek, kopr, heřmánek, lísku, mátu, mrkev, olivy, rozmarýn, pelyněk, majoránku, sezam, šafrán, ječmen, slunečnice, bazalku, olivy a fazole jsou také afrodiziakální pro muže.

Ženské libido jde spíše přes ovoce. Jahody, broskve, fíky, granátové jablko, také mandle a ořechy. Z moře pak maso mečouna a z lesa pak lanýže. A z políčka potom působí dobře citron, hrách, kontryhel, ibišek, jablko, jasmín, konopí, lékořice, tymián.

Kouzla pro lásku

Co bych byla za čarodějnici, kdybych nepřidala pár kouzel pro lásku v květnu? Nejúčinnější a nejjednodušší recepty se silou bylin, s ohledem na pohlaví.

Muži: Chce-li získat lásku vyvolené, je naprosto nejvhodnější levandule. Čerstvá, sušená nebo v tinktuře vylouhovaná, dle použití. Nosíme s sebou v hedvábí sušenou, nebo živou, či potřeme oblečení tinkturou z ní.

Nechce-li muž podlehnout neupřímné lásce, pomůže mu Routa vonná. Sušená či čerstvá, její vůně jasní mysl a nedává podlehnout svodům. Je tím pádem jasné, že nošená s sebou. Poslouží bavlněný pytlíček, do kterého vložíte bylinku a máte při sobě (kapsa, taška, pod polštářem..atd..).

Ženy: zase spíše než svody, využijí udržení stability a pokračování započatého vztahu. Řebříček obecný, sušený do svatební kytice a zavěšený nad manželskou postelí, chrání manželství po dalších 7 let. Co potom? Nic nového, opět zavěsíte sušenou snítku nového řebříčku nad postel, nikoli vedle anebo pod ni.

Pro početí dítěte je nejvhodnější Vstavač obecný. Jde o hlízu, nikoli květ či list rostlinky. Dvě hlízy nošené u sebe (opět opakujeme bavlněný, vlněný pytlíček) máte neustále ve své blízkosti. Holky už si s přenosem a umístěním poradí samy lépe než hoši. A kdyby ne, a fantazie došla, platí totéž co u mužů. Máte-li odvahu a onu fantazii, nejúčinnější je poloha pytlíčku s bylinkou v oblasti beder, kyčlí, tedy rodidel. Proto se dříve nosil zavěšený u pasu.

A aby děvčata neřekla, že se mi to radí, když už rodinu mám a ony ne, tak poslední tichá rada. Chcete-li přivolat milovaného do svého života (a není tam stále ještě), najděte vrbu bílou. Nožem odřízněte větev, nejlépe za doby úplňku či novu měsíce, s odříkáním: “přivolávám tě milý do svého života“, 3x opakujte.

Po odřezání poděkujte vrbě za udržení tajemství, ukloňte se a utíkejte s proutkem domů. Ten namočte do lázně vody a květních lístků z růže a ponechte do dalšího dne louhovat. Ráno prut vyjměte a položte pod postel. Každý večer před usnutím poproste prut vrby pod postelí, aby vám pomohl v hledání.

Pokaždé nezapomeňte poděkovat vrbě, která vám svůj prut dala. A pokud vaše trpělivost neodejde s dalším úplňkem, dočkáte se i výsledku.

Mějte opravdu plodný květen a nebojte se úrodě jít vstříc.

Vaše kartářka Lucie

Moderní svět aneb Nová doba ezoterická

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Lucie, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.