Barvy a jejich vliv na člověka

Sdílejte nás:

kartářka Lucie

Dnes je už prokázanou pravdou, že barvy ovlivňují život i zdraví jedince.

Používání barev v životě každého z nás pozitivně i negativně ovlivňuje jak naše chování, tak i naše zdraví. Jako kartářka vám tedy teď neprovedu výklad karet, ale barev.

Je okoukanou jistotou, že odborníci doporučují barvy stěn do vašich domovů a jednotlivých místností. A to, že např. kuchyně fungují v červené, oranžové ba i v zelené barvě. Máte v tom Babylon? Nedivím se. Pozitivum nacházejí v každé barvě. A s ostatními pokoji v domě tomu není jinak. Proč? Protože barvy působí na člověka jako na fyzický objekt, což je velkou pravdou. A mají tu moc ovlivňovat naše biopole jak kladně, tak i záporně. Neexistuje jediný a pravdivý návod na každého z nás v různých souřadnicích. Čímž hned ze startu vynechám feng-shui objektů, což je kapitola sama o sobě.

Hodlám pouze představit barvy jako doprovoditele každého z nás, jejich pomoc a nevýhody v našich životech a poskytnout tím malou pomůcku, jak s barvami zacházet. A na závěr doporučit barvy k léčení pomocí barev.

Začněme neutrálním spektrem. To je bílá a černá barva.

Tyto neutrální barvy nijak neléčí, ale jsou ukazatelem a umocnitelem barev ostatních. To v základu znamená, že touto barvou, pokud se obklopujete doma nebo ve vašem šatníku, nijak nepodporujete ani nepoškozujete své prožívání světa. Ale! Pokud se vaše vnímání světa stane černo-bílým, je neplné. A pokud se obklopujete, ve vašem šatníku a domově, šedo-černo-bílými variacemi, nemáte šanci posunout váš stav kupředu. Ale pozor, ani vám tyto barvy neublíží, pokud se neoblékáte pouze do černé barvy. Ta pohlcuje energii, kterou dále netransformuje. Čili neškodí, ale laicky řečeno, ani nic nového neplodí. Pro pochopení uvedu jen tu znalou jistotu, že pokud jdete na pohřeb, je jasnou jistotou, že volíte barvy v šedé a černé.  Protože zde už se neočekává transformace, pouze přijmutí faktu. Nejde jen o jakýsi zvyk, ale i o znalost našich předků.  A tu si tak dlouho předávali, že už dnes ani vlastně nevíme proč? Ale víme, že se nehodí přijít „barevní“ na rozloučení. Důvod. Černá barva pohlcuje, neobnovuje, neléčí, nic nového nenabízí…ale! Dává konstantu tam, kde je jí třeba. Tedy umocňuje stav, který je nenapravitelný. Bílá barva transformuje a stále hledá nové možnosti uplatnění, které zároveň posiluje.

A jdeme od neovlivnitelných barev, k těm, se kterými můžeme zlepšit náš život a jeho prožití.

Žlutá- podporuje vliv všeho nového v životě, je to barva slunce.

Chcete-li rychlé změny ve vašem životě a podpořit nové začátky, obklopujte se touto barvou. Pomáhá rychlým startům a podporuje úspěšnost novým projektům. Zdravotně pomáhá svalům, zmírňuje nervozitu, revma, kloubní problémy, dávicí reflex, je vhodná pro revmatiky stejně jako pro anorektiky. Neočekávaně působí s červenou barvou vhodně na cukrovkáře a ženy v klimakteriu.

Červená- podporuje lásku a emoce, ale také boj.

Chcete-li uspět v životní situaci, nebo posílit sílu tam, kde si myslíte, že je jí třeba pro aktivaci, je to vhodná barva. Zdravotně umocňuje trávicí trakt (proto červené kuchyně jsou historicky nejprodávanější). Ve své podstatě je to barva vybojovaného úspěchu, bohužel mylně zaměňována za pouhou barvu lásky.

Zdravotně červená barva podporuje krevní oběh, což podporuje léčení všech krevních a oběhových systémů. Cukrovka, mateřství, těhotenství, lymfa, růže, cévní problémy včetně tlaku a srdce. Nejzajímavější pro děti, pubescenty a sportovce je vliv červené barvy. Ta jako jediná umí podpořit léčbu úrazů, které jsou jim vlastní, ale i urychlit léčbu možných zhoubných nádorů na pohybovém aparátu. A to i v případě, že si za zdravotní komplikaci nemohou, čili ji nezpůsobili úrazem.

Další podmanivá spektrální barva je modrá. Je barvou klidu a koncentrace.

Lidé mírní a pomalí v rozhodnutích a změnách se touto barvou rádi obklopují. Přináší klid ve stresech a letargii. Čili je vhodná pro neurotiky, workoholiky a lidi, co vnáší stres a rychlost do svých životů a životů ostatních. Zdravotně uklidňuje mozek a jeho činnost. Je vhodná pro děti s různými diagnostikami DIS, disgrafie, diskalkulie, diskartografie a disortografie. Rodičům známé termíny od vystudovaného pedagogického psychologa.

Další barvou je paní barev v oblasti uzdravování, zelená.

Barva sama o sobě podněcuje ke klidu, harmonizuje a uzdravuje. Paní příroda ví, co dělá, když jí hojně využívá. Podporuje materialistický přístup člověka k řešení situací a je také barvou lékařů, právě díky spojení materiálna s uzdravováním.  Kladně působí na plíce, imunitní systém a překvapivě i na srdce. Je barvou, která podporuje léčbu astmatu, průdušek, dětských žláz, ale také cystických onemocnění. Velmi blahodárně působí i na kosti a hlavně na náš zrak. Pokud vám zdraví slouží a jen máte problém zdravě zaspat a tvrdě usnout, doporučuji vám právě zelenou.

Po základních barvách, bez ohledu na jejich sytost a nádech, bych ještě ráda poukázala na tři vlivné barvy, které kladně pracují s tělem člověka.

Oranžová

Ta doplňuje energii člověka, když má takzvaně prázdné baterky, a to k jakékoliv činnosti. Nabije vaši koncentraci k úkolům, na které se potřebujete soustředit, což ocení zejména studenti. Ale také si oranžovou barvou pomůžete k lepší náladě a k rychlému posunu vašich životních situací, protože je barvou dynamiky. Zdravotně pomáhá při průjmech a malátnosti a hlavně posiluje metabolismus po operacích, což oceníte zejména v zimních měsících, kdy je v našich zeměpisných šířkách uzdravujícího slunce pomálu.

Růžová

Když už jsem popřela červenou barvu, jako výhradní barvu lásky, potom zajisté čekáte tu, která ji posiluje, a určitě už správně tipujete na růžovou. Ano, to je barva lásky, něhy, tolerance a posiluje v nás právě tyto emoce. Zdravotně není nijak zvlášť použitelná, zato zklidňuje neurotiky, odbourává agresivitu a posiluje klid a lásku.

Fialová

A jsme u poslední barvy, co se podepisuje na našem těle a tou je fialová. Záměrně jsem jí nechala poslední místo, nikoliv pro nedůležitost, ale pro její omezené využití. Je barvou nás mágů, kartářek, zasvěcenců, mystiků, spiritualistů …jednoduše těch, co využívají své intuitivní schopnosti. Zavděk jí z materiálního světa vezmou zejména umělci, kterým podpoří vnímání a následný projev, ať už na plátno, papír- psanou podobou, nebo tancem, či hudbou. Je také barvou bláznů, ne nesmějte se, ano právě proto, že je běžným životem tak neuchopitelná. Stimuluje totiž hypofýzu a svrchní část neprobádaného mozku. A právě proto zůstává použitelnou pouze pro určité procento lidí. Těch, co tyto centra aktivně využívají, ale pozor, také pomáhá lidem ztraceným, alkoholikům a drogově závislým. V neposlední řadě nabízí tato barva pomoc epileptikům, schizofrenikům a neurotikům.

Poslední radou se rozloučím a bude znít krátce. Pozvěte barvy do svých životů, posilují. Výběr už nechám na vás…ostatně návod jste si právě přečetli.

Kartářka Lucie

This entry was posted in Kartářka Lucie, Kartářka píše by Helen Stanku. Bookmark the permalink.

About Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.