Digitální šikana a panenka ze slámy

Sdílejte nás:

Kyberšikana

Dobrý den paní Helen, mám strach o svojí kamarádku Anitu. Spolužáci ve třídě dělají Anitě hodně nepříjemností. Posmívají se jí, nadávají jí s tím, že nemá žádná práva. Snažily jsme se to jednou řešit s učiteli, ale všechno se jenom zhoršilo a přesunulo do virtuální roviny. Ve škole je ticho, ale napadají jí výsměšnými komentáři na facebooku .

Zašlo to už tak daleko, že Anitě posílají výhrůžné obrázky Satana s nápisem ,,Ber!!!“ Matka Anitě říká, že facebook není tak důležitý a že jí nikdo nenutí ty komentáře, ani zprávy číst. Pro nás je ale internet důležitý a fb k němu patří. Poradila by jste i vy nějaké kouzlo, nebo něco, co by mohlo kamarádce proti internetové šikaně pomoci ?

Děkuji Renata.

Lidé jsou dnes vystavováni silným náporům negací a šikana je velký problém. U postiženého může spustit lavinu sebedestrukce. Je otázkou, jestli si ti, kteří vaší kamarádce ubližují uvědomují, jak moc si pohrávají s životem a city druhých. Oběti si často myslí, že nejsou hodny ničí lásky a že nemají právo na štěstí, či život. Ale to je bohužel čím dál častější realita.  Kromě všeho, co jste spolu  podnikly a jistě ještě podniknete, bych vám proti kiberšikaně poradila malé kouzlo.

Vytvořte  jednoduchý energetický štít. Na podlaze se namaluje bílou křídou kruh. Posaďte se dovnitř toho kruhu. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, s každým nádechem vdechujete teplo a světlo a s výdechem odchází šeď. Představte si, že jste uprostřed přátel, kteří vás mají rádi, a od nich k vám proudí světlo. Poté si představte své nepřátele. Jsou za čarou a dělí vás neproniknutelná stříbrná stěna, v níž se odráží jejich nenávistné střely. Jste v bezpečí. Tam kde je světlo není tma.

Prociťte to. Není moci,jež by dokázala aby jste se přestala, (vy, či kamarádka), mít ráda. Uvědomte si, že si zasloužíte lásku. Nikdo nemá právo, vám škodit. V duchu, nebo i doopravdy si tento rituál několikrát denně opakujte.

Pamatujte si: Zlá, negativní energie, nenávistná slova, černá magie se Vás netknou, pokud si uvědomíte a budete věřit, že fungují, jenom proto, že jste jim to dovolily. To Vaše víra jim propůjčuje moc.

Pokud by vaše kamarádka měla i nadále problémy, můžeme vše zkonzultovat osobně.

Panenka ze slámy

Dobrý den Helen, nedávno jsme si koupili s manželem chalupu v bývalých Sudetech po velmi starých lidech. Na půdě jsme našli mezi vším možným haraburdím také takovou zvláštní panenku ze slámy. Manžel jí chtěl vyhodit, ale já z ní měla takový zvláštní pocit a ten mi nedovolil to udělat.  Nevím co s ní.

Děkuji Jana

Paní Jano, váš pocit byl s největší pravděpodobností oprávněný. Takovéto panenky nebývaly jenom dětskými hračkami, ale měly i jiná využití a nebylo jich málo. Slaměné panenky se zavěšovaly před dům starým pannám, či mládencům. Také chránily děti.

Zadržovaly zlé duchy, kteří by mohli dítě vzít a místo něj podstrčit své. Vyměněným dětem se pak říkalo spratek, nebo dítě polednice. Speciálně němci dávali po tři po sobě jdoucí čtvrtky po setmění nějakou panenku do skály s prohlubní – elbího mlýna, což je skála s přirozenou prohlubní od vody a zaklínali: “Hraj si s tím, co ti dávám, a mé děti nech na pokoji.“

Také se však dělaly i různé jiné podobné panenky, aby se doma drželo štěstí a hojnost. Byli to malí domácí slamění bůžci, všudybýlek, nebo si také říkal sameček, čí šťastný mužíček a rozmnožovali doma štěstí a majetek. Do těchto slaměnek se ještě vplétaly kořeny vstavače a mandragory nebo také kosti.

Asi bych tedy takovou panenku nevyhazovala a řídila se i pocity, jaké z ní máte. Pokud byste si nebyla jistá, ráda bych se na vaši panenku podívala.

Vaše kartářka

Helen Stanku