Magický jarní slunovrat

Sdílejte nás:

Duben je měsíc pálení čarodějnic, tedy 30.4 se jakože upalují obávané „holky“, ale hlavně slétají se na sabat.

Po napsání této první věty se mi nečekaně rozlila sklenka s čajem, kterou jsem chtěla uchopit. Prsty najednou neudělaly obvyklý „úchop“..ztvrdly. Varování. Budu tedy opatrná ve sděleních…

Začala bych jarním slunovratem. Otevíráním země, začátkem hojnosti. Slunce vstupuje jak do životů lidí, tak do všeho živého na Zemi a následně jej probouzí.

Paní Moréna snad promine, že ji jako každoročně utopíme, nejen rituálně. I když právě onen rituál zahání zimu. Možná právě ona zasáhla a nechtěla, aby mé prsty běhaly po klávesnici. Protože v době psaní tohoto příspěvku ještě stále má moc. Dočasně.

Jarní slunovrat je od pradávna uctívaný a má to svůj energetický důvod. Nejen ukazuje a zosobňuje zrod a narození, ale díky němu ožívá vše „uspané“. A pozor! Nejen zimou v našich zeměpisných šířkách. Prastaří Egypťané (v zemi věčného slunce a několika úrod v roce, ale i Mayové v horách s výkyvem teplot, ale beze sněhu) našli sílu tohoto data a uctívali ji. Hlupci? Kdepak. Dědictví starých Atlanťanů. Důvody a chápání předčí naši civilizaci. A díky odkazu oněch a dalších posloupných civilizací, ani my nejsme úplně „slepí“, byť všechny důvody neznáme.

Tedy, datum jarní rovnodennosti je magickým, každým rokem.
Tak jako úplněk okolo tohoto data. Posiluje hmotu, lidi, zvířata, rostliny.. vše živé a dokonce i neživé..kámen. Do kamene totiž lze tak jako do počítače, uložit data. Jsme uhlíkovou generací Země, a tak i nejen tento prvek na nás působí, pomalu, tiše..neviditelně..ale přesto pevně. Zapsání uhlíku v Bibli najdete jako číslo „bestie“ 666. Klid, nejde o neznámé zlo, jde pouze o zlobry v nás, v lidech. Izotop uhlíku v každém z nás se čítá na 6 protonů, 6 neutronů a 6 elektronů, tedy 666.

Na přerod už známého se čeká tisíciletí. V datech, co posilují změnu. Jarní rovnodennost je pouze jedno z těchto dat, byť silné. Uhlíkovou metodu C14, pro získávání dat z fosilií, asi znáte ze školy. A z uhlíku 12 jsme stvořeni my všichni. A to proto, že právě uhlík 12 je jedním z pěti prvků lidské DNA. Jdeme do nové uhlíkové doby 661, tedy 6 protonů, 6 elektronů a pouze 1 neutron. Apokalypsa? Nikoli, jen zrod a přelom. Očekávaně.

Myšlení, ani bázi uhlíku nezměníte ze dne na den. Ale je dobré změny v našich tělech podpořit. Protože každá změna musí projít ukončením, tak jako Moréna – vládkyně zimy utopením a následně na to vzniká něco nového – např. Jaro.

A právě čas jarní rovnodennosti je pro jakoukoli změnu velmi posilující. Pro ukončení starých závislostí, což vždy bolí, tak pro následný a rychlý start nového.

Bylinky nám také mohou pomoci, uklidnit a následně nastartovat mysl.

Spalte tudíž obřadem nejen staré myšlení, ale i nastartujte nové.

Spálit v tento magický čas bolavou minulost, můžete obřadně s nepoužitelnými a nejlépe jedovatými bylinkami.
A to jsou černý bez, bledule, blatouch, břečťan, jestřabina, chvojník, koniklec (pozor chráněný), pivoňka, lilie, pryskyřník, rulík, levandule, sasanka, tis, vraní oko, šťovík, trýzel a vachta.

Z těchto použitelných rostlin vyberte alespoň jednu a proveďte rituál pro očistu. Jak?
Na velký kámen položte pugét z jedné, anebo lépe z vícero těchto bylin.
4 zapálené svíce (stačí stolní, čajové) umístěte do čtverce okolo bylinek (zosobňují jih, sever, východ a západ), poloha umocňuje sílu.
Nemáte-li s sebou čaroděje, co zná zákonitosti energie a hmoty, dělejte obřad potichu.
Mlčky zapalte květenu (i opakovaně) a vzpomínejte na vše bolavé ve vašem životě. Se slzami a ohněm odejdou staré smutky. Máte- li s sebou mága, nechte práci na něm.

Smutek a staré bolesti v tento čas odejdou. Spálené byliny a popel je třeba posbírat. Následně je vhoďte do vody, co se hýbe. Řeka, potok.. nebo toaleta doma a spláchnout.

A poté je třeba, tak jako do počítače, zadat nový software:

Tady po posledních slzách programujeme start.
Vstupte do místa, na kterém shořely byliny, jejichž spálené torzo jste už poslali vodou. A položte na zem jídlo (nejlépe chléb), část snězte a zbytek nechejte Bohům a přírodě.
Poděkujte za tělo (jako Kristus..dnešní polykání hostií je oním sdíleným rituálem) a poděkujte za vše nové, co si k vám teprve hledá cestu.
Poté odříkejte všechna přání, která chcete letos plánovaně uvítat do vašeho života. Plány můžete klidně odčítat z papírku. Nezapomeňte na trojí opakování přání! Značí boží trojjedinost, tím umocníte obrodu ve vašem životě.

A kouzlo slunovratu se vám odmění.

Vaše kartářka Lucie

 

Moderní svět aneb Nová doba ezoterická

Příspěvek byl publikován v rubrice Kartářka Lucie, Kartářka píše a jeho autorem je Helen Stanku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Helen Stanku

Jsem kartářka, která s kartami dospívala. Karty byly vždy mými kamarádkami a také mne štvaly. Hádala jsem se s nimi. Zkoušela jsem je obměkčit a časem jsem pochopila, že musím začít u sebe. Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energie člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás.