Karty Helen Stanku

Lidé potřebují znát směr, cestu. Rukama mi prošlo mnoho karet. Všechny mi něco daly. Některé byly krásné, jiné méně. Některé byly tak obsáhlé, že je bylo nesnadné uchopit. Jiné byly s to dát odpověď již ze dvou, tří karet, leč někdy bez dalších informací.

Sama mám několik balíčků karet, které jsou už tak ošoupané, že je používám zřídkakdy. Karty se někdy unaví. Před několika lety mě napadlo, že když při výkladu často používám několik druhů karet, bylo by fajn najít nějaké takové univerzální, které by dávaly trefnou odpověď i z více aspektů v jednom balíčku.

Vždy se snažím věcem přijít na kloub a dát lidem tu nejlepší možnou odpověď, kterou jsou v danou chvíli schopni přijmout a ustát. A protože i já, jako většina kartářek, mám velkou sbírku vykládacích karet, cítila jsem, že tomu ještě cosi chybí. Prostě to, to Něco.

stanka-more

 

 

 

A tak přišlo rozhodnutí si to Něco vytvořit. Vytvořit si vlastní karty.

Dlouho jsem si s tím lámala hlavu. Se symboly a taky s tím, koho požádám o vykreslení. A potom jsem to zcela vypustila a přestala se tím ve víru jiných starostí zabývat. Objednávka vesmíru byla dokončena. Vždyť je to tak jednoduché, dobrá kartářka vyloží i z pivních tácků – ale ta cesta, než se k tomu dostane. I když hospody jsou na každém rohu.

majak2x

 

 

 

Stanka-bubny

 

 

Když jsem nedávno jela polopracovně k Baltu na jedno mezinárodní setkání podobných bláznů jako jsem já, lidí v oblasti alternativních věd, náhodou jsem ztratila svůj balíček speciálně upravených a jetých mariášek. Ty už se mnou byly sžité a prodchlé mojí energií. A najednou mi to došlo. Byl to v podstatě dar. Náhodou, jakožto náhody nebývají, jsem s sebou měla dostačující potřeby. S využitím síly a klidu místa šla práce sama. Ani jsem nevěděla jak a co bude a ono to najednou přišlo. Ruka sama jela. Symboly chodily a byly dány. Proces trval ještě další měsíc a karty jsem dotvářela i doma, na rozličných místech, o některých vím jenom já a pár nevšedních lidí.

Helen-Stanku-energie4

Helen-Stanku-energie3Helen-Stanku-energie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obdržela jsem i způsob, jak karty vytvářet, nabíjet, čistit. A také poznání, že mít karty nabité i vlastní energií je úžasné. Jsem šťastná za tento dar. Ano, dar.

Helen-Stanku-kartyKarty jsou přesné. Mají osobnost, kouzlo a vlastní charakter. Mohu s nimi diskutovat. Na určité věci jsou však potvůrky nesmlouvavé. A také s nimi mohu kouzlit. Trochu víc. K tomu všemu mne ale vedla dlouhá vlastní cesta. A také vím, že to není všechno. Pokud si totiž někdo myslí, že už všechno zná a ví, je teprve na začátku.

Takovéto karty rádkyně si můžeme vytvořit každá. A chcete li, podělím se o to i s vámi a ukážu jak.

Vaše Helen Stanku