Veštby

Všimněte si, že karet se nezřídka dotýká pouze věštec-věštkyně. Já mám tuto zásadu také. Ochraňující energie chrání mne i člověka, kterému věštím. Odtud vím, že je vše v pořádku.

Věštby pomocí karet

Aby nám karty dobře sloužily, měly by se očistit co nejdříve, po jejich nabytí. Jedna z metod, jimiž karty čistíme, spočívá v tom, že se každá karta třikrát přesune nad plamenem svíce a otáčí se s ní po směru hodinových ručiček. K tomuto cíli využíváme energii ohně. Skutečný šaman živly využívá pro své rituály. Tyto skutečně odstraňují bloky a veškeré nežádoucí provázání. Nové, ještě vonící karty, i jiná ještě nepoužitá remédia, nesou energetické stopy lidí, kteří s nimi přišli do kontaktu – třeba při výrobě.

Ne každá energie si rozumí s tou naší. Znám velmi dobrou kartářku v Praze, která nikomu nedovolí dotýkat se svých vlastních karet. Tazatel pouze ukáže na zvolenou kartu a věštkyně ji vytáhne sama. Všimněte si, že karet se dotýká pouze kartářka. Já mám tuto zásadu též. Ochranné energie chrání mne, moje karty, i osobu, které věštím. Odtud vím, že jsme v bezpečí. Pravidelně po každé věštbě očišťuji karty nad plamenem svíce. Pokud to není možné, potom alespoň balíček karet vezmu a jemně jím zaťukám hranou o stůl, na kterém jsem věštila – sklepávám energii daného klienta. Během věštby totiž do sebe karty “nasají” energii tazatele a dějí se různé věci.

Kartářky “nabíjí” své věštecké karty

Je mnoho kartářek, které rády nastavují své karty svitu luny v úplňku, aby karty získaly její moc a intuici. Jsou i takové kartářky, které nechávají na své karty působit energii slunce (tak, jako se nabíjí léčivé kameny), aby jejich věštby sahaly i do vzdálené budoucnosti.

Karty by měly být zabalené do jednobarevné přírodní tkaniny, např. hedvábí či lnu, pro čistý a přirozený výklad. Tato remédia si potrpí na zavinovací “šaty” či sametový sáček. Barvy by měly být např. zelená, zlatá, bílá, oranžová. Každá barva má svůj význam. Doma se mohou karty ukládat do dřevěných či papírových krabiček. Dříve je ženy nosily ve zdobených květovaných šátcích. Vzory na čemkoliv, v čem karty přechováváme, by měly mít pozitivní charakter (to jim dává energetický náboj).

Kartářka – mistr svého oboru

Skutečná kartářka nosí své karty vždy s sebou. Jde o harmonii mezi nástrojem a mistrem. Také nikdy neví, v jaké nečekané chvíli bude mít příležitost někomu pomoci. Znám i takové kartářky, které se svými kartami spí, aby později mohly jejich poselství co nejpřesněji odečíst.