Magické vlastnosti zvířat

Všechny druhy zířat mohou být z pohledu magie velmi zajímavé, neboť mohou předpovědět následující události. Kočky, psi i ptáci (mimo jinými) mají zostřené smysly jak fyzické, tak i parapsychologické. I proto je můžeme naučit, aby se stali našimi domácími ochránci – a nebo je dobré se naučit číst v jejich řeči.

Magické vlastnosti zvířat

Zatímco se zabýváme svými starostmi, oni třeba vycítí, že se někdo vrací domů, a to i s předstihem desítek minut.

JEŠTĚRKA

Ještěrky jsou obecně zařazovány do sféry vlivu Marsu a pomáhají držet nemoci dál od našeho domu. Mají též ochranné vlastnosti.

KOČKA

Ve Velké Británii se obecně věří, že černý kocour přitahuje pozitivní vibrace, zatímco ve Spojených státech k němu přistupují s opatrností, neboť může být zdrojem negativních vlivů.    Jestliže chcete mít dobrý zrak a zmírnit podráždění očí, pohlaďte ohon černého kocoura (pokud Vám to alergie dovolí). Starodávné tradice praví, že pozorování kocoura může odkrýt hodně témat z budoucnosti. Například pokud ležící zvíře a otočí svým ocasem na západ či východ, znamená to přicházející bouři. Když jím otočí na jih nebo sever, předpovídá to slunné počasí… Kocour čistící si svůj kožíšek znamená, že Vás navštíví host. Podle toho, na kterou stranu se po umytí podívá nejdříve, poznáte odkud návštěva přijde. Existuje velmi mnoho takových lidových pověr, které vznikly pozorováním koček a jejich chování. Tříbarevný kocour (kočka) přináší velké štěstí, odhání veškeré zlo od našeho domu. Kočka nebo kocour s černým nosem přináší bohatství. Pokud kočce devětkrát pohladíte ohon, zajistíte si dobrou kartu ve hře, či výhru.

Kočka byla ve starém Egyptě považována za vtělení bohyně Bastet, symbolizovala Slunce nebo Měsíc.

PAVOUK

Číňané považují pavouka za ochránce štěstí, zatímco jinde se tvrdí, že přináší inteligenci. Pavouci jsou dle tradic indiánů Nawaho spjati s ženou Pavoukem, Bohyní stvoření nebo také s Arachne, která úžasně tkala a v řecké mytologii se změnila v pavouka. Čardějky často meditovlay díváním se do pavučin.

PES

Citlivý k neviditelným věcem, bojí se duchů, ale varuje Vás před nimi. Pokud ale Váš pes v noci vyje, neznamená to nebezpečí, ale je potřeba ho zklidnit. Psi jsou zasvěcení různým bohům a bohyním, například Dianě. Jsou dokonalými strážci,  často si je jejich majitelé pořizují už jenom pro jejich úžasnou pozitivní energii, kterou šíří. Pokud se se svým pejskem dělíte o polštář, sdílíte s ním potom i své sny a on zase s Vámi pravděpodobně své blechy :-).

PTÁK

Pokud chcete vyzkoušet ptačí věštbu, přistupte potichounku před východem slunce ke kleci svého domácího opeřence. Zadejte mu otázku, na kterou zní odpověď ano či ne a přemýšlejte o své budoucnosti. Nasypte mu do krmítka jeho oblíbená semínka. Když začne zobat, odpověď je pozitivní a naopak.

Ptáci chovaní doma zlepšují paměť i intelekt lidí ve svém okolí. Jsou společníky plnými života přisuzovaní Merkurovi. Vypadlá pera se dají použít při magii. Šedé pero připevněné ke krabičce přivábí štěstí, modré zdraví, zelené zvětší příliv peněz. Pár per svázaných nad lůžkem pomůže od nočních můr. Každý pták (jako každý jiný živý tvor) má svoji osobnost. Tato zvířata jsou citlivá a energická.

RYBY

Pokud se chcete dostat do transu, pozorujte pomalu kroužící rybku v akváriu, až ucítíte, jak se mění stav Vašeho vědomí. Zlaté rybky se drží v akváriích i pro to, aby přilákaly domů peníze, přivábily plodnost (žijí totiž ve vodě, která je symbolem plodnosti již sama o sobě), také aby posilovaly vztahy mezi partnery. V magické sféře se řadí k energii Slunce.

HAD

V jistých částech starého Egypta si hada cenili coby strážce domu, který hospodáři zajišťoval pevné zdraví. Na starodávné Krétě tamní obyvatelé věřili, že je přítomnost těchto tvorů požehnáním pro jejich dům. Zhotovovali pro hady nízké stoly, nalévali jim do misek mléko k pití. Had symbolizuje věčnost, moudrost, reinkarnaci, zdraví a mužnost. V současnosti je stále populárnější domácí chov těchto plazů. Had byl zasvěcen Asklepiovi, Merkurovi, Quetzalcoatlovi, Wadžetovi. Had svlékající svoji kůži je znakem obnovy.

ŽELVA

Želva je spojena se symbolikou Měsíce, Vody a Matky Země. Dříve se věřilo, že pokud vyjmete želvu z vody a postavíte ji na zem, rozpustíte hustou mlhu. Pokud Vás provází smůla a chcete se jí zbavit, poklepte na želví krunýř. Želvy přináší štěstí do Vašich domovů.