Karta týdne 23.8.-29.8. Spravedlnost: generální úklid věci srovnává!

Sdílejte nás

Magická tarotová karta Spravedlnost umí napravovat. Nic se neděje samo sebou bez příčiny. Napravuje to, co lidi dostává z rovnováhy. Pro všechny zamilované je upozorněním, že svět je tvořený protiklady a ty se přitahují. Někdy jsou z toho kotrmelce. Vše se vyřeší. Je potřeba se na věc podívat i pohledem protistrany. Astrologicky se pojí se znamením Vah. Vězte tedy, že je nyní vhodné období nastavit ve svém životě řád, rovnováhu a harmonii. Nastává doba na generální úklid a vhodný čas na to kdy se věci srovnávají tak, jak mají být. Zvítězit nad těžkostmi je jeden z úkolů na bedrech lidí. Aby jej člověk mohl splnit musí být v rovnováze mezi silami dobra i zla, jež sám vyvolal.

Po akci přichází reakce. Vše v životě se přiklání k dobru, nebo ke zlu. Karta Spravedlnost je o soudu nad člověkem, kdy bič osudu je jeho vlastním bičem a ruka která bič svírá roste z jeho ramene. Je spravedlnost světská a duchovní. Ta první souvisí s kulturou, ve které se člověk pohybuje a je proměnlivá. Ta druhá je spravedlností absolutní, pevná a neměnná. Jenom hlupák si může myslet, že je povýšen nad světské zákony, které udržují tuto civilizaci. Brzdí tím pokrok. Vládci mají zákonné právo trestat.  Vznešení lidé znají i další zákon, zákon odpouštění.

Afirmace: V těžkých chvílích stojím při sobě.

V lásce se můžete cítit nejisté a vše se nakonec srovná.

Ve finanční sféře a vás mohou dopadat následky věcí, z dřívějšího období. Můžete se cítit napjatí. Je čas srovnávat staré věci a klidně se inspirovat i jinde.  Můžete dostat novou nabídku. Buďte nezaujatí, vyhnete se předsudkům a získáte i víc.

Po zdravotní stránce je dobré porovnat to co je a to, co se nabízí.

Varování. Vyhněte se zbrklému jednání a rychlým odsudkům, aniž byste znali pointu. Můžete si zadělat na nepříjemnosti, které byste museli následně vyrovnávat. Každému se vše vrací.

 

Spravedlnost je o rovnováze. Pokud věci v rovnováze nejsou, přicházejí lekce, které lze zvládnout právě a jenom vnesením vyváženosti. Jak to budou mít jednotlivá znamení?

Berani, pozor, aby vaše instinkty nevzaly vrch nad úsudkem. Chce to klid. Lekce pro vás je Opatrnost!

Býci, pracovní věci nemusí být stabilní. Bude dobré se nedržet křečovitě plánů, ale vnášet i nové prvky, jinak vám bude koncem měsíce něco chybět. Chce to modifikaci.

Blíženci, nemusíte mít vždy pravdu. Dávejte si pozor, s kým se scházíte, nemusí to být zrovna přítel. Práce kvapná, málo platná. Naučte se přibrzdit. Pozor na kvalt!

Raci, ve vaší rodině a zejména u rodičů se mohou vyskytnout spory způsobené různými těžkostmi. Vypořádat se budete muset s neklidem a nejistotou.

Lvi, hlídejte si děti, budou mít tendenci se zamilovat příliš předčasně. Karta Spravedlnost v domu Lva ukazuje muže, nebo ženu, kterou může vášeň přivést do hrobu, nebo za hranu zákonů. Je dost dobře možné, že se o někom takovém dozvíte. Tématem této konstelace je i pomstychtivost a sklon k hazardu. Někdy takoví lidé opouští své děti a nechávají je napospas osudu. A co to má co dělat s vámi? Vám přichází úkol poprat se s destrukcí. Najít si způsob, jak se od ní ve svém okolí oprostit.

Panny, vaše rodinná situace vás může poněkud svazovat. Hlídejte si také věci spojené s prací.  V otázkách zdraví se připomíná nutná prevence a opatrnost na možné úrazy. Lekce této karty je nenechat se ustrnout.

 

Váhy, čelit můžete nedorozuměním jak s partnery v soukromí, tak v pracovní oblasti. Neuniknete vlivům antagonismu, jisté ostré rozporuplnosti, které se bude těžké vyhnout. Budete se muset naučit vypořádat s těžkým břemenem, které tlačí k zemi. Nedejte se.

 

Štíři, obecně pro vás tato karta ukazuje dlouhověkost. To vše je skvělé, pokud je to ve stavu, kdy vás netrápí duševní neklid a neustálé čekání nějaké katastrofy. Někdy něco podědíte, díky nečekané změně situace, a nemusí to být vždy přínosné. Spíše svazující. Se závětí při tom mohou být problémy, a ještě si to vše musíte odsloužit. Lekce je – dědictví. Dejte si pozor, co vlastně máte přijmout a jestli tam není nějaká vada na kráse. Dědictví přitom nemusí být jenom hmotné. Mohou to být třeba i návyky, nebo vzorce chování. Hlídejte si, co přijímáte a jestli vám to stojí za to.

Střelci, jdete za svým srdcem, ať již v dobrém, nebo ve špatném, hlavně bez rozmyslu. To může někdy v životě napáchat spoušť. Pak přichází rozčarování a karamboly. Pozor také, abyste se příliš nespoléhali na lidskou spravedlnost. Mohl by pak přijít tichý blues.

 

Kozorozi, všechno, co je stabilní se může otřást v základech. Jestli je to ve společenském životě, nebo na domácím poli, či v práci. Je nutná opatrnost. Vypořádat se musíte s nějakou hrozbou.

 

Vodnáři, ne vždy je nutné říkat pravdu. Někdy je lepší raději mlčet. Pokud si chcete uchovat dobré vztahy. Někdo, milenec, děti, společník překotně a cynicky může žádat svá práva. Někdy ani nedocení vaše vypětí, a to vás může zraňovat. Lekce je vypořádat se se s podřízeností.

 

Ryby, bude nutné projevit nezlomnost a odvahu. Můžete si zrovna procházet něčím, co vám není příliš komfortní. Můžete mít na talíři rozvod, finanční, či právní potíže, či cokoliv jiného a nepříjemného, ale nic z toho se nakonec nestane. Osud je vám nakloněn a pomůže. Přijdou události, které navrátí pořádek do vašeho života. Těžkosti budete řešit jednu po druhé. Naučíte se tvořit a prožívat zlepšení.