Digitální šikana a panenka ze slámy

Kyberšikana

Dobrý den paní Helen, mám strach o svojí kamarádku Anitu. Spolužáci ve třídě dělají Anitě hodně nepříjemností. Posmívají se jí, nadávají jí s tím, že nemá žádná práva. Snažily jsme se to jednou řešit s učiteli, ale všechno se jenom zhoršilo a přesunulo do virtuální roviny. Ve škole je ticho, ale napadají jí výsměšnými komentáři na facebooku .

Zašlo to už tak daleko, že Anitě posílají výhrůžné obrázky Satana s nápisem ,,Ber!!!” Matka Anitě říká, že facebook není tak důležitý a že jí nikdo nenutí ty komentáře, ani zprávy číst. Pro nás je ale internet důležitý a fb k němu patří. Poradila by jste i vy nějaké kouzlo, nebo něco, co by mohlo kamarádce proti internetové šikaně pomoci ?

Děkuji Renata.

Lidé jsou dnes vystavováni silným náporům negací a šikana je velký problém. U postiženého může spustit lavinu sebedestrukce. Je otázkou, jestli si ti, kteří vaší kamarádce ubližují uvědomují, jak moc si pohrávají s životem a city druhých. Oběti si často myslí, že nejsou hodny ničí lásky a že nemají právo na štěstí, či život. Ale to je bohužel čím dál častější realita.  Kromě všeho, co jste spolu  podnikly a jistě ještě podniknete, bych vám proti kiberšikaně poradila malé kouzlo.

Vytvořte  jednoduchý energetický štít. Na podlaze se namaluje bílou křídou kruh. Posaďte se dovnitř toho kruhu. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, s každým nádechem vdechujete teplo a světlo a s výdechem odchází šeď. Představte si, že jste uprostřed přátel, kteří vás mají rádi, a od nich k vám proudí světlo. Poté si představte své nepřátele. Jsou za čarou a dělí vás neproniknutelná stříbrná stěna, v níž se odráží jejich nenávistné střely. Jste v bezpečí. Tam kde je světlo není tma.

Zajímavý článek  Nápoj bohů, bohémů i mystiků...

Prociťte to. Není moci,jež by dokázala aby jste se přestala, (vy, či kamarádka), mít ráda. Uvědomte si, že si zasloužíte lásku. Nikdo nemá právo, vám škodit. V duchu, nebo i doopravdy si tento rituál několikrát denně opakujte.

Pamatujte si: Zlá, negativní energie, nenávistná slova, černá magie se Vás netknou, pokud si uvědomíte a budete věřit, že fungují, jenom proto, že jste jim to dovolily. To Vaše víra jim propůjčuje moc.

Pokud by vaše kamarádka měla i nadále problémy, můžeme vše zkonzultovat osobně.

Panenka ze slámy

Dobrý den Helen, nedávno jsme si koupili s manželem chalupu v bývalých Sudetech po velmi starých lidech. Na půdě jsme našli mezi vším možným haraburdím také takovou zvláštní panenku ze slámy. Manžel jí chtěl vyhodit, ale já z ní měla takový zvláštní pocit a ten mi nedovolil to udělat.  Nevím co s ní.

Děkuji Jana

Paní Jano, váš pocit byl s největší pravděpodobností oprávněný. Takovéto panenky nebývaly jenom dětskými hračkami, ale měly i jiná využití a nebylo jich málo. Slaměné panenky se zavěšovaly před dům starým pannám, či mládencům. Také chránily děti.

Zadržovaly zlé duchy, kteří by mohli dítě vzít a místo něj podstrčit své. Vyměněným dětem se pak říkalo spratek, nebo dítě polednice. Speciálně němci dávali po tři po sobě jdoucí čtvrtky po setmění nějakou panenku do skály s prohlubní – elbího mlýna, což je skála s přirozenou prohlubní od vody a zaklínali: “Hraj si s tím, co ti dávám, a mé děti nech na pokoji.”

Také se však dělaly i různé jiné podobné panenky, aby se doma drželo štěstí a hojnost. Byli to malí domácí slamění bůžci, všudybýlek, nebo si také říkal sameček, čí šťastný mužíček a rozmnožovali doma štěstí a majetek. Do těchto slaměnek se ještě vplétaly kořeny vstavače a mandragory nebo také kosti.

Zajímavý článek  Muži, vztahy a výklad karet

Asi bych tedy takovou panenku nevyhazovala a řídila se i pocity, jaké z ní máte. Pokud byste si nebyla jistá, ráda bych se na vaši panenku podívala.

Vaše kartářka

Helen Stanku

Sdílejte!